Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2009., 17:10   #21
Quote:
Gogo vertigo kaže: Pogledaj post
omg pa izađi u neki park i zašilji je u zid i gotovo, mi smo kao klinci od 12 godina uvijek uzimali one duguljaste štedne pregorene i igrali star wars sa njima na skolskom igralistu. Nece bit smak svjeta ako je zaljepiš u zid negdje vani ili jednosavno baciš u smece. A ako ti je toliki bed onda ljepo je zakopaj na pola metra dubine i gotovo.
Pa bit svega je da ne pukne. Nije opasna sama po sebi da bi ju se moralo zakapati u zemlju (a što bi to uopće pomoglo), opasne su pare u njoj.
Možeš ti imati hangar riknutih, potpuno je bezopasan. No ako ih ideš razbiti, ispustit ćeš pare žive.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 10:41   #22
A zakaj meni štedna žarulja ne svjetli u lusteru gdje obične žarulje normalno funkcioniraju?
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 12:39   #23
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
A zakaj meni štedna žarulja ne svjetli u lusteru gdje obične žarulje normalno funkcioniraju?
Vjerojatno štrajka. Želi bolje uvjete rada i topli obrok.

Ima reciklažno dvorište kod tunela na Gračanskoj. Pa kad slijedeći put idete na Sljeme ponesite i mrtvu žarulju.
__________________
Osvitli mu! Bila bi šteta da padne i slomije vrat a da to nitko ne vidi.
vrrrlet is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 08:33   #24
Quote:
mama Dalton kaže: Pogledaj post
Dakle, krepala mi štedljiva žarulja. Na kutiji nove, koju sam kupila u zamjenu, lijepo je nacrtano da se NE BACA u kućni otpad.
U specijaliziraoj trgovini žaruljama, kamo sam je odnijela misleći da ih možda oni skupljaju i zbrinjavaju, ljubezna mi je prodavačica rekla da ih se zaista ne smije bacati u kućni otpad, no a u RH nije regulirano njihovo zbrinjavanje.

Jel ima netko ideju, kaj da ja napravim s tom žaruljom? Mislim, pa nebu bil smak svijeta ak je hitim u smeće, no ak skupljam papir, baterije, staklo, PET ambalažu, pa nije mi prolm ni zbrinut jednu žarulju na adekvatan način - ako on postoji. Jer - to je problem koji tek nadolazi zabranom upotrebe klasičnih žarulja.
treba poslati upit u Ministarsvo zaštite okoliša koji ih je dijelio preko svog kviza na HTV
bellafiume is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 22:04   #25
štedne žarulje DA ili NE

zanima me koliko su štedne žarulje štetne, i za koga: za okoliš i /ili ljude i zašto ih MINISTARSVO ZAŠTITE OKOLIŠA dijeli preko nagradne igre na HTV?
bellafiume is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 00:01   #26
mogo si staviti onu anketu DA/NE, uglavnom za mene NE jer prvo nemas ju gdje zbrinuti u RH kad krepa, a ako i ima necu za tu jednu zarulju nositi na drugi kraj grada i tomu slicno, drugo njena svijetlost je za mene katastrofalna bole me oci imam osjecaj da mi se vid pogorsao kad vidim sve blijedo bijeloj boji, i trece stara je alergicna na te stedne zarulje jednostavno pocne kihati iz cistog mira cim se upali ta stedna zarulja, dok kod obicne nista

MINISTARSVO ZAŠTITE OKOLIŠA dijeli preko nagradne igre na HTV iz jednostavog razloga zbog neinformiranosti cim su culi da stedi struju odmah su prhvatili, a nisu culi da je problem ju zbrinuti jer ju jednostavno nemos baciti u sumu i ocekivati da ce se razgraditi i usput nebude stetilo okolisu, dok kod obicne zarulje nemas nis takvoga: metalno grlo, staklo, zica volfram i to je to nista sto se nemoze razgraditi, al ziva ak ode u podzemne vode e onda tek tada imas gadnih problema

no jednostavno receno kako kome pase meni jednostavno nepase ta njezina svijetlost prvi puta sam ju vidio kod jednog frenda koji je tada kupio skupu zarulju, ja sam tog trenutka imao osjecaj da cu ocoraviti od zamucenosti vida i da nisam se nis poslije priviknuo, jedva sam cekao da odem od njega
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 01:33   #27
gdje je anketa!

ja sam protiv, jer i slabo svijetle te žarulje!
agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 02:01   #28
Slabo svjetle (ružna temperatura svjetla i treptanje) samo vrlo nekvalitetne koje i kratko traju. One skuplje koje traju jako dugo (i tako se isplate) ne trepću i imaju ugodnu toplu boju. Prošlo je doba gadnih štednih, odavno. To još ima samo po fuš prodajnim centrima.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 07:17   #29
Već postoji tema, sa anketom.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=477375
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 10:13   #30
ja doma imam sve stedne i sve jako svijetle . neznam u cem je problem. nemojte kupovat najjeftinije uzmite najskuplje. mozda se cini skupo ali i vrijedi.. u dnevnom boravku imam jednu zarulju stednu koja radi vec evo ma sigurno 56 godina.
Hartge is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 10:13   #31
ffff

