Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.05.2010., 12:27   #61
Skrenuo bih samo pozornost na ovaj topic
__________________
"You're a trophy wife? What contest in hell did I win?" -Frank Barone
Majk is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 22:34   #62
Quote:
-Guybrush- kaže: Pogledaj post
Imam pitanjce vezano uz EBay i nasu carinu. Ako je maksimalno dopusten iznos po posiljci 160kn, koliko u teoriji netko smije dobiti posiljaka kroz neki kraci period ? Da li se i to gleda? Meni bas nema smisla da se jednako gleda jedna posiljka do 160kn i 100 posiljaka do 160kn, a nigdje nemogu naci taj podatak. Uf, bas ga zakomplicirah.
Ne znam što kaže zakon, ali sam u zadnjih par mjeseci kupila preko 200 stvari na ebay-u. Jedino na što su mi naplatili carinu je bio paket iz Amerike koji je zajedno s dostavom koštao 90 dolara, a morala sam platiti 205 kn carine. Kupila sam i jednu haljinu za 40 dolara + 20 dolara dostava i to su iz nekog razloga 10 dana držali na carini i na kraju nisu carinili (iako je originalna cijena haljine u trgovini bila 100 dolara i na njoj je još uvijek bila ta etiketa). Svaki dan kupim po nekoliko stvari i svaki dan mi stigne po par paketa, skoro sve je ispod 160 kn ili malo iznad toga (zajedno sa shippingom) i do sada sam samo jednom morala platiti carinu.
sugababe156 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2010., 19:48   #63
Quote:
marijan_e kaže: Pogledaj post
Neznan jesan li na pravom PDF ali ,naručija bi sa ebay-a punjač za laptop koji dođe 20$+10$ poštarine, e pročita san negdi da roba ispod 300kn ne podlježe carini,ali želin bit siguran.

Onda,oće li mi naplatit carinu i koliko će me sve na kraju doć.Hvala

ja stalno naručujem ...po zakonu moš samo 150 kn,al ja sam prije nekoliko dana dobio direktno doma bez carine i pdv-a pismo s (profesionalnom) robom vrijednost od 60$ ... ako punjać dođe u paketu a sveukupna vrijednost je veća od 150kn(novi zakon) može ti zaračunat pdv i carinu... ako si platila 20$ +10$ vrlo vjerojatno da ovih 10 nigdje neće pisati 10 nego manje,za poštarinu jer oni napišu 10 poštarina,5 plate a 5 uzmu sebi za pakovanje.... opet..sve ovisi kak se sprdne dežurnoj osobi .. po zakonu špediter ti treba ako narućuješ više stvari kojima treba deklaracija...dakle ako je 1 stvar deklaraciju radi žena u carini... stvari koje su za vlastite potrebe(ništa za neki posao,obrt) možeš uvažat,al ostalo ak je za neko bavljenje obrta,nešto profesionalno(kak oni procjene) moraš imat obrt ili valda poduzeće da uvezeš i špeditera... ak oš da ti sa ebaya pišu manju vrijednost na paket da izbjegneš plačanja,možeš tražit da ti čovjek sa ebaya pošalje dva raćuna,mali + veliki...pa kad te na carini traže potvrdu ..pokažeš manju vrijednost.... što možeš šalji sa "pismom"(to su ti oni paketi ko veliko pismo) također zato jer pismo dođe doma a knjiga ak je u paketu buš morala ić tam i plaćat stajanje i kajjaznam kaj...
uros100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2010., 04:14   #64
kakva je ovo sprdačina...

Mene zanima kako su ta gospoda iz carine obučena da procjenjuju vrijednost nečega i po kojem kriteriju to rade?

Koliko "dobro" rade vidim i iz prijašnjih poslova. Čovjek naručuje cipele za 200 kn i operu ga još duplo... Ja naručujem set indijskih tabli u vrijednosti cca. 1200kn i bivam oslobođen carine... Također drugi puta naručujem iz Kanade jedan stari komad elektroničke opreme (vezano uz muziku) u vrijednosti cca. 1100kn i opet ništa od carine...
illumination is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 17:44   #65
Quote:
illumination kaže: Pogledaj post
kakva je ovo sprdačina...

Mene zanima kako su ta gospoda iz carine obučena da procjenjuju vrijednost nečega i po kojem kriteriju to rade?

