Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.12.2017., 14:09   #1
Nitko ne valja - dijagnoza?

Osobu "poznajem" vise od 15 godina, bili smo vrlo intimni, ja zaljubljen, tolerantan i popustljiv. Mislio sam da ce se popraviti, sve do trenutka kada mi je rekla da sam svasta nesto i da joj se gadim

- rodbina i susjedi redom odvratni, sa tendencijom dugotrajnog durenja i iznenadnog obnavljanja kontakata, o kojima je onda ushiceno pricala.

- roditelji su ludi

- skolske i fakultetske kolege odvartni, nikakvi, niti jedne skolske prijateljice

- posao, kolege, direktor, klijeniti, svi odvratni ( direktor je u medjuvremenu postao dobar, voza je svugdje )

- mjesta gdje smo izlazili, ljudi koji su nas okruzivali, nitko ne valja, odvratni, svi sa manama.

- moji prijatelji, nitko ne valja, takoder svi imaju mane, vremenom su se distancirali i od mene zbog nje.

- nakon 14 godina strastvene veze, i ja sam dosao na tapet, ne valjam, ponasam se kao psihopata, odvratan sam, nikada joj nista nisam poklonio , boji me se , kriv sam za sve njene nedace, itd.

Ispadi:

- svaki seks je bio trauma za nju, razumijem prvi, ali nakon godina seksanja kada treba da bude najljepse ona pita u strahu je li ostala trudna.

- ustaje po noci gleda kroz prozor, jer je nesto lupnulo, npr susjedi kasno dosli.

- smrtno se bojala macke, kokosi i sl. Kada je prvi put dotaknula macu, uradila je to u rukavicama. Mjesec poslije maca je spavala u njenom krilu, nedugo zatim, maca je stradala pod kotacima auta, a moja draga upadala u nesvijest od tuge, pila leksaurine...

- misli da ce umrijeti na porodu, i zbog toga ne zeli biti trudna.

- boji se visine, kaze da joj se "zamanta"

- pocela je lagati

- trza u snu

- na svoju ruku pije npr lexaurin, itd.


Ja sam sve godine pokusavao pomoci, da se rijesi strahova, dizati njeno samopuzdanje itd. Na kraju sam i sam pao u tesku depresiju, pracenu ogromnim stresom.

Godina dana je iza mene, bez stresa i kako soliram, no i dalje trazim odgovore, sa kakvom sam osobom imao posla, i zasto to ranije nisam primjetio, sto mi se dogodilo da budem tako slijep?
Instrumental is online now  
Old 31.12.2017., 14:23   #2
Quote:
Instrumental kaže: Pogledaj post
Osobu "poznajem" vise od 15 godina, bili smo vrlo intimni, ja zaljubljen, tolerantan i popustljiv. Mislio sam da ce se popraviti, sve do trenutka kada mi je rekla da sam svasta nesto i da joj se gadim

- rodbina i susjedi redom odvratni, sa tendencijom dugotrajnog durenja i iznenadnog obnavljanja kontakata, o kojima je onda ushiceno pricala.

- roditelji su ludi

- skolske i fakultetske kolege odvartni, nikakvi, niti jedne skolske prijateljice

- posao, kolege, direktor, klijeniti, svi odvratni ( direktor je u medjuvremenu postao dobar, voza je svugdje )

- mjesta gdje smo izlazili, ljudi koji su nas okruzivali, nitko ne valja, odvratni, svi sa manama.

- moji prijatelji, nitko ne valja, takoder svi imaju mane, vremenom su se distancirali i od mene zbog nje.

- nakon 14 godina strastvene veze, i ja sam dosao na tapet, ne valjam, ponasam se kao psihopata, odvratan sam, nikada joj nista nisam poklonio , boji me se , kriv sam za sve njene nedace, itd.

Ispadi:

- svaki seks je bio trauma za nju, razumijem prvi, ali nakon godina seksanja kada treba da bude najljepse ona pita u strahu je li ostala trudna.

- ustaje po noci gleda kroz prozor, jer je nesto lupnulo, npr susjedi kasno dosli.

- smrtno se bojala macke, kokosi i sl. Kada je prvi put dotaknula macu, uradila je to u rukavicama. Mjesec poslije maca je spavala u njenom krilu, nedugo zatim, maca je stradala pod kotacima auta, a moja draga upadala u nesvijest od tuge, pila leksaurine...

- misli da ce umrijeti na porodu, i zbog toga ne zeli biti trudna.

