Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2017., 21:50   #7061
Quote:
PCN kaže: Pogledaj post
Ja tebe pitam zašto žalit za tvorevinom kao šta je SSSR, jugoslavija i slične? Šta tu ima dobroga???
Poanta je u tome da je na kraju pametniji, sposobniji i superiorniji opstao..
nitko ne zali....sta je bilo,bilo je.....
bilo zrelo za rusenje,srusilo se....
ljudi rade posao,destruktivci su tu negdje....

gdje su i sta rade....

mislim da smo ostavljeni na vjetrometini jer vise nismo bitni....

ljudi ne zale za urusenim sistemima,ljudi se sjecaju nekakvog mira i perspektivnosti....
stalno ta kina daje primjer da je sve moglo i bez krvi....

da, neke stvari smo trebali zadrzati,a bez nekih bi se danas bolje zivjelo....

samo to....kritika ovog danas koristi neke argumente onog jucer....

da bi bilo bolje sutra....
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 18:45   #7062
Ljudi idu gde misle da će im biti bolje. Ulazak Hrvatske u EU je odlazak olakšao. Mnogo ljudi odlazi i iz Srbije, snalazi se kako ko stigne.
Stuteley is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 15:44   #7063
Quote:
Stuteley kaže: Pogledaj post
Ljudi idu gde misle da će im biti bolje. Ulazak Hrvatske u EU je odlazak olakšao. Mnogo ljudi odlazi i iz Srbije, snalazi se kako ko stigne.
ljudi idu tamo gdje ce svojim radom zivjeti zivotom dostojnim covjeka....
mexikanci odlaze u ameriku,europljani traze bolji zivot po europi,
afrikanci dolaze u europu....

bolesno je ne imati razumijevanje za nase ljude a suosjecati sa crnom afrikom.....

beznadje je pokretac.....
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 16:46   #7064
Tako je, i onda treba svi zajedno da vidimo zašto je tako i šta tu možemo promeniti, a ne da krivimo one koji su otišli za manjak patriotizma ili šta sve ne.
__________________
Слава Україні!
Stuteley is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 10:07   #7065
Quote:
Stuteley kaže: Pogledaj post
Tako je, i onda treba svi zajedno da vidimo zašto je tako i šta tu možemo promeniti, a ne da krivimo one koji su otišli za manjak patriotizma ili šta sve ne.
Lakše je okrivljavati druge za vlastite propuste.
Onda ih raja bira nanovo i opet na izborima, sve dok ne ostanu samo njihovi vjerni glasači.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 12:49   #7066
Croatia Airlines uvodi direktne letove za Dublin, Muenchen i Kopenhagen

NACIONALNI avioprijevoznik prvi put u svojoj povijesti uvodi direktan let za Dublin, glavni grad Irske u koji masovno bježe Hrvati.

Naime, danas su iz Croatia Airlinesa poslali priopćenje u kojem su se pohvalili da ove godine uvode tri nove linije: Zagreb - Dublin, Dubrovnik - Muenchen i Split - Kopenhagen.

Kako su javili iz Croatia Airlinesa, letovi na direktnoj liniji Zagreb - Dublin obavljat će se dvaput na tjedan, četvrtkom i nedjeljom.



Firma uočila dobru poslovnu priliku.
Phlegma is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 19:21   #7067
Quote:
Phlegma kaže: Pogledaj post
Croatia Airlines uvodi direktne letove za Dublin, Muenchen i Kopenhagen

NACIONALNI avioprijevoznik prvi put u svojoj povijesti uvodi direktan let za Dublin, glavni grad Irske u koji masovno bježe Hrvati.

Naime, danas su iz Croatia Airlinesa poslali priopćenje u kojem su se pohvalili da ove godine uvode tri nove linije: Zagreb - Dublin, Dubrovnik - Muenchen i Split - Kopenhagen.

Kako su javili iz Croatia Airlinesa, letovi na direktnoj liniji Zagreb - Dublin obavljat će se dvaput na tjedan, četvrtkom i nedjeljom.



