Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2017., 00:12   #2521
ljudi, jedno "glupo" pitanje
bio razgovarao s poslodavcem nešto, pa me zanima kako idu tu u kanadi porezni razredi ?
kaže on da nije problem za sada,ali da pazim da mi se ne bi dogodilo da uđem u viši porezni razred pa ću više morati platiti poreza

e sad, meni zvoni, da smo mi kao stranci imamo neke druge kriterije,pa ako netko zna da me malo uputi
hvala
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 02:00   #2522
Ako zaradjujes npr 14 dolara ili manje po satu drzava ti uzima 15% od zarade. Ako zaradjujes 15 do recimo 20 dolara drzava ti uzima 25% od zarade. Ako zaradjujes 25 dolara i vise drzava ti uzima 35% ood zarade. otprilike to ide tako...ali nisam siguran u dolar kako ide.

Po meni imaju pravedniji porezni sustav od Njemacke gdje budale gledaju da li si ozenjen ili nisi. I ako nisi ozenjen drzava te dere najvise tj 35% uzima ti od zarade.... Tako da zaradjivao 9 eura tj minimalac ili 15 eura ako si samac deru te 35%.
Sto je ludost, samci sami zaradjuju a najvise ih deru. LAkse je zivjet u dvoje i od dvije place nego od jedne.
silvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 16:25   #2523
https://www.paymentevolution.com/payrollcalculator

Pa sto ako platis vise poreza? Dobit ces i vise love.

Sent from my SM-G900W8 using Tapatalk
amstel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 17:14   #2524
Quote:
silvan kaže: Pogledaj post
Po meni imaju pravedniji porezni sustav od Njemacke gdje budale gledaju da li si ozenjen ili nisi. I ako nisi ozenjen drzava te dere najvise tj 35% uzima ti od zarade.... Tako da zaradjivao 9 eura tj minimalac ili 15 eura ako si samac deru te 35%.
Sto je ludost, samci sami zaradjuju a najvise ih deru. LAkse je zivjet u dvoje i od dvije place nego od jedne.
Svugdje je lakše živjet u dvoje. Posebno ako si sa curom ili ženom. Dovoljan vam je stan od 35-40 kvadrata i jedan jedini bračni krevet.

Ovo u Njemačkoj nema veze sa pravednošću nego demografskom politikom zemlje. Fertilitet je katastrofalan u zemlji i zato se dere samce.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 23:01   #2525
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Svugdje je lakše živjet u dvoje. Posebno ako si sa curom ili ženom. Dovoljan vam je stan od 35-40 kvadrata i jedan jedini bračni krevet.

Ovo u Njemačkoj nema veze sa pravednošću nego demografskom politikom zemlje. Fertilitet je katastrofalan u zemlji i zato se dere samce.
Zato i ti samci financiraju kojekakve parazite koji samo gomile djece rađaju i društvu ne pridonose ništa. Hvala, takvo društvo me ne zanima.
automation is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 09:57   #2526
Quote:
amstel kaže: Pogledaj post
Ako ekonomija i nafta opet krenu gore...morat ce mijenjat jer jednostavno nece imati dovoljno radnika. A ako ostane ovako kako je sad sumnjam da ce se ista mijenjati...jer ima ovdje sela gdje nezaposlenost 8 ili 9%.
Kao i sve drugo ne gledaju zasto je tomu tako nego eto stranci uzeli pa zbog toga i te promjene oko lmia.

Dugorocno im je to losa odluka jer najproduktivniji ljudi su im stranci. A kanadjani nisu u stanju sami sebe "hraniti" ili "brisati guzicu"...

Sent from my SM-G900W8 using Tapatalk

hvala a mozes li mi reci sta ako nadjem posao dok sam tamo. sta treba posle od papirologije
Disneylina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 10:02   #2527
Quote:
Disneylina kaže: Pogledaj post
hvala a mozes li mi reci sta ako nadjem posao dok sam tamo. sta treba posle od papirologije
trebaš za to radnu dozvolu koju nije lako dobiti
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 11:11   #2528
Što se tiče ovog ban-a za 29 zanimanja u Alberti sjeo mi je ko desetka na keca jel sam planirao raditi "Machinists and machining and tooling inspectors", a dolazim u Edmonton na kraju petog mjeseca. Sad više nisam siguran koliko se to isplati raditi tamo ako su šanse za LMIA nula. Imam presjedanje u Torontu pa se razmišljam da se iskrcam tamo pa za Guelph.
Indominus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 14:00   #2529
Quote:
Indominus kaže: Pogledaj post
Što se tiče ovog ban-a za 29 zanimanja u Alberti sjeo mi je ko desetka na keca jel sam planirao raditi "Machinists and machining and tooling inspectors", a dolazim u Edmonton na kraju petog mjeseca. Sad više nisam siguran koliko se to isplati raditi tamo ako su šanse za LMIA nula. Imam presjedanje u Torontu pa se razmišljam da se iskrcam tamo pa za Guelph.
Prouci provincije u kojima mozes aplicirati za PR sa WH.
Koliko je meni poznato u Ontariju ne mozes.
Wild heart is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 15:23   #2530
Quote:
Indominus kaže: Pogledaj post
Što se tiče ovog ban-a za 29 zanimanja u Alberti sjeo mi je ko desetka na keca jel sam planirao raditi "Machinists and machining and tooling inspectors", a dolazim u Edmonton na kraju petog mjeseca. Sad više nisam siguran koliko se to isplati raditi tamo ako su šanse za LMIA nula. Imam presjedanje u Torontu pa se razmišljam da se iskrcam tamo pa za Guelph.
Nemoj tak lako odustati. Tko hoce naci ce nacin, tko nece naci ce ispriku...|

