Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2015., 13:15   #61
Quote:
zdaric kaže: Pogledaj post
Sjećate se prošle godine u ovo doba Miraža, fabrike čipova i deset hiljada inžinjera.. Bar jednom godišnje Otadžbina iz lidera regiona postaje lider vasione.

Što se tiče realnih mogućnosti nabave, one su jasno vidljive- u 25 godina, kupljena su 2 mi24, koje se nije moglo održavati odmah, pa su nakon 4 g parkirani na livadu, i sada moguće 2 mi-17.

Zemlja koja ne može kupiti akumulator za migove ili gume za iste, sad će odjednom, u vrijeme kad treba platiti račun za plin od 300-400 milijuna $ bez kamata, kad MMf dolazi u 4. reviziju kredita da ne pocrkaju od gladi keširati i uzeti 12 krajnje jeftinih u nabavi i eksploataciji mig 29 , koje će da modernizuje još, da bi bili strah i trepet Evrope.

Ja očekujem početkom 2016 novi val modernozovanja M84 i t72 u otadžbini za sve koji ih po wikipediji imaju.. A tek lazar 3 i ostala čuda od knaufa...

A to da namjeravaju "raditi" okolo nije ništa novo, a jedino čime to može rezultirati je da obore vlastiti rekord i nakon što su 1995. traktorisali, a 1999 izišli van konkurencije u povijesti ljudskog roda kao jedini koji su kapitulirali pod zračnim udarima bez kopnene intervencije sad to dignu na novu razinu tako što će kapitulirati samo pod tomahawcima


Usput rečeno ove Mi-24 je kupila ondašnja legijina paravojska (dakle sa njihovim gangster parama i mafijaškim vezama ) a ne država srbija za potrebe vojske...
RonaldReagan is offline  
Old 30.10.2015., 13:30   #62
Quote:
RonaldReagan kaže: Pogledaj post
Usput rečeno ove Mi-24 je kupila ondašnja legijina paravojska (dakle sa njihovim gangster parama i mafijaškim vezama ) a ne država srbija za potrebe vojske...
Dobro, navodno i ova 2 mi-17 će biti jedan iz proračuna a drugi od tugoimporta i od prodaje limunade, letaka, kolača, skupljanja boca i ubiranja povratne naknade po Hr kad ljuti Krajišnici dođu sad na izbore i sl..

Uglavnom za nabavu je u 25 godina do sada izdvojeno koliko HR, krajnje škrta za HV nabave daje u pola godine. I sad će odjednom u jednoj od najsiromašnijih država na svijetu krenuti odvrtanje pipe za vojsku, moš mislit..
A čak i kad bi se dogodilo 10% nabava o kojima se baljezga po novinama (Recimo Hindovi i Mig29) to bi rezultiralo trajnim lišavanjem vojske lidera regiona mogućnosti da kupi i mlijeko, a kamoli da to nabavljeno koristi..
zdaric is offline  
Old 30.10.2015., 13:51   #63
Ono što sam želio reći je da osim da nije lijepo se nekom rugati, često zna biti i kontraproduktivno. Mi Hrvati smo tu majstori. Prvo smijanje, onda češkanje po glavi. Srbi su za nas izmislili politiku i diplomaciju. Bavimo se radije sobom. Od ovog ionako 99% ništa.
Loxhr is offline  
Old 30.10.2015., 13:57   #64
Quote:
Loxhr kaže: Pogledaj post
Ono što sam želio reći je da osim da nije lijepo se nekom rugati, često zna biti i kontraproduktivno. Mi Hrvati smo tu majstori. Prvo smijanje, onda češkanje po glavi. Srbi su za nas izmislili politiku i diplomaciju. Bavimo se radije sobom. Od ovog ionako 99% ništa.
Da, satiru treba zabraniti (je suis charlie ) ako ni zbog čega onda iz straha da se lider regiona, da ne bude postiđen mojim pisanjem na forum.hr do zuba ne oboruža.
Ja se još češkam po glavi recimo, dok gledam sve te tvornice čipova po otađbini danas .
Kako se tu uklapa diplomacija (koju istini za volju mi nemamo, ali ima država koja ne postoji 20+ godina-Jugoslavija i to u našim dipl. predstavništvima) nije mi jasno..

