Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2017., 07:49   #21
Quote:
Drellza kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi, zanima me da li je netko imao slicno iskustvo i mozda neki savjet. Naime, u zadnje vrijeme sam razvila odbojnost i gađenje prema hrani. Jedem doslovno samo da prezivim i to kad osjetim jaku glad i slabost. Ne uzivam u hrani kao prije, rijetko se dogodi da mi je nesto super fino i da trazim repete.
Primjer: jedem meso i zgadi mi se jer znam kak je taj picek proveo zivot vise manje i zgadi mi se. Ili zabrijem da nije dobro kuhano/peceno i ja cu se sad razbolit. U drugom, rjeđem slucaju jedem kao luda i nema sanse da mi bilo sta zgadi. Primjera ima vise i sa ostalim namirnicama. Anoreksija je iskljucena, nemam krivu percepciju svog tijela. Vidim da sam smrsavila, ali nisam premrsava. Osjecam se dobro u svom tijelu takvom kakvo je i svidalo mi se i kad sam imala skoro 30kg plusa. Kod doktora opce prakse sam bila takoder, krvna slika dobra, zdrava sam vise manje, nemam nekih tezih zdravstvenih problema. Kapi za otvaranje apetita su se cinile kao ok stvar, ali prestale su djelovati nakon tri dana...Zbunjena
znam da nema veze sa hranom, nego emocijama. btw hrana je prva stvar koju kao bebe osječamo. kroz hranu, dobivanje hrane povezujemo sa majčinsvom, sigurnosti, brigom, ljubavi. to su prve stvari koje u ljudskom biću se formiraju. i tu postoji poveznica sa kasnije u životu problemima prehrane, prežderavanju, uskračivanju si hrane, povračanju i sl. ima smisla
nema veze sa hranom. sa emocijama, nevoljenjem, odbijanjem, potrebom da nas se voli..https://www.podcastone.com/episode/304:-Dr.-Nina
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 02:20   #22
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
... e tako je to u stvarnosti

konanco malo "prave" ljubavi na LJESu
aaaa zato .. sad mi je jasno .. pa ovo nije LJES .. pa normalno

jos sam se cudio od kud toliko smisla .. pa sori za OT
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 11:41   #23
nemoj shvatiti nista kao strasno ili osobno, shvati kao dobar savjet. Ako imas odbojnost prema hrani to moze biti jako opasno i toplo preporucujem posjetu lijecniku i detaljne pretrage dok nije kasno.
Samsung2007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:15.