Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2016., 09:52   #4141
Trajanje intuicije

Jučer sam gledao emisiju Na rubu znanosti - Sinkronicitet - značajne koincidencije, 1.2.2016, u kojoj sam čuo jedan zanimljiv podatak. Gost je rekao, da navodno intuicija traje od 0 pa do 2,7 sekunde.

Taj podatak bi mogao biti koristan u raspoznavanju što je intuicija, a što nije (a mi možda mislimo da je).
cereser is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 16:32   #4142
To bi značilo da je uvijek prva informacija koju dobijemo upravo od intuicije, a da nakon toga slijedi uplitanje razuma?
Mislim da je to istina. Koliko puta se tako "na prvu" osjetilo "nešto", a nakon toga mi to počnemo analizirati i najčešće napravimo drugačije...i pogrešno...

Quote:
GameDeveloper kaže: Pogledaj post
I onda šta ćemo, oćemo sridu?
Čekamo da se antik izjasni.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 23:14   #4143
Pozdrav drugovi Transurferi i Transurferice
Čitam vas i dalje naravno iako je tema bila umrla u zadnje vrijeme...

Htio bih podijeliti zanimljiv video na kojem se po meni najbolje
opisuje ono šta gosp Vadim objašnjava u Transurfingu , onaj tko nije skroz
shvatio u knjigama vjerujem da bi mu ovaj video dosta objasnio....

http://www.youtube.com/watch?v=6NYEthP0rh4
__________________
So if you please take this moment
Try if you can make it last
Don't think about no future and just forget about the past, and make it last....
reach for sky is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 00:09   #4144
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
To bi značilo da je uvijek prva informacija koju dobijemo upravo od intuicije, a da nakon toga slijedi uplitanje razuma?
Mislim da je to istina. Koliko puta se tako "na prvu" osjetilo "nešto", a nakon toga mi to počnemo analizirati i najčešće napravimo drugačije...i pogrešno...


Čekamo da se antik izjasni.
A pa gle, nije Antik jedini, treba da bude kada nas najviše može doći pa možemo ponovit opet za 3 tjedna.
GameDeveloper is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 03:55   #4145
Quote:
GameDeveloper kaže: Pogledaj post
A pa gle, nije Antik jedini, treba da bude kada nas najviše može doći pa možemo ponovit opet za 3 tjedna.
Antik je prvi dao prijedlog, zato sam mislio da će se preciznije očitovati glede toga.
A evo, neka se svi zainteresirani za bilo kakvo transurfersko druženje jave pa da vidimo koliko bi nas se moglo skupiti. Pa ćemo onda dogovoriti termin.
Na Antikovu inicijativu, prijedlog već stoji otvoren za ovu srijedu...
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 10:18   #4146
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
To bi značilo da je uvijek prva informacija koju dobijemo upravo od intuicije, a da nakon toga slijedi uplitanje razuma?
Pa pretpostavljam da da. Da je intuicija uvijek prva "informacija" koju osjetimo kada se (svoje misli) usmjerimo na nešto odnosno na nekoga.

Pretpostavljam, da se ona ne pojavi negdje "između". Možda ima netko neko drugo iskustvo?

Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Koliko puta se tako "na prvu" osjetilo "nešto", a nakon toga mi to počnemo analizirati i najčešće napravimo drugačije...i pogrešno...
Da... Mislim, da to i je velika umjetnost, da smo sposobni oduprijeti se logičkim "objašnjenjima" zašto se odlučiti za nešto "ovako", a ne tako, kako nam je onaj tanki i tihi glasić šapnuo.
cereser is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 10:27   #4147
Quote:
cereser kaže: Pogledaj post
da navodno intuicija traje od 0 pa do 2,7 sekunde.

