Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2008., 11:08   #41
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Ajd, jel jabuka namijenjena za ljudsku ishranu? Da li je mlijeko krave sličnije ljudskom mlijeku ili je sličnija jabuka ljudskom mlijeku? Ili soja ili banana ili zelje...
Kume, you made my day! Al ozbiljno, legenda si!
Bilo bi bogohulno išta uzvratiti na ovaj ulitmativni argument.
Pavor Nocturnus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 11:14   #42
Quote:
Pavor Nocturnus kaže: Pogledaj post
Kume, you made my day! Al ozbiljno, legenda si!
Bilo bi bogohulno išta uzvratiti na ovaj ulitmativni argument.
kaj nije to tvoja linija argumentacije?
Opet, veliki broj ljudi kad ih se posrami reagiraju na način da se počnu smijati. I kuži se razlika jer je to drugačiji smijeh. Nervoznjikav. Znam, jer i ja tako reagiram.
__________________
odabij od kola!!!
Lyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 11:24   #43
Lyla, lakše malo, kaj ne kužiš da se kumek šali?
Pavor Nocturnus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 12:35   #44
Svojevremeno sam čitao više članaka na temu mlijeka. Oko mlijeka se ljudi stalno spore, ovisno o tome koju ideologiju zastupaju.

Vegani će uvijek tvrditi da je mlijeko krajnje štetna namirnica, čak da iz nekog razloga pogoduje osteoporozi, a s obzirom da se mlijeko ne može probaviti, da se od njega po stijenci želuca i crijeva stvara štetna sluz koja guši pristup svim drugim nutrijentima i uzrokuje sve moguće bolesti. (A reklame tipa "Got milk?" su zavjera zlih kompanija koje namjerno radi profita žele uvaliti štetnu namirnicu- mlijeko.)

Neki ljudi kažu da je mlijeko neprobavljivo za odrasle jer odrasli nemaju nekakav enzim.
Neki kažu da je to sa neprobavljivošću mlijeka izmišljotina zlih kompanija koje šire takvu glasinu da bi se ljudi okrenuli skupljim prerađenim namirnicama, a ne jeftinom i dostupnom mlijeku.

Neki kažu da je samo moderno procesuirano mlijeko neprobavljivo, a da je zato mlijeko direkno prije pola sata izmuženo iz krave probavljivo i super zdravo.

Bilderi su protiv mlijeka jer da moderno procesuirano mlijeko ima malo proteina. S druge strane, neki bilderski trening programi zalažu se za pijenje do 6 galona (!) mlijeka svaki dan!
Je, ali onda bilderi koji su protiv mlijeka kažu da je su takvi trening programi nastali u 50-ima kada su namirnice bile čiste i neiskvarene današnjim dobom i tehnologijom.



Nemam linkove na sve to što sam pročitao, ali poanta je da je na internetu nemoguće pronači pouzdanu informaciju. Tako da još uvijek ne znam je li mlijeko zdravo, ili je samo pitko, (kao Coca Cola bez šećera), ili je gore od vode iz Vrbana 3.

Baka i mama zato kažu da je mlijeko dobro. To je zato jer je baka živjela u doba kada je sve bilo zdravo i neiskvareno današnjom tehnologijom, a mama je iskvarena sa reklamama zlih kompanija i bakinim pričama.

Ne znam da li je mlijeko dobro pa bi volio kad bi mi stručna osoba to rekla. Internet se pokazao nekorisnim za informiranje o korisnosti mlijeka.

Zadnje uređivanje Tomislav B : 12.12.2008. at 12:41.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 13:41   #45
Bilderi sigurno nisu protiv mlijeka zbog proteina, moderno obrađeno mlijeko ima istu količinu proteina kao i ono tek iz vimena izašlo, a to je puno i proteini su potpuni. Eventualno su protiv mlijeka jer ima relativno visok inzulinski indeks, ali inače je savršen izvor proteina.

A to da je mlijeko neprobavljivo je točno za negdje par posto populacije(za koje je laktoza neprobavljiva, ali masti i proteini iz mlijeka jesu), pa onda to veganski propagandisti kao što je naš Pavor Nocturnus guraju kao argument protiv mlijeka. A po istom principu bi se za većinu povrća moglo reći da je neprikladno za ljude, jer sadrži celulozu koju čovjek ne može probaviti.

