Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2007., 01:05   #21
Quote:
Hoyt kaže: Pogledaj post
Hvala svima!

Preporučili su mi neku deramtološku ordinaciju smještenu Pod zidom. Bio netko?
čula sam za tu ordinaciju da je izvrsna. Moja mala je skinula jednu takvu bradavicu tekućim dušikom u ordinaciji preko puta nove tržnice na kvatriću - Dr. Pavičić - i odmah joj je tamo otpala, više se nije ništa vratilo ni ponovilo
nickitha is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 08:13   #22
Fibrom i beba

prije 2 mjeseca napipala sam mom M kvržicu na lijevoj nadlaktici, centimetar od bcg-a.

kad smo prošli put bili kod peda, upozorila sam ga na to i on je pregledao. rekao je da je riječ o fibromu i da nije opasan, da najvjerovatnije neće rasti, a ako mu počne smetati da se može odstraniti...

ja ga redovito kontroliram i sinoć sam primijetila da se sada vidi golim okom, koža je tamnija na tom mjestu, a čini mi se da je i narastao, za otprilike trećinu

u četvrtak idemo na kontrolu, ali ako netko ima iskustvo s fibromom, molim pomozite


p.s. riječ je o bebi od 4 i pol mjeseca
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 21:18   #23
Uklanjanje fibroma

bok

citao sam o fibromima malo i pise da se mogu samoinicijativno ukloniti, naime imam jednog netako maloga na vratu i htio bih ga se rijesiti.

ima li itko iskustva s time?
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 09:11   #24
Kako misliš "samoinicijativno" ?


Odi kod svog doktora opće prakse da ti da uputnicu za pregled u bolnici gdje već to kod tebe rade.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 12:22   #25
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Kako misliš "samoinicijativno" ?


Odi kod svog doktora opće prakse da ti da uputnicu za pregled u bolnici gdje već to kod tebe rade.
Sam kod kuce
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 17:02   #26
Moze se ukloniti tipa skarama, ali boli i ako ne pazis mozes izazvati infekciju. Odi radije plasticnom kirurgu, dobijes lokalnu anesteziju, ovaj koristi sterilne alatke i pazi da ti ostane sto manji oziljak.
katra46 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 17:05   #27
A meni je jedan sam od sebe nestao. je li to uopće bio fibrom?! doktorica mi je rekla da je...
Neocortex is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 19:25   #28
Quote:
katra46 kaže: Pogledaj post
Moze se ukloniti tipa skarama, ali boli i ako ne pazis mozes izazvati infekciju. Odi radije plasticnom kirurgu, dobijes lokalnu anesteziju, ovaj koristi sterilne alatke i pazi da ti ostane sto manji oziljak.
A čuj, možeš sam kod kuće reckati i madeže i bradavice pa ne bih rekla da je to raširena navada.
__________________

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 19:49   #29
meni su bez anestezije makli par komada
to niš ne boli, malo zapeče kad ti dezinficiraju ranicu s onom let lampom (ne znam stručan naziv...)

samoincijativno sam također makla par njih, tak da sam ih slučajno strgala u snu valjda...
__________________
Ne možeš više ni potpis imati, a da ti ga netko ne ukrade.
mali buco is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 01:56   #30
cuo sam da je dobro koncem zavezat da se prekine dotok krvi i onda samo nestane?
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 22:53   #31
Fibromi na tetivama trbušnih mišića

Molim vas pomoć ako se netko ikada susreo s nečim sličnim neka mi kaže što poduzeti.
Prije nekoliko godina pojavila su mi se potkožna zadebljanja na području trbušnog zida. Nakon ultrazvuka trbušnog zida, doktor mi je rekao da se radi o fibromima i lipomima i da nije ništa zabrinjavajuće.
Zadnjih par dana kao da se "probudilo" i ponovo mi počelo tiskati mišiće. Ne mogu se potpuno istegnuti bez nekog neugodnog osjećaja zatezanja, a radi se samo o desnoj strani.
Na opip desna strana trbšnih mišića mi je prilično tvrda i neelastična. Zna li netko o čemu se radi i koje pretrage trebam napraviti i kojem specijalistu se javiti jer moja doktorica jedino što zna je prepisati neki antibiotik ili tablete protiv bolova - to mi ne treba.
Unaprijed hvala.

