Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2017., 13:12   #1
Bijes i razdražljivost

Pozz!
Može li mi netko pomoći savjetom? Imam problem. U zadnje vrijeme sam stalno nervozna i nabrijana, te neke noći jako malo spavam (ne mogu zaspati satima). Dok sam na poslu cijelo vrijeme šutim iz čiste pasivne agresije prema svemu što se kreće (a da mi nitko nikad nije učinio išta nažao), prema tipovima koji nešto žele sa mnom sam bezobrazna i nemilosrdna, te ih sve redom odbijam na vrlo grube načine, što nikad prije nisam radila, a s roditeljima se svađam kad god stignem. Povod? Već za 5 minuta ga se ne sjećam...
Ne znam što je uzrok mojem bijesu, jer uopće nisam pod stresom i nemam akutnih problema. Imam možda nekoliko neispunjenih životnih želja, ali imala sam ih i prije pa nisam bila takva.
Osim toga, mislim da sam razvila ovisnost o slatkišima. Bila sam na dijeti do prije mjesec dana, kad je počelo ovo predbožićno razdoblje prepuno keksića, kolačića i oblizeka svih drugih vrsta, i tad sam se prepustila svojim dugo potiskivanim niskim nagonima i opet počela...
Onda sam pročitala jedan članak o negativnom djelovanju šećera na tijelo i prije par dana opet odlučila prestati.
Pogađate što je uslijedilo...
Molim vas pomoć jer imam osjećaj da ću puknut ako se ovaj bijes nastavi. I da, nisam depresivna, imam volje za sve svoje hobije koje sam prije voljela i vesele me mnoge stvari. Jednostavno, počela sam mrziti ljude, onako iz čista mira. Zbilja... imam 33 godine i ne mogu naći nikakav razlog zašto sam ih odjednom počela mrziti.
NarcisaV is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 13:30   #2
Ja sam htio otvoriti sličnu temu. Samo nisam znao kako da počnem i kako da završim s tim da sam slomio sliku sa zida, prevrnuo sto, izrezao sve zavjese i pobacao neke ostale stvari u smeće. Iduće jutro prije posla sjedim i pijem kafu, pogledam u cvijeće koje stoji u kutku dnevne sobe, odem do njega i polomim ga. No, ja znam zašto sam učinio sve što sam učinio, frustracije, nemogućnost pomirenja s određenim stvarima i još ponešto od svog bućkuriša, da sad ne nabrajam. Meni je pomoglo, čak mi se sad i sviđa kako izgleda stan uz sav minimalizam i polomljeno cvijeće ali ipak ne bih da ga demoliram cijelog.

Probaj naći neki način da izbaciš bijes iz sebe. Mislim da bi meni najviše pomogla boksačka vreća, i toliko fizičko nasilje nad njom da izbacim sve iz sebe i da onako premoren nemam snage za ništa osim leći u krevet.
piki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 13:42   #3
Quote:
Kinder Pikachu kaže: Pogledaj post

Probaj naći neki način da izbaciš bijes iz sebe. Mislim da bi meni najviše pomogla boksačka vreća, i toliko fizičko nasilje nad njom da izbacim sve iz sebe i da onako premoren nemam snage za ništa osim leći u krevet.
Pošto se prvi put susrećem s takvim bijesom, probat ću upravo to. Ili se uključit u kakav borilački sport i postat svjetski poznata boksačica.
Problem je ipak u tome što ja duboko u sebi ne volim vrijeđati druge i biti gruba prema ljudima. Još do prije par godina bila sam cura koja se pokušala pronaći u krščanskoj vjeri i živjeti život darivajući druge oko sebe ljubavlju i dobrotom. Onda sam shvatila da to nije za mene, jer sam previše kompetitivna i ratoborna za biti jedna krščanka, a Boga nisam mogla sebi dokazati, pa sam prestala i s odlascima u Crkvu i hodočašćima, a i tim sitnim dobročinstvima.
No kako rekoh, nisam ni agresivna po prirodi i ne volim osjetit da sam nekog ružno povrijedila ili izignorirala. Želim spoznat otkud sav taj bijes i mržnja...
A boksačka vreća je za to samo simptomatski lijek...
NarcisaV is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 13:56   #4
Ok. A o kakvim se neispunjenim željama radi, ako nije tajna?
piki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 14:02   #5
Quote:
Kinder Pikachu kaže: Pogledaj post
Ok. A o kakvim se neispunjenim željama radi, ako nije tajna?
Vlastiti stan, vozački, vlastiti auto, cool sexy mišićavi frajer star do 30 godina i mozgom, savršena figura, manje godina i koji estetski zahvat.

