Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2014., 22:24   #1
Opsjednutost čistoćom i još koječim

Pred par dana sjedim na kavi sa frendicom u lokalnom kafiću i ode ona u wc i vrati se preneražne i sva onako, inače kafić je u redi ,wc-i uredni ,nije da možeš jesti s poda ali ok nije zapišano itd uvijek lijepo miriši onako ok. I tako ju pitam kaj nevalja,da su im wc-i odvratni ,i slično, da su kod nje na poslu (a ona radi u bolnici na odjelu onkologije kao čistačica ) da ona pere ruke dezficijensom da ne smije biti niti zrnce prašine inače radi , da bi dobila otkaz momentalno da su joj wci kao ovi u kafiću i slično ,ja ovako. E a parije par minuta naletim na post jedne forumašice koja se zgraža na to da u školama ne peru klupe acetonom
Mislim jel vama sve to normalno? Ili sam je bakcil na dvije noge
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 10:59   #2
ajde molim te... malo dobre stare prljavštine nikom nije naškodilo
Rostilj-peka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 11:05   #3
Da nisi možda baCil na dvije noge? bogati.
zrinjski95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 13:42   #4
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Pred par dana sjedim na kavi sa frendicom u lokalnom kafiću i ode ona u wc i vrati se preneražne i sva onako, inače kafić je u redi ,wc-i uredni ,nije da možeš jesti s poda ali ok nije zapišano itd uvijek lijepo miriši onako ok. I tako ju pitam kaj nevalja,da su im wc-i odvratni ,i slično, da su kod nje na poslu (a ona radi u bolnici na odjelu onkologije kao čistačica ) da ona pere ruke dezficijensom da ne smije biti niti zrnce prašine inače radi , da bi dobila otkaz momentalno da su joj wci kao ovi u kafiću i slično ,ja ovako. E a parije par minuta naletim na post jedne forumašice koja se zgraža na to da u školama ne peru klupe acetonom
Mislim jel vama sve to normalno? Ili sam je bakcil na dvije noge
Zar nisu ljudi na onkologiji malo osjetljiviji na bakterije nego prosječni posjetitelji kafića?
Eurifesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 14:03   #5
Čekaj, ti se zbilja čudiš što se na odjelu na kojem su ljudi koji primaju kemoterapiju sve jako čisti? Zbilja?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 18:43   #6
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Pred par dana sjedim na kavi sa frendicom u lokalnom kafiću i ode ona u wc i vrati se preneražne i sva onako, inače kafić je u redi ,wc-i uredni ,nije da možeš jesti s poda ali ok nije zapišano itd uvijek lijepo miriši onako ok. I tako ju pitam kaj nevalja,da su im wc-i odvratni ,i slično, da su kod nje na poslu (a ona radi u bolnici na odjelu onkologije kao čistačica ) da ona pere ruke dezficijensom da ne smije biti niti zrnce prašine inače radi , da bi dobila otkaz momentalno da su joj wci kao ovi u kafiću i slično ,ja ovako. E a parije par minuta naletim na post jedne forumašice koja se zgraža na to da u školama ne peru klupe acetonom
Mislim jel vama sve to normalno? Ili sam je bakcil na dvije noge
Prilično nenormalno, ali takvi su ljudi. Ne znam što se ona čudi.
Sable Opulent is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 14:42   #7
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Čekaj, ti se zbilja čudiš što se na odjelu na kojem su ljudi koji primaju kemoterapiju sve jako čisti? Zbilja?
Ne.
Čudim se ljudima koji bi u kafiću htijeli medicinski dezificijens umjesto sapuna
Tj ljudima koji standarde onkologije preslikavaju na kafiće, škole, kuće...
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2014., 17:19   #8
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Ne.
Čudim se ljudima koji bi u kafiću htijeli medicinski dezificijens umjesto sapuna
Tj ljudima koji standarde onkologije preslikavaju na kafiće, škole, kuće...
Pa nije to nista cudno. JEdnostavno, standardi cistoce/ higijene u bolnici ( onkologija,zarazno,kirurgijq..) su vrlo visoki i dosta pocivaju na cistoj sterilnosti
PA kad lijecnik/med.sestra provede na takvom odjelu,u takvim uvjetima min. 7 sati, svjesno ce i nesvjesno preslikavat bolnicke standarde higijene na mjesta koja se ne temelje na sterilnim uvjetima( skola, kafici...) i smatrat ce da higijena u takvim objektima nije na visini zadatka, jer ju jednostavno ima s cim usporedit - mjestom u bolnici.
Vrlo vrlo cesta pojava kod mnogih lijecnika i med. sestara.
Ali da mi idu na zivce ljudi koji ce svaki dan ribati dezinfekcijskim sredstvom kvake od vrata i histerizirat ako su nasli mrvicu ili mrljicu na podu - idu
__________________
“Niti jedna životinja nema više slobode od mačke…mačka je najveći anarhist.” – Ernest Hemingway
Vrag Jedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 10:41   #9
Vjerojatno zato sto radi u bolnici pa je navikla na cistocu.

Ovako opcenito sto se takvih ljudi tice, mozda neki od njih imaju OCD ili nesto sto uzrokuje takvo ponasanje.
__________________
"Truth is like poetry. And most people fucking hate poetry." - Overheard at a Washington, D.C. bar
Abaddon0100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 09:33   #10
Quote:
VragJeUOvojZeni kaže: Pogledaj post
Vrlo vrlo cesta pojava kod mnogih lijecnika i med. sestara.

Ali da mi idu na zivce ljudi koji ce svaki dan ribati dezinfekcijskim sredstvom kvake od vrata i histerizirat ako su nasli mrvicu ili mrljicu na podu - idu
Posao medicinskog osoblja nije po defaultu vezan uz ekstremnu čistoću. I među njima ima prljavaca da to ne bi vjerovala, sve dok se ne uvjeriš na vlastite oči. U kući jedne medicinske sestre, inače vrlo uredne osobne pojavnosti (graniči s napirlitanosti) naišla sam na kupaonicu koja mi je postala pojam najneurednije kupaonice ikad viđene po privatnim kućama, a tako neurednu ne vidjeh niti nigdje na autoputu kroz Europu. Detalji su bili toliko degutantni da nisam ni kavu mogla popiti do kraja preplavljana totalnim gađenjem. Ostatak kuće je bio čisto OK, nisam išla prstom provjeravati jel' obrisala prašinu

Kao totalno suprotni primjer je moja susjeda koja radi kao čistačica javnih površina, smetlarka po domaće, kuća joj je poput apoteke, da ne velim da mjesečno pročita više knjiga nego x intelektualaca.

Zaključak - sve je vrlo osobno, nema veze sa strukom, ima veze s osobnom kulturom i standardima. Mene više čude osobe koje su u stanju zasvinjiti neki javni wc, kao da su u najmanju ruku došli obaviti nuždu u rupu iskopanu u zemlji.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:46.