Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2014., 16:48   #281
Quote:
Šteker kaže: Pogledaj post
Je, rekli su!
Al mi i dalje nisu znali pokazati gdje to piše tako da sada čekam odgovor iz stručne službe.
Rekli su da će se javiti tokom dana ali nisu. Čekam još danas i ako ne dođe odgovor idem opet kod njih
Ne znam gdje si pitao
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2014., 17:57   #282
Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
Ne znam gdje si pitao
Pitao sam u Centru za vozila (CVZ).
I dobio sam odgovor ali opet usmeni. I odgovor je bio da se može i da nigdje ne piše da se ne može ali niti da se može. Dakle, može se!
I na policiji sam dobio odgovor - ne može, dok se nije uključila gospođa koja očito kuži stvari.
Sve što treba napraviti je napraviti tehnički i platiti pristojbe za ceste i zaštitu okoliša, otići u policiju da ti lupe žig do datuma valjanosti police i ponovo doći u policiju kod isteka police sa novom policom i 30 kn biljega da ti ponovo lupe žig valjanosti registracije do valjanosti tehničkog pregleda.

Ja sam se, na sreću, dogovorio sa osiguranjem da cu prekidom izgubiti 90,00 kn, a ne kako je bilo oko 500,00 kn tako da ću sada sve uskladiti.

Uz dosta potrošenog vremena, ipak se može!

Hvala za dobronamjerne savjete!

poz
Šteker is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2014., 20:45   #283
Quote:
Šteker kaže: Pogledaj post
Pitao sam u Centru za vozila (CVZ).
I dobio sam odgovor ali opet usmeni. I odgovor je bio da se može i da nigdje ne piše da se ne može ali niti da se može. Dakle, može se!
I na policiji sam dobio odgovor - ne može, dok se nije uključila gospođa koja očito kuži stvari.
Sve što treba napraviti je napraviti tehnički i platiti pristojbe za ceste i zaštitu okoliša, otići u policiju da ti lupe žig do datuma valjanosti police i ponovo doći u policiju kod isteka police sa novom policom i 30 kn biljega da ti ponovo lupe žig valjanosti registracije do valjanosti tehničkog pregleda.

Ja sam se, na sreću, dogovorio sa osiguranjem da cu prekidom izgubiti 90,00 kn, a ne kako je bilo oko 500,00 kn tako da ću sada sve uskladiti.

Uz dosta potrošenog vremena, ipak se može!

Hvala za dobronamjerne savjete!

poz
Situacije kao tvoje se događaju iz razloga što prodavatelj povuče svoju policu osiguranja. A stvar bi bila riješena kada bi osiguravajuća društva imala mogućnost uplate police od prekida police starog vlasnika do isteka registracije na novog vlasnika. Ali nemaju.
Ajd, drago mi je da si riješio problem
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 12:50   #284
jedno pitanje...
Promjenio sam adresu prebivališta i na istu napravio novu osobnu(isti grad) dali sad reg.auta mogu obaviti normalno ako mi je na prometnoj i knjižici vozila stara adresa ili iste moram mijenjati?
RunfaZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 15:59   #285
Promjenit će ti adresu u prometnoj osim ako nisi promjenio i reg.područje.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 16:43   #286
Quote:
RunfaZ kaže: Pogledaj post
jedno pitanje...
Promjenio sam adresu prebivališta i na istu napravio novu osobnu(isti grad) dali sad reg.auta mogu obaviti normalno ako mi je na prometnoj i knjižici vozila stara adresa ili iste moram mijenjati?
Ne moraš mijenjati prometnu dozvolu ako u njoj ima mjesta. Na tehničkom će ti novu adresu upisati u napomenu.
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 11:32   #287
provizija prilikom plaćanja cestarine

Da li možda netko zna da li stanice za tehnički pregled vozila naplaćuju proviziju (kao FINA, pošta, banka i sl.) za plaćanje cestarine/tehničkog?
Ako da, kako je to iskazano na računu?
Oni sami ne znaju reći.
Hvala unaprijed.
leonardis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2014., 16:56   #288
Odlučio sam ipak odjaviti auto,biti će to šesnaesti dan nakon isteka registracije.Dali ću svejedno dobiti kaznu jer je prošlo 15.dana?Kad sam išao pitati u Heinzlovu 98.što sve trebam za odjavu čovjek na šalteru kaže da kazne šalju nakon cca 2.mj.Opet s druge strane čitam netu da je sustav informatiziran pa netreba dugo da se pošalju kazne?
RunfaZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 00:22   #289
Quote:
RunfaZ kaže: Pogledaj post
Odlučio sam ipak odjaviti auto,biti će to šesnaesti dan nakon isteka registracije.Dali ću svejedno dobiti kaznu jer je prošlo 15.dana?Kad sam išao pitati u Heinzlovu 98.što sve trebam za odjavu čovjek na šalteru kaže da kazne šalju nakon cca 2.mj.Opet s druge strane čitam netu da je sustav informatiziran pa netreba dugo da se pošalju kazne?

Nećeš dobiti kaznu
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 22:21   #290
Smile

Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
Nećeš dobiti kaznu
Hvala
RunfaZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2014., 23:10   #291
Imam jedan problem.
Prebivaliste mi je u Zagrebu, a boraviste u Puli.

Imam u planu kupnju auta u Puli.
Dali ja mogu ako imam prijavljeno boraviste u Puli registrirati auto na svoje ime u tom gradu.

