Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2006., 10:50   #1
Fibromi

Ima li netko iskustvo sa odstranjivanjem fibroma na vratu??
To su male izrasline slične bradavicama,"vise"i obično su na vratu i ispod pazuha.Odstranjuju se sa strujom,ali me malo trta:jel boli i dali se vračaju?
bucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 12:24   #2
To što imaš nisu fibromi.
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 14:12   #3
nego kaj???
Moja doktorica OP kaže da jesu,pa valjda ona zna!
bucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 09:11   #4
ako su na peteljci, onda su fibromi. kauterizacija boli, ali ne jako, i ne bi se trebali vraćati.
__________________
Optimist says this is the best of worlds. Pessimist believes him.
Khan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 20:05   #5
fibromi

pliz samo kratku informaciju, vidim da je već bio topic al zanima me dal neko ima iskustva odstranjivanja tih čuda, tj. najviše me zanima dal se to može prek socijalnog i tko to radi? ak je neko bio pliz mi se javite, tu il na PM da mi kažete u kojoj bolnici u ZGb i kak je bilo.. thanx!
woman1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 21:48   #6
Ja nisam iz zg, ali mislim da to radi svaki dermatolog. Ja idem kod dermatologa preko socijalnog i bila sam na pregledu, čim uhvatim vremena idem to rješiti.
Martinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 13:05   #7
Hvala ti. jel ima neko ko je bio?
woman1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 20:15   #8
Skidanje sitnih "visećih" bradavica

Imam nekoliko sitnih bradavica boje kože koje se drže na "končiću, po vratu, i pod pazuhom. Ne bole, ne svrbe, ali mi izgledaju ružno. Godinama razmišljam o njihovom uklanjanju i čujem u zadnje vrijeme da se to super radi laserom.

E, sad, zanimaju me vaša iskustva. Gdje ste i koliko uspješno to radili? Koliko je koštalo? Jel' to ide po tretmanu ili komadu?

Pretpostavljam da se tu radi o nekakvom virusu, pa je i mogućnost "povratka" velika?
Hoyt is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 20:37   #9
Dermatolog skida tekućim dušikom, ne laserom. Laser je za veće bradavice koje imaju dublji korijen. Nije skupo, možda čak pokriva hzzo, nisam sigurna, pitati dr. opće prakse.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 20:40   #10
ja ih imam po vratu i jako su sitne, tek ih osjetim na dodir. Meni je rekla dermatologica da se one stvaraju od znojenja i da kupim nešto kao Mycogel, mislim
uglavnom, ništa opasno
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 10:41   #11
Okej, ali mene zanimaju konkretna iskustva Ima tko?
Hoyt is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 11:50   #12
ja sam imala fibroma pendulans (ovo moje nisu bradavice) ispod pazuha, na vratu i kod dojke. isla na krioterapiju - klinika za kozne i spolne bolesti - dobijes uputnicu za 4 tretmana - kratko traje, samo ih malo namaze vatom umocenom u tekuci dusik, gotov si za minutu, bez ikakvog straha. poslije tretmana malo pecka pola minutice k'o dezic - otpadne za nekoliko dana ili nakon nekoliko tretmana, meni su bila dovoljna 3 tretmana. na tretman se ide, kol'ko se sjecam, svakih tjedan-dva. kad otpadne na tom mjestu moze neko vrijeme ostati mrvicu tamnija koza, ali to je samo tockica i ne vidi se jako. nakon samog tretmana nije preporucljivo prati tretirano mjesto (znaci, strpi se do navecer).

cesto se vracaju, meni su se vratila jedno 3-4 mala, ali gotovo su nevidljivi, samo lagano osjetim na dodir.

wartner se bas i ne isplati, bolje je ici kod dermatologa.

jedna od opcija je i elektrokauterizacija. na nju se moze odmah ili ako krioterapija ne upali, o tome vidite sa svojim dermatologom.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 17:55   #13
Quote:
Hoyt kaže: Pogledaj post
Imam nekoliko sitnih bradavica boje kože koje se drže na "končiću, po vratu, i pod pazuhom. Ne bole, ne svrbe, ali mi izgledaju ružno. Godinama razmišljam o njihovom uklanjanju i čujem u zadnje vrijeme da se to super radi laserom.

