Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2014., 21:44   #7761
Thumbs up

Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
1-u slobodno vrijeme/između posla/imam flet
2-črćkanje po a4 papiru
3-jedna proba/kod stavljanja "hidrauličke sketnice" i druga/zadnja kod spajanja postojeće preinake
4-5 sati + pauze=jedan radni dan jer nisam na normi i radim sebi
5-bačeno jedno cu koljeno 90* fi 22mm (upotrebljavani instalirani materijal uz zakretanje po potrebi-ovdje ne preporučeno ponovno varenje več varenih elemenata)
6-kupljeno uz put/u prolazu
7-informacije uz jutarnju kavu za šankom (izbjegnuta tema o politici i kurvama)
8-spremnik dobiven uz uvjet da ga odvezem o svom trošku,preinaka par desetaka kuna za moško-ženski pocinčani muf i dva klingerit dihtunga 3/4 cola
9-ssm sa materijalom kupljenim na otpadu "mačo metali" za par desetaka kuna
10-striktno odlazak u bauhaus sa doma na papiru napravljenim mjerama za krojenje spremnika za pelete od osb plače, koja na kraju ima zapremninu cca.250litara i koštala me mislim cca.200 kuna
11-ostali materijal se trebao pod obvezatno kupiti (pumpa,troputni ventil,koljena,cu mufovi,ms-evi...)

sve u svemu najteže je bilo ovdje čitati besmislene i ponekad uvredljive poruke vezane na temu za pomoč u mojoj preinaci instalacije

slobodno procijeni i vidjet ćeš da me nije ni približno sve koštalo koliko bi me koštao rad samog "majstora" ili još više pravog majstora

ako postoji još nejasnoća slobodno postavite pitanje i biti će vam odgovoreno
Moreš se počet tim bavit, al ne dizat cijenu
Je pa kaj onda is offline  
Old 25.07.2014., 22:01   #7762
Quote:
Je pa kaj onda kaže: Pogledaj post
Moreš se počet tim bavit, al ne dizat cijenu
hvala na ponudi, ipak sam ja strujić i priučeni fotograf,raspolažem profesionalnim alatom za te rabote, za vodovodne instalacije imam samo letlampu za 160kuna+nareznicu za bakrene cijevi najjeftiniju (dva komada-za manje i malo veće cijevi ali do colipol max.)+dvoja velika klješta cca.4cola (od elektro poslova)+nekaj potrošnog materijala u obliku teflonske trake-kudelje-paste za kudelju-sredstva za lotanje (ono kaj lići na cinol i onu mast kaj se nanaša na cu cijevi sa malim penzlinom)-i nešto malo znanja stečenoga po birtijama i na netu zadnjih desetak godina (kad smo skrenuli sa teme politike i kurvi na temu grijanje-struja-voda-solarija po kući) nedovoljno za bilo kakav ozbiljniji rad sa "vodenim instalacijama" koji bi trebao naplatiti/živjeti od njega
mbukal is offline  
Old 25.07.2014., 23:27   #7763
Thumbs up

Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
hvala na ponudi, ipak sam ja strujić i priučeni fotograf,raspolažem profesionalnim alatom za te rabote, za vodovodne instalacije imam samo letlampu za 160kuna+nareznicu za bakrene cijevi najjeftiniju (dva komada-za manje i malo veće cijevi ali do colipol max.)+dvoja velika klješta cca.4cola (od elektro poslova)+nekaj potrošnog materijala u obliku teflonske trake-kudelje-paste za kudelju-sredstva za lotanje (ono kaj lići na cinol i onu mast kaj se nanaša na cu cijevi sa malim penzlinom)-i nešto malo znanja stečenoga po birtijama i na netu zadnjih desetak godina (kad smo skrenuli sa teme politike i kurvi na temu grijanje-struja-voda-solarija po kući) nedovoljno za bilo kakav ozbiljniji rad sa "vodenim instalacijama" koji bi trebao naplatiti/živjeti od njega
Kad si tak skroman i pošten da te naučim nekaj:

- za vodovodne cijevi netreba letlampa (voda se ne preporuča delati sa bakrom)
- nareznica nije za bakrene cijevi nego za pocinčane

Ili si slučajno nekaj pobrkal? Aj kad veliš da si strujič onda OK, al drž se svoga posla.

