Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2016., 23:12   #41
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Ajde da dodam moju analizu isisovaca (namjerno malim slovima)

Većinom to su u razlićitom stupnju poremećene psihićki osobe, koje pod okriljem terorizma, ideje svoje velike drżave i vjere, izprażnjavanju iz sebe svoje banditske potrebe, kao śto su prvenstveno: pljaćkanje, ubijanje i silovanje.
U svojim redovima imaju to garantirano all inclusive i zato ih to tako privlaći u isis.
Pośto takvih tipova ima na svijetu jako mnogo teśko će svijet iskoreniti isis.
Tipove takve nikada neće jer oduvijek su postojali i tako će ostati.
Varaš se da takvih ima jako mnogo! Čak i oni koji se jave u postrojbe specijalnih jedinica samo mali broj prođe obuku. Također piloti borbenih aviona su u manjini u odnosu na broj pilota u ratnom zrakoplovstvu, jer vrlo mali broj ljudi može nekog ubiti samo tako ili po komandi a da kasnije nema psihičkih posljedica zbog toga. Negdje kada sam čitao jednu analizu o tome spominjao se broj koji je cca 1 do 2% u populaciji. Dosta takvih završi s one strane zakona baš zbog svojih sklonosti i neimanju problema sa svojom savješću.

Oni koji se znaju kontrolirati a fizički su sposbni postaju pripadnici specijalnih jedinica i piloti borbenog zrakoplovstva. Nismo svi jednaki.

Tako i da među ISIL borcima ima jednih i drugih i nisu svi po difoltu zločinci i ubojice, neki se samo bore za svoju stvar kao obični borci, tako da se ne može niti sve ISIL borce trpati u isti koš.

A i od ovih 1 do 2% u populaciji koji nemaju grižnju savijesti ne postaju svi ubojice radi toga a još manje ljudi s one strane zakona, tako da kod toga treba biti oprezan i treba se držati one da je krivnja individualna i treba ju dokazati. Osim toga to što nekoga ne muči savjest ako nekoga ubije (policijski snajperisti kojima je to samo posao, borbeni piloti u ratnom zrakoplovstvu, specijalne vojne jedinice "SEAL" i sl.), dok 98% populacije ima s time problema, ne znači da je radi toga što nekoga ne muči savjest svatko automatski zločinac, sve ovisi o samom čovjeku i kako tu svoju sposobnost kanalizira i upotrebljava. Psihopate i sadisti unutar te skupine su upravo oni koji najčešće rade takve stvari. Jer inače 1 do 2% od cjelokupne populacije od 8 milijardi bio bi ogroman broj!

Kao što ne treba generalizirati po rasi, vjeri, naciji i narodnosti, nije ni svaki ISIL borac automatski zločinac i terorista. Činjenica da onih koje spominješ egzistiraju u populaciji ISIL boraca u većam broju nego što je to kod drugih vojnih grupa još uvijek ne karakterizira i opisuje cjelokupnu populaciju ISIL boraca, jer među njima ima i onih koji su iz raznoraznih razloga natjerani da se bore na njihovoj strani.

Iz tog razloga politiku ISIL države i njenog rukovodstva možemo osuđivati, ali svakog pojedinog ISIL borca ne možemo automatski proglašavati onim čime ih opisuješ jer krivnja je individualna.
krekre is offline  
Old 25.07.2016., 23:14   #42
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
...nisam baš uvjeren da je pravi put trpanje svega na jedno mjesto.
nekada je neophodno

sorry ali nisam izdrżao
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Old 25.07.2016., 23:17   #43
Napadač iz Ansbacha na čijem mobitelu su našli video sa zakletvom ISIL-u, u istom videu kaže što ima protiv nijemaca: oni su prepreka islamu.

To je sve. Nije naveo neke njemačke grijehe ili razloge zbog kojih ih mrzi - u njegovim očima oni su jednostavno prepreka islamu.

Ovo je majka svih generalizacija. Sad mi, molim vas, recite kako se protiv ovakvih ideja boriti tolerancijom i kako se takva bitka može dobiti.
Marina Fiume is offline  
Old 25.07.2016., 23:21   #44
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
Napadač iz Ansbacha na čijem mobitelu su našli video sa zakletvom ISIL-u, u istom videu kaže što ima protiv nijemaca: oni su prepreka islamu.

To je sve. Nije naveo neke njemačke grijehe ili razloge zbog kojih ih mrzi - u njegovim očima oni su jednostavno prepreka islamu.

