Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2020., 23:51   #1
Watchmen 1.epizoda

Dakle, tražila sam, našla nisam...
Pretpostavljam mogućnost da se nije previše pisalo pa bih započela temu Watchmen-serija iz 2019.-e

Danas sam pogledala 1.dio, na nekoliko puta i ja sam oduševljena.

Neznam o nikome ništa, niti sam očekivala seriju, puno sam usput čula za nju "Watchmen" i odlučila joj (od fakat mora dobro najvljivanih iz izvora koje ja pratim) dati priliku.

S prvi dijelom sam oduševljena zbog toliko toga. Nikakve greške ne tražim. Puštam seriji da joj vjerujem...

Baš me zanima kakvo će biti moje putovanje u ovaj svijet.

Ukoliko je netko gledao, bilo bi mi drago sheranje viđenja, kakva god ona bila.
Ja ću iznosit svoja kad ću moći s obzirom da seriju tek krećem gledat.
Lako me je oduševiti s efektima, i dobrom pucačinom, najviše sa odličnom radnjom koja me je fakat nabrijala da želim pogledat sljedeću. - tu ih ima, za moj ukus taman.

Tek čekam radnju, pojma nemam o likovima... Kak sam rekla na početku, o nikome ništa neznam...

Ocjena: Znači, 1.epizoda- oduševila me!
Zašto? Jer želim još!

Imdb naslov im je tako suhoparan al ga sheram...https://m.imdb.com/title/tt7049682/

Tko je pogledao 1.epizodu vjerujem da će gledat i dalje
__________________
♫ ♪ ♫ ♫ Ako ne čuješ, čitaj ♫ ♪ ♫ ♫ ♪
Winter Bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2020., 00:16   #2
Quote:
Winter_Bliss kaže: Pogledaj post
Tko je pogledao 1.epizodu vjerujem da će gledat i dalje
Meni je bilo upravo suprotno. Pogledao prvu epizodu u nekoliko navrata, sileći se da pogledam do kraja. I onda nekako drugu i treću. Nakon toga je lakše išlo dalje, jer radnja dobiva na dinamici, a i likovi se razvijaju. Moram priznati da sam očekivao puno više od prve sezone, valjda pod utjecajem filma 'Watchmen'. Drago mi je da se tebi svidjelo od prve i da ti je napeto
Istiphul Amue is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2020., 01:07   #3
Pa i ja sam je danas gledala na valjda 10 puta...meni nije izgubilo na snazi zbog prekida...
Sviđa mi se iz toliko razloga...

Cijelo večer se nabrijavam da ću pogledat i 2.epizodu,međutim morat će čekat do sutra...

Ima više sezona? Nije li to mini-serija?
__________________
♫ ♪ ♫ ♫ Ako ne čuješ, čitaj ♫ ♪ ♫ ♫ ♪
Winter Bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2020., 01:10   #4
Quote:
Istiphul Amue kaže: Pogledaj post
Meni je bilo upravo suprotno. Pogledao prvu epizodu u nekoliko navrata, sileći se da pogledam do kraja.
Zaboravila sam film, davno sam ga gledala...
Zašto ti ta prva epizoda nije sjela?
__________________
♫ ♪ ♫ ♫ Ako ne čuješ, čitaj ♫ ♪ ♫ ♫ ♪
Winter Bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2020., 01:17   #5
Quote:
Winter_Bliss kaže: Pogledaj post
Zašto ti ta prva epizoda nije sjela?
Zbog filma. Očekivao sam da će imati drugačiju tematiku, a i na glavne likove sam se predugo morao navikavati. Tek sam u zadnjih nekoliko epizoda došao na svoje. Da, izgleda neće biti druge sezone. Imaš pravo.
Istiphul Amue is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2020., 01:20   #6
Shvaćam...
Ja očekivanja nisam imala, niti ih imam...
Nebi me trebala moći razočarati...
We'll see
__________________
♫ ♪ ♫ ♫ Ako ne čuješ, čitaj ♫ ♪ ♫ ♫ ♪
Winter Bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2020., 01:29   #7
Quote:
Istiphul Amue kaže: Pogledaj post
Zbog filma. Očekivao sam da će imati drugačiju tematiku, a i na glavne likove sam se predugo morao navikavati. Tek sam u zadnjih nekoliko epizoda došao na svoje.
Pretpostavljam da te gledanju serije najviše privuklo prisustvo super junaka iz filma, koji se u 1.epizodi ne pojavljuju...

Mene je radnja prikovala... Baš me zanima kaj će biti dalje...

