Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2017., 08:22   #41
Katarakta ociju Dona

Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Držim fige. Kada sve prođe, napiši iskustva.
Didi!
Nisam se uspio javiti jer imam puno posla oko moje Done poslije operacije katarakte ociju.Donu smo po narucenom vremenu doveli na VF.Svi nalazi i pregledi( krv,pluca,srce itd ) su bili ok!Operativni zahvat s uspavljivanjem i budenjem trajao je oko oko 3-4h.Sa strahom sam cekao kada ce zavrsiti operativni zahvat.Najvaznije mi je bilo da se moja Dona probudi jer stvarno nikad si nebi oprostio da se drugacije desilo.A onda su mi rekli da cu preuzeti Donu u 17h.Opracija je prosla dobro ali moja Dona nas nije poznala jer jos je bila pod ostacima narkoze.Plakala je i cvilila dok smo dosli kuci i tako cijelu noc zajedno smo pokusali zaspati tek u jutro u 4 sata moja Dona se je smirila.
Sada skoro svaki sat je potrebno davati kapi u oba oka i to 3vrste kapi i tablete -antibiotici.Najvise je nervira ovratnik koji mora nositi najmanje 14dana kako se nebi desilo da oke koji imaju konce nebi po tepihu povrijedila a onda bi se sve moraalo ponoviti.Sretan sam sto se nasa Dona nakon dva dana ponovo vratila u svoj svijet sa repicem ponovo radi ponovo lezi na svom dijelu trosjeda .itd..... samo da oporavak ide naprijed sto je individualno kaoi kod covjeka. Hvala svima koji su bili u mislima samnom u trenucima operacije!!!
Medolinoline is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 15:10   #42
Pratim temu cijelo vrijeme. Jako mi je drago da je operacija dobro prošla. Kod ljudi obično operiraju jedno, pa naknadno drugo oko. Kod psa vjerojatno obadva zbog narkoze.

Koliko Dona ima godina? Je li operirao dr. Pirkić?
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 16:11   #43
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Koliko Dona ima godina? Je li operirao dr. Pirkić?
Desetogodišnja kokerica, koliko sam zapamtila. Da, evo, tu piše.

Quote:
Medolinoline kaže: Pogledaj post
Sada skoro svaki sat je potrebno davati kapi u oba oka i to 3vrste kapi i tablete -antibiotici.Najvise je nervira ovratnik koji mora nositi najmanje 14dana kako se nebi desilo da oke koji imaju konce nebi po tepihu povrijedila a onda bi se sve moraalo ponoviti.Sretan sam sto se nasa Dona nakon dva dana ponovo vratila u svoj svijet sa repicem ponovo radi ponovo lezi na svom dijelu trosjeda .itd..... samo da oporavak ide naprijed sto je individualno kaoi kod covjeka. Hvala svima koji su bili u mislima samnom u trenucima operacije!!!
Primjećuje li se da bolje vidi? Prema njezinu ponašanju, mislim.

Kapi se normalno daju i kod ljudi pa mi je to jasno, no ljudi se ne tretiraju antibioticima. Očito je kod pasa drukčije, onako kako je rekla i FD.

Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Pratim temu cijelo vrijeme. Jako mi je drago da je operacija dobro prošla. Kod ljudi obično operiraju jedno, pa naknadno drugo oko. Kod psa vjerojatno obadva zbog narkoze.
Kod ljudi se operacija izvodi u lokalnoj anesteziji i traje 15-20 minuta, a nikada se ne operiraju oba oka odjednom. Zašto psi idu u potpunu anesteziju, zašto operacija tako dugo traje i o kakvim je šavovima riječ, ne znam. Mislila sam da se i kod njih leća zamjenjuje sintetičkom, a mirovanje se valjda može postići i sedacijom.

Nebitno. Htjela sam usput nešto naučiti, ali nije vrijeme da te sada time gnjavim. Najvažnije je da sve dobro prođe.