Sad vidim da stiže licenca za Kornete , valjda misle na one u koje će Albanci iz Kolijevke pakirati slaju , jer im pored Bumbara, Žižka i Stjenice nova PO raketa ne treba
zdaric is offline  
Old 30.10.2015., 14:25   #65
Quote:
zdaric kaže: Pogledaj post
Sad vidim da stiže licenca za Kornete , valjda misle na one u koje će Albanci iz Kolijevke pakirati slaju , jer im pored Bumbara, Žižka i Stjenice nova PO raketa ne treba
Skidam kapu za post
hosho is offline  
Old 30.10.2015., 15:46   #66
Quote:
hosho kaže: Pogledaj post
Skidam kapu za post
Hvala, kolega, hvala..

Evo i Antina na temu, sad će krenut vrištanje:

http://www.vecernji.hr/hrvatska/kotr...misija-1034107

U kampanji se svi sprdaju s liderom regiona....
zdaric is offline  
Old 30.10.2015., 16:40   #67
Quote:
zdaric kaže: Pogledaj post
Da, satiru treba zabraniti (je suis charlie ) ako ni zbog čega onda iz straha da se lider regiona, da ne bude postiđen mojim pisanjem na forum.hr do zuba ne oboruža.
Ja se još češkam po glavi recimo, dok gledam sve te tvornice čipova po otađbini danas .
Kako se tu uklapa diplomacija (koju istini za volju mi nemamo, ali ima država koja ne postoji 20+ godina-Jugoslavija i to u našim dipl. predstavništvima) nije mi jasno..

Sad vidim da stiže licenca za Kornete , valjda misle na one u koje će Albanci iz Kolijevke pakirati slaju , jer im pored Bumbara, Žižka i Stjenice nova PO raketa ne treba
ahahahahahaha, umirem
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Old 30.10.2015., 19:14   #68
KOTROMANOVIĆ: 'To što je Vučić izrazio zabrinutost zbog snage Hrvatske vojske je najveći kompliment koji je mogla dobiti Hrvatska vojska'

Quote:
Na novinarski upit kako komentira najave da će se Srbija naoružavati iz Rusije, ministar Kotromanović je rekao da je to „nemoguća misija, za sada“, zato što „Srbija nema novaca“.

„Mi znamo da oni troše 94 posto na operativne troškove, na plaće i logistiku. Oni nemaju sredstava za opremanje i modernizaciju. Ja sam posjetio Beograd prije dvije godine i to sam vidio“, dodao je.

Smatra kako je drugi razlog nemogućnosti Srbije za kupovanje oružja od Rusije jer je „nemoguće ostvariti ovu politiku koju vodi Rusija i Srbija s politikom Europske unije“.

„Imamo sanckije prema Rusiji, a oni bi kupovali oružje u Moskvi - to je nemoguće i na taj način Srbija nikad neće postati članica Europske unije. Oni moraju uskladiti zajedničku europsku i sigurnosnu politiku s Europskom unijom, oni to ne žele i sjede na dvije stolice. Ja ne vidim koja je njihova budućnost, oni se moraju jasno opredijeliti hoće li biti dio Zapada ili će i dalje voditi ovakvu politiku i defacto i de jure biti dio Ruske federacije“, izjavio je Kotromanović.

Dodao je kako smatra da se to napokon mora reći Beogradu te da se Hrvatska ne boji jer zna da Srbija ne može ništa kupiti.
http://www.jutarnji.hr/-srbi-ne-mogu...ijom-/1448589/
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Old 30.10.2015., 20:25   #69
Meni nije jasno koliko je ozbiljna ta najava da će Hrvatska kupiti baš balističke rakete? Ne znam, ja iskreno dosta sumnjam u to. M270 sa standardnim ubojnim sredstvima mi ne izgleda kao nemoguća opcija, ali ove rakete su dosta skupe ako ih se misli nabavit u malo većem broju.
PCN is offline  
Old 30.10.2015., 20:27   #70
Quote:
zdaric kaže: Pogledaj post
To bi bio još jedan uspeh namenske, nakon što su dobili one Mirage 2000 od onih kojima namenska trži poljoprivredno zemljište po Srbiji, osvojili remont i sad remontuju ne samo svoje Mirage 2000, nego i grčke, i ostale, a do kraja godine će u Velikoj Palanki da osvoje i Rafale...



Njihovim rječnikom- odlepili su načisto... Ne usudim se ni pomisliti što će biti kad stignu Kiowe i kupi se novi zrakoplov, ali znam da će biti zabavno..