Zadnje uređivanje Je pa kaj onda : 26.07.2014. at 00:06.
Je pa kaj onda is offline  
Old 26.07.2014., 05:41   #7764
Quote:
Je pa kaj onda kaže: Pogledaj post
Kad si tak skroman i pošten da te naučim nekaj:

- za vodovodne cijevi netreba letlampa (voda se ne preporuča delati sa bakrom)
- nareznica nije za bakrene cijevi nego za pocinčane

Ili si slučajno nekaj pobrkal? Aj kad veliš da si strujič onda OK, al drž se svoga posla.
Ja mislim da pol Zagreba još pije vodu iz olovnih cijevi , znaći treba mu lot lampa
ramzay is offline  
Old 26.07.2014., 10:20   #7765
Talking

Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
Ja mislim da pol Zagreba još pije vodu iz olovnih cijevi , znaći treba mu lot lampa
Ovo sa Zagrebom se slažem, a kaj se lot lampe tiče, olovo neznaju lotati 80% majstora pogotovi mlađi od 45, tak da mislim da nebu ni on, lotat olovo za mlajšu generaciju je naučna fantastika.
Je pa kaj onda is offline  
Old 26.07.2014., 12:14   #7766
dečki se ispričavam na krivom izražaju, nit je lot lampa nit je nareznica (ručna-elektromotorna), mislil sam da u ovom slučaju nije bio bitan naziv alata-štel sam same reći da ne bum nikom delal konkurenciju-ni "majstorima" ni majstorima,za praf u pitanju je kartuša plamnik sa integriranim upaljačem sa kartušama od 190g i ona spravica/e sa kojima se kruži po cu cijevima dok se ne odrežu ,zadnje korištenje lot lampe u pravom smislu korištenja vidio sam na sprovodu kod zatvaranja sarkofaga a osoba koja je lotala sarkofag je do 45 let ,tak da ipak ima i mlađarije koje to znaju koristiti
mbukal is offline  
Old 26.07.2014., 16:49   #7767
Talking

Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
dečki se ispričavam na krivom izražaju, nit je lot lampa nit je nareznica (ručna-elektromotorna), mislil sam da u ovom slučaju nije bio bitan naziv alata-štel sam same reći da ne bum nikom delal konkurenciju-ni "majstorima" ni majstorima,za praf u pitanju je kartuša plamnik sa integriranim upaljačem sa kartušama od 190g i ona spravica/e sa kojima se kruži po cu cijevima dok se ne odrežu ,zadnje korištenje lot lampe u pravom smislu korištenja vidio sam na sprovodu kod zatvaranja sarkofaga a osoba koja je lotala sarkofag je do 45 let ,tak da ipak ima i mlađarije koje to znaju koristiti
Je, ti si po pravilu "zavadi pa vladaj"

Znači imaš:

- mini plinsku kartušu (to su inače božične igračke od alata), mada mnogi majstori imaju baš takvu i misle da su najpametniji a hteli bi se profi baviti poslom (ti ne spadaš u te jer si radil to sebe, da nebu uvrede)

- imaš rezač za CU cijevi


Pogleč, oni kaj lotaju sarkofage su grobari, to su negdje naštrebali i copy paste več 10let, malo solne, kositar i udri, a na olovu to baš ni tak, tam treba malo spajati mesing i olovo, pa bakar i olovo, pa malo forcinati, pa malo pigati, pa malo upotrijebiti pijesak za odvod, nije nekaj posebnog al ko zna zna. Grobari bi ti slabo pomogli da je u pitanju zgrada i olovna instalacija
Je pa kaj onda is offline  
Old 26.07.2014., 22:48   #7768
Je pa kaj onda si zaboravil da sam spomenul da imam i dvoja kliješta sa hvatom od cca. 4 cola (cca.12,8cm) , a ta božićna igračka radi već konstantno više od desetljećja,stisnula je ona kilometre rajha po kablovima i kojekakvim spojevima (čak i upaljač na njoj je još ispravan-neka dobra igračka moram priznati) ,al sve u svemu nema beda za "majstore" vodenih instalacija kaj se dotikavle konkurencije sa moje strane -no sikiriki-

