Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2014., 10:26   #421
Yes,izmjena u NN 43/13.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 11:13   #422
Meni stara vozačka vrijedi još dvije godine, tad bih trebala raditi liječnički ponovno zbog vida.



Ako bih sad radila vozačku, je li bih morala raditi ponovno liječnički i kako je to uopće regulirano s novim vozačkima?
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 11:26   #423
Za 2 godine radila bi novu.
Obrazac vozačke dozvole sadrži sljedeće podatke:
12. ograničenja
http://i61.tinypic.com/3582xr9.png
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 20:17   #424
Zanima me da li mi netko ima iskustva s zamjenom vozačke iz druge države, a da je prije toga imao hrvatsku dozvolu. Naime, imam hrvatsku vozačku dozvolu, položila sam 2004. Nakon udaje prošle godine, promijenila sam prezime i dobila novu koja vrijedi do 2023. Doselila sam u Kanadu i sad polažem ponovno vozački, što i nije neki problem. No problem je što kad dobijem njihovu vozačku, oduzimaju hrvatsku i uništavaju je. Sad, ako se mi ponovno preselimo u Hrvatsku, da li mogu samo ponovno izvadit hrvatsku dozvolu, bez liječničkih i nekakvih ponovnih polaganja? Ne znam od kud njima pravo da unište valjani dokument druge države, al nažalost protiv toga ne mogu, a njihova vozačka mi treba...
sveuzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 11:52   #425
Quote:
sveuzadnjicas kaže: Pogledaj post
Doselila sam u Kanadu i sad polažem ponovno vozački, što i nije neki problem. No problem je što kad dobijem njihovu vozačku, oduzimaju hrvatsku i uništavaju je.
Pošto ponovo polažeš RH vozačka bi ti trebala ostat jer je ne zamjenjuješ za njihovu.Ali oni imaju ipak svoje zakone.Kod nas će ti uvijek ostat zabilježeno da si položila
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2014., 16:17   #426
položila sam ima 2 mj mislim ali nisam izvadila vozačku jer nemam 200 kn koliko god bilo smiješno.naime, u 9.mj. sam imala liječnički.zanima me je li taj liječnički dokaz, papir vrijedi još?ispitivač mi je rekao da ima neki rok?nije valjda da ću morati plaćati opet 450 kn na to??
pausiniana is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2014., 10:13   #427
Zdravstveno uvjerenje vrijedi 6 mjeseci.
Članak 6.
Uz zahtjev za izdavanje vozačke dozvole prilaže se:
1. uvjerenje o položenom vozačkom ispitu,
2. uvjerenje o zdravstvenoj sposobnosti za upravljanje vozilima koje ne smije biti starije od šest mjeseci,
3. jedna fotografija podnositelja zahtjeva veličine 35 mm × 45 mm,
4. osobna iskaznica,
http://cadial.hidra.hr/searchdoc.php...bgyYQqrw%3D%3D
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 15:30   #428
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Zdravstveno uvjerenje vrijedi 6 mjeseci.
Članak 6.
Uz zahtjev za izdavanje vozačke dozvole prilaže se:
1. uvjerenje o položenom vozačkom ispitu,
2. uvjerenje o zdravstvenoj sposobnosti za upravljanje vozilima koje ne smije biti starije od šest mjeseci,
3. jedna fotografija podnositelja zahtjeva veličine 35 mm × 45 mm,
4. osobna iskaznica,
http://cadial.hidra.hr/searchdoc.php...bgyYQqrw%3D%3D
a u pm, mrzim ovu državu, da barem imam neku uštedu odma bi išla vani crnčiti. samo ne razumijem da li opet plaćam cijeli pregled ili samo ovjeravam novi papir bez plaćanja? Ako virjedi 10 godina jedan liječnički ljudima koji izvade dozvolu zašto bi ja morala opet nakon 6 mj? da stvar bude gora ja sam kasnila 2 mj s polaganjem vožnje jer me vlasnica autoškole nije prijavila na vrijeme za ispit pa sam čekala mjesec i pol
pausiniana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 09:58   #429
Quote:
pausiniana kaže: Pogledaj post
..samo ne razumijem da li opet plaćam cijeli pregled ili samo ovjeravam novi papir bez plaćanja? Ako virjedi 10 godina jedan liječnički ljudima koji izvade dozvolu zašto bi ja morala opet nakon 6 mj?
Zovi one koji su uvjerenje izdali.

Ne moraju svi vozači nakon 10 godina donosit uvjerenje.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2014., 16:51   #430
Quote:
Torcida-Otočac kaže: Pogledaj post
Meni ovo u vezi potvrde o podnesenom zahtjevu za izdavanje vozačke dozvole nije ništa jasno.