Tko prizna pola mu se prašta. 8-)

I da, znam, pola od toga ne mogu ostvariti, jebiga. Stara sam baba koju je pregazilo vrijeme.
Jbg.
NarcisaV is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 14:33   #6
Quote:
NarcisaV kaže: Pogledaj post
Pozz!
Može li mi netko pomoći savjetom? Imam problem. U zadnje vrijeme sam stalno nervozna i nabrijana, te neke noći jako malo spavam (ne mogu zaspati satima). Dok sam na poslu cijelo vrijeme šutim iz čiste pasivne agresije prema svemu što se kreće (a da mi nitko nikad nije učinio išta nažao), prema tipovima koji nešto žele sa mnom sam bezobrazna i nemilosrdna, te ih sve redom odbijam na vrlo grube načine, što nikad prije nisam radila, a s roditeljima se svađam kad god stignem. Povod? Već za 5 minuta ga se ne sjećam...
Ne znam što je uzrok mojem bijesu, jer uopće nisam pod stresom i nemam akutnih problema. Imam možda nekoliko neispunjenih životnih želja, ali imala sam ih i prije pa nisam bila takva.
Osim toga, mislim da sam razvila ovisnost o slatkišima. Bila sam na dijeti do prije mjesec dana, kad je počelo ovo predbožićno razdoblje prepuno keksića, kolačića i oblizeka svih drugih vrsta, i tad sam se prepustila svojim dugo potiskivanim niskim nagonima i opet počela...
Onda sam pročitala jedan članak o negativnom djelovanju šećera na tijelo i prije par dana opet odlučila prestati.
Pogađate što je uslijedilo...
Molim vas pomoć jer imam osjećaj da ću puknut ako se ovaj bijes nastavi. I da, nisam depresivna, imam volje za sve svoje hobije koje sam prije voljela i vesele me mnoge stvari. Jednostavno, počela sam mrziti ljude, onako iz čista mira. Zbilja... imam 33 godine i ne mogu naći nikakav razlog zašto sam ih odjednom počela mrziti.
Bas pre par dana sam gledala jednu emisiju o tome, kako su ljudi zavisni od secera i kako na taj nacin profitira prehrambena industrija. Mislila sam, vidi kako lazu, gde to ima, zavisnost od secera kod zdravih osoba. Sada vidim ovo sto si ti napisala i ocito nisu bas toliko lupetali u tom prilogu kako sam mislila. Neki ljudi, kada im padne secer u krvi, stvarno imaju agresivne ispade, to sam videla po mom bivsem decku. Ako smesta ne stavi nesto u usta, to je dranje i divljanje, kao da je poludeo. Pojede jedan sendvic i secer u krvi mu se normalizuje a time i njegovo ponasanje, a nije bio dijabeticar. E, sta je kod tebe u pitanju, to moras da razjasnis kod lekara, moguce je da imas problem sa pankreasom, jer pankreas luci insulin koji ti gura glukozu kroz krvotok i donosi do celija koje je sluze kao energija. Secer ti je gorivo za sve celije u mozgu. "Unosenje velike kolicine secera provocira aktivnost u mozgu koja je slicna onoj koja se javlja kod zavisnika od droge" - ovo ti je recenica strucnjaka, ne moja. Pokusaj neko vreme da ne jedes secer, nego da ga zamenis sa vocem. Naravno, ne naglo, nego svaki dan po malo vise. Moguce je da ce ta promena da ti sredi impulse u mozgu, da nemas vise taj problem. U svakom slucaju ti savetujem da porazgovaras sa lekarom i da uvek slusas ono sto ti telo porucuje, jer ima neki razlog za to.
__________________
*Per aspera ad astra.*
AlessandraB is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 14:46   #7
Mozda te muci stitnjaca?
__________________
-
Narikača is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 15:04   #8
Štitnjača je u redu, snimili su mi relativno nedavno. Ključ bi mogao bit u konzumiranju previše šećera, točno... Sad kad bolje razmislim, živčana sam postala taman negdje prije par tjedana kad sam opet krenula jesti slatko u ogromnim količinama.
Probat ću "trik" s voćem i onaj s boksačkom vrećom koji mi je savjetovao Kinder pikachu, pa da vidimo...

Ako ne uspije onda ću liječniku.
NarcisaV is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 21:11   #9
A što ćeš kod liječnika? On ti ne bude kupio stan, auto i sexy frajera, odsustvo kojih te čine bijesnom. I vjerojatno ti ne bi preporučio ananas i naranče nego neku kemiju đavoljeg naziva za spavanje. Ne možeš kupiti stan i auto? Onda ili promjena posla ili loto i kladionica. Ne možeš imati sexy frajera? Onda teretana i estetske korekcije. Ovo zašto su ti snovi drito iz In Magazina mi se neda komentirati ali poanta ti dođe na isto: treba ti strpljenje, rad i discipliniranost umjesto nekakvog razdražljivog brecanja.