Koliko "dobro" rade vidim i iz prijašnjih poslova. Čovjek naručuje cipele za 200 kn i operu ga još duplo... Ja naručujem set indijskih tabli u vrijednosti cca. 1200kn i bivam oslobođen carine... Također drugi puta naručujem iz Kanade jedan stari komad elektroničke opreme (vezano uz muziku) u vrijednosti cca. 1100kn i opet ništa od carine...
I mene to zanima...
Ali biće da je wild wild west.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 12:58   #66
Ljudi pomozite

naručila sam prek ebaya nekakve igračkice u vrijednosti sa poštarinom 16eura i jutros dobila poziv za carinjenje

dal na to plačam carinu ili ne? Ako im priložim račun oče li me osloboditi carine iako je paket poveći?
yukata10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 13:39   #67
Quote:
yukata10 kaže: Pogledaj post
Ljudi pomozite

naručila sam prek ebaya nekakve igračkice u vrijednosti sa poštarinom 16eura i jutros dobila poziv za carinjenje

dal na to plačam carinu ili ne? Ako im priložim račun oče li me osloboditi carine iako je paket poveći?
Da.
Vjerojatno ne znaju kako da procjene vrijednost tog artikla pa zato traže račun.
Silvester1208 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 17:23   #68
hvala

zvala sam carinu i reko mi je lik da mu faksiram samo račun i pitao me koliki je iznos pa mi rekao da neću platiti carinu

e sad imam drugi problem, trebaju mi stići još dva paketa tih igračkica, svaki u vrijednosti oko 60,00eura, dal sve pakete otvaraju na carini i dal se kako mogu izvuči?
ili da danas kontaktiram sellera ako još nije poslao da u paket stavi račun na iznos oko 20,00eura ako bi htio, pa neće mi valjda naplatiti carinu na igračkice iz k.s jaja

negdje sam čula da se na igračke ne plača carina, jel ko zna nešto o tome?

please, pomagajte
yukata10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 23:33   #69
Quote:
yukata10 kaže: Pogledaj post
hvala

zvala sam carinu i reko mi je lik da mu faksiram samo račun i pitao me koliki je iznos pa mi rekao da neću platiti carinu

e sad imam drugi problem, trebaju mi stići još dva paketa tih igračkica, svaki u vrijednosti oko 60,00eura, dal sve pakete otvaraju na carini i dal se kako mogu izvuči?
ili da danas kontaktiram sellera ako još nije poslao da u paket stavi račun na iznos oko 20,00eura ako bi htio, pa neće mi valjda naplatiti carinu na igračkice iz k.s jaja

negdje sam čula da se na igračke ne plača carina, jel ko zna nešto o tome?

please, pomagajte
plačaš pdv na sve preko 160Kn(roba + poštarina)..za carinu na igračke neznam al moguće da je minimalna s obzirom da si je bivši ministar sveo troškove na minimum za privatni biznis... 23% od 60eura je...100 kn.. zatim još nešto kaj ti je paket tamo stajo a da ti niko nije reko... i da je vrijednost 20 evra ,plačaš pdv jer se plača na sve zajedno,troškove poštarine i vrijednost robe zajedno.... također nemreš stalno isto naručivat,prema zakonu,jer onda može bit da se baviš prodajom toga..no to je sve labavo.. nekad ak oćeš da ti prikaže u paketu manji račun možeš tražit da ti da dva predračina,manji i veliki pa ti ovdje pokažeš manji...
uros100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2010., 00:27   #70
pa nebavim se ja prodajom k.s igračkica neg sam kolekcionar istih, kako može zakon odrediti da nemogu isto naručivati? pa ja to stalno kupujem prek ebaya i nikad mi nisu opalili carinu, čak i na puno veće iznose zato me ovo danas malo iznenadilo, prvi put sam dobila poziv na carinu

a valjda će se na ove ostale pakete smilovati kad vidi male igračkice
yukata10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2010., 00:50   #71
Quote:
yukata10 kaže: Pogledaj post
pa nebavim se ja prodajom k.s igračkica neg sam kolekcionar istih, kako može zakon odrediti da nemogu isto naručivati? pa ja to stalno kupujem prek ebaya i nikad mi nisu opalili carinu, čak i na puno veće iznose zato me ovo danas malo iznenadilo, prvi put sam dobila poziv na carinu

a valjda će se na ove ostale pakete smilovati kad vidi male igračkice
čim dođe paket neš moraš platit,sljedeći put narući igračke u pismu ak ti stane pa bu ti došlo doma.... a čim je paket moraš tam.... a kaj te carina mući?pa to je par posto,opdv je 23 posto,to izbjegneš ak narućiš u pismu..
uros100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 19:23   #72
nedavno sam morala platiti carinu za neke igračke i kad sam ih pitala do kojeg se iznosa stvari ne carine rekli su mi drsko da mi mogu cariniti i 5 kn ako oni tako hoće e sad, zanima me mogu li što napraviti ako mi stvarno krenu cariniti nešto manje od 160kn? čekam sad jedan item koji me izašao 15okn, zato me to zanima...
poison:girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 19:36   #73
Quote:
poison:girl kaže: Pogledaj post
nedavno sam morala platiti carinu za neke igračke i kad sam ih pitala do kojeg se iznosa stvari ne carine rekli su mi drsko da mi mogu cariniti i 5 kn ako oni tako hoće e sad, zanima me mogu li što napraviti ako mi stvarno krenu cariniti nešto manje od 160kn? čekam sad jedan item koji me izašao 15okn, zato me to zanima...
Može, a ako procjene da se radi o učestalim naruđbama može ti tražit JCD. Ja naručivao 15tak stvari vrijednih cca. 40-50kn + toliko poštarine, u svakom slučaju manje od 160kn po proizvodu. Da ne naručujem i čekam svaku stvar posebno stavio sve u 2 paketa, nadao se da će prihvatit kako se radi o proizvodima od 50tak kn i pustit me bez carine, ali se grdo prevario, htjeli naplatit 700kn, nekako izmolio da naplate pola 350kn, ali tek onda skužio da nije sve u jednoj pošiljci kako sam očekivao već druga kasni tako da će bit veselo kad stigne, nakraju ću platit tih 700kn.

