Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2016., 00:34   #1
Moja javna isprika pojedinim forumašima

Molio bih moderatore da ne obrišu odmah, bar 2-3 dana da ostave pa onda obrišu ako žele

Svojedobno sam imao na nekim temama ovdje raspravu sa nekoliko forumaša i na trenutke sam malo pretjerao i bio pregrub. Nije bitno kako, zašto, zbog čega..

Javno se ispričavam ponajprije Yakuzzi i Sekhemu i ostalima koje sam nezasluženo uvrijedio ili povrijedio

Eto..
Pozdrav
Katayama is offline  
Old 14.08.2016., 08:30   #2
Vidiš, zanimljiva tema. Mogli bismo ovdje pričati o ljudskoj savjesti i podbacivanju u tome da se katkad ne ponašamo grubo prema drugima
old-soul80 is offline  
Old 14.08.2016., 09:53   #3
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
Molio bih moderatore da ne obrišu odmah, bar 2-3 dana da ostave pa onda obrišu ako žele

Svojedobno sam imao na nekim temama ovdje raspravu sa nekoliko forumaša i na trenutke sam malo pretjerao i bio pregrub. Nije bitno kako, zašto, zbog čega..

Javno se ispričavam ponajprije Yakuzzi i Sekhemu i ostalima koje sam nezasluženo uvrijedio ili povrijedio

Eto..
Pozdrav
Ne moraš se meni ispričavat ja nikome ne uzimam za zlo sve je to dio rasprave na forumu i ja sam pisao nešto grublje riječi tebi kako bi te upozorio i odvratio od toga što je bila tema rasprave. Kad sam bio najranjiviji u životu bilo je ljudi od najbližih to jeste iz obitelji koji su se prema meni ne ljudski ponašali bez ikakvog razloga ali nikome nisam zamjerio niti sam ih zamrzio jer nisam sposoban za to. Konkretno moj otac se ponašao ne prijateljski prema meni kad sam bio najbolesniji ja sam ćutao i trpio uvrede. Nisam dozvolio da me ego ponese pa da mu uzvratim kad je shvatio koliko je griješio prema meni plakao je kao malo dijete ali ne predamnom nego pred mojom majkom ona mi je to rekla kasnije. Od tog dana se ponašao normalno i trudio se da imamo prelijep odnos više nego prijateljski. On se i dalje zna narugati bolesnim ljudima ali to je njegov karakter i ego. Nema suosjećajnost prema onim koji su bolesni, a kad je on nešto bolestan jauče i kuka kako bi ga drugi ljudi sažalijevali.
Sekhem is offline  
Old 14.08.2016., 10:04   #4
... mislim da je tema totalno duhovna ( u koliko se prosiri )
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 14.08.2016., 10:21   #5
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
... mislim da je tema totalno duhovna ( u koliko se prosiri )
Pred nekoliko godina,bila je slična tema,čini mi se pod naslovom GRIŽNJA SAVJESTI na pdf religija.Pokušala sam je pronači,no kako tražilica ne funkcionira,nije mi uspjelo.
Govorilo se o kajanju,praštanju i traženju oprosta.
Nije saživjela,jer očito forumaši nisu bilo skloni,čak ni anonimno raspravljati o osobnim krivnjama.
Ova tema mada započinje isprikom,no je li to kajanje ili samo isprika,dalo bi se raspravljati..naime smatram da tu postoji razlika.
Pa pretpostavljam da će se i ova tema razvodnjeti,općim naklapanjem ili teoriziranjem ili će je mod jednostavno eliminirati.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Old 14.08.2016., 12:27   #6
Nu nu..pomalo, ne kanim proći 12. postaja muke kao Jesus niti molim za išta

Čisto onako normalna isprika
Katayama is offline  
Old 14.08.2016., 12:44   #7
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Pred nekoliko godina,bila je slična tema,čini mi se pod naslovom GRIŽNJA SAVJESTI na pdf religija.Pokušala sam je pronači,no kako tražilica ne funkcionira,nije mi uspjelo.
Govorilo se o kajanju,praštanju i traženju oprosta.
Nije saživjela,jer očito forumaši nisu bilo skloni,čak ni anonimno raspravljati o osobnim krivnjama.
Ova tema mada započinje isprikom,no je li to kajanje ili samo isprika,dalo bi se raspravljati..naime smatram da tu postoji razlika.
Pa pretpostavljam da će se i ova tema razvodnjeti,općim naklapanjem ili teoriziranjem ili će je mod jednostavno eliminirati.
Uopce ne mislim da je kajanje nesto dobro. Treba znati i sebi oprostiti.
Nemam problema sa trazenjem oprosta, ali imam sa oprastanjem ( eto napisao sam ). Ne zamjeram lako i nije mi se bas lako zamjeriti, ali jednom kad zamjerim nema povratka i tada se znaju ispoljiti lose strane moga karaktera... a ebiga, svi ih imamo.

Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
Nu nu..pomalo, ne kanim proći 12. postaja muke kao Jesus niti molim za išta

Čisto onako normalna isprika
Dobro jutro ego.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 14.08.2016., 13:47   #8
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Uopce ne mislim da je kajanje nesto dobro. Treba znati i sebi oprostiti.
Ma, nije kajanje grižnja savjesti. Kajanje je upravo želja da ispraviš, promijeniš ono što možeš. I naravno da treba početi od sebe. A isprika, iskrena isprika, je taj prvi korak koji se čini jednostavan, ali često nam ga je tako teško izvesti.

Zato, Katayama, svaka čast.
pronađena is offline  
Old 14.08.2016., 13:55   #9
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Uopce ne mislim da je kajanje nesto dobro.
Poslije ****** nema kajanja

Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Dobro jutro ego.
...itebi sinko
Katayama is offline  
Old 14.08.2016., 13:56   #10
Quote:
pronađena kaže: Pogledaj post

Zato, Katayama, svaka čast.
Ma ja sam ti super kuiš ono ne
Katayama is offline  
Old 14.08.2016., 14:38   #11
Ne pamti baš baba najbolje.

Ali respect!
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Old 15.08.2016., 08:18   #12
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
Nu nu..pomalo, ne kanim proći 12. postaja muke kao Jesus niti molim za išta

Čisto onako normalna isprika
eto priznaješ i sam da je tvoja isprika,samo pro forma,tek čin ega,jer ne traži nitko,a najmanje ti sam da prolaziš križni put....
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Old 15.08.2016., 11:18   #13
Čovek se izvinio a vi mu odmah prebacujete "ovo i ono" ko da će to išta promeniti u smeru toga da je on zaista želeo da se izvini i da je zaista učinio to.

Sve ostalo je samo pomalo zlovolja.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Old 15.08.2016., 13:27   #14
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
eto priznaješ i sam da je tvoja isprika,samo pro forma,tek čin ega,jer ne traži nitko,a najmanje ti sam da prolaziš križni put....
Netko je ustao na lijevu šapicu danas..ma evo tebi lijepo moje medeno
Katayama is offline  
Old 15.08.2016., 13:50   #15
hm hm...e sad, ili si na odvikavanju od alkohola i onih njihovih par koraka ili si član ove sekte pa žicaš nove članove
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Old 15.08.2016., 13:54   #16
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
eto priznaješ i sam da je tvoja isprika,samo pro forma,tek čin ega,jer ne traži nitko,a najmanje ti sam da prolaziš križni put....
O bože mili pobogu

Katayama, križ na leđa pod hitno... žene ne vjeruju isprikama, ljubavnim pjesmama i ostalim "neiskrenim" izljevima.... malo se barem raskrvari i pošalji nam fotku. Ili poziraj bar s križem kao da si na putu prema zabijanju na isti.
old-soul80 is offline  
Old 15.08.2016., 14:12   #17
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
hm hm...e sad, ili si na odvikavanju od alkohola i onih njihovih par koraka ili si član ove sekte pa žicaš nove članove
Prije ovo prvo

..a upravo ovih dana pregovaram za pristup jednom Redu, nisu oni iz Švedske.
..a već su me i odbili jedni nedavno čim je čovjek čuo da sam počeo sa vještičarstvom, da imam veze sa Chaosom i da sam eksperimentirao sa Goetiom. Objasnio mi je kako je crkva imala pravo da je progonila i ubijala vještice i kako sam ja prljavi čarobnjak te oni zahtijevaju čistoću

Ništa, morat ću opet počet pit
Katayama is offline  
Old 15.08.2016., 14:16   #18
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
O bože mili pobogu

Katayama, križ na leđa pod hitno... žene ne vjeruju isprikama, ljubavnim pjesmama i ostalim "neiskrenim" izljevima.... malo se barem raskrvari i pošalji nam fotku. Ili poziraj bar s križem kao da si na putu prema zabijanju na isti.
Samoranjavanje mi je donekle ok, volim kinky stuff, bičeve, vrući vosak i to..poslat ću joj snimku tih činova kada se još malo bacim u formu tak da se odma zaljubi
Katayama is offline  
Old 15.08.2016., 15:25   #19
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
hm hm...e sad, ili si na odvikavanju od alkohola i onih njihovih par koraka ili si član ove sekte pa žicaš nove članove
Ne znam sad za neke sekte, ali 'Oprosti mi. Hvala ti. Volim te.' je prilično dobra metoda. Čudotvorna u međuljudskim odnosima.
A već i za taj prvi dio treba hrabrosti. Isprobao?
pronađena is offline  
Old 15.08.2016., 15:40   #20
Quote:
pronađena kaže: Pogledaj post
Ne znam sad za neke sekte, ali 'Oprosti mi. Hvala ti. Volim te.' je prilično dobra metoda. Čudotvorna u međuljudskim odnosima.
A već i za taj prvi dio treba hrabrosti. Isprobao?
Psihologija koja nema veze sa duhovnošću i sličnim stvarima a koju upotrebljavaju kršćani već stotinama godina u obliku ispovjedi. Ništa novo ni revolucionarno

A to sa "sektom" je bila šala, u smislu da mi je "sekta" svaka skupina ljudi sa sličnim interesima. Npr. sekta ispijača pive, sekta obožavatelja mačaka i tako to
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:41.