He,he,Ante treba pustit glasinu u Yutarnji o upitu za"sekirče od kamen" za HRM ,pa bi bilo već sveopćeg tradicionalnog cviljenja do neba...: :klap:
__________________
Starboard side ,u 3 ......!!!

Zadnje uređivanje Bark : 30.10.2015. at 20:41.
Bark is offline  
Old 30.10.2015., 20:53   #71
Quote:
PCN kaže: Pogledaj post
Meni nije jasno koliko je ozbiljna ta najava da će Hrvatska kupiti baš balističke rakete? Ne znam, ja iskreno dosta sumnjam u to. M270 sa standardnim ubojnim sredstvima mi ne izgleda kao nemoguća opcija, ali ove rakete su dosta skupe ako ih se misli nabavit u malo većem broju.
Mislim da su toj ideji o ATACMS-ima više kumovali naši nounari nego itko, pišući da MLRS može osim običnih 227mm raketa ispaljivati i balističke projektile.

Pacijenti u Beogradu na čelu s Vučićem su očito to shvatili kako su shvatili, što vidimo i po bombastičnim natpisima po raznim portalima. Vjerojatno ćemo nabaviti 12-18 MLRS-ova s osnovnim streljivom, i to je to.
JollyRoger13 is offline  
Old 30.10.2015., 20:59   #72
Gledam malo na sluzbenom mediju ruske vlade RIA Novosti i osim nekakvih diplomatskih laprdanja te najava da bi Srbija mogla povecati izvoz hrane u Rusiju nikakvih konkretnih prica ne vidim - vise su mjesta dobili nekakvi srpski klauni koji kao izaslanici parlamenta dosli na Krim.
AndrejX is offline  
Old 30.10.2015., 21:11   #73
Srbi su se davnih dana trebali posvetiti vlastitoj aero industriji, recimo naprednijoj verziji G-2 sa Williamsom FJ44 kao konkurenciju modernim turboprop trenazerima, modernizaciji(i remotorizaciji) G-4, modernizaciji Orla i sl. i to nuditi zemljama 3ceg svijeta koje nemaju(ili netrebaju) za bolje... Ali i kod njih je sistem "ko je jamio, jamio je" i sad su spali na to da im Rusi doniraju akumulatore za avione... u toj situaciji zamisliti da bi oni mogli odrzavati i letjeti eskadrilu 29tki, pa da je i donirana, je prica za malu djecu.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Old 30.10.2015., 21:11   #74
Srbija je iracionalno ozemlje. Srbi su nebeski narod-tako im je ugrađeno u medijski prostor. Oni još ne znaju što bi sa sobom.
Žive od starih pozicija- zapravo sjećanja na te stare pozicije.
Oni i dalje imaju zgradu koja se zvala palata Federacije ali misle da ljudi iz nje i dalje upravljaju federacijom u kojoj živi 22 milijuna ljudi.
Razrušene zgrade u Beogradu ih nakratko podsjete da je stvarnost okrutno drugačija.
Teško podnose zadnjih mjeseci kontinuirani medijsko-psihološki pritisak glede nabavki vojne opremu Hrvatskoj i aktivnosti koje provodi Hrvatska vojska.
Stotine Mrapova, stotinu i nešto Patria, Pzh 2000 ,Kiowe, SVLR, osposobljavanje i ispraljivanje RBS-ova, nabavka OB i minolovaca,kompletiranje eskadrile nadzvučnih, školovanje stranih pilota u Zemuniku to je jendostavno previše za njih.
Izgubili su Kosovo koje je Srce Srbije -Srce Srbije za koje se nitko ne želi boriti, pa se pivče preko Dodika koji stalno nečim prijeti a on nikako ne čita znakove vremena.
Srbi i dalje žive u bunilu i ne shvaćaju da apsolutno boli ku..c od HR preko CG,Kosova, Makedonije pa i BiH što oni vebalno palamute ili diplomatski spremaju.
Ubrzano demografski nestaju, iseljavaju se svi u Rusku Federaciju i poneki u EU i omrznutu USA, ekonomski su slabi a vojno nemoćni do nevjerovanja.
Još uvijek nisu nabavili niti jedno novo krupnije borbeno sredstvo od raspada SFRJ a vojska im ima goriva za 10-14 dana u ratnom rasporedu.
Za vojsku troše uvjerljivo najmanje u cijeloj regiji i sad ide ta neumjesna srpska, e kako će oni oni ovo ili ono, i to za 520 milijardi dinara kupiti oružja u ovom šutu il iza 9 godišnjih vojnih proračuna.
Nebeski narod od glave do pete.
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Old 30.10.2015., 21:24   #75
Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
Srbi su se davnih dana trebali posvetiti vlastitoj aero industriji, recimo naprednijoj verziji G-2 sa Williamsom FJ44 kao konkurenciju modernim turboprop trenazerima, modernizaciji(i remotorizaciji) G-4, modernizaciji Orla i sl. i to nuditi zemljama 3ceg svijeta koje nemaju(ili netrebaju) za bolje... Ali i kod njih je sistem "ko je jamio, jamio je" i sad su spali na to da im Rusi doniraju akumulatore za avione... u toj situaciji zamisliti da bi oni mogli odrzavati i letjeti eskadrilu 29tki, pa da je i donirana, je prica za malu djecu.