Rekao tamo da ću vratit robu tj. neću preuzet i onda ponovo naručit u 15 pošiljaka po 100kn, ali mi rekli da tad idem u učestale naruđbe a za to treba jcd tj. ide preko špeditera.
Jumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 22:11   #74
pozzzz

imam pitanje,dakle,kupili neki dres u vrijednosti 90 $ shipping free.
seller u argentini.
ugl,što,kako,gdje,carina,da,ne,koliko.....

tupsi totalni

tj. da li plaćamo pdv ili samo carinu?
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..

Zadnje uređivanje File : 17.06.2010. at 19:37.
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 00:50   #75
I carinu i PDV i to prvo carinu pa na sve PDV. Npr. kupiš dres koji dođe $50, na to ide još $30 iz Argentine, ukupno $80 tj. cca. 490kn. Na tih 490kn plaćaš 14% carine (afair za sportsku opremu) = 558,60 + 23% pdv (128,48) = 687,08kn. Na to ide još 42kn za carinske manipulativne troškove i još 5kn za uplatu, ukupno iz dzepa od cca. 735kn umjesto 302kn koliko bi te došlo da si taj dres kupila u Argentini.
Jumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 11:51   #76
ja sam kupio na ebayu 50$+13$(poštarina),i došlo mi dosma jer je u pismu,onoj velikoj kuverti USPO Priority Mail®
International Flat Rate Envelope ...niš nisam platio ,ni pdv ni carinu.i dođe doma,nemoraš ić na poštu...
uros100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 21:10   #77
Pridizanje robe na carini

Naručio sam nešto preko DHL-a i ne želim da me špediteri oderu za još 300kn. Postoji li mogućnost da sam odem do carine, platim carinjenje i uzmem svoj paket? Nisam ništa potpisivao, a paket je na carini
__________________
So Exclusive!
Caution757 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 16:08   #78
Ako je dostava koju si naručio DHLom, ne - ne možeš napraviti ništa sam, ako želiš paket - platiš što traže i drugi put budeš pametniji.
Drugo što ti preostaje, je odbiti preuzeti paket pa nek ga vraćaju natrag.

Pročitaj više ovdje (pdf Gospodarstvo na ovom forumu): https://www.forum.hr/showthread.php?t=301247
FedEx/DHL, ista stvar, bilo koja kurirska služba posluje jednako.

Imaš i ovdje na Pravu sličnu temu: https://www.forum.hr/showthread.php?t=392094

Zadnje uređivanje ryell : 26.06.2010. at 16:17.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 17:17   #79
Burazu je rođendan za 2 tjedna i frendovi iz USA-a bi mu poslali nintendo DSi XL i igricu, kod nas bi to dvoje došlo oko 2000 kn, a tamo 1000-1200 kn, e sad ako oni šalju to preko hp expressa ili tako nečeg ide li to na carinu pošto je poklon od privatne osobe? I pošto ja neću imati račun, jer je to ipak kao poklon hoće li mi lupiti carinu na našu cijenu?
Mislim mogu ja odnijeti kopiju nekog burazovog dokumenta da dokažem da mu je rođendan, pa se možda smiluju, jer zbilja nemam soma kuna viška
kiddo1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 18:54   #80
Quote:
Caution757 kaže: Pogledaj post
Naručio sam nešto preko DHL-a i ne želim da me špediteri oderu za još 300kn. Postoji li mogućnost da sam odem do carine, platim carinjenje i uzmem svoj paket? Nisam ništa potpisivao, a paket je na carini
kolko se ja sječam ,kad mi je dolazilo sa DHLom iz italije nešto ,DHL me pitao dali da mi oni budu špediteri ,reko sam da,pa sam im moro dat punomoć...dakle,mislim da postoji mogučnost da ih odbiješ,,to kažem zato što po zakonu za jednostavnu pošiljku,koja ima jednostavnu carinsku deklaraciju ,dakle recimo,jedna stvar-netrebaš špeditera uopće,to mora napravit ženska tam na carini... zavis kaj si naručio...
Quote:
Jedinstvenu carinsku deklaraciju može popuniti i podnijeti svaka osoba koja nastupa u svoje ime i za svoj račun.
Quote:
Uobičajeno je, međutim, da s obzirom na složenost postupka carinjenja općenito, a u ovom smislu osobito popunjavanja carinske deklaracije i podnošenja pripadajućih isprava, carinsku deklaraciju podnose opunomoćenici -špediteri

Zadnje uređivanje uros100 : 26.06.2010. at 19:34.
uros100 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:02.