Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2015., 21:50   #241
Cekat cemo da nam USAF udjeli A-10 kad oni uvedu "odlicni" F-35 koji ce ih zamjeniti.
Zeyk is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 21:58   #242
Thumbs up

Quote:
Zeyk kaže: Pogledaj post
Cekat cemo da nam USAF udjeli A-10 kad oni uvedu "odlicni" F-35 koji ce ih zamjeniti.
Ova ti je dobra..
žerac76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 00:16   #243
Quote:
Zeyk kaže: Pogledaj post
Cekat cemo da nam USAF udjeli A-10 kad oni uvedu "odlicni" F-35 koji ce ih zamjeniti.

A-10 ja osobno nebi uvodija u HRZ. bar ne kada pogledan kartu RH i onda je to definitivno ne.
nekakav oklopljeni helikopter ka AH-64 (u nekoj sutrašnjici ga vidim po logici nabave), svakako. u združenom djelovanju sa kiowama ima smisla.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 08:41   #244
Quote:
karabin kaže: Pogledaj post
A-10 ja osobno nebi uvodija u HRZ. bar ne kada pogledan kartu RH i onda je to definitivno ne.
nekakav oklopljeni helikopter ka AH-64 (u nekoj sutrašnjici ga vidim po logici nabave), svakako. u združenom djelovanju sa kiowama ima smisla.
Kolega se šalija. A-10 je poprilično skup za održavanje i usko specijaliziran zrakoplov i ne koristi ga nitko osim USA...
Od helihoptera meni se sviđa južnoafrički Rooivalk.. I on bi moga združeno djelovati sa Kiowama...
žerac76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 14:49   #245
Quote:
žerac76 kaže: Pogledaj post
Od helihoptera meni se sviđa južnoafrički Rooivalk.. I on bi moga združeno djelovati sa Kiowama...
Ma svaki jurišni helikopter može bez problema djelovati u tandemu sa Kiowama
__________________
..onaj tko mačeve pretopi u plugove -za drugog će orat!..
p3ro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 02:24   #246
Quote:
žerac76 kaže: Pogledaj post
Kolega se šalija. A-10 je poprilično skup za održavanje i usko specijaliziran zrakoplov i ne koristi ga nitko osim USA...
Od helihoptera meni se sviđa južnoafrički Rooivalk.. I on bi moga združeno djelovati sa Kiowama...

ma da, sasvim sigurno.

evo šta kažu koji su u svitu najbolji

http://cdn.cocimg.com/bbs/attachment...6473ae8870.jpg

http://www.bsaeronautics.com/2015/04...-in-the-world/

iako ja mislin da je taj top 10 ovisan o održavanju,vježbama,danu pilota, i anđelu iza njegovih leđa.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2018., 07:34   #247
Prilika: Pentagon povlači AH1W Super Cobre:
http://www.thedrive.com/the-war-zone...licopter-fleet
https://www.youtube.com/watch?v=aqaNlWB2Fu0

Quote:
The still very relevant and capable "Whiskey Cobras" are certain to be very sought after weapons once they hit the market.
Quote:
The old adage "one man's trash is another man's treasure" couldn't be more accurate when it comes to the worldwide arms market, with unwanted American equipment being highly attractive to countries in decent standing with Washington. But these Cobras are an especially relevant opportunity, and considering the Trump Administration's more laissez-faire approach to arms exports, it will be very interesting to see who grabs for them first.
Noricum is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2018., 10:49   #248
Mogli smo pričekat s Kiowama još koju godinu i upiknut Cobre
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2018., 13:38   #249
Te AH 1 W su prava stvar za nas u pogledu borbenog helica i nadam se jednom uskoro vidjeti ih i u HRZ. Odlicno bi se nadopunjavale sa Kiowama i cinile bi logican slijed u smislu obuke i usvajanja tehnike.
Posto je sve to Bell ispod koze ,ako sam u pravu, vjerojatno ima odredjenih slicnosti - pa bi i logistika bila laksa.