Na stranici MUP-a piše: "Potvrda vrijedi za upravljanje vozilima u prometu 30 dana od dana podnošenja zahtjeva za izdavanje vozačke dozvole, a podnositelj zahtjeva ju je dužan vratiti nadležnom tijelu prilikom uručenja vozačke dozvole."

Pa dal se onda može vozit sa tom potvrdom ili ne? Neko kaže da, neko ne. A ovdje koliko kužim piše da se može vozit.
Mog je sina zaustavila prometna policija i rekli su mu da se sa tom potvrdom ne smije voziti,a žena na šalteru koja mu je to dala je rekla da mu je to da može voziti dok ne stigne vozačka.Na službenim stranicama MUP-a isto piše da se može voziti sa potvrdom,zna li netko sada da li se smije ili ne???
__________________
više gledam,manje vidim...
Knez1974 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 08:28   #431
30 dana smije ako mu u međuvremenu ne naprave vozačku.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2014., 21:33   #432
Da li je ovo moguće!?? Odem danas u polikliniku Stela(Zagreb) i napravim liječnički,uredno platim i odem produžiti vozački u policiju,kada tamo šamar u facu !!
Kaže žena da taj liječnički ne vrijedi,ne priznaje joj komp. njihov oib(od te poliklinike)! Kaže,izgubili su oni licencu za izdavanje tih uvjerenja!!
Pa ja joj kažem,kako je to moguće,pa nisam ja jedina koja je išla tamo po to šugavo uvjerenje!! Ništa mi na to nije znala pametnog reći nego da čekam ponedjeljak pa da zovem!Ljuta sam kao pas,šta sam se nahodala kao kreten,izgubila vrijeme a moguće i novac! Da li je tko imao slično iskustvo??
tatjana23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 08:47   #433
Ako su izgubili licencu uvjerenje ne vrijedi.Neka vrate lovu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2014., 00:11   #434
Mogu li novu vozačku izvaditi u mjestu boravišta ili moram baš u mjesto prebivališta (mijenjam zbog promjene prezimena)?
__________________
Mis enteroscas estallan del entusiasmo!
castanea is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 19:48   #435
Pozdrav, zanima me dali se sa CE kategorijom može upravljati i vozilom C1E kategorije. Ako netko zna ?
mac12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 12:59   #436
Poništavanje vozačke dozvole na vlastiti zahtjev

Imam položeni vozački ispit, ali ne vozim i izgubio sam umijeće vožnje - koje zapravo nikad nisam ni imao zato jer nakon položenog ispita nisam ništa vozio.

Sad na poslu mogu zahtijevati od mene da idem službenim autom na Rab, u Zagreb ili bilo gdje za što ja uopće nisam sposoban.

Ta vozačka dozvola mi je ogroman teret, zato jer kad bih rekao da nemam vozačku dozvolu malo bi me u prvom trenutku čudno gledali, ali to bi bio kraj priče.

Ovako bi morao objašnjavati da imam vozačku, ali ne znam voziti - zatim slijedi propitivanje kako to i čuđenje, a pošto je situacija na poslu dosta oštra moguće je da mi i netko od naređenih kaže:"ne izmišljaj - imaš vozačku i moraš voziti danas u XX".

Za sve one koji su htjeli sugerirati da lažem da nemam vozačku - to ne dolazi u obzir zato jer je zbog vrste poduzeća u kojem radim moguće da doznaju da sam lagao, a onda bi bilo frke.

Mene zanima da li mogu predati u MUP pisani zahtjev da mi se vozačka dozvola poništi zato jer se ne smatram osposobljenim za vožnju i smatram da više nemam prava koja proizlaze iz nje? Ili da se vozačka suspendira na određeno vrijeme?

Ili možda neka treća opcija?

Unaprijed hvala na savjetima.
Ime81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 11:06   #437
Nigdje ništa ne piše o takvim zahtjevima.Čekaj do istekne pa nemoj napravit novu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 11:10   #438
nedavno sam bila na policiji dok je lik došo pitat za poništenje vozačke pa mu je ženska na šalteru rekla da samo nek pričeka da prejde rok i gotovo, da ne rade poništenja

a kolko vremena je prošlo od polaganja vozačkog?

možda da ideš u auto školu i pitaš za trening vožnju, da odvoziš par sati da se podsjetiš budući da ti je to bitno za posel

ili je problem v tomu da je tebe jednostavno strah vozit auto
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 17:08   #439
ID number

Ekipa, pozdrav!

Možda je glupo pitanje, ali kad ne znam odgovor, moram potražiti ga.

Prijavljujem staru vozačku dozvolu kao identifikacijski dokument na NETELLER i traže me ID NUMBER.
Ono što me muči jest: Da li se to odnosi na one crvene brojke na početnoj stranici ili je to broj registra na stranici pokraj slike?

Budite dobre kolege i pomozite..

Hvala unaprijed
playstation is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 17:47   #440
Na svim stranicama su crvene brojke tj.serijski broj vozačke.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:55.