Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.06.2016., 14:58   #1
Astralna projekcija

Pozdrav,zanima me da li ste ikada doživjeli astralnu projekciju.Ja sam doživio par puta u životu ali nikad je nisam uspio skroz dovršitit jer mi je bilo preneugodan početak.Zanima me da li ste vi koji ste uspijeli doživjeti astralnu projekciju čuli kakve glasove u glavi i kako vam se obraćaju ? LP
Cobain27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 16:51   #2
Dečec, to je opasno i ne petljaj se s tim
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 23:45   #3
Da, niži astral trenutno je obavijen slojem radioaktivne magle iz koje vrebaju povampireni egregori sa svojim hordama misaonih formi. Osim toga, slijetanje na memepleksodrom dr. Franjo Tahi zabranjeno je za kmetove i pse razuma. Srećom, budući da imam nešto plave reptilijanske krvi i urednu rodovnicu, mislim da ću uspjeti. Uništit ću glavni server što će onesposobiti zemaljske ejdžent smithove. Ako sutra počne zombi-apokalipsa, znajte da sam uspjela u svom naumu. Ako se ne vratim, moj će nick preuzeti nasumično odabrani član partije i nećete primijetiti nikakvu razliku.

Ovaj post će se samouništiti za dvadeset sekundi.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 23:58   #4
nasao sam par duhovni vjezbi..al nist od tog...

jedino sto sam savlado su lucidni snovi,

i ne to nisu oni snovi u kojima ti se ona stvar digne i svrsis.

lucidni snovi su nes drugo...nekad se ne zelim probuditi..vjecno sanjariti samo
__________________
pao mi secer sa srca
Phinkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 07:51   #5
Dali je tko ovdje pokušavao inducirati OBE tako da prvo inducira paralizu sna tj. 'mind awake body asleep' stanje? stalno zaspim i promašim to stanje.

Kao da se borim protiv svoje moždane aktivnosti koja me jednostavno vuče prema nesvijesti.

OT: mnogi su rekli da čuju takve halucinacije u smislu zvukova prije OBE-a, to je normalno. Pogotovo dok je čovjek svjestan dok je u paralizi sna. Tamo se znaju još strašnije stvari događati.

https://en.wikipedia.org/wiki/Hypnagogia
Empyreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 11:33   #6
Quote:
Empyreus kaže: Pogledaj post
Dali je tko ovdje pokušavao inducirati OBE tako da prvo inducira paralizu sna tj. 'mind awake body asleep' stanje? stalno zaspim i promašim to stanje.

Kao da se borim protiv svoje moždane aktivnosti koja me jednostavno vuče prema nesvijesti.

OT: mnogi su rekli da čuju takve halucinacije u smislu zvukova prije OBE-a, to je normalno. Pogotovo dok je čovjek svjestan dok je u paralizi sna. Tamo se znaju još strašnije stvari događati.

https://en.wikipedia.org/wiki/Hypnagogia
Nekoc davno kad bijah mlad i nadobudan

Nije bas ugodno
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 12:16   #7
I kako ti je išlo?

Mene je jedino strah paralize sna. Primarno zbog tih strašnih halucinacija..nikada to u životu nisam doživio, ali sam čuo svašta. Jedino mi se je jedanput prije nekoliko godina dogodilo da sam doslovno cijeli dan(!) morao budan ležati u krevetu jer sam bio tako paraliziran (ali sam mogao govoriti i nisam halucinirao).. nemam pojma što se je tada to točno dogodilo ni dali je to bilo 'to' ili slično tome, ali mora da je bio neki bug u mozgu
Empyreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 12:30   #8
Pa rekoh, nije bas neka ugodna stvar, a trazi dosta truda. Cemu

Je, bilo je halucinacija, demona i gluposti

STvarno svakakve gluposti mulci rade
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 12:37   #9
Čemu.. a ne znam, možda zato što možeš naizgled izaći iz tijela i putovati svemirom?

Istina, i to je vjerojatno također halucinacija. Ali onog zanimljivog tipa.