Kada idete na kontrolu?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 20:46   #44
Ne znam da li ovo može ići u ovu temu... no prikladniju nisam našla za ovo pitanje. Uočen je strabizam kod šteneta od 3mj. Ima li šanse da se to samo od sebe ispravi ili će trebati nekakva terapija/operacija? Ima tko iskustva s tim problemom? Hvala vam
blue_angel_83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 07:52   #45
Katarakta oka kod pasa -iskustvo

Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Vidiš, nisam znala da se i psima ugrađuju intraokularne leće. Mislila sam da je to samo za ljude.

Šteta je što se kod pasa očito mora primijeniti opća anestezija, a kod ljudi se primjenjuje lokalna. S obzirom na njegovu dob, na tvojem bih se mjestu odlučila za inhalacijsku anesteziju.

Ova dijagnoza koju navodiš doista znači gotovo potpunu sljepoću. Nažalost. Međutim, suhoća oka povezana je s dobi kako kod pasa, tako i kod ljudi, a tu pomažu umjetne suze. S obzirom na to da ti pas neće nositi kontaktne leće - glupo zvuči, ali ima raznih vrsta umjetnih suza, a ova se vrsta ne preporučuje onima koji nose kontaktne leće, imaš vrlo jeftinu varijantu: Isopto Tears, ovlažuju i "podmazuju" oko jer sadrže nekakvo ulje, a upravo se zbog toga ne preporučuju za kontaktne leće.

Ako je oporavak isti kod pasa kao i kod ljudi, pas ti neće odmah dobro vidjeti, nego će trebati nešto vremena da se oko adaptira, a umjetna leća nikada nije isto što i prirodna - ne prilagođuje se svjetlosti, ne skuplja se i ne širi.

Znam da nisam puno pomogla, ali se nadam da će ti ove informacije bar malo pomoći u odluci.
Didi
Zelim te izvijestiti da nakon teskih 15dana nakon operacije oka mojoj Doni je sve OK!Vesel sam i sretan jer moja cura vidi na oba Jos samo 3dana ce nositi ovratnik i primati od tri vrste kapi samo jednu vrstu kapi!Ogroman posao napravio je dr.Pirkic. s doktoricom Petrom sa Veterinarskog fakulteta u ZG.
Moja dona sada vidi,ma to je divno!Zahvaljujem im se!!!!!
Sve vas pozdravljam i nadam se da ce mozda moje iskustvo u svezi operacije pomoci mnogima da se odluce na operaciju!!!
Medolinoline is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 08:02   #46
Jako se veselim. Pomazi Donu i uživajte!
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2018., 11:40   #47
Ola, primjetila sam da moj pas slabije vidi nocu.Sinoc je to isto primjetila i frendica koja je imala psa koji je dozivio duboku starost pa prepoznaje simptome. U noci se orijentira na njuh, vise laje na ljude i predmete koji se krecu i mene slabije prepoznaje. Star je 3g. Zanima me jel postoji terapija ili je to normalno...oci su mu ciste, linrpr, nema mrene niti su mutne.
LepaMilena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2018., 12:49   #48
Nije normalno, ne za psa starog 3 godine.

Veterinaru.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 08:33   #49
Ajd javi ako budeš išla vetu šta ti je rekao.

Skontala sam po svome da je plašljiviji po noći i da za neke predmete koje po danu ne reagira po noći misli da je ne znam šta i laje na to (nedavno na neku košaru što je bačena tu na livadi, uredno je zapišava a po noći mu je neprijatelj broj jedan ). Malo sam pričala okolo s ljudima, kažu da to i njihovi tak znaju pa nisam sad pametna jel to normalno ili ne.
Čitala sam negdje da su oni u biti kratkovidni, još kao mlađi i ne toliko al što su stariji da je sve gore pa vjerojatno jedan dio tih ponašanja proizlazi iz toga.