Kako mi je lik one žene odličan...i kako je za dobivanje informacija trebala ispitivanje na par sekundi
Ma zbog hrpe tog...
__________________
♫ ♪ ♫ ♫ Ako ne čuješ, čitaj ♫ ♪ ♫ ♫ ♪
Winter Bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2020., 01:37   #8
Quote:
Winter_Bliss kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da te gledanju serije najviše privuklo prisustvo super junaka iz filma
Da i ne. Nije mi bilo nužno da prati bilo što od narativa iz filma nego da bude nešto što želim gledati. Da me radnjom i glumom zalijepi za zaslon. Nažalost, ništa od toga. Solidno sve u svemu, samo nije my cup of tea
Istiphul Amue is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2020., 02:01   #9
Mene ti je lako oduševiti pa će ova tema vjerojatno ispasti koliko zapravo netko oduševljen može biti sa serijom... eto...
__________________
♫ ♪ ♫ ♫ Ako ne čuješ, čitaj ♫ ♪ ♫ ♫ ♪
Winter Bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2020., 12:33   #10
vidimo...

serija je veliki odmak od originalnih stripovskih Watchmena i tog filma kojeg spominjete

meni je SASMA ok serija ali ne bih sada hvalospijeve
malo treba da se uđe u taj svijet postwatchmena
zapravo tako se serija trebala zvati hihihihihihi
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2020., 18:11   #11
Ajde da se skoncentriram i unesem koju suvislu, a da se iznašanja ne temelje samo na mom oduševljenju... Al vjerojatno ne u ovoj priči

Daklem, neću raditi usporedbu s filmom, niti stripom, niti ću iznositi ikakve usporedbe. Drugi ste slobodni. Ja ću eventualno raditi usporedbe epozida.

Nisam ja nikakav znalac, niti sam ikada radila ikakve recenzije. Više entuzijast koji obožava sf, i smatra ga najboljim oblikom zabave.
Tražila sam svojevremeno neke grupe gdje se zajednički mogu gledat filmovi, serije u isto vrijeme, svaki u svojoj anonimnosti pa razglabat oko detalja. Jedino na što sam naišla je netflix party, no nije podržan u mobilnoj verziji pa kod mene ništ od tog...a isto tako, nemam niti ekipu s kojom bih ih gledala. U stvarnosti moji svi bježe od sf i horora ko vrag od tamjana pa sam u tome uvijek sama.
Uglavnom, gledam Watchmene, pisat ću svoja viđenja, bez puno tehnikalija jer s njima ne baraćem. Ukoliko tko kaj hoće pisati, neka piše, ako ne, ja ću i dalje nešto piskarat. Taman koliko sam oduševljena

Jooj, u kaj sam se uplela s ovom temom... trebala sam vjerojatno samo nastavit, kao i sve do sada pogledano... pogledat, u glavi prožvakat, i otić na nešto drugo.

Ah, entuzijastično si idem pustiti 2.epizodu - baš me zanima zašt je onaj lik završio obješen na onoj grani, ko i onaj starac s porukom (vjerujem mališan iz početka).
Zanima me kako će se sve rasplitati...
__________________
♫ ♪ ♫ ♫ Ako ne čuješ, čitaj ♫ ♪ ♫ ♫ ♪
Winter Bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2020., 23:02   #12
Pokušao sam gledati seriju Watchmen, ali kako sam pročitao strip, koji je remek djelo umjetnosti 80-ih godina, te poznajem pozadinu rada na stripu, znam dosta o scenaristu, genijalnom Alanu Mooreu i njegovom odnosu prema brojnim ekranizacijama svojih djela, mogu reći da je ova serija sljedeći nivo bogohuljenja i pljuvanja po autoru Watchmena i svemu što taj strip jest.

Da se serija ne zove Watchmen i da ne koristi ikonografiju iz stripa, onda bi se sve to moglo nekako analizirati. Ali ako oni TO zovu Watchmen, nikako. Meni je to negledljivo.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2020., 03:47   #13
Nisam čitao strip, zanima me postoji li ikakva interkonekcija između serije i filma? Ono, cameo uloge, spominjanje Rorshacka i ekipe itd?
Doma184 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2020., 12:44   #14
Quote:
Doma184 kaže: Pogledaj post
Nisam čitao strip, zanima me postoji li ikakva interkonekcija između serije i filma? Ono, cameo uloge, spominjanje Rorshacka i ekipe itd?
Troje Watchmena iz stripa (filma) su u seriji : Ozymandias, Dr Manhattan i Silk Spectre.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2021., 23:10   #15
Aha, ovo je bila jedna od tri tema koje sam pokrenula...hm,nekako sam je prebrzo napustila a pogledala sve epizode vjerojatno par dana nakon prve.
Hmmm, čitajući svoja pisanja o toj meni očito famoznoj prvoj epizodi, gledat ću je ponovno sa završetkom gledanja trenutne serije, primorat ću samu sebe još nešto napisat.
Mora da mi se sve skupa svidjelo, uopće se ničeg ne sjećam.
Niti imena likova, niti radnje previše.
Da sam strip čitala i ufurala se možda nakratko u đir ko klinka, možda bi drugačije gledala na stvari.
Pa ono, neće naškodito pogledat seriju još jednom, nadam se da će inspiracija moći proraditi pa da s komentarima odem i dalje od 1. epizode
__________________
♫ ♪ ♫ ♫ Ako ne čuješ, čitaj ♫ ♪ ♫ ♫ ♪
Winter Bliss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:14.