Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2016., 11:03   #21
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Onda lijepo uživaj u svojoj sreći i svaki se dan moli Bogu da potraje

Ili rodi još jedno dijete pa napravi kao ova ovdje: http://zen-price.blogspot.hr/2015/06...-spoznaja.html
Tražio sam ga u crkvama i katedralama.
Ali ne, on tamo nije bio.

Lovio sam ga po hramovima Šive, Krišne, Kali.
Ali ni traga od njega ne nađoh.

Pretražio sam pagode i piljio u oči kamenog Bude.
Nije bilo znakova da je tamo.

Zavirivao sam u islamske džamije i minarete,
i ljubio svetu Kabu.
Ali ne, ni tamo nije bio.

Konačno se zagledah u vlastito srce,
i tamo ga nađoh kako se krije iza mojih želja.

Sve vrijeme je bio tamo,
i smješio mi se.

Rumi
__________________
Just take the moment, don't waste another life
Just take your worries, We'll trade it for the night
AnaisNin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 12:14   #22
Quote:
AnaisNin kaže: Pogledaj post
Tr

Konačno se zagledah u vlastito srce,
i tamo ga nađoh kako se krije iza mojih želja.

Sve vrijeme je bio tamo,
i smješio mi se.

Rumi
Eto to ti je to;koji tudumi i bakrači!

Drž se onog čega imaš i u tome uživaj. Sve ostalo je...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 12:29   #23
Quote:
AnaisNin kaže: Pogledaj post
senzibilan sam tip osobe, intuitivan, prijemčiv....i upravo to, "letim iznad zemlje", dobro funkcioniram u svakodnevnici, imam lijepu i ispunjenu svakodnevnicu, ali mi više nije dovoljno to, da samo živim, ispunjavam svoje svakodnevne "stvari", nisam ja nesretna samo osjećam kao da sam se udaljila do Boga/Izvora i od sebe same,osjećam tu "zapuštenost", nepotpuna sam i počela sam ulaziti u ta neka stanja osamljenosti.., praznine. a onda mi dođe neki inspirativan trenutak, zaupuše vjetrić dok sjedim u prirodi i meni suze poteknu i onda osjetim u sebi potrebu za potragom..ne znam da li sam se dobro ozrazila

a knjiga, eh, mislim da je ipak teški šund pa me i sram navesti knjigu i autora..Anastazija, zvonki cedar ruski
Knjiga barem po sadržaju, zanimljiva tema, volim fikciju, bajke isl. Inače baš ne čitam romane.

Da pa ako je tako nebi trebalo biti teško se vratiti sebi, kažeš da si obiteljska žena, uglavnom duhovnost svakako koristi kako tebi tako i obitelji.

Tebi u biti nedostaje da kažemo energiziranost koju čovjek osjeća kada je duhovno pobuđen (jednu posebnu senzibilnost može isto se reći), kažeš da si nekoć bila tako pa je to pretpostavljam zbog životnih okolnosti malo zapostavljeno (što je normalno jer inače bi ostala sama) i sad bi se ponovno tome vratila..smatram da ćeš to već sama pronaći u sebi.
Probaj kroz umjetnost, ili već što te stimulira. Kasnije, kad budeš blizu pedeset godina (baš kako predlaže i c.g.Jung) si ostaviš vremena za ozbiljniju posvetu duhovnosti odnosno sebi.
..to je samo moje mišljenje naravno.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 13:05   #24
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Eto to ti je to;koji tudumi i bakrači!

Drž se onog čega imaš i u tome uživaj. Sve ostalo je...
__________________
Just take the moment, don't waste another life
Just take your worries, We'll trade it for the night
AnaisNin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 13:09   #25
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Knjiga barem po sadržaju, zanimljiva tema, volim fikciju, bajke isl. Inače baš ne čitam romane.

Da pa ako je tako nebi trebalo biti teško se vratiti sebi, kažeš da si obiteljska žena, uglavnom duhovnost svakako koristi kako tebi tako i obitelji.

Tebi u biti nedostaje da kažemo energiziranost koju čovjek osjeća kada je duhovno pobuđen (jednu posebnu senzibilnost može isto se reći), kažeš da si nekoć bila tako pa je to pretpostavljam zbog životnih okolnosti malo zapostavljeno (što je normalno jer inače bi ostala sama) i sad bi se ponovno tome vratila..smatram da ćeš to već sama pronaći u sebi.
Probaj kroz umjetnost, ili već što te stimulira. Kasnije, kad budeš blizu pedeset godina (baš kako predlaže i c.g.Jung) si ostaviš vremena za ozbiljniju posvetu duhovnosti odnosno sebi.
..to je samo moje mišljenje naravno.
ma ja ću sada stazicom lagano krenuti..zanimljivo, čim sa izrekla, napokon izrekla otvorile su mi se neke stranice..i bolje s eosjećam, lakše nekako..ne znam zašto i kako ali tako je
hvala vama koji ste mi odgovorili
__________________
Just take the moment, don't waste another life
Just take your worries, We'll trade it for the night
AnaisNin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 10:10   #26
Quote:
AnaisNin kaže: Pogledaj post
ma ja ću sada stazicom lagano krenuti..zanimljivo, čim sa izrekla, napokon izrekla otvorile su mi se neke stranice..i bolje s eosjećam, lakše nekako..ne znam zašto i kako ali tako je
hvala vama koji ste mi odgovorili
Naplaćujemo prema tarifi...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 21:15   #27
ako je nešto uspavano i nismo toga svijesni, onda to nije svijest
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 07:58   #28
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
ako je nešto uspavano i nismo toga svijesni, onda to nije svijest
Vasitinu nije. Ako imam čokololadu na polici iza knjiga, a koju sam nekim čudom zaboravio pre x dana, đaba mi, neću je se najest' dok god se je ne setim - ili je slučajno provalim.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:55.