Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2010., 21:56   #1
stirodur kao zvučna izolacija

uređujem stan na katu, ispod su mi roditelji (nebitno, uglavnom ispod se živi) pa bi htio što bolje ograničiti obostrano putovanje zvukova. Već sam kupio stirodur 2 cm, podni, jer sam predpostavio da podna izolacija ima sva potrebna svojstva. Sad vidim da je stirodur isključivo (ako jest?) toplinska izolacija, pa me zanima kako se stirodur ponaša kao zvučna izolacija.
Slojevi poda su mi: AB ploča 14 cm, stirodur 2 cm, folija, estrih 5 cm, parket 2 cm.
Ima li tko sličnih iskustava?
erazmodig is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 02:36   #2
Za stirodur nisam siguran, ali bi rekao da materijal konstrukcije slicne stiroporu nije dobar zvucni izolator..
Najbolje ti je stavit par slojeva kamene/staklene vune sto vece gustoce te izmedu tog sloja izolacijskog materijala i zida/poda ostavit malo zracnog raspora.
bruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 10:17   #3
Quote:
erazmodig kaže: Pogledaj post
uređujem stan na katu, ispod su mi roditelji (nebitno, uglavnom ispod se živi) pa bi htio što bolje ograničiti obostrano putovanje zvukova. Već sam kupio stirodur 2 cm, podni, jer sam predpostavio da podna izolacija ima sva potrebna svojstva. Sad vidim da je stirodur isključivo (ako jest?) toplinska izolacija, pa me zanima kako se stirodur ponaša kao zvučna izolacija.
Slojevi poda su mi: AB ploča 14 cm, stirodur 2 cm, folija, estrih 5 cm, parket 2 cm.
Ima li tko sličnih iskustava?
stiropor i stirodur su dobri toplinski ali loši zvučni izolatori. Vuna je podjednako dobar toplinski ali neusporedivo bolji zvučni izolator. Budući da je stirodur već kupljen i vjerojatno već odredjena ukupna visina mislim da je jedino rješenje staviti na stirodur (a prije estriha) nešto tipa http://www.asta-zagreb.hr/izoterm/thermosilent.htm ili
__________________
Živjet ću sve do svoje smrti
marijoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2010., 18:53   #4
Stirodur nije dobra zvučna izolacija. Već pri baratanju sa njime, daje zvok sličniji šperploči nego stiro-pjeni iliti etafonu za što je marijoj stavio link. Ima ga na više mjesta, a cijena oko 5-6 kn/m2. Mi smo ga stavljali ispod glazure bowling centra 300 kod City Centra, stanove i preporučujemo svima na katove. Bolje i više od toga ne treba pod glazuru za zvučnu izolaciju.
husky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:52.