- boji se visine, kaze da joj se "zamanta"

- pocela je lagati

- trza u snu

- na svoju ruku pije npr lexaurin, itd.


Ja sam sve godine pokusavao pomoci, da se rijesi strahova, dizati njeno samopuzdanje itd. Na kraju sam i sam pao u tesku depresiju, pracenu ogromnim stresom.

Godina dana je iza mene, bez stresa i kako soliram, no i dalje trazim odgovore, sa kakvom sam osobom imao posla, i zasto to ranije nisam primjetio, sto mi se dogodilo da budem tako slijep?
žena je u teškoj depresiji a nije ni svjesna toga. i to je njen problem. težak. pretpostavljam da joj ni obitelj nije zdrav ni sretna a ni potpora u životu.
ono što ti trebaš razmisliti i pogledati u sebe, koji je tvoj razlog, nesigurnost, da si od milion žena , odabrao upravo onu koja je nesposobna biti zdrav i sretan partner, pun života i ljubavi. od kuda u tebi potreba da se vežeš uz neadekvatnu partnericu, u depresiji? obično odrastanje sa jednim takvim roditeljem napravi to od čovjeka, pa nastaviš to raditi dalje u životu, birajući upravo takve partnere.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Old 31.12.2017., 17:04   #3
Quote:
Instrumental kaže: Pogledaj post
...
Danas po tekstovima na portalim i u raznim "in" magazinima takve ljude ćeš naći pod terminom "toksični ljudi".

Čitaj i informiraj se.
8472 is offline  
Old 31.12.2017., 21:12   #4
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Danas po tekstovima na portalim i u raznim "in" magazinima takve ljude ćeš naći pod terminom "toksični ljudi".

Čitaj i informiraj se.
Znaci nisam pogrijesio kada sam na kraju rekao "ti si otrov".
Instrumental is online now  
Old 31.12.2017., 22:46   #5
Quote:
Instrumental kaže: Pogledaj post
Znaci nisam pogrijesio kada sam na kraju rekao "ti si otrov".
koji si sam izabrao.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Old 31.12.2017., 23:12   #6
Quote:
Instrumental kaže: Pogledaj post
Znaci nisam pogrijesio kada sam na kraju rekao "ti si otrov".
Ak je ona tak grozna sto tek to govori o tebi koji si to bio spreman tolerirati i voljeti ju?

Inace, teme o drugim ljudima su zabranjene, steta sto se pljuvacina po nekome tko se ne moze branit nece nastavit do zauvijek .

Ti ego plese od srece jer je ona ludi otrov, a ti neotkrivenu biser?
dire Dawn is offline  
Old 31.12.2017., 23:54   #7
Žensku su vjerojatno maltretirali godinama i onda se čude zašto je tako ispala ... I još si uzimate prava pljuvati je. Ja za razliku od ostalih vjerujem da je ona duboko dolje jako dobra osoba i ispala bi puno bolja da je netko primjetio stvari na vrijeme i reagirao. Sry.

EDIT:

Quote:
Instrumental kaže: Pogledaj post
Osobu "poznajem" vise od 15 godina, bili smo vrlo intimni, ja zaljubljen, tolerantan i popustljiv. Mislio sam da ce se popraviti, sve do trenutka kada mi je rekla da sam svasta nesto i da joj se gadim

- rodbina i susjedi redom odvratni, sa tendencijom dugotrajnog durenja i iznenadnog obnavljanja kontakata, o kojima je onda ushiceno pricala.

- roditelji su ludi

- skolske i fakultetske kolege odvartni, nikakvi, niti jedne skolske prijateljice

- posao, kolege, direktor, klijeniti, svi odvratni ( direktor je u medjuvremenu postao dobar, voza je svugdje )

- mjesta gdje smo izlazili, ljudi koji su nas okruzivali, nitko ne valja, odvratni, svi sa manama.

- moji prijatelji, nitko ne valja, takoder svi imaju mane, vremenom su se distancirali i od mene zbog nje.

- nakon 14 godina strastvene veze, i ja sam dosao na tapet, ne valjam, ponasam se kao psihopata, odvratan sam, nikada joj nista nisam poklonio , boji me se , kriv sam za sve njene nedace, itd.

Ispadi:

- smrtno se bojala macke, kokosi i sl. Kada je prvi put dotaknula macu, uradila je to u rukavicama. Mjesec poslije maca je spavala u njenom krilu, nedugo zatim, maca je stradala pod kotacima auta, a moja draga upadala u nesvijest od tuge, pila leksaurine...