Zadnje uređivanje triptoy : 11.03.2011. at 23:20.
triptoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 15:34   #32
Imam nekoliko tih bradavica po vratu pa me zanima šta bi se desilo kad bi ih isčupo pincetom?
munja84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 19:45   #33
Quote:
munja84 kaže: Pogledaj post
Imam nekoliko tih bradavica po vratu pa me zanima šta bi se desilo kad bi ih isčupo pincetom?

ma daj,šališ se..

krupnije sam građe pa također imam problema s ´visećim´ bradavicama..
prije jedno 1/2 sam bio u kbc dubrava kod dermatologa koji mi je strujom palio iste,bez boli,vrlo brzo gotovo,ja zadovoljan..tada još besplatno bilo ali mi je pričao kako če se početi naplačivati jer spada u kozmetički/estetski problem..ali 50kn po komadu? bemu sunašce,a opet sam ih dobio ispod pazuha,sitno na vratu i dva/tri međunožje..
__________________
If God had wanted me otherwise, He would have created me otherwise. ~ Johann von Goethe
Mr.Cipelić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 09:51   #34
Thumbs up rosopas žuti

Rosopas žuti je odličan za rješavanje fibrima neinvazivnim putem.
Odlična biljkica i ima je posvuda i mogu reći da pouzdano radi, samo traje malo duže. Treba i nekoliko puta mazati bradavicu ili fibrom njenim žutim sokom prije nego otpadne.
china49 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 18:23   #35
Arrow

Quote:
china49 kaže: Pogledaj post
Rosopas žuti je odličan za rješavanje fibrima neinvazivnim putem.
Nije točno tj. rosopas rješava bradavice ali fibrom je prevelik zalogaj za ovu slatku biljkicu.

Jedina uspješna terapija je kirurgija (bolje opći kirurg nego dermatolog u hr.). Kirurg treba napraviti rez bez da ošteti "kapsulu" i prstima je odljuštiti "u komadu". Šav obično nije potreban.

Mali problem traži veliko umijeće obzirom recidivira preko 50%
grgurmali is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 14:05   #36
pozdrav! nisam u mogućnosti reći koje su bradavice bile u pitanju jer su ih imali moji susjedi, a ne ja pa... cijela obitelj ih je imala i svima su se vraćale nakon spaljivanja i sl. dok nisu počeli koristiti propolis (od pčelara, a ne iz ljekarne jer je on jako loš) i svima su nestale i više se nisu vraćale. mazali su propolis na te bradavice. neke su bile ogromne...
anaroz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 12:55   #37
Što nakon odstranjivanja fibroma laserom - postoperativni tijek - pitanja

Pozdrav

Zna li netko možda odgovore na moja pitanja?

Odstranila sam fibrom s lica laserom. Ostala mi je mala rana na tom mjestu (oko 0.5 mm promjer). U ljekarni su mi za ožiljak preporučili vitamin E. Trebam li ga odmah početi mazati ili da čekam da ranica zacijeli ili da nastane krasta? Ta ranica se nalazi na vrlo vidljivom mjestu na licu pa ne bih htjela da mi ostane ožiljak.

Pošto sma to odstranila danas, još uvijek imam flaster na licu jer su mi stavili antibiotsku mast na ranu. Koliko dugo da to držim? Da li da nosim flaster na tom mjestu dok ne zacijeli ili je bolje da ga maknem (mijenjala bih flastere redovito).
Doktor mi je preporučio da neko vrijeme koristim kremu sa zaštitnim faktorom, ali sam zaboravila pitati kad da počnem s korištenje.

Znam da sma to sve trebala pitati, ali me bilo strah anestezije pa sam bila smušena.
__________________
Iz Istanbula s ljubavlju :)
seni_seviyorum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 21:42   #38
Trebam ukloniti 2 fibroma. Dermatologica je preporučila elektrokoagulaciju. Da li postoji neka bolja metoda uklanjanja fibroma?? Te da li se to može raditi na uputnicu??
dipsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 11:34   #39
Ja i fibrome i ostale, sve kirurški mičem. Tako da za druge metode i ne znam. Zanimali su me jedino radiovalovi, jer bih, nakon što maknem ove koje moram, ove estetske micala metodom koja baš ne ostavlja velike ožiljke. Ali očito radiovalovima nitko nije micao, pa nisam dobila odgovor. Konretno me zanimalo koliko je uopće sigurno drugim metodama išta raditi jer korijen ostaje u tijelu. A znam da su meni i kirurzi za vrijeme jednog zahvata rekli da je najbolje sve kirurški, zlu ne trebalo. Pa onda ni ja ne znam.
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 15:09   #40
kod moje sestre ispod dojki nisu viseće bradavice već su kao izdignute mrlje koje svrbe i ima ih sitnih zrnatih boje kože .ona predpostavlja da su od prekomjernog znojenja. vodi računa o higijeni ali pošto je starija previše se znoji.sram je ići liječniku kaže da su joj rekli da se to može narodnim lijekovima. jel netko nešto čuo o tome.
novka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:52.