A ako ne, dali mogu napraviti kupoprodajni ugovor u Puli i voziti to auto PU tablica, naravno u suglasnost sa bivsim vlasnikom da mi ga ne odjavi dok ja ne odem u Zagreb i sredim prijavu na sebe. Ali da postoji ugovor da je auto moj.


Najvise bih volio prvu opciju, ali prihvacam svaku jer mi auto stvarno treba.

Hvala!
monster245 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 11:15   #292
Registrira se po prebivalištu.
Ako napraviš kupoprodajni i ovjeriš ga (inače ne vrijedi) u roku 15 dana moraš promjeniti dokumnete i tablice.
Napravi punomoć.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 11:58   #293
Quote:
monster245 kaže: Pogledaj post
Imam jedan problem.
Prebivaliste mi je u Zagrebu, a boraviste u Puli.

Imam u planu kupnju auta u Puli.
Dali ja mogu ako imam prijavljeno boraviste u Puli registrirati auto na svoje ime u tom gradu.

A ako ne, dali mogu napraviti kupoprodajni ugovor u Puli i voziti to auto PU tablica, naravno u suglasnost sa bivsim vlasnikom da mi ga ne odjavi dok ja ne odem u Zagreb i sredim prijavu na sebe. Ali da postoji ugovor da je auto moj.


Najvise bih volio prvu opciju, ali prihvacam svaku jer mi auto stvarno treba.

Hvala!
U obzir dolazi jedino opcija dva jer se mora registrirati prema prebivalištu. Punomoć nikako ne preporučujem.Mnogi su se u zadnje vrijeme opekli sa punomoćima od kada je aktivan Registar prekršajnih kazni jer auto glasi na stvarnog vlasnika po prometnoj dozvoli.
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 13:51   #294
Hvala na odgovorima.

Znači ne postoji mogućnost da auto bude prijavljeno na vlasnika, a da ja imam neki valjan dokument da sam kupio auto od vlasnika.

Punomoć ne bih, jer nismo ni ja niti bivši vlasnik nikako zaštičeni, tj. ja njemu mogu raditi kazne (kao što kaže Alkemicharka), a on meni uzeti auto bez obzira što sam ga platio.

Na ovo pitanje me je potaknuo izgled nove prometne:
http://www.mup.hr/UserDocsImages/Dok...prometna02.jpg
gdje imaju stupci podaci o vlasniku vozila i podaci o korisniku vozila.
A tu se najvjerovatnije radi od leasing vozilima.

Onda mi ostaje jedina prihvatljiva opcija da odmah odjavim auto u Puli i autobusom u Zagreb da riješim papirologiju.
Samo me još zanima mogu li dobiti isti dan tablice.
monster245 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 14:05   #295
Da li je moguce promijeniti registarske plocice to jest broj bez nekog posebnog razloga? Ono ne svida mi se trenutni broj pa bi neki drugi...

Nemam nikakvih trenutnih ili buducih kazni, isto registracijsko producje.

Ili se bas mora izgubiti jedna plocica da bi se najbrze promijenile tablice?

Sto s osiguranje koje je u tijeku kad se promijeni broj, dobije se kod osiguravatelja nova polica s drugim poddacima?

Hvala!
ICU is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 18:20   #296
Prijavi da si jednu izgubio,pkatiš 20 kn takse,odjaviš nakom 10 dana i platiš 35 kn + nove pločice i nova prometna i dobiješ brojeve koji su na redu.Ako želiš nešto svoje onda ćeš to i deblje platit.
Kazne ne idu za reg.pločicama nego za tobom bez obzira što voziš.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2014., 12:50   #297
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Prijavi da si jednu izgubio,pkatiš 20 kn takse,odjaviš nakom 10 dana i platiš 35 kn + nove pločice i nova prometna i dobiješ brojeve koji su na redu.Ako želiš nešto svoje onda ćeš to i deblje platit.
Kazne ne idu za reg.pločicama nego za tobom bez obzira što voziš.
a mogu li prijaviti gubitak i odmah isti dan dobiti druge, treba mi auto svakodnevno i van hrvatske, ne odgovara mi da moram cekati 10 dana?
ICU is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 11:36   #298
Moraš to vidjet u uredu za vozila,vjerovatno može.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2014., 09:11   #299
Samo follow-up.
Riješio sve isti dan.
Potrebna osobna iskaznica.
Vrati se preostala tablica (jedna otpala valjda u žbunje negdje) i potpiše izjava o gubitku.
Vrati se prometna.
Ako je prometna stara (neEU) tražiti će knjižicu vozila (radosti birokracije!) no i to se lako riješi izjavom da je i ona izgubljena i uštedi vrijeme na traženje dokumenta koji ne vrijedi već par godina...

Plate se uplatnice na prikladnom mjestu i kupe biljezi.

Dobiju se tablice s novim brojem i nova prometna.

Sve se rješava osobno kao vlasnik vozila na šalteru za registraciju vozila u policijskoj postaji ili upravi prema mjestu prebivališta.

Ukupni trošak:
170 kn ukupno za takse i biljege
troškovi putovanja
izgubljeno ukupno vrijeme (oko 35 kn na sat, prosječna hrvatska satnica)
skraćenje životnog vijeka zbog stresa čekanja u redu, nepotrebnih gluposti i sl.
količina emisije CO2 transportnog sredstva, izrade prometne i tablica te izdahnutog CO2 stranke i šalterskog službenika te ukupni utjecaj na okoliš - ovisi o dnevnoj politici...

Eto.

Zadnje uređivanje ICU : 10.08.2014. at 09:16.
ICU is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2014., 09:42   #300
Onaj koji je izgubio tablicu ima i troškove + stres a za to je valjda sam kriv.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:30.