Ovo je majka svih generalizacija. Sad mi, molim vas, recite kako se protiv ovakvih ideja boriti tolerancijom i kako se takva bitka može dobiti.
Vrlo jednostavno! Takvi su ovisni o svojim vođama koji ih pumpaju i usmjeravaju i zato se zna kako se to radi da bi se ovi osvjestili. Primjer je Njemačka pred drugi svjetski rat i poslije njega a da ne povlačimo i druge primjere, Crveni Kmeri i Pol Pot, nešto što sa nama nema veze, a s druge strane imamo primjere sa naših prostora od ustaša do četnika i inih bolesnika da ih ne spominjemo. I opet to sve povlači da se može osuditi režim i njegova politika, ali kada prijeđemo na konkretne ljude krivnja je individualna.
krekre is offline  
Old 25.07.2016., 23:24   #45
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Vrlo jednostavno! Takvi su ovisni o svojim vođama koji ih pumpaju i usmjeravaju i zato se zna kako se to radi da bi se ovi osvjestili. Primjer je Njemačka pred drugi svjetski rat i poslije njega a da ne povlačimo i druge primjere, Crveni Kmeri i Pol Pot, nešto što sa nama nema veze, a s druge strane imamo primjere sa naših prostora od ustaša do četnika i inih bolesnika da ih ne spominjemo.
Reci konkretno koje korake poduzeti, jer iz ovog što si napisao ja ne vidim rješenje, jer usporedba nije ni približno slična, bar meni.
Marina Fiume is offline  
Old 25.07.2016., 23:29   #46
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Varaš se da takvih ima jako mnogo!
Kratko i na temu:
Znaś onu narodnu, da kakvog te vide tako te i ocjenjuju.

Napisano sam zakljućio na osnovu mnogih filmića u internetu śto sam vidjeo (a ima ih mnogo -preteżno sami ih snimaju) kao i intervjua sa njima kao i iz medijskih materijala.

Opisao sam prosjećan profil njihovog "vojnika". Od prosjeka uvijek postoje odstupanja i naravno da nikada u bilo kojoj grupi ljudi nisu svi isti.

Jedan krade jer ima kleptomansku bolest, drugi jer je gladan, treći jer ne żeli raditi itd ali svi oni su lopovi, jedino śto svaki iz svog razloga.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Old 25.07.2016., 23:30   #47
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
Reci konkretno koje korake poduzeti, jer iz ovog što si napisao ja ne vidim rješenje, jer usporedba nije ni približno slična, bar meni.
One koji ih pumpaju i rukovode s njima zna se što sa takvima, oni koji na strani ISIL boraca su radili zločine ukloniti sa ovog svijeta, a ostalima normalnim borcima abolicija po završetku rata.

A koje korake poduzeti, kao prvo ne bi zapadne vlade smjele podržavati ovakve ekstremističke režime i nihove politike, a sve od Saudijske Arabije i sličnih država koji takve režime direktno financiraju i podržavaju staviti pod sankcije. Ali to je već jedna druga priča!

Ne možeš na jednoj strani gasiti vatru a na drugoj ju potpaljivati!
krekre is offline  
Old 25.07.2016., 23:34   #48
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
One koji ih pumpaju i rukovode s njima zna se što sa takvima, oni koji na strani ISIL boraca su radili zločine ukloniti sa ovog svijeta, a ostalima normalnim borcima abolicija po završetku rata.
Dok postoji internet, ovo ćeš teško postići. Dovoljno je da par takvih radikalnih prežive, i dalje će moći nesmetano vršiti propagandu s bilo koje lokacije u svijetu.

Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
A koje korake poduzeti, kao prvo ne bi zapadne vlade smjele podržavati ovakve ekstremističke režime i nihove politike, a sve od Saudijske Arabije i sličnih država koji takve režime direktno financiraju i podržavaju staviti pod sankcije. Ali to je već jedna druga priča!

Ne možeš na jednoj strani gasiti vatru a na drugoj ju potpaljivati!
Hm, ovo se neće desiti, toga smo svi svjesni.
Marina Fiume is offline  
Old 25.07.2016., 23:41   #49
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ali gledaj, EU je prije svega zamišljena kao ekonomska i carinska unija. U vanjskoj politici su uvijek bili slabi, i kao EEZ i EZ pa i kao EU
Dali je ona zamisljena ili je takva kako ti pises ekonomska i carinska unija?

Ako je takva i bez vanjske politike kako je onda moguce
da netko unutar te zajednice uvjetuje i prisiljava i dovodi
pred gotov cin koliko neka suverena drzava morat primit
udomit nekih stranih drzavljana izbjeglica npr.

