Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2003., 14:54   #41
by Eowyn :
Quote:
Namche, nisam se predala. Samo realno pokušavam sagledati cijelu situaciju. Ne mogu se boriti za nešto što samo ja mislim da ima smisla.

Ma kuzim ja tebe al cekaj malo prosla su samo 2 dana.
Namche is offline  
Old 09.02.2003., 14:55   #42
Quote:
eowyn kaže:
Simona, o čemu ti to?

Ne znam, ali osobno mislim da bi taj podforum napravio sintezu filozofije, religije, sociologije, ekologije i svega ostaloga putem analogija.

Namche, nisam se predala jer ovdje nije riječ ni o kakvoj borbi. Samo realno pokušavam sagledati cijelu situaciju. Ne mogu se boriti za nešto što samo ja mislim da ima smisla.
Ponavljam još jedanput:
što će nam podforum ako se na njemu bude javljalo dva i pol čovjeka?
Ja ne mislim tamo dežurati 24h da bih ga punila svojim biserima pa da bi onda mogla ustvrditi da forum pršti ljudima.

Samo sam dala ideju, a ostalo je na vama da se izjasnite i na Pesu i adminima da na kraju odvažu i odluče.

Simple as that.


Dodjeljujem medalju za Hrabrost
genNorec is offline  
Old 09.02.2003., 14:58   #43
Talking (Test fire)

Ako je tu u pitanju neka moderacija ili nešto...Vještice on line su valjda dokazale da se i bez toga može.

Baš da vidim nekog spamera jel će se vratit kada bi mu babaroge skočile u mali mozak, al za ozbiljno !
genNorec is offline  
Old 09.02.2003., 15:01   #44
Quote:
eowyn kaže:
Samo sam dala ideju
Kad ti jos koja padne na pamet, probaj uracunati i vikend...
Gospon Pes is offline  
Old 09.02.2003., 15:03   #45
Ova Pesica samo laje
Namche is offline  
Old 09.02.2003., 15:03   #46
Osim toga, ovdje nešto nedostaje, a to je mišljenje ljudi koji postaju po Vješticama.

Vještac se očitaovao da Vještice ostaju na Religiji koliko sam shvatila.Ok. Seljenje tog topica nije bila namjera(kao ni bilo kojeg drugog) nego se naveo samo kao primjer da potkrijepi bit ideje.

Ono što je bitno, a to je očito promaklo, su glasovi ljudi koji aktivno postaju po Vješticama.
Imaju li oni uopće kakve želje za takvim podforumom gdje bi mogli postati i otvarati topice prema pojedinačnim temama koje su sada zbijene unutar Vještica?

Mislim da je to presudno. Jer tamo se nalaze ljudi sa znanjem koji bi mogli održavati jedan takav podforum.

Ako je njima svejedno i nemaju interesa za to, onda ne vidim baš nekog smisla otvaranja podforuma.

Npr. dobro bi bilo čuti što misle ljudi poput kishe, essence, snake-a, navaja, čarobnice, Lama Deer-a, Nemruth Dagi, Vješca i sl.
__________________
koliko smo sretni ti i ja, čiji je dom bezvremenost: mi koji smo dolutali s mirisnih planina vječne sadašnjosti igrati se tajnama, kao što su rođenje i smrt, u jednome danu(ili možda čak i manje)
eowyn_ is offline  
Old 09.02.2003., 15:08   #47
Pitanje dal su uopce vidjeli tvoj post. Posalji im pm. Ja nisam bas postao tamo al sam citao pa sam zapamtio sve ove sto si sad navela.
Namche is offline  
Old 09.02.2003., 15:08   #48
E hebi ga Pes, kad bi ideje dolazile po narudžbi i prema kalendaru, onda se ne bi tako zvale..
__________________
koliko smo sretni ti i ja, čiji je dom bezvremenost: mi koji smo dolutali s mirisnih planina vječne sadašnjosti igrati se tajnama, kao što su rođenje i smrt, u jednome danu(ili možda čak i manje)
eowyn_ is offline  
Old 09.02.2003., 15:15   #49
Npr. dobro bi bilo čuti što misle ljudi poput kishe, essence, snake-a, navaja, čarobnice, Lama Deer-a, Nemruth Dagi, Vješca i sl.
*********************************************

ja vjerujem da su oni za, iako se Snake i Vještac jako slabo javljaju

trebalo bi staviti anketu na svim forumima, da se vidi jesu li ljudu zainteresirani