Mozda si upoznas neku lokalnu curu(ne nuzno kanadjanku), koja je resident ili citizen. A i ako radis jedno od deficitarnih zanimanja godinu dana, mozes aplicirati za PR(mislim da to jos nisu promijenili) ili te firma moze vec od pocetka nominirati za AINP(ako imas iskustvo iz HR)
amstel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 15:27   #2531
Quote:
Disneylina kaže: Pogledaj post
hvala a mozes li mi reci sta ako nadjem posao dok sam tamo. sta treba posle od papirologije
O tome bus razmisljala kada dodje do toga

U vecini slucajeva ovisi kakav je poslodavac, neki znaju sve sta ti treba i kako ide, neki bas i ne...
amstel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 18:06   #2532
Quote:
amstel kaže: Pogledaj post
Nemoj tak lako odustati. Tko hoce naci ce nacin, tko nece naci ce ispriku...|

Mozda si upoznas neku lokalnu curu(ne nuzno kanadjanku), koja je resident ili citizen. A i ako radis jedno od deficitarnih zanimanja godinu dana, mozes aplicirati za PR(mislim da to jos nisu promijenili) ili te firma moze vec od pocetka nominirati za AINP(ako imas iskustvo iz HR)
Naravno da neću odustati samo nisam siguran da je Edmonton još uvjek najbolja opcija pogotovo uz tu stopu nezaposlenosti (8.4%) ali šta je tu je sad nema nazad samo naprijed
Indominus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 18:16   #2533
Quote:
amstel kaže: Pogledaj post
Nemoj tak lako odustati. Tko hoce naci ce nacin, tko nece naci ce ispriku...|

Mozda si upoznas neku lokalnu curu(ne nuzno kanadjanku), koja je resident ili citizen. A i ako radis jedno od deficitarnih zanimanja godinu dana, mozes aplicirati za PR(mislim da to jos nisu promijenili) ili te firma moze vec od pocetka nominirati za AINP(ako imas iskustvo iz HR)
Je, samo treba dobro prouciti AINP

Za ova zanimanja treba trade certifikat.

Deset je (6311, 6211, 7511, 0621, 6315, 7284, 0631, 1241, 1215, 6421) skilled zanimanja koja mogu kroz employer driven stream i ova semi skilled
Wild heart is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 00:08   #2534
Quote:
Wild heart kaže: Pogledaj post
Tko je jamio, jamio je

Alberta bans hiring foreign workers for 29 high-skilled jobs
If successful, the initiative could be tried in other parts of Canada
http://www.cbc.ca/beta/news/canada/e...jobs-1.4075684


Refusal to process a Labour Market Impact Assessment application
https://www.canada.ca/en/employment-...s/refusal.html
jel to u principu znaci da inzenjer strojarstva nema tamo vise kaj trazit?

super...
hoodie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 04:50   #2535
Vezano uz ovu zabranu, naisel sam na podatak da je lani u Albertu imigriralo 10 tisuca stranih radnika od kojih je samo njih 400 high skilled, sve ostalo su radnici u hospitality i caregiver. Ne znam, mislim da je sve manje isplativo dolaziti tu na WH i nadati se ostanku. Steta para i vremena, bolje se odlucit za neku drugu provinciju (BC) ili jos bolje drugu drzavu.
Breg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 23:19   #2536
Gledam ovaj video.


Why Do I Study Languages? Advice Nobody Wants to Hear [Ep. 003]

https://www.youtube.com/watch?v=O8m01_AMjZI

Pustimo sad naslov.

Ovaj tip, inače sveučilišni profesor ima kaže da su srednje pkole u Kanadi katasrofa.

Kaže da je visoko obrazovanje još i gore od srednjih škola.