Baš ću pitati kad bude morao na cijepljenje veticu jel normalno ovo njegovo da mi je po noći drugi pas, strašljiviji i lajaviji i očito ćoraviji.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 12:18   #50
Quote:
LepaMilena kaže: Pogledaj post
Ola, primjetila sam da moj pas slabije vidi nocu.Sinoc je to isto primjetila i frendica koja je imala psa koji je dozivio duboku starost pa prepoznaje simptome. U noci se orijentira na njuh, vise laje na ljude i predmete koji se krecu i mene slabije prepoznaje. Star je 3g. Zanima me jel postoji terapija ili je to normalno...oci su mu ciste, linrpr, nema mrene niti su mutne.
Nije normalno. Što prije vetu. Sretno.

Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Baš ću pitati kad bude morao na cijepljenje veticu jel normalno ovo njegovo da mi je po noći drugi pas, strašljiviji i lajaviji i očito ćoraviji.
Ne mora biti da je u pitanju vid - noć sama po sebi donosi "neprijatelje" pa može biti i individualni doživljaj.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2018., 19:32   #51
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Skontala sam po svome da je plašljiviji po noći i da za neke predmete koje po danu ne reagira po noći misli da je ne znam šta i laje na to...
Istina, psi vide noću bolje nego ljudi, no i oni sigurno noću vide slabije nego što vide danju - pa to je barem jasno, i nije ništa čudno da noću prepadne nečeg što mu je danju skroz OK
Hannan Ball is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2018., 20:17   #52
Psi imaju najbolji vid do svoje trece godine kada polako pocinje slabiti.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2018., 20:41   #53
Da, to sam pročitala negdje. Da postaju kratkokovidni nakon 3. godine i kako stare tako im se sve više slabi vid.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2018., 20:56   #54
Ne znam koliko je to točno, a koliko je urbani mit. Osjećaj noći svakako je atavizam, a i psi, ma koliko bolje od nas vidjeli u mraku, noću drukčije vide.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2018., 20:27   #55
Ozljeda oka kod psa

Bok, nisam znao gdje da ovo napišem pa sam ovdje, molim za savjete i pomoć ako je itko bio u sličnoj situaciji.
Prilikom vapnjenja štaglja, psu je palo vapno u oko. Oko mu je sluzavo i natekla mu je koža oko oka, i proširilo se cijelo oko.. Ne znam kako da vam opišem. Malo mi je sada kasno zvati danas veterinara jer niko ne radi u selu sada.. Neki savjeti, pls help, hvala
Sa filter čaja od kamilice sam mu mazio oko, razmišljam o stavljanu ljudskih kapi za oko..
Galjerko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2018., 20:40   #56
Ispiranje vodom barem 15 minuta.
Čim prije veterinaru ako ti je stalo do psa.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2018., 20:41   #57
Živo vapno?
Zovi veterinara, trebao bi netko bit dezuran
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2019., 17:23   #58
imam mice na selu i neke imaju bolesne oci, ono uglavnom su im zatvorene i cure im stalno, sto da radim? jel postoje kakve kapi ili nesto?
__________________
:rolleyes:
volverine is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2019., 17:47   #59
Ako su mace normalnog ponašanja i problem je samo s očima, može Tobrex kapi/mast. Ako su mace bezvoljne i neće jesti, sutra jutro na injekcije.

Poslano koristeći Tapatalk
amaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2019., 18:16   #60
Quote:
amaric kaže: Pogledaj post
Ako su mace normalnog ponašanja i problem je samo s očima, može Tobrex kapi/mast. Ako su mace bezvoljne i neće jesti, sutra jutro na injekcije.

Poslano koristeći Tapatalk
ma ne, normalno se ponasaju (jedu, piju, penju se svima na glavu ), samo to s ocima ih muci. to kod veterinara mogu kupit ili?
__________________
:rolleyes:
volverine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:03.