Npr. na zdravlju je tema o kantarionovom ulju bila popularna, ljudi uvijek imaju pitanja, iskustva....isto tako i s drugim temama, ne moraju svi oni biti redoviti na religiji/filozofiji

onda npr. tema sa znanosti od Lame Deera...


pa, onda mogle bi se otvarati teme kao "odgovaram na pitanja i glumum frajera" o određenim temama....

sad sam se zanjela....


Da napravimo anketu, znali bi jasnije
 
Old 09.02.2003., 15:21   #50
Unhappy

Ne znam radit ankete, ali prikladno pitanje bi bilo:
Da li ste za otvaranje novog podforuma na religiji(detalje vidi tamo na topicu "Prijedlog modreatoru) i da li ste voljni sudjelovati svojim postanjem, znanjem i pokretanjem tema da održite taj podforum na životu?
__________________
koliko smo sretni ti i ja, čiji je dom bezvremenost: mi koji smo dolutali s mirisnih planina vječne sadašnjosti igrati se tajnama, kao što su rođenje i smrt, u jednome danu(ili možda čak i manje)
eowyn_ is offline  
Old 09.02.2003., 15:26   #51
Quote:
eowyn kaže:
Npr. dobro bi bilo čuti što misle ljudi poput kishe, essence, snake-a, navaja, čarobnice, Lama Deer-a, Nemruth Dagi, Vješca i sl.
kisha je u Indiji , Navajo je za, a ostalih uopce nema, dakle pricekaj da vide topic.
Naravno da ideju treba postati kad ti sine, samo uzmi u obzir da ne stanuju svi u internetu kao ja i daj im malo vremena.
Gospon Pes is offline  
Old 09.02.2003., 15:29   #52
Glas razuma kao i uvijek iz usta naše moderatorice!

Imaš potpuno pravo; mislim da bi se stvar trebala iskristalizirati u narednih mjesec dana. Pa će se onda vidjeti gdje smo.
__________________
koliko smo sretni ti i ja, čiji je dom bezvremenost: mi koji smo dolutali s mirisnih planina vječne sadašnjosti igrati se tajnama, kao što su rođenje i smrt, u jednome danu(ili možda čak i manje)
eowyn_ is offline  
Old 09.02.2003., 15:36   #53
I molim da malo pricekate s anketom bilo kojom, razlog cu vam postati kasnije. Trebam prije neciji odgovor na moj PM, a doticnog trenutno nema.
Gospon Pes is offline  
Old 09.02.2003., 16:26   #54
Ja sam za

Naravno da je ovaj prijedlog eowyn odličan.
Ne bih se složio da je to "grabež" za novim moderatorskim mjestom; tako govore oni koji sude po sebi.

Ima više razloga za to, no najvažniji je onaj jedan: ljudi koji se zanimaju za ezoteriju, astrologiju, ljekotivo bilje, paranormalno i sl. nemaju svoj kutak.

Pokušaji da se, recimo, topic o astrologiji otvori ovdje na "Religiji" čini se smiješnim. Evo kako bi on otprilike bio dočekan:

"Kćeri sotonina, , ...SPIRITISTI, ČUVAJTE SE, JER JEHOVA, MUŠKARAC, NA KRAJU ODVAJA SVOJE A VAS ĆE U VATRU BACITI"

"URLAJ, URLAJ, KĆERI BABILONSKA, NA VATRI SE UZMUČILA !"

"Zastranio si, brate, moja je dužnost da te vratim našemu popu, svetoj Crkvi i Bogu Ocu našemu. Za jednog reš pečenog odojka on će iz tebe istjerati tog prokletog đavla..."

