Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2013., 11:06   #41
Quote:
C71 kaže: Pogledaj post
ja tokom godine dobijem desetak putnih naloga, unazad par godina. isplata kasni oko 3 mjeseca.
Čekam isplatu Pula-rijeka *2,pula-zagreb 1.....brzo moram u ZG opet ali uplate nigdje.....Ako ti duguješ državi onda ide brzo,ako država tebi duguje ko te jebe.....SRAMOTA............
amerdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 12:19   #42
Sve ti ovisi kad predaš naloge.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 20:15   #43
Da li su bili ovaj mjesec putni??
Ribica 1978 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 09:58   #44
Svaki mjesec idu putni. I ne samo putni već sve druge isplate na tekući račun i isplate poštom. Isplate uvijek idu iza 19.tog u mjesecu.

A za tvoj konkretan slučaj nazovi u HZZO i pitaj je li nalog obrađen i kada je unesen u program.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2013., 13:43   #45
Idu putni svaki mjesec samo ja čekam tri mjeseca!!!
Sramota !!!
Ribica 1978 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2013., 18:22   #46
Da, idu baš svaki mjesec i to krajem mjeseca.

I nemoguće je da samo tebi ne dođe isplata.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2013., 21:50   #47
Da moguće je .. Zvala prošli mjesec Rijeku
I gospođa provjerila netko negdje nešto smrdao i
Eto tri mjeseca čekam ..!!! Plaća im ide i još ne rade svoj
posao !!!
Ribica 1978 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 11:59   #48
jel imaju nekakav novi sustav obračunavanja? prvi put za put u Zg dobijem 380 kn a sada 190? ne kuzim isla sam s malim djetetom oba puta!
__________________
Žalostan je čovjek u kojemu nije ostalo ništa dječje.
Lauf is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 00:42   #49
Angry

Pozdrav, imam jedno poprilično hitno pitanje i nadam se da će mi netko uskoro odgovoriti.
Imam 18+ godina i svaki dan moram putovati 68 km do bolnice. I natrag, naravno.
Tamo mi je rečeno da tražim dr. opće prakse mjesečni putni nalog. No, dr. mi kaže: To pravo imaju samo mlađi od 18.godina, te oni koji boluju od raka.
Da li je to istina ili mi dr. iz nekog drugog razloga ne želi dati putni nalog?
Nezaposlena sam osoba i moram se liječiti radi velikih psiholoških problema. To nije moj odabir. Ja to moram. I moja bolest nije moj odabir.
Ja uopće ne znam kako da to izvedem pošto zaista nemam novaca a liječenje mi je potrebno. Ova vijest od moga dr. opće prakse mi je još više pogoršalo moje psihićko stanje i očajna sam više.
U bolnici govore jedno, u ambulanti drugo. A ja nemam više ni vremena, ni buđeta, ni nade da ću se ikada oporaviti.
Svjesna sam činjenice da je rak ozbiljna stvar ali zar je ovo moje neozbiljno????
mariaanamaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 14:53   #50
Kada sjednu pare? predala sam početkom 12 mj
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 12:40   #51
Ja sam predala krajem 12.mj i isto me zanima kad sjedaju novci?
patkica86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 13:09   #52
Ja sam dobio od doktorice taj putni nalog. Obavio sam pretragu u drugome gradu i sad me zanima tko taj nalog ispunjava i kome se predaje? Jel trebam nešto priložiti uz to npr. original kartu od vlaka?
__________________
InQontrol 2008 - Last City On Earth
lolox095 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 13:32   #53
Quote:
Lauf kaže: Pogledaj post
jel imaju nekakav novi sustav obračunavanja? prvi put za put u Zg dobijem 380 kn a sada 190? ne kuzim isla sam s malim djetetom oba puta!
Pretpostavljam da onaj tko ti je izdao putni nalog ( vjerovatno liječnik opće medicine ) ovaj drugi put zabunom nije naveo -potrebna pratnja.
To ti je taman to, 190 kn za jednu osobu, 380 za dvije.


Quote:
mariaanamaria kaže: Pogledaj post
Tamo mi je rečeno da tražim dr. opće prakse mjesečni putni nalog. No, dr. mi kaže: To pravo imaju samo mlađi od 18.godina, te oni koji boluju od raka.
Da li je to istina ili mi dr. iz nekog drugog razloga ne želi dati putni nalog?
Laž. Imaš pravo na putni nalog.
Postoji jednokratni putni nalog i višestruki gdje se ispuni za dvadesetak putovanja i onda ga predaš u HZZO. Tebi treba taj višestruki.

Quote:
lolox095 kaže: Pogledaj post
Ja sam dobio od doktorice taj putni nalog. Obavio sam pretragu u drugome gradu i sad me zanima tko taj nalog ispunjava i kome se predaje? Jel trebam nešto priložiti uz to npr. original kartu od vlaka?
Nalog ti ispunjava ustanova/doktor gdje ideš na pregled.
Treba ti pečat ustanove/bolnice, faksimil i potpis doktora i datum.
Tako ispunjeno odneseš na HZZO, nikakvu kartu ne trebaš prilagati.