O čemu pričaš kolega mili? Kakvi G-2, G-4 ili Orao? Gdje je Mostar, gdje su stručni ljudi, gdje su federalna sredstva? Pa nije avio-industrija "Daj Mare pizde"! Oni ne znaju proizvesti iole učinkovito ili da budem potpuno iskren, bilo što suvislo po pitanju oružja ili oružanih sustava. Pogledaj razne Milice, Lazare, Bumbare, Lastu...... Sve gore od goreg i jadnije od jadnijeg...I sad ti u svemu tome spominješ mlaznu avijaciju i njenu proizvodnju u Srbiji!!
batik is offline  
Old 30.10.2015., 21:30   #76
Quote:
batik kaže: Pogledaj post
O čemu pričaš kolega mili? Kakvi G-2, G-4 ili Orao? Gdje je Mostar, gdje su stručni ljudi, gdje su federalna sredstva? Pa nije avio-industrija "Daj Mare pizde"! Oni ne znaju proizvesti iole učinkovito ili da budem potpuno iskren, bilo što suvislo po pitanju oružja ili oružanih sustava. Pogledaj razne Milice, Lazare, Bumbare, Lastu...... Sve gore od goreg i jadnije od jadnijeg...I sad ti u svemu tome spominješ mlaznu avijaciju i njenu proizvodnju u Srbiji!!
Da su bili pametniji, mogli su. Tehnicka dokumentacija i razna ispitivanja za te avione vrsena su u VTIu, a i odvezli su strojeva iz SOKOa u UTVA-u... da je postojao neki plan ulaganja u vlastitu avioindustriju, mogli su nesto i sklopiti... Ali kako nema, jebi ga. Nisu u stanju isfinancirati modernizaciju G-4 ima skoro 20 godina, a radi se o relativno maloj lovi i vec gotovom projektu.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Old 30.10.2015., 21:44   #77
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Za vojsku troše uvjerljivo najmanje u cijeloj regiji i sad ide ta neumjesna srpska, e kako će oni oni ovo ili ono, i to za 520 milijardi dinara kupiti oružja u ovom šutu il iza 9 godišnjih vojnih proračuna.
Nebeski narod od glave do pete.
Šta je ono pisalo, 5 miljardi eura čiste vojne opreme? :klap:
Sa tim parama se može kupiti nosač aviona Nimitz klase.
Jel se ti ljudi drogiraju ili šta?
PCN is offline  
Old 30.10.2015., 21:53   #78
Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
Da su bili pametniji, mogli su. Tehnicka dokumentacija i razna ispitivanja za te avione vrsena su u VTIu, a i odvezli su strojeva iz SOKOa u UTVA-u... da je postojao neki plan ulaganja u vlastitu avioindustriju, mogli su nesto i sklopiti... Ali kako nema, jebi ga. Nisu u stanju isfinancirati modernizaciju G-4 ima skoro 20 godina, a radi se o relativno maloj lovi i vec gotovom projektu.