Dakle, mlijeko je odličan izvor proteina, vitamina B i još dosta stvari, a za reference idi na nutritiondata.com, a ne na razne idiotske stranice na kojima piše da mlijeko nije dobro za ljude jer je namijenjeno za telce i slično.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 13:50   #46
Meni osobno najbolje leži zobeno mlijeko. A kad smo kod usporedbe kravljeg i majčinog mlijeka, kravlje ima tri puta više proteina.
fortinbras is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 14:08   #47
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
zato večina ljudi tamo i jest iz društvenih znanosti.
Ej, ja volim društvene znanosti, nemoj mi sad tu nešto insinuirat!
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 14:12   #48
Quote:
zoran k kaže: Pogledaj post
Ej, ja volim društvene znanosti, nemoj mi sad tu nešto insinuirat!
Ma mislio sam više na slabo poznavanje prirodnih i biomedicinskih znanosti a čestu argumentaciju iz navedenog područja...kao primjerice kako se psi i mace iz šinteraja koriste za pokuse etc.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 14:23   #49
Dokazano je da nakon 3. god. ljudski organizam nemoze uzimat kalcij i vecinu ostalih vrijednih sastojaka iz kravljeg mlijeka, moze se cak i na crijeva "zalijepiti" zato je bolje uzimati kalcij, vitamine itd. Nakon 3. god. Iz dodataka... Jedino ak bas volite mlijeko....
__________________
ǝq plnnoɥs ı oʍɥ ǝǝs ı
ɹoɹɹıɯ ǝɥʇ uı ʞool ı uǝɥʍ ɟlǝsʎɯ ǝǝs ʇ,uop ı
jessica_brown is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 14:24   #50
Quote:
jessica_brown kaže: Pogledaj post
Dokazano je da nakon 3. god. ljudski organizam nemoze uzimat kalcij i vecinu ostalih vrijednih sastojaka iz kravljeg mlijeka, moze se cak i na crijeva "zalijepiti" zato je bolje uzimati kalcij, vitamine itd. Nakon 3. god. Iz dodataka... Jedino ak bas volite mlijeko....
Ovo ću vjerovat tek kad to Kumek kaže.
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 14:25   #51
Quote:
jessica_brown kaže: Pogledaj post
Dokazano je da nakon 3. god. ljudski organizam nemoze uzimat kalcij i vecinu ostalih vrijednih sastojaka iz kravljeg mlijeka, moze se cak i na crijeva "zalijepiti" zato je bolje uzimati kalcij, vitamine itd. Nakon 3. god. Iz dodataka... Jedino ak bas volite mlijeko....
Nemrem vjerovati!

Tvoj post govori:"Nemojte piti mlijeko već se šopajte tabletama!"

Što je prirodnije?
Mlijeko ili kojekakvi prahi?
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 14:30   #52
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Što je prirodnije?
Mlijeko ili kojekakvi prahi?
Govno je prirodnije od bombona, al' ja ipak radije jedem bombone.
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 15:11   #53
Quote:
jessica_brown kaže: Pogledaj post
Dokazano je da nakon 3. god. ljudski organizam nemoze uzimat kalcij i vecinu ostalih vrijednih sastojaka iz kravljeg mlijeka, moze se cak i na crijeva "zalijepiti" zato je bolje uzimati kalcij, vitamine itd. Nakon 3. god. Iz dodataka... Jedino ak bas volite mlijeko....
Dokazano? Može znanstveni dokaz? Ajde, baš me zanima.



Sad kad se preznoji...
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 15:17   #54
Pa piše na www.prijatelji-zivotinja.hr, kud ćeš veći znanstveni dokaz?
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 15:28   #55
Nije mi jasno zašto se pripravak soje ili čega već zove mlijekom. Zna se što je mlijeko. I kako nastaje. Kakve to veze ima sa tim vege sirevima, mlijekom...

Ista je stvar sa vege "odrescima"... Čemu kenjkanje. Ako ne jedeš meso i ne piješ mlijeko onda nema smisla to nešto zvati odreskom, mlijekom, sirom... ako to ono nije.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 15:36   #56
Quote:
jessica_brown kaže: Pogledaj post
Dokazano je da nakon 3. god. ljudski organizam nemoze uzimat kalcij i vecinu ostalih vrijednih sastojaka iz kravljeg mlijeka, moze se cak i na crijeva "zalijepiti" zato je bolje uzimati kalcij, vitamine itd. Nakon 3. god. Iz dodataka... Jedino ak bas volite mlijeko....
Halooooo!! Oklen to za sto ran kristuševih? Pa nije dokaz ako netko negdje kaže da je dokazano, bez navođenja gdje je to dokazano.

Probaj recimo ovdje http://ods.od.nih.gov/factsheets/calcium.asp
Niti riječi o nemogućnosti resorpcije.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 16:55   #57
Ja sam to negdje citala, zaboravila sam gdje ( nije na prijateljima zivotinja) pa uzimas kalcij u prahu, puno ce bolje djelovat neg mlijeko ( navodno) ne kazem da je to 100% tak. Ko voli nek izvoli!
__________________
ǝq plnnoɥs ı oʍɥ ǝǝs ı
ɹoɹɹıɯ ǝɥʇ uı ʞool ı uǝɥʍ ɟlǝsʎɯ ǝǝs ʇ,uop ı
jessica_brown is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 17:17   #58
Quote:
jessica_brown kaže: Pogledaj post
Dokazano je da nakon 3. god. ljudski organizam nemoze uzimat kalcij i vecinu ostalih vrijednih sastojaka iz kravljeg mlijeka, moze se cak i na crijeva "zalijepiti" zato je bolje uzimati kalcij, vitamine itd. Nakon 3. god. Iz dodataka... Jedino ak bas volite mlijeko....

E to sa "lijepljenjem" mi nije jasno? Kao da su crijava nekakve cijevi od sudopera pa se skupljaju kamenci.
Čak i guma za žvakanje ne ostane na stijenci crijeva, a mlijeko da ostaje?
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 19:23   #59
ja san madame koja je počela o mlijeku na alternativi

i dalje ne kužim ništa....
btw od svih tih (dez)informacija....a pola ih i preskočili

naime ja sam još negdje i čitala kako su u njemu kravlji HORMONI, kancerogenost...i svašta nešto..
ko zna koliko još pričica postoji

al opet, nije mi ga svejedno pit ko dosad, inače sam litru dnevno pila
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 19:27   #60
evo baš je netko tu ostavia link koji je kao ZA mlijeko.... nutricionizam nešto..


dođem tamo i odma me bombardira neki članak i kaže:

However, I cannot believe that you did not mention the direct relationship between the intake of casein (milk protein) and the growth of mammary tumors. T. Colin Campbell in his The China Study outlines how this protein turns on tumor growth and the lack of it in the diet turns off cancer growth. "
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:49.