Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2017., 20:49   #21
Poanta je u tome da Normabel npr(govorim ga kao primjer jer za njega znam da ide na recept, ne zanima me unos ) ne smiješ nositi nikako bez recepta, dok ti za vegetu ne treba nikakva potvrda(limit je ona svota po osobi koju možeš uvesti bez carinjenja).
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 11:12   #22
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
(limit je ona svota po osobi koju možeš uvesti bez carinjenja).
Totalno netočno.

Bez carine i pdv-a se može uvest robe za osobne potrebe do 2200 kn što nikako ne znači da možeš toliko dovest lijekova.Ako ne vjeruješ kupi za tu lovu,prijavi carini i čekaj odgovor.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 20:14   #23
Pa koja onda je granica? I gdje je navedena? Našao sam za lijekove s receptom, ali za ove druge se ne spominje(ili ja ne znam naći).


I ne, ne zanima me odgovor"ako te ne budu zajebavali, možeš povesti 3 kutije". To znam. Zanima me mogu li, i koliko, regularno prevesti.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 11:16   #24
Carinik sam odlučuje.
"Roba u osobnoj prtljazi putnika podrazumijeva predmete (u razumnoj količini) za osobnu uporabu, neophodnu putniku za vrijeme njegovoga putovanja i izbivanja izvan mjesta stalnoga boravišta, kao što su obuća, odjeća, higijenske potrepštine i sl."

"Unošenje gotovih lijekova za osobne potrebe putnika moguće je u količinama potrebnim najviše za liječenje do mjesec dana (uz uvjet da su odobreni od nadležnih tijela države proizvođača) i to uz posjedovanje odgovarajuće medicinske dokumentacije (prijepisa povijesti bolesti, potvrde liječnika).

već ti je dole napisano.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 13:28   #25
Super, to sam i našao, ali govorimo o lijekovima koji ne idu po preporuci liječnika, koji se i kod nas kupuju bez ikakvog nadzora(dakle, možda će me u ljekarni kod nas pitati kud mislim s time, ali će mi i prodati, recimo 100 kutija lupoceta, ako imam lovu).
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 14:00   #26
Da li ti razumiješ da je lijek i onaj na recept i onaj bez recepta.To što će ti ljekarna prodat je jedan par opanaka a koliko će ti carina dozvolit da doneseš je drugi.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 14:01   #27
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Super, to sam i našao, ali govorimo o lijekovima koji ne idu po preporuci liječnika, koji se i kod nas kupuju bez ikakvog nadzora(dakle, možda će me u ljekarni kod nas pitati kud mislim s time, ali će mi i prodati, recimo 100 kutija lupoceta, ako imam lovu).
Neće sigurno, osim ako ne kupiš po jednu kutiju u 100 ljekarni.

Koliko znam, nema ograničenja za prijevoz bezreceptnih lijekova, tako da, samo u teoriji, vjerojatno možeš napuniti auto do vrha.

U praksi, bezreceptni lijekovi spadaju pod trgovinu na malo, dođe ti ista stvar da li pokušavaš prevesti preko granice 100 kutija aspirina, 100 paketa drek papira ili 500 pari čarapa.

Bitno je šta piše u pravilnicima, koja količina je za maloprodaju, tako isto to tretiraju i na granici.

Čini mi se da su se teorijom, ako nigdje ne piše da je zabranjeno, dozvoljeno je - vjerojatno su vodili i ovi iz 2010

"U prvih šest mjeseci ove godine, na graničnim prijelazima sa susjednom Bosnom i Hercegovinomsamo u Brodsko–posavskoj županiji zaplijenjeno je 1.686 raznih tableta koje se nalaze na popisu opojnih droga, kao što su Normabel, Lexaurin, Praxiten, Xanax, tablete koje sadrže bromazepam i sl. Problem nastaje kada carinici pronađu veće količine tableta, za koje putnici koji prelaze granicu nemaju potrebnu medicinsku dokumentaciju, zbog čega im se tablete oduzimaju na licu mjesta."
__________________
My greatest weakness? Occasionally, I give a damn.
never_angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 14:05   #28
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
(limit je ona svota po osobi koju možeš uvesti bez carinjenja).
budi frajer pa probaj za taj limit dovest samo mlijeka ili samo šećera pa nam javi kako je prošlo.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 14:21   #29
Quote:
never_angel kaže: Pogledaj post
Neće sigurno, osim ako ne kupiš po jednu kutiju u 100 ljekarni.