5 godina 6 sam slucajno stisno
Hartge is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 10:57   #32
Evo, ja sam plako počela doma mijenjati klasične za štedne. Čisto lijepo svjetle (nisu one gadne neonske) - uvijek kupim "soft white light" ili tak nekak. Ne trepere, odmah ful zasjaje, nema zagrijavanja ko nekad. Još je prerano govorit o nekim ušrtedama, no možda i toga bude dugoročno
__________________
Never underestimate the power of stupid people in large groups!
mama Dalton is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 12:04   #33
Da, vec ih imam dvije godine i jos mi nijedna nije crkla
Uzeo sam najskuplje i svjetlo je ok, ne trepere...

Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
uglavnom za mene NE jer prvo nemas ju gdje zbrinuti u RH kad krepa, a ako i ima necu za tu jednu zarulju nositi na drugi kraj grada i tomu slicno
Ipak je jos uvijek stedna prihvatljivija za okruzenje i ako je bacis u obicno
smece... Njena potrosnja je jos uvijek za pet puta manja od obicne...

Ne idem ni ja zbog jedne zarulje na reciklazu ali zato ostavljam/skupljam
i kad imam dovoljno materijala ili mi je usput onda nosim
__________________
-Intelektualac je netko tko je otkrio da postoji nesto zanimljivije od seksa... Aldous Huxley
-Trebali bi razmisliti da li je ovisnost o nikotinu poremecaj... Neki bi ( se ) ubili za cigaretu...
homer11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 12:05   #34
štedne žarulje = DA !

štedna vs halogena
5W = 25W
11W = 40W
13W = 60W
15W = 75W
20W = 100W
23W = 2x60W
25W = 125W
30W = 3x60W
itd....
Ovo je okvirno, postoje mala odstupanja od proizvođača do proizvođača, i nije isto za svaki model žarulje. Više/manje piše na kutiji dotične žarulje.

Temp. svjetla
2700K(warm) - žute boje, slično halogenoj
4000K(natural) - bijelo svjetlo , koje ujedno i najbolje osvjetli
6500K(cool) - plavo-bijelo , iako više plavo

nadam se da sam pomogao u odabiru "štednih žarulja".
Ivo_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 12:18   #35
OK, koja je cijena za jednu poštenu štednu koja traje godinama, ne treperi, daje ugodno jako svjetlo i slično?
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 13:07   #36
ak se ne varam, mislim da sam zadnju koju sam kupila (23W ak se ne varam - to ti je oko 120 W obične) platila negdje između 30 i 40 kn... No sve ovisi o trgoini i proizvođaču.
__________________
Never underestimate the power of stupid people in large groups!
mama Dalton is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 13:51   #37
To i pitam - kojeg proizvođača vrijedi kupiti?

Znam i sama da ih ima po raznim cijenama po trgovinama, zanima me koje su best buy.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 13:55   #38
ja kupio philipsovu 23W (=100 klasičnih) za 30ak kn. prvih par minuta je čudnog spektra, kasnije skroz ugodna.
prije toga imao neku no name iste snage, lijepog i toplog spektra, 20ak kn koštala, ali riknula nakon godinu dana...
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 14:58   #39
philipsova 18W E27, cijena danas 4,35 eura
__________________
-Intelektualac je netko tko je otkrio da postoji nesto zanimljivije od seksa... Aldous Huxley
-Trebali bi razmisliti da li je ovisnost o nikotinu poremecaj... Neki bi ( se ) ubili za cigaretu...
homer11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 17:53   #40
Tež (kakti hrvatski proizvod, a proizvodi se u kini), one su po 20kn/kom za E27 20W. Ok su, ali ako ih pališ/gasiš često, ubrzo riknu. Dok kod normalnog korištenja ne.
Kad se pale, treba im cca 10-15 sec da se "ugriju" i onda svjetle punom snagom.
Znači, upališ i ne diraš više prekidač

Kad smo već kod kineskih , uzeo prije god. i pol neke kineske "Mytlite" po smješnoj cijeni i nije ni jedna crknula. toliko su bile jeftine da se pitam jesu li uopće štedne I od tad ih više nisam nigdje vidio po trgovinama.

A što se tiče kvalitete svjetla i same žarulje, tu bih uvrstio "Dura" žarulje
nešto skuplje, E27 25W 50-55 kn/kom. kad ju palis, pola sec. nema svjetla, ali kad se upali svjetli punim intezitetom, tj. nema zagrijavanja, za razliku od ovih gore.

vjerujem da su i philipsove dobre. nisam ih još probao.

Kao best buy, bi bile TEŽ žarulje. Šteta što ih nema u 4000K varijanti. Samo 2700K i 6700K
Ivo_22 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:24.