Tu su izgleda jaki po pitanju takvog oblika politike
__________________
Ignore :ecobarbarus,koka36,Mc Ozy,McAucliffe,cave troll,guzica3,judolino,kiss me,kumek,Stipe23,swap,twistdrum,ViktorViktorija,Ša bović Adis,Xenoborg,manchild,Sforza Aspang,Darcuese,PETIT-BEURRE
marko-m is offline  
Old 25.07.2016., 23:42   #50
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
Dok postoji internet, ovo ćeš teško postići. Dovoljno je da par takvih radikalnih prežive, i dalje će moći nesmetano vršiti propagandu s bilo koje lokacije u svijetu.



Hm, ovo se neće desiti, toga smo svi svjesni.
Istina..
Nece Europa nista napraviti. Ne uci iz gresaka, ne uci iz povijesti nista. Da je Europa ucenik, roknula bi razred, ni osnovnu ne bi zavrsila.
Ne preostaje nam nista, presitne ribe smo, nego se psihicki pripremiti na scenarij iz "Pokoravanje" (Houellebecq)
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 25.07.2016., 23:44   #51
Sa isilom bi se moglo dobiti bitke ekstremalnim djelovanjima, koji bi se otisnuli u njihovoj psihi.
Npr većina njih misli da svojom żrtvom u (za njih) svetom ratu oni će otići u nebesa gdje ćeka na njih neznam koliko djevica itd.
ALI otići tamo mogu ćisti prema njihovim śta ti znam ćemu tamo.

Pa npr ako bi se tijelo ili ostaci svakog njihovog samoubojice ili borca pokapalo (polilo itd) sa par kapi svinjske krvi kao i meci i drugo śto se koristi u borbi protiv njih, njihova psiha bi mogla biti "zaljuljana" sumnjom ili strahom, da poslije smrti neće otići u nebo pa bi izvjetan postotak njih mogao odustati od daljne isil aktivnosti.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Old 25.07.2016., 23:51   #52
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Istina..
Nece Europa nista napraviti. Ne uci iz gresaka, ne uci iz povijesti nista. Da je Europa ucenik, roknula bi razred, ni osnovnu ne bi zavrsila.
Ne preostaje nam nista, presitne ribe smo, nego se psihicki pripremiti na scenarij iz "Pokoravanje" (Houellebecq)
Meni je osobno fascinantna politika merkel,vidi se da zena
nema djece ali i da nemam djece nikad nebi mjenjao osobnu
sigurnost za neki materijalni gospodarski interes.

Ocito da je ona manjak jeftine radne snage htjela namaknuti
a usput dobila i milijun mozebitnih potencijalnih sigurnosnih problema

Ne kazem da su sve izbjeglice potencijalni sigurnosni problem
Ali cinjenica je da sa milijun sirijaca ima potencijala koliko hoces
__________________
Ignore :ecobarbarus,koka36,Mc Ozy,McAucliffe,cave troll,guzica3,judolino,kiss me,kumek,Stipe23,swap,twistdrum,ViktorViktorija,Ša bović Adis,Xenoborg,manchild,Sforza Aspang,Darcuese,PETIT-BEURRE
marko-m is offline  
Old 25.07.2016., 23:52   #53
Europa bi trebala provoditi politiku Australije koje ona provodi prema izbjeglicama.
Zato kod njih nema i nikada neće biti terorizma kao drugdje.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Old 25.07.2016., 23:52   #54
Isuse, o čemu vi pišete. Kao da nismo prošli cijeli jedan rat, i vidjeli baš sve.

Zašto malo ne uključite iskustvo iz našeg DR pa prepoznate obrasce manipuliranja javnošću?

Manipuliranje činjenicom da su počinitelji zadnjih potpuno besmislenih napada muslimani ili tog porijekla ima specijalnog značenja u našem nacionalnom sjećanju.

Ti su napadi POTPUNO BESMISLENI.

To znači da je njihova svrha ne ubijanje/ozlijeđivanje ljudi, nego elektrizacija javnosti, stvaranje atmosfere nesnošljivosti, gdje će ljudi sami od sebe početi preuzimati pravdu u svoje ruke. Odatle do općeg pokolja i pogroma je vrlo kratak put.

Očito je ovo vrlo smišljena kampanja elektrizacije javnosti. Odakle dakle to dolazi?
ruka-slave is offline  
Old 26.07.2016., 00:14   #55
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
Reci konkretno koje korake poduzeti, jer iz ovog što si napisao ja ne vidim rješenje, jer usporedba nije ni približno slična, bar meni.
Postoji rjesenje, ali ne postoji volja za provedbu rjesenja. Znas zasto? Zbog straha. Nitko normalan u javnom i medijskom prostoru ne zeli biti okarakteriziran kao rasist, nacist, ksenofob ili nesto cetvrto, pa ljudi sute i gutaju dok im ne pukne film.