Koliko znam, nema ograničenja za prijevoz bezreceptnih lijekova, tako da, samo u teoriji, vjerojatno možeš napuniti auto do vrha.

U praksi, bezreceptni lijekovi spadaju pod trgovinu na malo, dođe ti ista stvar da li pokušavaš prevesti preko granice 100 kutija aspirina, 100 paketa drek papira ili 500 pari čarapa.

Bitno je šta piše u pravilnicima, koja količina je za maloprodaju, tako isto to tretiraju i na granici.
Pa to me otprilike zanimalo. Je li strogo limitirano, i ako jest, koja je granica(i kojim zakonom, pravilnikom).

Npr ako bezreceptni spadaju pod trgovinu na malo, to znači da su problem samo sumnjive količine, a ne da postoje strogo propisane.
Quote:
Čini mi se da su se teorijom, ako nigdje ne piše da je zabranjeno, dozvoljeno je - vjerojatno su vodili i ovi iz 2010

"U prvih šest mjeseci ove godine, na graničnim prijelazima sa susjednom Bosnom i Hercegovinomsamo u Brodsko–posavskoj županiji zaplijenjeno je 1.686 raznih tableta koje se nalaze na popisu opojnih droga, kao što su Normabel, Lexaurin, Praxiten, Xanax, tablete koje sadrže bromazepam i sl. Problem nastaje kada carinici pronađu veće količine tableta, za koje putnici koji prelaze granicu nemaju potrebnu medicinsku dokumentaciju, zbog čega im se tablete oduzimaju na licu mjesta."
I to me zanimalo, iako nisam bio sto posto siguran, čini mi se da su u zakonu stvari koje su obvezne i stvari koje su nedozvoljene.

Ne zanima me uopće ono za što mi je potreban recept(uostalom, takve su obično i jeftinije kod nas, jer dio, ili cijeli trošak pokriva HZZO). Ako mi je potrebno, liječnik će prepisati recept. Ako nije potrebno, ne treba mi
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
budi frajer pa probaj za taj limit dovest samo mlijeka ili samo šećera pa nam javi kako je prošlo.
Odakle mi pare
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 17:06   #30
Znači da nemaš para ni za brdo aspirina nego za par kutija a za to ti neće pravit probleme.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 19:05   #31
Dakle, definitivno neće? Ili "ne bi trebali, ali nemoj ih prijavljivati na granici"?
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 19:32   #32
za 3,4,5 kutija neće ništa.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 07:58   #33
Ok, ako bude problema, znam koga ću tražiti
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 10:10   #34
nema problema.
ionako ti je već rečeno da ne diraju par kutija.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 02:51   #35
Namjeravm uskoro u inozemstvo na nekoliko dana. Imam visok tlak pa pijem tablete. Da li prilikom prelaza granice moram sa sobom (uz tablete) nositi i povijest bolesti ili nekakvu potvrdu od liječnika da bolujem od visokog tlaka?
__________________
"Nulta tolerancija" je je klasična isprika ljudi bez mozga koji imaju potrebu primjenjivati fašističke metode.
fotomatik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 08:24   #36
Samo za lijekove koji spadaju u grupu droga i psihotvornih tvari.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 18:42   #37
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Samo za lijekove koji spadaju u grupu droga i psihotvornih tvari.
Koliko mi je poznato taj lijek za tlak nije u toj kategoriji. Znači, ak me pitaju dal imam lijekove, samo kažem da imam te tablete, i da su za tlak i ne bi trebalo biti problema?
__________________
"Nulta tolerancija" je je klasična isprika ljudi bez mozga koji imaju potrebu primjenjivati fašističke metode.
fotomatik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 21:06   #38
Naravno ali i ti im unaprijed možeš reći da imaš lijekove.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2020., 19:51   #39
Pozdrav, trebao bi od roditelja iz Hrvatske u Njemačku dobiti tablete koje svakodnevno pijem. Kako mogu provjeriti da li su one dozvoljene za slanje?
Sonyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2020., 05:49   #40
Ako nisu u popisu droga onda se mogu slat.Uz lijekove stave i fotokopiran recept.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:49.