Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2006., 22:53   #1
Rolanje

zanima me da li netko zna koliko se rolanje, troši kalorija i koliko bi se trebala rolat svaki dan kako bi imala od toga koristi?
lolic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2006., 09:05   #2
Quote:
lolic kaže:
zanima me da li netko zna koliko se rolanje, troši kalorija i koliko bi se trebala rolat svaki dan kako bi imala od toga koristi?

Hm, ne bas previse. Negdje sam procitao da je par minuta trcanja kao sat vremena rolanja.
U svakom slucaju, bolje se i rolati nego sjediti doma pred TV.
A i rolanje je skoro ko sex: nakon rolanja si znojan, zadihan, a jos ti i koljena klecaju...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2006., 19:32   #3
A rolanje trosi kalorije ali definitivno trcanje ima bolji efekt .
zokiiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 22:35   #4
Citat sa stranica Coolinarike:

"Rolanje potiče i tjelesno i psihičko zdravlje. Za vrijeme rolanja cijelo je tijelo u pokretu, pa se redovitim bavljenjem ono razgibava i jača, te se podiže tjelesna izdržljivost i kondicija. Rolanje jača čitavu muskulaturu, a posebno mišiće leđa, trbuha, nogu, stražnjice i bedara, i to bez opterećivanja kralježnice.

Rolanje potiče pravilno disanje i jača dišni sustav, te pozitivno utječe na rad srca i krvotoka. Pogoduje zglobovima i primjereno je čak i onima koji imaju problema sa zglobovima, posebno u koljenima. Ono podiže psihomotorne sposobnosti i doprinosi boljoj tjelesnoj pokretljivosti i koordinaciji pokreta. Rolanjem se razvija osjećaj za ravnotežu, a pozitivno djeluje i na sposobnost brzog reagiranja.
K tome, rolanjem se mogu ukloniti i manje nepravilnosti u držanju.

Rolanje je sport i za dušu. Jako je zabavno, tehnika se usvaja brzo i lako, svatko može pronaći tempo u kojem će uživati, pa je i motiviranost velika. Uz to, usmjerenost pažnje i koncentriranje na stazu i pokrete doprinosi razgrađivanju stresa, a specifični pokreti rukama utječu na otklanjanje napetosti u području leđa i vrata (vrlo česta posljedica stresa).

Nadalje, rolanje topi masno tkivo, skida kilograme i formira tijelo. Kako se za vrijeme rolanja povećava potrošnja tjelesne energije, čak i za umjerenog tempa vožnje potiče se razgrađivanje masnog tkiva. Stoga je rolanje kao stvoreno za vježbanje kritičnih zona. Njime se, dakle, jačaju mišići i vezivno tkivo, te razgrađuje masnoća i celulit na unutarnjim dijelovima nogu, na bedrima, stražnjici, bokovima i trbuhu, pa ta kritična područja, kao uostalom i cijelo tijelo, postaju čvršća, vitka i zategnuta."
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 23:14   #5
Pa, da rolanje sluzi za oslobadjanje od stresa, to sam osjetio na vlastitoj kozi.
KAd sam imao problema na poslu, svaki dan sam rolao oko 20 km po Jarunu, i nakon toga mi je bilo super. Toplo preporucam kao antistres terapiju.
Krenes s jednim krugom oko Jaruna (to je oko 5,5 km), nakon mjesec dana i 4 kruga su ti malo.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2006., 11:18   #6
Da ne otvaram novi topic.... zna li netko gdje bi se u Rijeci moglo ljeti rolati? Kostrena u ove dane ima puno previse automobila i prometa
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2006., 00:11   #7
Quote:
nukac kaže:
Krenes s jednim krugom oko Jaruna (to je oko 5,5 km), nakon mjesec dana i 4 kruga su ti malo.
Hm , ako ti tako kažeš...
green_eyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2006., 23:35   #8
evo ti link pa si upiši podatke

množi svoju težinu (kg) ×2,2 da bi dobila težinu u lbs

http://www.caloriecontrol.org/exercalc.html

pogledaj si pod rollerblading / inline skating
Mladenac is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2006., 10:39   #9
da ne otvaram novu temu..

razmisljala sam o kupovanju rola.. na sta trebam obratiti paznju pri kupovanju rola.. postoji li neki brand koji je bolji od ostalih.. koliko je pametno kupiti role u radnjama tipa alpina i slicno..


hvala
__________________
Bil'in, my love...
heureka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2006., 17:50   #10
po meni, najbolje i najugodnije su K2 role
lolic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2006., 01:10   #11
Quote:
heureka kaže:
razmisljala sam o kupovanju rola.. na sta trebam obratiti paznju pri kupovanju rola.. postoji li neki brand koji je bolji od ostalih.. koliko je pametno kupiti role u radnjama tipa alpina i slicno..
Kupi nesto posteno tipa K2 ili Roces ..
zokiiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2006., 01:24   #12
K2 imam i sve naj... je da koštaju, ali i vrijede. Nemoj uzimati one jeftine samo ćeš se nažuljati, noga nije stabilna, kotači brzo odlaze... uzmi ili k2 ili Roces
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2006., 10:13   #13
Tako svejedno koja je marka... Ja sam imala Roces, sad imam Powerslide. Najbitnije je da ti ugodno sjedaju na nogu i da te ne zuljaju nigdje.

Ono na sto mozes obratiti paznju je velicina i tvrdoca kotaca, te tip lagera. Veci kotaci (recimo 90mm), i abec 7 ce ic ko lude
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 09:53   #14
hvala.. idem u potragu danas
__________________
Bil'in, my love...
heureka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2006., 13:28   #15
Quote:
Lei kaže:
Tako svejedno koja je marka... Ja sam imala Roces, sad imam Powerslide. Najbitnije je da ti ugodno sjedaju na nogu i da te ne zuljaju nigdje.

Ono na sto mozes obratiti paznju je velicina i tvrdoca kotaca, te tip lagera. Veci kotaci (recimo 90mm), i abec 7 ce ic ko lude
He he, dok se ne nauci kociti, ne bi preporucio ABEC7 i velike kotace... Role ce letjet ko lude, ali... Ako ce se trebat zaustavit, i past ce ko luda...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 21:52   #16
ja sam roces imala 6 godina....i u centrima sa rolama i opremom mi kazu da su rocesice jako izgubile kvalitetu posljednjih par godina...i da ih vise ne narucuju... sad sam uzela fila i javim ti nakon par godina u kakvom su stanju ..jest da su puno skuplje nego neke obicnije..ali rocesice su bile najkvalitetnije u ono vrijeme
__________________
...U sTvArNoStI Jr ReAlNoSt SaSvIm DrUgAčijA...
krejzi_mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 18:37   #17
najbolje K2
hegy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 14:45   #18
Evo koliko se troši kalorija kojim sportom:

potrosnja kalorija
rosa_salvaje is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 11:25   #19
Iskrivljena kralježnica i rolanje

Imam blazi oblik skolioze i kifoze pa me zanima koliko je za mene uopće dobro rolanje. Totalni sam početnik i tek sam par puta bila na rolama, a nakon toga leđa su me dosta boljela. Je li to normalno?
__________________
Follow the yellow brick road!
SBorovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 11:55   #20
Quote:
lolic kaže: Pogledaj post
po meni, najbolje i najugodnije su K2 role
i po meni! ja sam jako zadovoljna sa svojima K-2!
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:44.