Znaš kako narod reče: "Da baba ima muda bila bi djed"!
Niti imaju organizaciju, ni praktičnog znanja, a što je najgore nemaju dodira s realnošću kad su moderni tijekovi i politički odnosi u pitanju.
batik is offline  
Old 30.10.2015., 22:14   #79
Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
Da su bili pametniji, mogli su. Tehnicka dokumentacija i razna ispitivanja za te avione vrsena su u VTIu, a i odvezli su strojeva iz SOKOa u UTVA-u... da je postojao neki plan ulaganja u vlastitu avioindustriju, mogli su nesto i sklopiti... Ali kako nema, jebi ga. Nisu u stanju isfinancirati modernizaciju G-4 ima skoro 20 godina, a radi se o relativno maloj lovi i vec gotovom projektu.
Pobogu odvezli su sve odasvud, strojeve iz UNIS Pretisa npr. parkirali na ledinu. Raketu 128mm nisu uspjeli 20 godina napraviti, o kakvim avionima se ovdje priča?!

Odvukli su tehniku, i strojeve toliko da ju svu pod ceradu nisu mogli staviti, ali nije bilo, niti će uskoro biti ni love ni ljudi za 128mm "glupu" raketu proizvesti, kamoli za mlazni avion.

Bumbar je 1990 bio gotov projekt, sva dokumentacija od Francuza kupljena , izrađeni alati, i par prototipa napravljeno, pa 25 godina kasnije? što? ništa.

Francuzi original eryx umirovili , a nebeski narod ni nultu seriju bumbara nije izlegao, niti ima prototip za koji se sa bar 60% sigurnosti može reći u kojem smjeru će raketa odletjeti kad napusti cjev?

Bunilo o vlastitoj veličini će ih vječito držati čvrsto prikovane za dno na svim, pa i vojnom polju. Moj favorit "namenska" osim lukrativne prodaje zemljišta Arapima čerupa M46 uzimajući kolijevku i zatvarač na koje stave slovačku haubicu i sve zašarafe na Ruski kamion na kojem se nakon 2-3 opaljenja oklop oko haubice napuše k'o balon- to PZH2000 nemože
Bov prepituraju, zašarafe nešto knaufa i voila- eto ga "novi"BOV m11, bolji od HMMV, i kevće se kako su Hrvati "sklopili" a ne proizveli svoje m84 i AMV.. O Lazaru čudu od knaufa i njegovoj superiornosti nad AMV nećemo

Oni su primjer one Njemačke poslovice: jedna je točka htjela postati nešto, pa se puhala, puhala, puhala, napuhala i postala nula.

Pa tragikomično je gledati onog kako kmeči: šutjeli smo dok su drugi dobijali i onda nabraja nabave HV. Nije im svejedno, a sve što mogu je nemoćno režati sa sigurne udaljenosti... Lider regiona, Nebeski Narod, a na prste jedne ruke se mogu nabrojati siromašnija i bezperspektivnija društva u Europi...

Zadnje uređivanje zdaric : 30.10.2015. at 22:26.
zdaric is offline  
Old 30.10.2015., 23:14   #80
Quote:
zdaric kaže: Pogledaj post
Sjećate se prošle godine u ovo doba Miraža, fabrike čipova i deset hiljada inžinjera.. Bar jednom godišnje Otadžbina iz lidera regiona postaje lider vasione.

Što se tiče realnih mogućnosti nabave, one su jasno vidljive- u 25 godina, kupljena su 2 mi24, koje se nije moglo održavati odmah, pa su nakon 4 g parkirani na livadu, i sada moguće 2 mi-17.

Zemlja koja ne može kupiti akumulator za migove ili gume za iste, sad će odjednom, u vrijeme kad treba platiti račun za plin od 300-400 milijuna $ bez kamata, kad MMf dolazi u 4. reviziju kredita da ne pocrkaju od gladi keširati i uzeti 12 krajnje jeftinih u nabavi i eksploataciji mig 29 , koje će da modernizuje još, da bi bili strah i trepet Evrope.

Ja očekujem početkom 2016 novi val modernozovanja M84 i t72 u otadžbini za sve koji ih po wikipediji imaju.. A tek lazar 3 i ostala čuda od knaufa...

A to da namjeravaju "raditi" okolo nije ništa novo, a jedino čime to može rezultirati je da obore vlastiti rekord i nakon što su 1995. traktorisali, a 1999 izišli van konkurencije u povijesti ljudskog roda kao jedini koji su kapitulirali pod zračnim udarima bez kopnene intervencije sad to dignu na novu razinu tako što će kapitulirati samo pod tomahawcima
A mi kao ne bi kapitulirali da nas Ameri napadnu kako ti kažeš "samo zračnim udarima"...
Aj ne seri.
morblot is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:35.