E, sad, zanimaju me vaša iskustva. Gdje ste i koliko uspješno to radili? Koliko je koštalo? Jel' to ide po tretmanu ili komadu?

Pretpostavljam da se tu radi o nekakvom virusu, pa je i mogućnost "povratka" velika?
Ja ih skidala kod dr. Sokol u Domu zdravlja na Črnomercu, ali ne laserom. Zadovoljna učinkom, nije bilo neugodno.
puppa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 01:55   #14
Ja skinuo jednu pored pazuha na ledima kod doktorice opce prakse(tj.poslala me dermatologu koji je to napravio). Naruci te i strujom je samo precvikala..nista ne boli..nema zavoja ni nis..odma doma,ko da je i nisi nikad imao. 50 kn je mene kostalo za tu jednu,zato sto je tretman kozmeticki,kao.
dJ_rush1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 09:35   #15
Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
jedna od opcija je i elektrokauterizacija. na nju se moze odmah ili ako krioterapija ne upali, o tome vidite sa svojim dermatologom.
Ja sam bila na Šalati na elektrokauterizaciji...Boli ko sam vrag ...uspijela izdržati da mi skine nekoliko komada.....i još 250 kunića.... Tek pri izlasku iz ambulante, sestra mi kaže da si mogu kupiti kremicu koja se aplicira 1/2 sata prije tretmana pa da me neće tak jako biljeti
hanacro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 16:26   #16
Quote:
Hoyt kaže: Pogledaj post
Imam nekoliko sitnih bradavica boje kože koje se drže na "končiću, po vratu, i pod pazuhom. Ne bole, ne svrbe, ali mi izgledaju ružno. Godinama razmišljam o njihovom uklanjanju i čujem u zadnje vrijeme da se to super radi laserom.

E, sad, zanimaju me vaša iskustva. Gdje ste i koliko uspješno to radili? Koliko je koštalo? Jel' to ide po tretmanu ili komadu?

Pretpostavljam da se tu radi o nekakvom virusu, pa je i mogućnost "povratka" velika?
da, to su virusne bradavice i vjerojatno su česti recidivi. mislim da se skidaju krioterapijom kako je opisala jezebel
ksenija zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 10:08   #17
Hvala svima!

Preporučili su mi neku deramtološku ordinaciju smještenu Pod zidom. Bio netko?
Hoyt is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 12:10   #18
Quote:
Hoyt kaže: Pogledaj post
Hvala svima!

Preporučili su mi neku deramtološku ordinaciju smještenu Pod zidom. Bio netko?
Pretraži temu o skidanju madeža. Svi su nahvalili tu doktoricu ali se navodno dugo čeka na termin.
kishobran is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 12:57   #19
Evo samo da javim svoja iskustva sa Wartnerom...

Košta 190kn a ne skida...

Uspio sam skinut samo jednu vrlo malu bradavicu...

Sve ostale su se samo smanjile

Ako uzmemo u obzir da sam 15 dana izgledao kao gubavac jer se ispod bradavica napravi smeđa fleka (+ što bradavica dobije rozu boju), da Wartner košta 190kn, da u principu nisu bradavice velike, mogu sa sigurnošću reći: Wartner sux!!!

Žali bože novaca

Bolje otić u dermatologa i napravit kako treba...

P.S. da sad nebi neko išao tjerat mak na konac, da odmah napišem da sam se striktno držao uputa sa pakiranja
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 22:05   #20
Quote:
Hoyt kaže: Pogledaj post
Imam nekoliko sitnih bradavica boje kože koje se drže na "končiću, po vratu, i pod pazuhom. Ne bole, ne svrbe, ali mi izgledaju ružno. Godinama razmišljam o njihovom uklanjanju i čujem u zadnje vrijeme da se to super radi laserom.

E, sad, zanimaju me vaša iskustva. Gdje ste i koliko uspješno to radili? Koliko je koštalo? Jel' to ide po tretmanu ili komadu?

Pretpostavljam da se tu radi o nekakvom virusu, pa je i mogućnost "povratka" velika?
Da li se radi o metabolickom sindromu?

U zadnje vrijeme se vidi puno ljudi sa malim bradavicama u podrucju vrata, pazuha, vezano uz debljinu. Pogledaj temu o metabolickom sindromu...
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:16.