Zadnje uređivanje mbukal : 26.07.2014. at 23:17.
mbukal is offline  
Old 27.07.2014., 08:55   #7769
Pogleč, oni kaj lotaju sarkofage su grobari, to su negdje naštrebali i copy paste več 10let, malo solne, kositar i udri, a na olovu to baš ni tak, tam treba malo spajati mesing i olovo, pa bakar i olovo, pa malo forcinati, pa malo pigati, pa malo upotrijebiti pijesak za odvod, nije nekaj posebnog al ko zna zna. Grobari bi ti slabo pomogli da je u pitanju zgrada i olovna instalacija

Da li je baš solna ???

Naime kad se radi sa bakrom onda je mila majka , ali kad se radi sa pocinčanim limovima ili materijalima koji imaju cinka u sebi onda je bolje koristiti gašenu solnu kiselinu, to mi malo stariji od 65 g. znamo jako dobro kako se radi , malo se naturpija sitne špene od cinka i stavi u šalicu za kavu pa polije solnom kiselinom, kad prestane kuhati onda u šalici imamo malo vode malo cink klorida i malo solne kiseline, e taj bučkuriš , to je zakon za lotanje, i sarkofaga naravno.
ramzay is offline  
Old 27.07.2014., 09:52   #7770
Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
.......znamo jako dobro kako se radi , malo se naturpija sitne špene od cinka i stavi u šalicu za kavu pa polije solnom kiselinom, kad prestane kuhati onda u šalici imamo malo vode malo cink klorida i malo solne kiseline, e taj bučkuriš , to je zakon za lotanje, i sarkofaga naravno.[/B]
a ak´ nemaš pri ruci cinka onda zemeš neš vruče pocinčano (ne elektro, jer taj sloj cinka je tanak), npr. pocinčani flah ili vinkl pa ga gurneš..........u solnu
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Old 27.07.2014., 11:10   #7771
Talking

Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
Pogleč, oni kaj lotaju sarkofage su grobari, to su negdje naštrebali i copy paste več 10let, malo solne, kositar i udri, a na olovu to baš ni tak, tam treba malo spajati mesing i olovo, pa bakar i olovo, pa malo forcinati, pa malo pigati, pa malo upotrijebiti pijesak za odvod, nije nekaj posebnog al ko zna zna. Grobari bi ti slabo pomogli da je u pitanju zgrada i olovna instalacija

Da li je baš solna ???

Naime kad se radi sa bakrom onda je mila majka , ali kad se radi sa pocinčanim limovima ili materijalima koji imaju cinka u sebi onda je bolje koristiti gašenu solnu kiselinu, to mi malo stariji od 65 g. znamo jako dobro kako se radi , malo se naturpija sitne špene od cinka i stavi u šalicu za kavu pa polije solnom kiselinom, kad prestane kuhati onda u šalici imamo malo vode malo cink klorida i malo solne kiseline, e taj bučkuriš , to je zakon za lotanje, i sarkofaga naravno.
Za vas prek 65 ne sumnjam, to vam je bil kruh davnih dana, a i šegertija je tada bila nekaj sasvim drugo.

A grobari, j.... se njima, bitno da "zalota". Tko provjerava jel ok???
Je pa kaj onda is offline  
Old 28.07.2014., 16:04   #7772
ostavimo mi grobare nek delaju svoj posao kak znaju i umiju-nije ovo njihovo mjesto za šprehu, nek da pitam jel tko bio u skorije vrijeme u grabrić-ima kod pašalića i kupovao njegov pelet: cropellets, čuo sam (iz ne provjerenih izvora) da je pelet od 100% bukvine i da je svjetlije boje (nema primjesa sa malim kalorijama-kora-suhe grane..),pa me zanima kvaliteta i cijena ako tko zna iz prve ruke, cijena transporta/transport i nije toliko bitan (snašao ni se druže)
mbukal is offline  
Old 28.07.2014., 16:10   #7773
Da li ima netko Thermoflux Interio od 14 kW za centralno grijanje?
I ako da - kakva su iskustva? Dobra/losa/OK itd? Kako se pokazao.