Taj podatak bi mogao biti koristan u raspoznavanju što je intuicija, a što nije (a mi možda mislimo da je).
prije će biti da nema veze s vremenskom dimenzoijom..

ali i da ima radi se o nečemu što razum valja prepoznati, to kaže i Zeland. (dakle posrednik između duše i razuma..ili malo slobodnijeg prijevoda..između jastva i čovjeka bez vlastite volje, zapravo)
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 11:33   #4148
Quote:
GameDeveloper kaže: Pogledaj post
I onda šta ćemo, oćemo sridu?
Hajdmo Koliko nas ima ?
mozartica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 23:57   #4149
Quote:
cereser kaže: Pogledaj post
Pa pretpostavljam da da. Da je intuicija uvijek prva "informacija" koju osjetimo kada se (svoje misli) usmjerimo na nešto odnosno na nekoga.

Pretpostavljam, da se ona ne pojavi negdje "između". Možda ima netko neko drugo iskustvo?


Da... Mislim, da to i je velika umjetnost, da smo sposobni oduprijeti se logičkim "objašnjenjima" zašto se odlučiti za nešto "ovako", a ne tako, kako nam je onaj tanki i tihi glasić šapnuo.
http://atma.hr/razvijte-mocno-sesto-...vim-tehnikama/

Quote:
mozartica kaže: Pogledaj post
Hajdmo Koliko nas ima ?
Evo, ima nas.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 17:43   #4150
Zanimljivo!

Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
radi se o nečemu što razum valja prepoznati
Vidio sam, da si na drugim temama napisao, da si dosta inuitivan, pa ako ti se da, možeš nešto više napisati o svojim iskustvima sa intuicijom.
cereser is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 21:31   #4151
Quote:
reach for sky kaže: Pogledaj post
Htio bih podijeliti zanimljiv video na kojem se po meni najbolje
opisuje ono šta gosp Vadim objašnjava u Transurfingu
Video je ok, pogledala sam do dijela u kojem su pitanja iz publike...

Obuhvaća ono važno: slajdove, vibraciju, svjesnost. Zapravo dobro došlo kao podsjetnik.
mjesecarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 09:08   #4152
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Dobre tehnike. Samo ako ne idu u krajnost !

O tome stoji zapisano:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...0&postcount=74

Sličan slučaj je bio sa Nikolom. On je proučavao indijski sistem proricanja (tkz. djotish), ali na vrlo naivan i nestručni način. Bit toga sistema je da čovjek može uvidjeti u svakodnevnom životu određene znakove koje mu šalje njegovo nesvjesno. Ti znakovi služe da čovjek lakše izabere prave stvari koji mu život nudi. Nikola je to previše doslovno shvatio, pa je uskoro počeo tražiti neki dublji smisao u svim mogućim situacijama. To ga je potpuno obuzelo, pa više nije mogao niti normalno živjeti. To na primjeru izgleda ovako: Nikola je ujutro krenuo na posao. Ispred stubišta je vidio kako se dva mačora tuku. Dlaka je bilo na sve strane. Odmah je počeo analizirati zašto su se baš ispred njegovog stana potukle mačke. Jedna je bila tigrasta a druga žuta. Razmišljao je cijelo jutro o tim mačkama i o njihovim bojama kože. Pokušao je pronaći neku unutarnju skrivenu logiku. Kada je mislio da je pronašao rješenje, dogodio se drugi događaj, koji ga je zaokupio. Neki radnik je prolio vrelu vodu po sebi, dok je kuhao kavu. Završio je na hitnoj. Nikola je pokušao naći neku logiku u tome. Kava je crne boje, a to je simbol zla. Tekućina je alkemijski simbol vode, kao kozmičkog elementa, itd. itd. Svaki dan je analizirao sve moguće situacije, u kojima bi se zatekao. Roditelji su primijetili, da nešto nije u redu sa njim, pa su ga natjerali da posjeti psihijatra. Nije trebalo mnogo vremena da se Nikola riješi te manije analiziranja svega i svačeg.
Jedna moja prijateljica po imenu Ivana je pendulistkinja. To su oni ljudi koji rade sa viskom. Neki traže vodu poput rašljara ili pak geopatogena zračenja. Ali njoj visak služi za nešto drugo. Ona koristi tu napravu kao sredstvo koje će joj sugerirati kako da se ponaša u životu, odnosno da izabere od nekoliko opcija onu pravu. Eve kako to izgleda u praksi: Odlučila Ivana da izabere poslovnu banku s kojom će surađivati vezano za svoj obrt. Radnja se događa prije nekih 10-15 godina. Ona je na komadićima papira zapisala imena nekoliko poslovnih banaka, te ih podastrla po stolu, ali na takav način da ne vidi što je zapisala. I papiriće je izmiješala. Onda je uzela visak i prolazila rukom iznad papirića da vidi kako se njiše visak. Ona je točno znala kako treba da se ili njiše ili vrti u krug, a da to bude ono pravo. I njoj je visak svojim gibanjem pokazao jedan papirić koji je ona okrenula i pročitala ime banke. I tu je banku uzela za poslovnog partnera. A to je bila Glumina banka koja je bankrotirala poslije par godina. I skoro da nije i Ivana skupa sa bankom bankrotirala na svome obrtu kojeg je podržavala ta trula banka. Od svih tih banaka, visak joj je sugerirao ono najgoru. Nakon tog događaja, Ivana je bacila visak u kantu za smeće. I više nikad nije pokušavala tražiti nikakav savjet od bilo kojeg sistema proricanja. Bilo da se radi o astrologiji ili o kineskom I Jingu