"Ellen G.White je rekla da ste vi spiritisti nastali kao posljedica toga što ljudi češće masturbiraju nego što šeću Maksimirom..."



itd..itd...

Mislim da bi bilo dobro da se svi oni, koji žele da se ovakve teme nađu dalje od vjerskih fanatika -među kojima ovdje nisu samo oni koji se krste nego i oni koji se klanjaju - daju svoj glas.

Evo...ste me iz zimskog sna probudili!

Navajo is offline  
Old 09.02.2003., 16:29   #55
Navajo,

nadam se da ćeš nagovoriti i Porta
 
Old 09.02.2003., 16:42   #56
Talking Dober den...evo i mene

Quote:
eowyn: Npr. dobro bi bilo čuti što misle ljudi poput kishe, essence, snake-a, navaja, čarobnice, Lama Deer-a, Nemruth Dagi, Vješca i sl.
Vidim da se pita za moje misljenje iako do sada nisam bio najrazgovjetniji, ali od sada ubuduce imam namjeru ozbiljnije pristupiti diskusijama, jer vidim da medju.ovdje ima nekoliko legendi. Najradije bih vas sve odjednom ozenio, ili uzeo za "robove". Vazno je samo da ste tu

Quote:
gosp. pes: Naravno da ideju treba postati kad ti sine, samo uzmi u obzir da ne stanuju svi u internetu kao ja i daj im malo vremena.
Nije da ne stanujem u internetu, samo se zimi za spavanje i tjelovjezbu povlacim na jedan australsko-aboriginski forum Tamo je toplije.


Sto se mene tice general norec je (po obicaju) precizno izrekao moj stav. Koji mrtvi NEW AGE ? Kakva ezoterija, metafizika ? Zar nema prikladnijih imena ?

Moze jedan: Kemija i drustvo ! I jos jedan: Daleko od forumskih kategorizacija

Inace nisam za "ladicarenje", jer tako uvijek iznova lako dolazi do prepirke sto, zasto, gdje i zasto ne....
U topicima koje ja otvaram (bilo ih je tek par) se moze pricati o svemu. Uvjet: pisac se (na zahtjev) treba barem potruditi objasniti zasto je napisao to i to... I da nije, da prostite "pizdun" koji misli da mu/joj je glava na nultom meridijanu...

Ne znam koje sve mogucnosti postoje, nisam upoznat s tehnickim mogucnostima, forumskim strukturama moci, s "can's & cannot's" &&&, tako da za sad ne bih mogao predloziti nista konkretno,

ali sam par puta vidio da kad moderator preseli neku temu, npr. sa religije na bas razno, na religiji ostane neki linkic: tema preseljena. Kad pritisnes link, prebaci te na bas razno.

Mozda je moguce teme otvarati i ostaviti tamo gdje jesu, ali radi lakse navigacije otvoriti jedan blanko-podforum npr. LETECI TEPIH ili wormhole ili, ili...s takvim linkovima na teme - i ko voli nek izvoli.

I na kraju, ne shvacam zasto jednog "filozofa" smeta ako se tik do njegove teme nalazi topic "horoskopi". Mislim, i ja smatram vulgarni nacin tumacenja i razumijevanja horoskopa (blagim rijecima: ) glupim, ali zar ce kome kruna sa glave spasti ? Nemaju astrolozi kugu

Ipak, odlucite, ja se pokoravam pa makar se vjesticarski arhivi nalazili u vatikanskim katakombama na cut-o-lici.org

