Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2016., 07:54   #1
Google street view

Uredno sam predala prazan zahtjev za legalizaciju.
u studenom 2015 dolazi poziv za dostavu dokumentacije (arhitektonska snimka itd.)
Nazvala sam referenticu i pitala je sto napraviti. Naime, gradili smo iza lipnja 2011. Ona je pogledala google street view i pitala me da li je bilo nadogradnje i ja sam joj preko telefona priznala. Nadogradnja nije išla van gabarita i objekt je nedvosmisleno vidljiv na dof 5 2011.
Rekla je da se moj zahtjev neće odbiti već da napišem da trenutno nisam u financ. mogućnosti legalizirati te da će moj predmet odgoditi.
Kad se usporede dof iz 2011 i dof 2014/15 (geoportal), razlika je što se na objektu vidi krov (crveni se).
Pouzdano znam da je bilo slučajeva gdje nije prošao google auto, ljudi su uredno dobili rješenje o izvedenom stanju a gradili su nakon dozvoljenog roka.
E sad se pitam da li je moja iskrenost meni išla na štetu, da li sam mogla predati papire za cijelu kuću pa eventualno na odbijanje zahtjeva se žaliti da oni ne mogu dokazati kad je zapravo kuća nadograđena?
Molim mišljenje.
__________________
“Pokvareni ljudi poštuju iz straha; dobri ljudi, iz ljubavi.” Aristotel
Lea Sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 08:47   #2
Trebala si samo šutiti. Kaznu možeš dobiti jedino ako te susjed prijavi inspekciji. Kolko ima kuća u cjeloj hr, ne isplati se njima ići svaku kuću provjeravat, a i da idu trebale bi im godine..
A opet di susjed zna jesi legalizirala to što si sagradila ili ne? Dosta ti je samo dozvola za gradnju.
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 09:18   #3
Quote:
Brutalis kaže: Pogledaj post
Trebala si samo šutiti. Kaznu možeš dobiti jedino ako te susjed prijavi inspekciji. Kolko ima kuća u cjeloj hr, ne isplati se njima ići svaku kuću provjeravat, a i da idu trebale bi im godine..
A opet di susjed zna jesi legalizirala to što si sagradila ili ne? Dosta ti je samo dozvola za gradnju.
Susjedi su superiška
Nema prijava.
Jesam stupidesa.
__________________
“Pokvareni ljudi poštuju iz straha; dobri ljudi, iz ljubavi.” Aristotel
Lea Sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 14:17   #4
na greškama se uči, mi smo nešto dograđivali, prekrivali krov, sve legalno inače, i odma došla inspekcija, činjenica je da smo na glavnoj cesti, vrlo frekventnoj, ali susjedi imaju prste u tome, budi sretna kaj s njima nemaš problema
__________________
Jebeš potpis na kojem ništa ne piše.
deni-15 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:34.