Zato i ne postoji mjesto u javnom i medijskom prostoru za diskurs kojim bi se identificiralo i lociralo problem, a potom se na njega i odgovorilo.

Bas sam tu na forumu vidio jedan link na jedan clanak objavljen, vise ne znam na kojem portalu; u kojem autor, inace covjek s BI, reklo bi se musliman, lijepo kaze da se pretjeruje u "pranju" islama od optuzbi po kojekakvim pitanjima, pa lijepo moli liberalcice da s tim prestanu zato sto muslimanima rade medvjedu uslugu.

A u javnom prostoru nema mjesta za takvu raspravu. Bas kao sto nema mjesta niti za raspravu o pitanjima kompatibilnosti razlicitih kultura cije su razlike i vise nego jasno vidljive.

Vidjela si sto se dogodilo Mireli Holy, samo zato sto je postavila sasvim logicno pitanje, koje ne pita previse ali je pitanje nezgodno. Mozes li zamisliti sto bi se dogodilo covjeku koji bi se usudio javno postaviti pitanje kompatibilnosti razlicitih kultura?

Ja mogu.

Moze se Europa diciti cime hoce, ali je cinjenica da vise nema istinsku inteligenciju. Europska lazna inteligencija proizlazi iz nesposobne birokracije koja je naucila cistiti javni prostor od elemenata koji su oznaceni kao nepocudni i nedobrodosli, ali je zato ostala bez ljudi koji razumiju problem i sve se vise sele u pozadinu i odlucuju ne plivati protiv struje, nego se njom okoristiti. Ja ih ne krivim.

Svatko inteligentan sa slicnim iskustvom bi postupio isto.
__________________
...Now, the only thing a rambler needs, is a suitcase and a gun. The only time he's satisfied, is when he's on the run...
Leonida is offline  
Old 26.07.2016., 00:14   #56
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
Ako netko ima neko drugo rješenje, nek napiše, ali neka precizira ... želim detalje.
Mislim da je jedino pravo rješenje obrazovanje, obrazovanje i samo obrazovanje.
E sada, kako to izvesti?
waterbird is offline  
Old 26.07.2016., 00:22   #57
Quote:
waterbird kaže: Pogledaj post
Mislim da je jedino pravo rješenje obrazovanje, obrazovanje i samo obrazovanje.
E sada, kako to izvesti?
Pa obrazujemo se, obrazujemo i obrazujemo već evo 2.500 godina. I opet isto.

Dakle, očito postoji neka greška. Da, možda je greška što nismo dovoljno obrazovani.
ruka-slave is offline  
Old 26.07.2016., 00:34   #58
Quote:
Leonida kaže: Pogledaj post
Vidjela si sto se dogodilo Mireli Holy, samo zato sto je postavila sasvim logicno pitanje, koje ne pita previse ali je pitanje nezgodno. Mozes li zamisliti sto bi se dogodilo covjeku koji bi se usudio javno postaviti pitanje kompatibilnosti razlicitih kultura?
Trump je izjavio nešto slično ovih dana, da su si Francuska i Njemačka same krive i da je sad kasno za kukanje.

Trump, Holy, Putin, Orban, cijela istočna Evropa kaže isto... i to službenim kanalima a ne šapčući na nekakvim opskurnim stranicama u pola glasa. Japan, Kina i Australija kažu isto.

Dakle većina svijeta misli tako, EU političari su u debeloj manjini, ustvari.
Marina Fiume is offline  
Old 26.07.2016., 00:38   #59
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Pa obrazujemo se, obrazujemo i obrazujemo već evo 2.500 godina. I opet isto.

Dakle, očito postoji neka greška. Da, možda je greška što nismo dovoljno obrazovani.
Pa i nije baš isto. Nikad više ljudi na svijetu, a nikad manje poginulih od ratova i terorizma.
waterbird is offline  
Old 26.07.2016., 00:43   #60
Quote:
waterbird kaže: Pogledaj post
Pa i nije baš isto. Nikad više ljudi na svijetu, a nikad manje poginulih od ratova i terorizma.
Da, a nešto čini i robotizacija.

Isti tako je bilo malo poginulih između recimo 1814 i 1914. Onda se ljudima skupilo. Sada je...khm..2016.
ruka-slave is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:12.