Firma uočila dobru poslovnu priliku.
nisu oni uocili nista....dobili naputak ili ti direktivu....slavoniju treba iseliti....
biti ce ne malo iznenadjenje kada jednog dana postane jasno tko je kupio
slavoniju i zasto....
nista nije slucajno....
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 19:46   #7068
Quote:
zalazak pameti kaže: Pogledaj post
nisu oni uocili nista....dobili naputak ili ti direktivu....slavoniju treba iseliti....
biti ce ne malo iznenadjenje kada jednog dana postane jasno tko je kupio
slavoniju i zasto....
nista nije slucajno....
Nije to ničiji plan i više mi ovakav retardirani fatalizam i katastrofizam ide na živce, po svim medijima, portalima i forumima, kao da smo jedna jedina država u Europi i svijetu čije stanovništvo iseljava zbog posla u zapadnu Europu i kao propast ćemo, nestat zbog toga i to sami mi. Prvo da je ovo sad nešto novo i posebno, nebi imali dijasporu od 3-4 milijuna ljudi, a drugo jedan jadni i bijedni jugo portal namjerno lije krokodilske suze sa desetcima članaka dnevno i online brojalicom, "koliko je ljudi ostalo u uhljebistanu", kao jako se oni brinu i ne mogu spavati noću zbog toga. Takvi i slični mediji su i stvorili ovu atmosferu kuknjave.
Imaju li Bugari, Poljaci, Rumunji takve medije? Nemaju jer su normalne države i nacije.
PCN is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 22:47   #7069
Quote:
PCN kaže: Pogledaj post
Nije to ničiji plan i više mi ovakav retardirani fatalizam i katastrofizam ide na živce, po svim medijima, portalima i forumima, kao da smo jedna jedina država u Europi i svijetu čije stanovništvo iseljava zbog posla u zapadnu Europu i kao propast ćemo, nestat zbog toga i to sami mi. Prvo da je ovo sad nešto novo i posebno, nebi imali dijasporu od 3-4 milijuna ljudi, a drugo jedan jadni i bijedni jugo portal namjerno lije krokodilske suze sa desetcima članaka dnevno i online brojalicom, "koliko je ljudi ostalo u uhljebistanu", kao jako se oni brinu i ne mogu spavati noću zbog toga. Takvi i slični mediji su i stvorili ovu atmosferu kuknjave.
Imaju li Bugari, Poljaci, Rumunji takve medije? Nemaju jer su normalne države i nacije.
katastrofa slavonije tek slijedi....
kad progledate,biti ce kasno....
kakve veze imaju bugari i rumuni sa prodajom slavonije....
stalno retardirane poredbe sa nekim drugim.....
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 23:51   #7070
Quote:
zalazak pameti kaže: Pogledaj post
nisu oni uocili nista....dobili naputak ili ti direktivu....slavoniju treba iseliti....
biti ce ne malo iznenadjenje kada jednog dana postane jasno tko je kupio
slavoniju i zasto....
nista nije slucajno....
Ne treba pretjerivati. Ne radi se ovdje o zavjeri, barem ne u ovome slučaju.

Što bi ti napravio da si poslovni manager firme koja se bavi transportom putnika i primjerice uočen je poveći interes za transport između dva grada?

Odgovoran si za poslovanje firme i jedan od glavnih zadataka ti je rad na povećanju broja putnika. Da ponovimo, uočen je ogroman interes i broj putnika na relaciji. Što ćeš učiniti? Mislim da se odgovor sam po sebi nameće.

Stavit ćeš na stranu emocije (kakve god bile) i stavit ćeš interes firme ispred svega.

To je kapitalizam, uočavanje i iskorištavanje poslovnih prilika za dobrobit firme i povećanje prihoda. Ukoliko to ne radiš, ne radiš dobar posao.

I u tom kontekstu čestitke managerima Croatia Airlinesa što rade u interesu firme. Naše više neće kupiti Ryanair ili netko drugi ili treći.

Ako nekoga treba optuživati što se stvorila takva poslovna prilika, to sigurno nije Croatia Airlines.

