Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2014., 07:05   #1301
Porezna inspekcija za tvornicu i policija za promet.
http://www.zakon.hr/z/472/zakon-o-za...ne-djelatnosti
http://www.mfin.hr/hr/novosti/transf...amikom-2014-01
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2014., 10:42   #1302
Hvala.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 18:32   #1303
Dvorište u kojem držim psa mi je ograđeno ogradom visine 150cm. Znači sve je ograđeno do nogostupa. Međutim pas se zna zaletjeti na tu ogradu i glasno lajati na ljude koji prolaze tim nogostupom, naravno nemože preko, niti bilo što jedino što ružno laje... zanima me kada bi netko od prolaznika od straha skočio na cestu i ozljedio se, dali bih ja odgovarao za to? Ponavljam, nemože se raditi o bilo kakvom fizičkom kontaktu jedino o lajanju.... Naravno imam tablu za psa obiješenu na vidljivim mjestu na ogradi...?
hondaCBR is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 00:25   #1304
Pozdrav! Tvrtka u kojoj sam do jučer radio kaže da imam falš diplomu,tj da u srednjoj školi u Tuzli nisam upisan da sam ju pohađao i završio.A jesam.Koje su mi sada mogućnosti.Btw.dobio sam izvanredni otkaz jučer zbog toga.
Sanjina6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 07:51   #1305
Traži potvrdu od škole da si upisan,pohađao,završio i da je izdana ta i ta diploma/svjedodžba
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 08:21   #1306
Ja imam originalnu diplomu izdanu 1979 godine u srednjoj školi u Tuzli.U njoj piše da sam završio tu školu.Imam i svjedodžbe od prvog,drugog i trećeg razreda dotične škole.Znam i imena profesora koji su mi predavali,znam tko mi je bio razrednik,znam tko je sve iz mog razreda uspješno položio maturu (zajedno sa mnom).Odmah po završetku mature,tj po dobivanju diplome [a ne naknadno] upisali su mi je u radnu knjižicu.
Morat ću u Tuzlu otići s tim svim papirima pa da mi u facu kažu da nisam ja to kod njih završio.
Sanjina6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 19:13   #1307
Da li je potrebno otkazati punomoć jednom odvjetniku, ako nije došlo do suda i troškovi su podmireni, a prešla bi k drugom? Ne suoačava mi se ponovo sa ovom, neugodna je (na stranu što je nesposobna).
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2014., 20:53   #1308
u tvom konkretnom slučaju nije.
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2014., 14:05   #1309


Hvala. (bemu)
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2014., 09:55   #1310
Nedavno sam dobio solidne batine, napadnut s leđa od sedmorice. Naravno, bio u bolnici i na policiji. Ako podnosim privatnu tužbu, imam li šanse za dobit to? Imam dva svjedoka koji su vidjeli da sam prvi udaren sleđa i da nisam pružao nikakav otpor. I što bi uopće značila moja eventualna pobjeda na tom sudu?
__________________
"Glumiti, dozirati, biti distanciran ili hiniti emocionalnu hladnoću ne znači biti mističan. To naprosto znači biti pozer."
Dark Dizkober is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2014., 22:11   #1311
Ako se radi o teškim tjelesnim ozljedama, kaznena se prijava podiže po službenoj dužnosti i vodi se postupak radi utvrđivanja krivnje. Po pravomoćnosti te presude ti možeš, pozivajući se na nju, podignuti privatnu tužbu i tražiti naknadu štete (materijalne i nematerijalne - fizički bolovi, strah, naruženost itd.), no posavjetuj se bolje s odvjetnikom o visini štete koju možeš tražiti.
__________________
Nobody cares. Work harder.
Miss Hyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2014., 01:36   #1312
Znači, prvo se mora čekat okončanje policijskog postupka?
__________________
"Glumiti, dozirati, biti distanciran ili hiniti emocionalnu hladnoću ne znači biti mističan. To naprosto znači biti pozer."
Dark Dizkober is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2014., 08:32   #1313
ne moraš čekat nego odmah možeš podigbut tužbu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2014., 09:52   #1314
Pitanjce...da li je u Hrvatskoj dozvoljeno ili zabranjeno nenajavljeno tonsko snimanje? Npr. na sastanku nenajavljeno snimaš mobitelom ili diktafonom, a druga strana kaže nešto inkriminirajuće. Može li se to upotrijebiti u firmi, na sudu ili nigdje...ili još gore zaraditi prekršajnu prijavu? Thanks!
Marra is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2014., 12:20   #1315
Quote:
Dark Dizkober kaže: Pogledaj post
Znači, prvo se mora čekat okončanje policijskog postupka?
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
ne moraš čekat nego odmah možeš podigbut tužbu.
No bit će lakše za dokazati ukoliko već ima presudu u kaznenopravnoj stvari.
Quote:
°bubamara° kaže: Pogledaj post
Pitanjce...da li je u Hrvatskoj dozvoljeno ili zabranjeno nenajavljeno tonsko snimanje? Npr. na sastanku nenajavljeno snimaš mobitelom ili diktafonom, a druga strana kaže nešto inkriminirajuće. Može li se to upotrijebiti u firmi, na sudu ili nigdje...ili još gore zaraditi prekršajnu prijavu? Thanks!
Nije.
Kazneno djelo neovlaštenog zvučnog snimanja i prisluškivanja, KZ, čl. 143.
__________________
Nobody cares. Work harder.
Miss Hyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2014., 17:32   #1316
Pozz,
Zanima me slijedece. Sutra bi trebala ici u BiH na sprovod i mama i ja bi posudile prijateljicin auto jer je nas u kvaru. Treba li potvrda od javnog biljeznika ili nesto sl.s obzirom da auto nije nase, tj.glasi na prijateljicu?
nellie may is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2014., 17:41   #1317
Quote:
nellie may kaže: Pogledaj post
Pozz,
Zanima me slijedece. Sutra bi trebala ici u BiH na sprovod i mama i ja bi posudile prijateljicin auto jer je nas u kvaru. Treba li potvrda od javnog biljeznika ili nesto sl.s obzirom da auto nije nase, tj.glasi na prijateljicu?
dok ti netko ne odgovori točno...

mislim da ti treba neka potvrda ako nisi na istoj adresi kao vlasnik automobila (barem za srbiju). Čak i ako ti je taj netko rod (i isto prezime)
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2014., 22:57   #1318
Quote:
Miss Hyde kaže: Pogledaj post
Nije.
Kazneno djelo neovlaštenog zvučnog snimanja i prisluškivanja, KZ, čl. 143.
Izrečeno je bilo javno tj. u prisutnosti 3. osobe, uz otvorena vrata iza kojih su bile još 2 osobe. Smatra li se i to tajnim? I osoba se obraćala meni, dakle ne radi se o snimci trećih osoba.
Marra is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 07:41   #1319
Uzmimo u obzir da dobijem privatnu tužbu, te sudac presudi meni odštetu nekakvu, što bi se dogodilo, da tuženi odbiju to ispoštovati? Idu u zatvor, ili što? Nekako ne vjerujem da bi išli u zatvor zbog privatne tužbe.
__________________
"Glumiti, dozirati, biti distanciran ili hiniti emocionalnu hladnoću ne znači biti mističan. To naprosto znači biti pozer."
Dark Dizkober is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 09:15   #1320
ne nego ide ovrha jer pretpostavljam da bi presuda bila neka novcana
__________________
Kužim sve. Za sitne pare. - Ako je piti problem,problema nema
Kuzerica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:35.