Jednom davno, dok jos Kiowe nisu bile nikom u primisli u Hrvatskoj, napisao sam tu na forumu na temu borbenih helikoptera u HRZ ,da mi se cini kako bi OH -58D bio dobar kao neki re-vitalizator borbenog vrtoljetstva u Hrvata i to za malu lovu.Jel i tada su bile glasine i vijesti - da ih US Army nudi saveznicima ili ce ih ponuditi.
Za Kiowe pogodio jesam ,e sad da me bar hoce tako i za Cobre
__________________
Vojni kapelan prve klase
điđimiđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2018., 16:20   #250
Quote:
điđimiđi kaže: Pogledaj post
Te AH 1 W su prava stvar za nas u pogledu borbenog helica i nadam se jednom uskoro vidjeti ih i u HRZ. Odlicno bi se nadopunjavale sa Kiowama i cinile bi logican slijed u smislu obuke i usvajanja tehnike.
Posto je sve to Bell ispod koze ,ako sam u pravu, vjerojatno ima odredjenih slicnosti - pa bi i logistika bila laksa.

Jednom davno, dok jos Kiowe nisu bile nikom u primisli u Hrvatskoj, napisao sam tu na forumu na temu borbenih helikoptera u HRZ ,da mi se cini kako bi OH -58D bio dobar kao neki re-vitalizator borbenog vrtoljetstva u Hrvata i to za malu lovu.Jel i tada su bile glasine i vijesti - da ih US Army nudi saveznicima ili ce ih ponuditi.
Za Kiowe pogodio jesam ,e sad da me bar hoce tako i za Cobre
Brazilian army could get surplus USMC AH 1w super cobra attack helicopters/
__________________
Knowledge is power. Information is liberating. Education is the premise of progress, in every society, in every family.
SaleRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2018., 13:43   #251
Ovo bi bilo savršenstvo za nas! S obzirom da Kiowe i Kobre nisu ista kategorija, time bismo ponovno dobili pravi borbeni helikopter.

Po meni bi trebalo još 8 Kiowa da ih imamo 24 i 12 Kobri ugrabit! Onda još 24 Crnih jastrebova i imamo najmoćnije i najmodernije ratno zrakoplovstvo u vascelom regionu i šire!
__________________
ISTINA JE MAČ S TRI OŠTRICE
Azmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2018., 13:46   #252
Ovo bi bilo savršenstvo za nas! S obzirom da Kiowe i Kobre nisu ista kategorija, time bismo ponovno dobili pravi borbeni helikopter.

Po meni bi trebalo još 8 Kiowa da ih imamo 24 i 12 Kobri ugrabit! Onda još 24 Crnih jastrebova i imamo najmoćnije i najmodernije ratno zrakoplovstvo u vascelom regionu i šire!
__________________
ISTINA JE MAČ S TRI OŠTRICE
Azmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2018., 20:06   #253
Quote:
Azmo kaže: Pogledaj post
Ovo bi bilo savršenstvo za nas! S obzirom da Kiowe i Kobre nisu ista kategorija, time bismo ponovno dobili pravi borbeni helikopter.

Po meni bi trebalo još 8 Kiowa da ih imamo 24 i 12 Kobri ugrabit! Onda još 24 Crnih jastrebova i imamo najmoćnije i najmodernije ratno zrakoplovstvo u vascelom regionu i šire!
I 2 komada E-2D. Zlu ne trebalo
__________________
Slovenija se štiti ugovorima s Italjom i Mađarskom,... Slovenija ne plaća ništa, kaže Šćuri.
S-lash is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2018., 11:38   #254
Quote:
S-lash kaže: Pogledaj post
I 2 komada E-2D. Zlu ne trebalo
ima ih izrael. ko zna, možda se dogovorimo za E-2E. oni šarafe i turpijaju Grumana. iako bi više volija ATR-72 MP u službi obalne straže. držin da je sada važno zatvorit rute za krijumčarenje ljudi i droge Jadranom, kao i spriječit kakvu eko katastrofu. a držin da ni vi u SLO nebi imali ništa protiv.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:31.