Ja sam pizda kada su horor igrice ili filmovi u pitanju, pa ne znam kako ću nešto takvoga preživjeti. Osim naravno ako je moguće te 'strašne likove' voljom pretvoriti u one manje strašne?
Empyreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 12:38   #10
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Je, bilo je halucinacija, demona i gluposti
Normalno da je bilo. Prljava mašta radi svašta. Netko tko je malo čišći u glavi vidio bi anđele, čuo svemir kako mu priča viceve, pljugao vilenjaku...

I što to dokazuje?

Goli kurac.

Bez astralnog kurtona.

__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 12:45   #11
Quote:
Empyreus kaže: Pogledaj post
Čemu.. a ne znam, možda zato što možeš naizgled izaći iz tijela i putovati svemirom?
Naizgled je kljucna rijec, a ima i boljih oblika eskapizama.

DObra glazba recimo bolja od svih tih gluposti

Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Normalno da je bilo. Prljava mašta radi svašta. Netko tko je malo čišći u glavi vidio bi anđele, čuo svemir kako mu priča viceve, pljugao vilenjaku...

I što to dokazuje?

Goli kurac.

Bez astralnog kurtona.

Ih, tada bijah mlad i naivan, masta ni blizu prljava kao sada

A i nije bilo takvih gluposti u drugim duhovnjackim praksama.

Rekao bih da i sam tip prakse utjece, nekako je previse cesto kod ovih paraliza sna da bi bilo nevisno o njoj samoj, cak bih rekao da je inherentno samoj paralizi koliko je univerzalno spominjano.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 12:56   #12
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Ih, tada bijah mlad i naivan, masta ni blizu prljava kao sada

A i nije bilo takvih gluposti u drugim duhovnjackim praksama.






Egzorcizam obavljen. Idi i ne griješi više.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 13:11   #13
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Naizgled je kljucna rijec, a ima i boljih oblika eskapizama.
Bilo to samo 'u nečijoj glavi' ili ne, ako ništa drugo ljudi se slažu da može biti toliko realno da nekome može biti zaista teško prihvatiti da je to bilo samo 'u njegovoj glavi'.

Osim eskapizma baš i namjeravam pobliže ispitati objektivnu stvarnost toga.

No po jednoj strani koliko dugo to ljudi već rade i da je objektivno stvarno zar to već ne bi trebalo biti širom poznato i očito? koliko teško nešto takvoga može biti za provjeriti?

A po drugoj strani i bolje da nije tako, zamisli si nekog iz terorističke skupine tipa ISIL kako na taj način špijunira svoje potencijalne mete.
Empyreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 13:36   #14
Koliko mi je pznato najdalje sto se moze reci jest da su te infrmacije mjesavina tocnih i izmisljenih, a da kolicina jednog i drugog u mjesavinama jako varira (u najgorem slucaju da je potpuno izmisljeno i da su eventualne slicnosti puka slucajnost koju se selektivno/subjektivno interpretira).

AKo bi cak i bio slucaj da ima nekih tocnih informacija iznad statisticke slucajnosti, a buduci da nisu niti blizu jednako precizne kao stvarno fizicko posjecivanje, logicnije bi mi bilo zakljuciti da je nacin dobivanja informacija, cak i ako je nekim neobjasnjivim putem, ipak drugaciji i kompleksniji te da je cijela scenografija astrane projekcije sao mentalna igra u okviru koje se te informacije proiciraju.

Naravno, prvo bi trebao utvrditi da uopce ista vise od slucajnosti postoji, do tada je smislenije prihvatiti skepticniju poziciju.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 14:02   #15
https://www.reddit.com/r/AstralProje...on_simulation/

Quote:
- Textures are largely absent from their physical counterparts.
- Objects may be missing and replaced with similar/appropriate furniture.
Da, sudeći po ovome koliko god um bio dobar u simuliranju stvarnosti, nije baš savršen u tome..
Empyreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 11:52   #16
Quote:
Empyreus kaže: Pogledaj post
Čemu.. a ne znam, možda zato što možeš naizgled izaći iz tijela i putovati svemirom?

Istina, i to je vjerojatno također halucinacija. Ali onog zanimljivog tipa.