p.s.

Muž gospođe Ivane je moj rođak i prijatelj. Njega je žena ekonomski uništila i još ima pola plaće u ovrhama. Zbog toga je on odlučio da maksimalno sačuva svoje zdravlje jer mu je samo ono ostalo.
Živi skromno i povučeno. Žena mu je pobjegla u Njemačku da je ne ganjaju vjerovnici. A on svaki dan vježba.
Ustaje se u 5 ujutro i ide na sportske terene vježbati yogu i lagane vježbe istezanja (da se ne oznoji jer ide na posao u 7. 00)
Popodne ide u teretanu sat vremena. Pokazao mi je listu-dnevnik gdje točno zapisuje koliko svaki dan vježba. Cilj mu je barem sat dnevno. Uz to sve obavlja pješke. Dnevno propješači oko 5 km, a vikendom i duplo više. Uz to jede skromno i jako zdarvo.
Normalno, uvijek ima kod kuće cijelu biblioteku novih knjiga o duhovnosti iz Gradske knjižnice i Znanstvene biblioteke.
Dakle on se svojski trudi da ostane zdrav. Samo je izgleda jedno zaboravio: ČOVJEK SNIVA I TRUDI SE, ALI BOG JE TAJ KOJI ODLUČUJE !!
I tako je Bog odlučio da on prekine sa tom manijom zdravog života. Dao mu je jednu gadnu bolest oka i čovjek je završio na hitnoj operaciji da ne bi oslijepio na jednom oku. Sada će mu najveća vježba ostati samo pješačenje !!

Zadnje uređivanje krena : 11.02.2016. at 09:21.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 13:26   #4153
Quote:
mjesecarka kaže: Pogledaj post
Video je ok, pogledala sam do dijela u kojem su pitanja iz publike...