I napomena za sve, onaj tko je dužan državi porez i slično neće dobiti povrat novaca za put.
forumnickxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2016., 08:14   #54
Dobila sam internu uputnicu bolnice rebro za pretragu.Da li mi doktorica opće prakse mora napisati putni nalog na temelju interne uputnice.Inaće imam pravo na putne naloge,ali moram se za njih izboriti jer doktori hrpu ljudi prevare i kažu da nemaju prava.
comeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 10:28   #55
pozdrav

Dobila sam uputnicu za liječenje djeteta na Srebrenjaku. Ima učestalih problema s astmom, opstruktivnim bronhitisima i atopijskim dermatitisom.

Dakle, mi smo obavili pretrage u Splitu, višestruka vađenja krvi, bockanja, u bolnici sve, a i neke dodatne preglede privatno.

Nakon što nakon cijele te terapije koju smo obavili u Splitu nije ništa urodilo rezultatom otišli smo opet privat i dobili preporuku za izdavanje uputnice za Srebrenjak jer po mišljenju doktorice(specijalist) mi više u Splitu nemamo što raditi, samo se vrtimo u krug. I došla sam u pedijatrice koja mi je uredno ispisala uputnicu, no rekla da nemam pravo na naknade troškova prijevoza jer mi uputnicu nije izdao specijalist nego pedijatrica(dakle ona sama koja je uvažila mišljenje specijaliste kod kojeg smo bili privat i u bolnici).

Meni nije jasno po kojoj logici nemamo pravo na putni nalog?
Jasno mi je da postoji ustanova koja je bliže (Kbc Split), no mi smo tu sve pretrage obavili i ništa apsolutno nismo postigli, djetetu je na flixotidu isto nema nikakvog pomaka.

Što mi je činiti?
Ispričavam se na podužem postu ali umorna sam više o pretraga i zavrzlama dok mi se dijete guši non stop.
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 12:30   #56
Quote:
nymphadoratonks kaže: Pogledaj post
pozdrav

Dobila sam uputnicu za liječenje djeteta na Srebrenjaku. Ima učestalih problema s astmom, opstruktivnim bronhitisima i atopijskim dermatitisom.

Dakle, mi smo obavili pretrage u Splitu, višestruka vađenja krvi, bockanja, u bolnici sve, a i neke dodatne preglede privatno.

Nakon što nakon cijele te terapije koju smo obavili u Splitu nije ništa urodilo rezultatom otišli smo opet privat i dobili preporuku za izdavanje uputnice za Srebrenjak jer po mišljenju doktorice(specijalist) mi više u Splitu nemamo što raditi, samo se vrtimo u krug. I došla sam u pedijatrice koja mi je uredno ispisala uputnicu, no rekla da nemam pravo na naknade troškova prijevoza jer mi uputnicu nije izdao specijalist nego pedijatrica(dakle ona sama koja je uvažila mišljenje specijaliste kod kojeg smo bili privat i u bolnici).

Meni nije jasno po kojoj logici nemamo pravo na putni nalog?
Jasno mi je da postoji ustanova koja je bliže (Kbc Split), no mi smo tu sve pretrage obavili i ništa apsolutno nismo postigli, djetetu je na flixotidu isto nema nikakvog pomaka.

Što mi je činiti?
Ispričavam se na podužem postu ali umorna sam više o pretraga i zavrzlama dok mi se dijete guši non stop.
nitko nema nikakvih iskustava?
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 16:31   #57
sad sam već dosadna na ovoj temi ali evo me opet

otišli smo mi na srebrenjak bez putnog naloga i to dva puta drugi put na hospitlaziaciju jer je djetetu ustanovljena astma i sumnja na Gerb. nakon boravka u bolnici iu raznih pretraga gerb je i potvrđen. tamo smo saznali da dijete ima i upalu pluća ( neliječenu u pedijatrice ni u splitu). e sad kad je to prošlo sam bijesna na sve pa me zanima da li je moguće dobiti putne naloge retroaktivno?

njena bolest se nije mogla ni liječit ni prepoznat u splitu jer u splitu nema uopće tih pretraga, dakle bolnica bliže gradu nema veze s vezom jer se tamo ništa nije moglo napravit. da šaljem mail hzzo-u? ima kakvog smisla?
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 19:42   #58
dobar dan

dali se moze ( po mojoj logici ne al pitat budem za svaki slucaj) dobiti naknada troška prijevoza (ili neka druga naknada) za to jer sam išao kod privatnog neurloga (najbolji u RH, ovi drugi pojma nemaju zato sam i išao u ZG koji je od mene 400km udaljen)
murof7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 13:45   #59
Pozdrav svima.
Idem iz Slavonije u utorak u Rijeku na pregled, vozi me dečko. Poslije pregleda slijedi operacija. Na operaciju ću ići busom, a kada se budem vraćala kući operirana,opet će dečko doći po mene, da se ne povlačim po vlaku ili busu sa šavovima.
Mene zanima da li se može kombinirati to kada se ide autom i kada ću ići vlakom/busom.
Punoljetna sam osoba, da li mogu ostvariti povrat putnih troškova za dečka kao pratnju?
__________________
Truth is the truth hurts, don't you agree??
goth_madonna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 15:17   #60
za decka kao pratnju ne znam
a putne ces dobiti po nekoj njihovoj tablici,njih nije briga kako ti ides i koliko si stvarno potrosila niti ce te ista tome pitati
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:08.