Inače, po pisanju si simpatična ali sam sadržaj ti je čista demagogija. Ti bi stan, auto i sexy lika a ulog su ti bijes, razdražljivost i Dorina s napolitankama. Znaš i sama da ti to može proći eventualno u sexualnom pogledu ako te frajer gleda kao neku divlju mačku. Primiri se, ne galami, ne divljaj, radi na novcu, tijelu i duhu i već za par mjeseci će ti se ti snovi činiti realnijima i bližima. Što se tiče šećera, on jest najbeskorisnija stvar koju možemo unijeti u organizam ali ima ljudi koji mnogo deru po slatkome pa su svejedno u pogledu smirenosti i ponašanja fenomenalni. Ima tu puno kompleksnijih stvari nego da li ti dereš po slatkišima ili po voću. Tko je psihološki dobar i jak taj će i nakon 2 paketa napolitanki dnevno ostati takav. Šećer možda je moćna stvar koja može napraviti karcinom ali nemojmo preuveličavati njegov utjecaj na psihološko stanje.
__________________
Tabasco "Witchfinder General" Sauce
Tabaxacum is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 00:35   #10
NarcisaV, ako ništa drugo, ne fali ti smisla za humor. I nisi stara baba, šta ti je.
piki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 00:38   #11
Quote:
NarcisaV kaže: Pogledaj post
Pozz!

Molim vas pomoć jer imam osjećaj da ću puknut ako se ovaj bijes nastavi.
Smotaj neku dobru indicu i bit ces okej :-).
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 00:40   #12
Quote:
AlessandraB kaže: Pogledaj post
Pokusaj neko vreme da ne jedes secer, nego da ga zamenis sa vocem.

Voce je prepuno secera.
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 10:46   #13
Quote:
kradljivac kaže: Pogledaj post
Smotaj neku dobru indicu i bit ces okej :-).
addic7ed is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 12:53   #14
Quote:
kradljivac kaže: Pogledaj post
Voce je prepuno secera.
Apsolutno, bez obzira sta je prirodni secer. Jedino sta se preporucuje od voca kad se nesmije konzumirati previse secera je grejp i granny smith jabuka.
Tako sam i ja jednom bio na dijeti, ne zbog debljine, vec gastritisa. I mogu rec da sam se preporodio ne uzimajuci secer, samo sta sam previse smrsavio
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 14:06   #15
Quote:
kradljivac kaže: Pogledaj post
Voce je prepuno secera.
Informisi se pre nego sto prepricavas kafanske price pijanih drugara.
http://body.ba/ishrana/nutricionizam...nih-sokova/551
__________________
*Per aspera ad astra.*
AlessandraB is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 14:45   #16
Bijes je super stvar ako ga znaš usmjeriti u nešto korisno kao tjelovježbu ili hobi isl. Ne čekaj da te prodje vec ga iskoristi za postizanje svojih ciljeva i želja a ne na rasipanje na ljude koji ti žele pomoći.
Zavidim ti malo, ja sam od štitne više radražljiva nego bjesna i to je nikakav spoj da mi je malo bijesa čuda bih napravila.
__________________
Poput lopova zgrabim trenutak i učinim ga svojim.
''Facta, facta, non verba!''
Mme is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 00:32   #17
Talking

Quote:
NarcisaV kaže: Pogledaj post
Pozz!
Može li mi netko pomoći savjetom? Imam problem. U zadnje vrijeme sam stalno nervozna i nabrijana, te neke noći jako malo spavam (ne mogu zaspati satima). Dok sam na poslu cijelo vrijeme šutim iz čiste pasivne agresije prema svemu što se kreće (a da mi nitko nikad nije učinio išta nažao), prema tipovima koji nešto žele sa mnom sam bezobrazna i nemilosrdna, te ih sve redom odbijam na vrlo grube načine, što nikad prije nisam radila, a s roditeljima se svađam kad god stignem. Povod? Već za 5 minuta ga se ne sjećam...
Ne znam što je uzrok mojem bijesu, jer uopće nisam pod stresom i nemam akutnih problema. Imam možda nekoliko neispunjenih životnih želja, ali imala sam ih i prije pa nisam bila takva.
Osim toga, mislim da sam razvila ovisnost o slatkišima. Bila sam na dijeti do prije mjesec dana, kad je počelo ovo predbožićno razdoblje prepuno keksića, kolačića i oblizeka svih drugih vrsta, i tad sam se prepustila svojim dugo potiskivanim niskim nagonima i opet počela...
Onda sam pročitala jedan članak o negativnom djelovanju šećera na tijelo i prije par dana opet odlučila prestati.
Pogađate što je uslijedilo...
Molim vas pomoć jer imam osjećaj da ću puknut ako se ovaj bijes nastavi. I da, nisam depresivna, imam volje za sve svoje hobije koje sam prije voljela i vesele me mnoge stvari. Jednostavno, počela sam mrziti ljude, onako iz čista mira. Zbilja... imam 33 godine i ne mogu naći nikakav razlog zašto sam ih odjednom počela mrziti.
Je li ti rodjendan uskoro mozda?
-Snowflake- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 22:41   #18
Quote:
AlessandraB kaže: Pogledaj post
Informisi se pre nego sto prepricavas kafanske price pijanih drugara.
http://body.ba/ishrana/nutricionizam...nih-sokova/551
Sta bi bilo da sam te ozbiljno naljutio...
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 00:20   #19
Nejebica.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:03.