Kreatori kaosa su negdje drugdje.
Phlegma is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 23:57   #7071
Quote:
PCN kaže: Pogledaj post
Nije to ničiji plan i više mi ovakav retardirani fatalizam i katastrofizam ide na živce, po svim medijima, portalima i forumima, kao da smo jedna jedina država u Europi i svijetu čije stanovništvo iseljava zbog posla u zapadnu Europu i kao propast ćemo, nestat zbog toga i to sami mi. Prvo da je ovo sad nešto novo i posebno, nebi imali dijasporu od 3-4 milijuna ljudi, a drugo jedan jadni i bijedni jugo portal namjerno lije krokodilske suze sa desetcima članaka dnevno i online brojalicom, "koliko je ljudi ostalo u uhljebistanu", kao jako se oni brinu i ne mogu spavati noću zbog toga. Takvi i slični mediji su i stvorili ovu atmosferu kuknjave.
Imaju li Bugari, Poljaci, Rumunji takve medije? Nemaju jer su normalne države i nacije.
U svim zemljama se radi panika i strah od iseljavanja. Čak i u Sloveniji imaš toga koliko oćeš, a zemlja ima, pazi sad ovo, rast stanovnika.
Imaš i za Slovačku članke o stravičnom iseljavanju, a također im raste broj stanovnika. Na jednoj drugoj temi sam se upravo zato i zajebo za Slovake.

Tak da nije točno. Medijima je to zanimljiva tema,a i sami egzodaši poput moje malenkosti rade iz tog nepotrebnu dramu prilikom odlaska dok ne shvatiš da nikog nije briga
Mislim najgori od svega su oni busevi za Njemačku kad ih televizije snimaju, pa plakanje sa roditeljima kod odlazaka....daj ono ideš u fucking Munchen, doslovno 6-7 sati vožnje, a nije ni avion ne znam koliko skup....isti drek dal ideš iz Osijeka u Munchen ili u Zagreb.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 15:17   #7072
Moj mali je dobio ponudu za konobarit u Irskoj za 2000 eura mjesečno. Ostao bi ovdje za plaću od 9-10 tisuća kuna. Sada dobije 5000 kn. Dakle tu leži istina o egzodusa Hrvata...a statistika... zna se stara definicija. točan zbroj netočnih podataka...ili još ciničnije postoji laž, velika laž i statistika...
a u današnje vrijeme radi globalizacije razlike u mentalitetu su sve manje i prilagodba ide lakše nego prije...
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 18:54   #7073
Quote:
Phlegma kaže: Pogledaj post
Ne treba pretjerivati. Ne radi se ovdje o zavjeri, barem ne u ovome slučaju.

Što bi ti napravio da si poslovni manager firme koja se bavi transportom putnika i primjerice uočen je poveći interes za transport između dva grada?

Odgovoran si za poslovanje firme i jedan od glavnih zadataka ti je rad na povećanju broja putnika. Da ponovimo, uočen je ogroman interes i broj putnika na relaciji. Što ćeš učiniti? Mislim da se odgovor sam po sebi nameće.

Stavit ćeš na stranu emocije (kakve god bile) i stavit ćeš interes firme ispred svega.

To je kapitalizam, uočavanje i iskorištavanje poslovnih prilika za dobrobit firme i povećanje prihoda. Ukoliko to ne radiš, ne radiš dobar posao.

I u tom kontekstu čestitke managerima Croatia Airlinesa što rade u interesu firme. Naše više neće kupiti Ryanair ili netko drugi ili treći.

Ako nekoga treba optuživati što se stvorila takva poslovna prilika, to sigurno nije Croatia Airlines.