Ja sam pizda kada su horor igrice ili filmovi u pitanju, pa ne znam kako ću nešto takvoga preživjeti. Osim naravno ako je moguće te 'strašne likove' voljom pretvoriti u one manje strašne?
Možeš samo putovati i posjećivati različite astralne razine, a da putuješ i vidiš svemir onakav kakav jeste to ne možeš doživjeti u astralnom putovanju. Pitanje je da li astralni svijet i njegove razine imaju ikakve veze sa stvarnošću pošto u većini slučajeva nije niti nalik na stvarni svijet.
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 12:25   #17
Tu si u direktnoj kontradikciji sa time što mnogi drugi koji prakticiraju 'astralnu projekciju' govore.
Empyreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 13:40   #18
Quote:
Empyreus kaže: Pogledaj post
Tu si u direktnoj kontradikciji sa time što mnogi drugi koji prakticiraju 'astralnu projekciju' govore.
Uglavnom niti oni se ne slažu jedni sa drugima 100 % jedni tvrde ovako jedni onako. Na prvoj astralnoj razini niko neće vidjeti svijet i svemir onakav kakav jeste zaista, a kako se diže u više razine sve više se gubi dodir sa realnošću. Ja više volim živjeti u ovome što mnogi nazivaju iluzijom koja nas okružuje nego u tome što bi mogla biti projekcija uma.
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 12:35   #19
Od astralne projekcije puno se bolje baviti mentalnom projekcijom jer ona ne podrazumijeva prenošenje daha u suptilno (astralno) tijelo, manje je zahtjevna i zastrašujuća, a i nema opasnosti od toliko spominjanog "pucanja vrpce".

Nevoljne projekcije u snu, za nekog tko je istinski zainteresiran, neće biti prava stvar pa čak ni kada su uvježbane, budući je stupanj kontrole puno manji nego kod voljne projekcije iz budnog stanja. Da bi se to moglo, potrebno je prije svega ovladati prostornim vizualizacijama sa svim osjetilima. U suprotnom, početne zamišljene projekcije neće biti dovoljno stvarne, da u našoj svijesti proizvedu jasan osjećaj odvojenosti od fizičkog tijela.
Istiphul Amue is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 13:52   #20
Intenzivna duhovna praksa/molitva dovodi do unutarnjeg "otvaranja" i iskustava vezanih uz astralnu ravan.
Jednom kada ih se doživi, odmah bude jasno da se radi o nečem što u svakom pogledu nadilazi svakodnevnu/tjelesnu percepciju/doživljaj svijeta.
Nitko na takvo nešto nije "spreman", a reakcije su različite; od ekstaze koju se riječima neda opisati, do isto tako intezivnog straha/šoka koji je u stanju u potpunosti paralizirati.
U tom smo "stanju", u stanju stupati u kontakt s različitim bajama i izložiti se različitim utjecajima.
Lažu oni (bez obzira tko to bio; nekakav tamo guru, autor poznate knjige i sl.) koji tvrde da to stanje mogu "samo tako" (nekakvom tehnikom; koncentracijom, meditiranjem, sanjanjem i sl.) inducirati i njime upravljati.
Čovjek se može tek "otvoriti"...sve ostalo izvan je "naše" domene.
Ako se ikome i zalomi, to nikakve veze s osbnom voljom ili pak kontrolom nema.
U tom smo stanju tek objekt/list izložen vjetru, koji nema nikakve šanse utjecati na ishod onog što mu se događa
Nema na svijetu osobe koja je to u stanju.
Posljedice se takovih iskustava mogu reflektirati na tjelesnu ravan i zahvatiti duboko u/"načeti" našu osobnost, "autonomnost"/cjelovitost, emocionalnost, imaginaciju, sposobnost procjenjivanja stvari i ponašanje.

Svjedočanstvo čovjeka koji o čitavom nizu takovih iskustava govori iz prve ruke.
__________________
* * * *

You don't get THE GOLD without THE DRAGON!

Zadnje uređivanje Della17 : 17.08.2016. at 14:26.
Della17 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:16.