Obuhvaća ono važno: slajdove, vibraciju, svjesnost. Zapravo dobro došlo kao podsjetnik.
Točno to , zato sam i stavia link. Lik je sve to lijepo objasnija
al najvise mi je interesantna njegova teorija da mi svaki sekund projiciramo novu realnost da vrijeme ne postoji itd....
Po meni možda najbolje pojednostavljena bit cijelog Transurfinga.
__________________
So if you please take this moment
Try if you can make it last
Don't think about no future and just forget about the past, and make it last....
reach for sky is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 18:06   #4154
ima li netko za poslat PDF verziju druge knjige?
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 21:04   #4155
Quote:
mentalny kaže: Pogledaj post
ima li netko za poslat PDF verziju druge knjige?
Naravno, javi se privatnom porukom pa ti pošaljem.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 13:25   #4156
Nakon prvog čitanja prve 3 knjige, sve u mom životu se relativno posložilo, bila sam ustinu sretna i zadovoljna svime što mi se događalo, s mirom sam prihvaćala loše stvari kao nešto što je tu zbog određenog razloga.
Tako je život išao, puno obaveza, malo vremena i prošle su više od 3 godine od prvog čitanja.
Osjećam da sam izgubila tehniku razmišljanja na transurfing način i da moram obnoviti gradivo. Nije stanje alarmantno loše, ali se često događa da se ne znam nositi s nekim stvarima.
Zanima me je li se još ikome dogodilo nešto slično? Jeste li se vraćali transurfingu kad ste vidjeli da neko vrijeme "ne ide"?
BlueNovember is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 13:46   #4157
Pozdrav svima. Ja sam novi u ovome svemu, i trebao bih malu pomoć. Situacija je sljedeća: ako netko želi ozdraviti dali je dovoljno vidjeti se u trenutnoj situaciji zdravim. Npr. Vrtiš slajd da se vidiš pred ogledalom i ti si u svome tjelu i vidiš sebe kakav si bio prije, koža se sjaji, ten se vratio jednostavno blistaš. I npr. Druga situacija hodaš ulicom i prijatelji ti govore kako super izgledaš.
Naravno sve ovo radim s apsolutnim uvjerenjem da je to sve riješeno i s mirnoćom. Navečer prije spavanja kada vrtim slične slajdove osjećam se super. Već nakon par tjedna vidim i osjećam neke promjene ali dali se možda zavaravam!? Pitanje je dali sam na pravom putu i dali dobro koristim tehnike opisane u knjizi? Unaprijed hvala na odgovoru.
Amstrad is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 16:07   #4158
Bok svima

Ja sam isto pročitala svih 208 strana foruma i moram vam reći da ste svi predivni i svako od vas je pridonio na svoj jedinstven način ovom divnom forumu. Nego jeste li se našli prošli tjedan?
Leptirica87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 17:50   #4159
Quote:
Amstrad kaže: Pogledaj post
Naravno sve ovo radim s apsolutnim uvjerenjem da je to sve riješeno i s mirnoćom. Navečer prije spavanja kada vrtim slične slajdove osjećam se super. Već nakon par tjedna vidim i osjećam neke promjene ali dali se možda zavaravam!? Pitanje je dali sam na pravom putu i dali dobro koristim tehnike opisane u knjizi? Unaprijed hvala na odgovoru.
Kako sam ja shvatio..radi se o reprogramiranju sebe, doslovno ti valja uzeti novu prostor vremensku cestu i ići njome, prošlost, život, je manje više nebitna, kao i neki dokazi rezultata i sl., doći će promijene kroz vrijeme, godine trebaju. (bitna je volja i valja ti pronaći sebe pravoga, upravo to se zove duša, tu se nalazi energija, sve je moguće)
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 23:39   #4160
Quote:
Amstrad kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Ja sam novi u ovome svemu, i trebao bih malu pomoć. Situacija je sljedeća: ako netko želi ozdraviti dali je dovoljno vidjeti se u trenutnoj situaciji zdravim. Npr. Vrtiš slajd da se vidiš pred ogledalom i ti si u svome tjelu i vidiš sebe kakav si bio prije, koža se sjaji, ten se vratio jednostavno blistaš. I npr. Druga situacija hodaš ulicom i prijatelji ti govore kako super izgledaš.
Naravno sve ovo radim s apsolutnim uvjerenjem da je to sve riješeno i s mirnoćom. Navečer prije spavanja kada vrtim slične slajdove osjećam se super. Već nakon par tjedna vidim i osjećam neke promjene ali dali se možda zavaravam!? Pitanje je dali sam na pravom putu i dali dobro koristim tehnike opisane u knjizi? Unaprijed hvala na odgovoru.
Da radiš reprogramiranje međutim vrlo je bitno pronaći uzrok zdrastvenog disbalansa i prvo njega ukloniti a onda raditi reprogram jer na taj način ćeš imati lakše i brže rezultate.
Znaš li što je uzrok tvom disbalansu?
GameDeveloper is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:23.