- misli da ce umrijeti na porodu, i zbog toga ne zeli biti trudna.

- boji se visine, kaze da joj se "zamanta"

- trza u snu

- na svoju ruku pije npr lexaurin, itd.
Čisto da dam obrazloženja.

Roditelji - život im je bio posao posao i samo posao. Posvetili su mi ravno 10 sekundi svojeg vremena u godinu dana. Nakon rastave su 24/7 pljuvali jedno po drugome i branili mi da se viđam s ovim drugim. U svemu su me podržavali ravno 2%.

Školske kolege su me XY puta znali javno sramotiti pred svima i to bez imalo problema. Mislim da mi takvi ne trebaju u životu. I to ne samo pojedinci, nego dobar dio njih kad god bi našli prilike.

Susjedi ... živim u određenoj sredini, ima dilera drogom (jedan završio u zatvoru nedavno), nasilnika (bilo je par primjera nasilja u obitelji), lopova, pijanaca koji svakih 5 minuta razbiju vlastiti auto. Mislim da je ovo dovoljno.

Mačka, to ti pokazuje da ima jako toplo srce. Mene bi to rastopilo, a za tebe ne znam.

Porod na "klasičan način" je apsolutno najbolnija stvar koju netko može doživjeti. Tako da.

Visine se boji jako dobar dio ljudske populacije. Ali jako jako dobar dio.

Trza u snu jer ima noćne more radi stvari koje su joj se izdešavale i na koje kasnije reagira.

EDIT2:

Poslodavci, imam frenda koji krepava od posla. I dobio je upalu očnog živca radi fizičke iscrpljenosti. I jel' mu to trebalo radi minimalca? Minamalac minimalca prije. I svi rade na minimalcu a uprava uredno sebi u džep stavlja. U našoj državi radi toga jedino možeš dobiti otkaz. U civiliziranom svijetu s okej odvjetnikom dobiješ takvu odštetu da da se idučih 10 generacija obitelji ne mora brinuti kako će živjet. Ako spasi vid i ne dobi otkaz, bit će jako jako sretno dijete.... da ti pomognem, okej dio privatnika je koma.

Meni dovoljno. Idem spavat.

Zadnje uređivanje OrangeTurtle : 01.01.2018. at 01:18.
OrangeTurtle is offline  
Old 01.01.2018., 10:06   #8
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Ak je ona tak grozna sto tek to govori o tebi koji si to bio spreman tolerirati i voljeti ju?

Inace, teme o drugim ljudima su zabranjene, steta sto se pljuvacina po nekome tko se ne moze branit nece nastavit do zauvijek .

Ti ego plese od srece jer je ona ludi otrov, a ti neotkrivenu biser?
Samo trazim odgovore, nisam rekao da je grozna, pokusavao sam kao odani i iskreni prijatelj sa njom razgovarati o svemu. Gore navedene stvari sam ignorirao, nadajuci se da ce proci. Nemam namjeru pljuvati po njoj, puno je lijepih uspomena, koje anuliraju sve negativno sto se desilo na kraju.

Ne plese mi ego od srece, vise sam tuzan zbog nje i nas.
Instrumental is online now  
Old 01.01.2018., 10:10   #9
Quote:
Instrumental kaže: Pogledaj post
Samo trazim odgovore, nisam rekao da je grozna, pokusavao sam kao odani i iskreni prijatelj sa njom razgovarati o svemu. Gore navedene stvari sam ignorirao, nadajuci se da ce proci. Nemam namjeru pljuvati po njoj, puno je lijepih uspomena, koje anuliraju sve negativno sto se desilo na kraju.

Ne plese mi ego od srece, vise sam tuzan zbog nje i nas.
Da ti je stalo do nje,onda bi skupa sa njom potrazio pomoc i svi bi reagirali na vrijeme.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Old 01.01.2018., 11:00   #10
Protivno je pravilima otvarati teme o forumasima.
__________________
His arms flexed slightly as he felt something heavy, strangely warm, and smooth along its length. ''Oh, this is, hmm, familiar, okay, yes, I know that part - an enchanted sword!'' Raven released the glowing weapon from one hand, letting it swing in front of him. Marcus looked down and raised his eyebrows. ''Certainly not the first time you've held?'' ''Never one like this.''
Eugen C is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:38.