Što vi kažete?
Koja su vaša iskustva?
Kako ih vi ocjenjujete?
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 05:10   #2537
Pogledaj Yukon nominacijski program. Dovoljno je 6 mjeseci rada u semi skilled zanimanju i moze se aplicirati za nominaciju, pogledaj Sask dovoljno je 6 mjeseci rada prema SINP i apliciras za nominaciju, listu zanimanja pogledaj na sask trades ili tako nesto znaci uguglaj sask trade demand list.
http://saskapprenticeship.ca/quick-l...gnated-trades/
vise je posla u Regini nego Saskatoonu. Ako ti ne upali preko ovog uvijek mozes naci posao na nekoj farmi u Sasku ili Manitobi. Ja sam prije 2 godine dosao do tri LMIA u Sasku i tri u Manitobi na farmi.
znaci ima ih.

Pogledaj i Manitobu, 6 mjeseci rada i ako si skilled ne moras polagati engleski jezik, ako si semi skilled tj noc c ili d moras. Imaju bodovni prag koji je sada na 650 bodova ako se ne varam. A bio je na vise od 700. Negativno je 100 bodova ako si prije zivio u nekoj drugoj provinciji. Fee koja se placa za nominaciju je 500 CAD i vrijedi od ovog mjeseca, takodjer vi na wh koji zelite u Manitobu, ona vise ne daje zdravstveno za wh nositelje.
Dobro razmislite o tome!!!
Sask i Alberta nude healthcare, provjereno 101% sigurno.

Takodjer postoji Atlantic Immigration program kao pilot projekt od nedavno. Znaci maritimske provincije na istoku. Isto se uz WH moze do PR!

Alberta je propala trenutno. Stoga ju izbjegavajte!!!!! BC takodjer vrlo tesko do nominacije. Al koliko vidim Hrvati pate za mondenim ljetovalistem zvano Vancouver....

Tko zeli PR nek stisne zube i provede 2 do 3 godine u vukojebini. Tko ide samo na godinu dana nek ide gdje zeli.

Sve je na vama.
silvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 05:13   #2538
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Gledam ovaj video.


Why Do I Study Languages? Advice Nobody Wants to Hear [Ep. 003]

https://www.youtube.com/watch?v=O8m01_AMjZI

Pustimo sad naslov.

Ovaj tip, inače sveučilišni profesor ima kaže da su srednje pkole u Kanadi katasrofa.

Kaže da je visoko obrazovanje još i gore od srednjih škola.

Što vi kažete?
Koja su vaša iskustva?
Kako ih vi ocjenjujete?
Upravo radi loseg skolstva Kanadjani su glupavi ljudi tj inteligencija im nije bas nesto. Sramota je da imaju dva sluzbena jezika i da je samo oko 20% ljudi bilingualno. I to na istoku zemlje, zapadno od Manitobe nitko ne prica francuski jezik. Ili u /Quebecu dosta njih niti se ne trudi uciti engleski jezik.

A fakulteti im kostaju ko da su od zlata a kvaliteta znanja isto daleko iza Europe.
silvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 07:52   #2539
Neuki su, ne žele stranu obrazovanu radnu snagu.
Znači jedino ih spašava je Bog, tj ono što im je on dao - prirodna bogatstva?
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 18:41   #2540
Quote:
silvan kaže: Pogledaj post
Upravo radi loseg skolstva Kanadjani su glupavi ljudi tj inteligencija im nije bas nesto.
Trebalo bi paziti kad se daju ovakve izjave. Naime, znanje i inteligencija su dva razlicita pojma - ne znaci da ako si neuk da si automatski neinteligentan.

Sistem obrazovanja u Kanadi je drugaciji, uci se manje ali se uci detaljnije. Ne uce se informacije napamet i ne odgovara se ispred profesora u cilju da se dobije prolazna ocjena. To ima vece prednosti nego nabubano znanje po djecu, djeca su manje nervozna, a sistem stavlja naglasak na odgoj jer skole su da se ne zaboravi odgojno-obrazovne ustanove.
Sto vam je vaznije kad ste u nekom prosjecnom drustvu? Da su ljudi prijazni i dobro odgojeni, veseli, ili da su podozrivi, nervozni, bez osnovne kulture ponasanja ali znaju izrecitirati Marseljezu i znaju sve datume bitaka iz 2-og svjetskog rata?


Sto se tice veceg i opsirnijeg znanja, za to postoje university. Sto se tice ovog dojma da su glupavi ili tupavi kako ih nasi vole nazivati to nema veze ni sa skolstvom, ni sa znanjem, vec sa sistemom u kojem zive i zivotnim okolnostima koje ih nisu prisiljavale da od rane dobi izostre sva cula i razviju osobine koje su nama bile potrebne za prezivljavanje u recimo nasem drustvu (podozrivost, mudrovanje, oprez, lukavost, snalazenje...).

Da uportrijebim metaforu, Kanadjani naspram nas zive zivotom kucnih macaka, mazenih i pazenih, dok smo mi zivjeli vise manje kao ulicne, poludivlje macke uvijek strepili za opstanak.
Nicki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:35.