Pozdrav svima koliko vas ima
Lame Deer is offline  
Old 09.02.2003., 16:52   #57
Ako mi se dopusti iznijeti misljenje,ja bih najradije taj topic nazvao "lajanje na zvijezde" posto je korijen svih tih vasih drambuljanja u tako nekom cuspajzu...Potice iz Egipta i Babilona a nastao je od zijevanja u zvijezde,pa kako ih je poceo s vremenom boljeti vrat spustali su se prema zemlji i promatrali po toj putanji...I tako sve gore-dolje...Iz toga su nastale vjezbe za vrat (umetnuli su kruzenje posto su posmatrali i kretanje sunca) a takodje i potvrdno klimanje glavom(to je kod onih koji je vrat brze zabolio)...Iznervirani svim tim neki su poceli psovati,ili lajati,pa se taj naziv odomacio i u praxi tumacenja takvih tumacenja...ko ne vjeruje magarac bio...More,ljudi,braco,kako ce te sve to drambuljanje staviti pod METAFIZIKU..JOJ,KUKU CRNIH JADA...
__________________
Ljubav je zanimanje besposlenog muškarca, razonoda ratnika, a kapric suverena.
ebenezer is offline  
Old 09.02.2003., 16:56   #58
Post ...

Ajde ebenezeru, oladi
Lame Deer is offline  
Old 09.02.2003., 16:57   #59
Sviđa mi se wormhole!
__________________
koliko smo sretni ti i ja, čiji je dom bezvremenost: mi koji smo dolutali s mirisnih planina vječne sadašnjosti igrati se tajnama, kao što su rođenje i smrt, u jednome danu(ili možda čak i manje)
eowyn_ is offline  
Old 09.02.2003., 17:14   #60
Quote:
Solaris kaže:
Navajo,

nadam se da ćeš nagovoriti i Porta
Pa evo...Porto se, na primjer, razumije u dimne signale i rado bi to prenio ljudima, ali nema gdje.
Ako je Karlo Veliki zaslužan za latinicu, a njegova katedrala u Aachenu proglašena za jednu od najljepših na svijetu, Porto je otac nove dimne geometrije, a njegov šator na padinama Velebita zanimanjem nadilazi sva ona znamenita europska zdanja. Evo...mnoge u šator uđoše kao djevice; ali dimna geometrija i gorljivi razgovori o njoj mnoge od njih usreći.

Njegovo je mišljenje da nije svijet stvoren po Riječi nego po dimu, i da će se zato mnogi spasiti ali "kao kroz oganj". Ovaj biblijski isječak on sasvim s pravom drži pouzdanim dokazom da je sve stvoreno po dimu, a gdje ima dima ima i vatre...dakle Tales je heretik, i treba smjesta spaliti sva njegova djela prije negoli njegova sotonska hereza sve ne preobrati u vodoinstalatere!!

Budući da se Porto često viđa s medvjedima, velika većina njih već je prihvatila njegov nauk i koristi ga za međusobnu komunikaciju. Među medvjedima nimalo se ne taji: Porto je uskrsli Pitagora! Tko ima sliku Pitagore i usporedi je s njegovom, taj zna da je riječ o jednom te istom. Uskoro će biti objavljeno jedno pedeset knjiga o tome kako li je to samo moguće.

Ali Porto - na krilima svoga oca sotone - leti danas ili sutra prema zapadu pa neće moći dati svoje riječi podrške. Ide na kongres svih geometara, i ako se ondje ne potuku zbog koordinatnih točaka, biti će to jedan sasvim lijepi banket. Očekuju se brojni uzvanici, a tu negdje biti će i Kaskader koji objavljuje svoju novu knjigu: Adversus Bijela Jelena. Veselje će potrajati do dugo u noć.

Vjerujem da će Porto svoje riječi podrške uputiti kada se vrati, osim ako se ne sruši avion, kako je to već običaj, kad čekamo nekoga tko nam treba.

Dakle, dear Porto, vrati se svojoj šatri pod Velebitom živ i zdrav te kupi nove žigice za potpalu svete vatre i slanje dimnih signala...maha-maha... ...dok se ti vratiš oslobodit ćemo ti mjesto za pisanje i učiniti te slavnijim od tvoga oca sotone i raznih egzorcista, antišejtana i apotekara iz nadriliječničkog ureda Isusa Lukića, poznatijega kao šaman...
Navajo is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:28.