Imaju verziju samo kotao (nema stakla; bolja izolacija), cjenovno je prihvatljiv pa mi je time interesantan - ako je OK.
europe2seoul is offline  
Old 28.07.2014., 21:13   #7774
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
nek da pitam jel tko bio u skorije vrijeme u grabrić-ima kod pašalića i kupovao njegov pelet: cropellets,pa me zanima kvaliteta i cijena ako tko zna iz prve ruke, cijena transporta/transport i nije toliko bitan (snašao bi se druže)
onako za početak kao za probu zel bi mam 1,5~2 tone ovisno o kojoj se cijeni radi, ako se pokaže dobar e onda sam stalni kupac, dakle znalci/pelet-arci slobodno se javite i javno i na pm i na sve ostale mogućnosti
mbukal is offline  
Old 28.07.2014., 21:48   #7775
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
onako za početak kao za probu zel bi mam 1,5~2 tone ovisno o kojoj se cijeni radi, ako se pokaže dobar e onda sam stalni kupac, dakle znalci/pelet-arci slobodno se javite i javno i na pm i na sve ostale mogućnosti
prije par dana sam i ja pital tko ima ili zna nekog totalno sam izignoriran, tako da - sretno ! ako dobis kakav input slobodno podijeli, hvala
SwEz is offline  
Old 29.07.2014., 09:29   #7776
Pozdrav, imam jedno pitanje. Jel cijena 1.70 kn/kg peleta ok? Prodaje se u Vodicama i navodno nabavljaju iz Udbine, koliko sam uspila pročitati njihovi peleti su najbolji?
__________________
31.10.2012. <3
iva_4 is offline  
Old 29.07.2014., 11:27   #7777
Quote:
iva_4 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, imam jedno pitanje. Jel cijena 1.70 kn/kg peleta ok? Prodaje se u Vodicama i navodno nabavljaju iz Udbine, koliko sam uspila pročitati njihovi peleti su najbolji?
Nisu najbolji ,nisu loši , i u Udbini su jeftiniji. Ako je ovo ( 1.70) sa prijevozom, cijena je super.Inače za orjentaciju ,momentalne cijene u Gorskom kotaru kreću se između 1.50-1.60 kn bez prijevoza.

LP Dalmaciji sa tmurnog i kišom ispranog Sj.Primorja
__________________
Ne pačajte moje more,moju valu , moju staru grotu.Ma ni za sto let vi nećete znat ča je to " ČA " va mojen životu !
patafljengo is offline  
Old 29.07.2014., 15:41   #7778
Quote:
patafljengo kaže: Pogledaj post
Nisu najbolji ,nisu loši , i u Udbini su jeftiniji. Ako je ovo ( 1.70) sa prijevozom, cijena je super.Inače za orjentaciju ,momentalne cijene u Gorskom kotaru kreću se između 1.50-1.60 kn bez prijevoza.

LP Dalmaciji sa tmurnog i kišom ispranog Sj.Primorja
evo upravo zvala neke dvije firme iz udbine, 1,28 bez PDV-a, s PDV-on 1,60... ali ej lakše riješiti prijevoz iz Vodica nego Udbine ( i jeftinije ) na Murter...

pozdrav i Sj.Primorju iz naoblačene i svaki-tren-će-pljusak Dalmacije
__________________
31.10.2012. <3
iva_4 is offline  
Old 29.07.2014., 17:04   #7779
evo ja obavio razgovor sa Cropellets d.o.o. i njihova cijena je : pelet sa certifikatom ENplusA1=1,9 kuna po kg. bez prijevoza, pelet sa certifikatom ENplusA2=1,8 kuna po kg. bez prijevoza,cijene su sa pedeveom, prodaja/skladište na zagrebačkom velesajmu, tko ima kakva iskustva sa navedenim,čini mi se skupo s obzirom na cijenu koja se spominje u udbini/vodicama
mbukal is offline  
Old 29.07.2014., 17:08   #7780
[QUOTE LP Dalmaciji sa tmurnog i kišom ispranog Sj.Primorja [/QUOTE]
Eh, ne bi imao ništa protiv, da i zima ostane takva.
stari1 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:07.