Kreatori kaosa su negdje drugdje.
nista nije slucajno.....
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 23:09   #7074
Quote:
Explorer kaže: Pogledaj post
Moj mali je dobio ponudu za konobarit u Irskoj za 2000 eura mjesečno. Ostao bi ovdje za plaću od 9-10 tisuća kuna. Sada dobije 5000 kn. Dakle tu leži istina o egzodusa Hrvata...a statistika... zna se stara definicija. točan zbroj netočnih podataka...ili još ciničnije postoji laž, velika laž i statistika...
a u današnje vrijeme radi globalizacije razlike u mentalitetu su sve manje i prilagodba ide lakše nego prije...
2000 eura je malo za Irsku. Ekvivalentno 4000 kn u Hr.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 23:23   #7075
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
2000 eura je malo za Irsku. Ekvivalentno 4000 kn u Hr.
Može raditi i drugi posao vikendom, pa naučiti engleski i vidjeti svijet, IMO i to je važno!
Blues Dada is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 23:31   #7076
Quote:
zalazak pameti kaže: Pogledaj post
nista nije slucajno.....
Prosvjetlji Nas! Jer izgleda da znas vise!
;-)
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 09:25   #7077
Quote:
Explorer kaže: Pogledaj post
Moj mali je dobio ponudu za konobarit u Irskoj za 2000 eura mjesečno. Ostao bi ovdje za plaću od 9-10 tisuća kuna. Sada dobije 5000 kn.
Na zalost brojni racunaju tako, ali zaborave na troskove zivota. Kod tebe vjerojatno stanuje za 0kn, u Irskoj ce morati platiti stan, recimo da je to u Dublinu 1200-1500 Eura mjesecno, osim ako misli ziviti s 10 cimera u uvjetima gorim nego u vojsci. Dalje morat ce se tamo hraniti, platiti prijevoz i slicno i to je daleko skuplje nego igdje u Hrvatskoj, osim mozda na Stradunu, tako da od 2000 ako mu ostane koja stotka moze biti sretan.

Sve ima smisla samo kao iskustvo na mozda 6 mjeseci, nakon cega se moze polubolestan vratiti u Hrvatsku sa sitnom ustedjevinom.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 09:34   #7078
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Na zalost brojni racunaju tako, ali zaborave na troskove zivota. Kod tebe vjerojatno stanuje za 0kn, u Irskoj ce morati platiti stan, recimo da je to u Dublinu 1200-1500 Eura mjesecno, osim ako misli ziviti s 10 cimera u uvjetima gorim nego u vojsci. Dalje morat ce se tamo hraniti, platiti prijevoz i slicno i to je daleko skuplje nego igdje u Hrvatskoj, osim mozda na Stradunu, tako da od 2000 ako mu ostane koja stotka moze biti sretan.

Sve ima smisla samo kao iskustvo na mozda 6 mjeseci, nakon cega se moze polubolestan vratiti u Hrvatsku sa sitnom ustedjevinom.
Po meni odlazak vanka sam nema smisla ako nije planiran na 5 godina. Pogotovo ne U njemacku gdje 90% stanova nema namjestaj.
Ako idu 2 Koji radu i zaradaju se rok smanjuje na 2 godine.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 09:52   #7079
Croatia Airlines danas je izvijestila kako uvodi tri nova direktna leta.
Po prvi put u povijesti nacionalnog avioprijevoznika uvodi se direktan let za Dublin iz Zagreba. Osim navedene, uvode se i linije na relaciji Dubrovnik-München i Split-Kopenhagen. Na relaciji Dubrovnik-München letjet će se od 30. travnja pet puta tjedno, i to ponedjeljkom, utorkom, četvrtkom, petkom i nedjeljom.

Povratne avionske karte od danas su dostupne na njihovim web stranicama, a cijene se kreću od 129 eura za kupnju putem web shopa Croatia Airlinesa
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 10:20   #7080
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Na zalost brojni racunaju tako, ali zaborave na troskove zivota. Kod tebe vjerojatno stanuje za 0kn, u Irskoj ce morati platiti stan, recimo da je to u Dublinu 1200-1500 Eura mjesecno, osim ako misli ziviti s 10 cimera u uvjetima gorim nego u vojsci. Dalje morat ce se tamo hraniti, platiti prijevoz i slicno i to je daleko skuplje nego igdje u Hrvatskoj, osim mozda na Stradunu, tako da od 2000 ako mu ostane koja stotka moze biti sretan.

Sve ima smisla samo kao iskustvo na mozda 6 mjeseci, nakon cega se moze polubolestan vratiti u Hrvatsku sa sitnom ustedjevinom.
Vidjeti ćemo sto će biti. Nije Dublin nego Cork. Našao posao preko frendice koja tam živi nekoliko godina. Za početak ima besplatan smještaj. U krajnjoj liniji uvijek se može vratiti, ne valja zatvarati vrata za sobom. Cilj je naučiti posao barmena i možda završiti tamo neki tečaj ili školu.
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:46.