Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2018., 17:33   #1841
Moj nimfać ima sipu, ima jod, ima tvrdu zemlju, ima bar, ima dvi igračke za uništavanje u kavezu, van kaveza ima dvi velike drvene igračke s raznim dodacima za zabavu. Sve on to troši, ali kao da su mu draža vrata, zidni tapet i papirne DVD kutije.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 18:21   #1842
Moj ima još i više za gristi i u gajbi i vani, papirnato, kartonsko, od špage, kamenje i sipine kosti, drveno, od palminog lišća i svašta drugoga, ali isto i dalje bi vrata i okvire slika ako bi mu dospustio i čim izađe van gajbe gleda prema tamo jer je slobodno.
Mislim, ustvari skoro siguran sam, da bi to samo zato jer mu ne dopuštam pa ga mami.
Možda se promijeni kada malo ostari, inače ne bude dobro, malo mi je ponekad naporan, dođe mi ili da ga ne pustim van, ili da ga ranije stavim u gajbu, ili da mu podkrešem krila - imam osjećaj bilo bi bolje i njemu i meni mego ovako sa krilima, pa da može svugdje doći, sa potkresanim krilima bio bi stalno vani.
papagajkoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 20:11   #1843
Mislim da ti to ne bi bilo dobro. Stalno bi bio po podu pa bi non-stop trebali pazit da ga netko ne nagazi. Moj je već i sad previše na podu, a nikada nije imao potkresana krila. Čim netko ode na WC on se spusti na pod i odšeće do vrata od kupaonice i gurne kljun kroz horizontalnu rupu na dnu vrata. Čak je i naučio sam vrata otvarat ako nisu zaključana. S poda gura vrata toliko jako da ih otvori.
discoHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 21:38   #1844
Ma, preteška bi i preriskantna to odluka bila rezati mu krila, pogotovo što bi mu to bilo prvi puta, pa bi se mogao sav slomiti, a i psihički stradati. I moj sve više voli hodati po podu, a nekada nije volio, znači postoji nada da će se s godinama promijeniti.
Za razliku od tvoga, koji je stariji, moj se ne voli još previše baš čohati kada je vani, ali uživa u tome kada je u gajbi.
Zbilja se nadam da će kada postane malo stariji i ozbiljniji naći sebi neke druge zanimacije jer ovako mi ponekad zbilja ide na živce a i sebi šteti jer ga prije frknem natrag u gajbu kada postane preuporan. Jedina agresija koju ponekad od njega trpim je upravo kada ga želim maknuti sa slika ili vrata, inače je super drag i umiljat u gajbi i van nje.
Dobro kod njega je da ne ide na ormare a i kablove uopće ne primjećuje i ne zanimaju ga.
Kod većine prije ptica koje sam imao bilo je upravo suprotno, nisu išli na ili grizli vrata ili slike, a išli su po ormarima (i kakali i pravili nered po njima), te se voljeli zaletati prema kabelima.
papagajkoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 22:37   #1845
Unhappy Bojazljiva papigica

Molim nekog tko zna puno ili sve o pripitomljavanju papige personate... Imam ga doma vec 3 mjeseca i jako se boji ruku. Ime mu je James. I jako sam zabrinut da ce se tako stalno bojati pa bi nekog zamolio savjet. Hvala!
DodoLesy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 08:58   #1846
Molio bih savjet i pomoć neznam je li ovo dio normalnog mitarenja jer mi tako ne izgleda znaći Rocky već možda zadnja dva mjeseca mjenja perje nekim normalnim redom sa krila repa itd.... ali ravnomjerno e sad zadnja tri dana mi je postalo sumnjivo jer sam primijetio da ima puno perja ispod njega i vidim da je to sve sa prsa a on to čipka znao čipka zeleno i crveno perje sa prsa ostane mu samo sivo odnosno hoću reći da se nije rašćupo do gole kože ali me svejedno to brine i malo je nervozan hoće ugristi kad nije nešto po njegovom sliku ću postaviti kad dođem do PC-a bilo kakav savjet je dobrodošao
crkcrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 09:32   #1847
Sorry, zaboravio sam, a kojeg ti ono papagaja imaš?
papagajkoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 09:32   #1848
Edela
crkcrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 09:56   #1849
Nisam vidio slike i nemam ti pojma, ali moj žako Koko je nedavno prošao stresno prvo mitarenje i uvijek je jako jako dobro izgledao, cijelo to vrijeme jakog mijenjanja perja.
Upotrebljavao sam Nekton Bio, a sa manjim intenzitetom koristim ga i sada nakon što je prošlo prvo mitarenje, tek tako, za svaki slučaj, za njegu perja i predostrožnost od problema sa perjem, žakoi su što se toga tiče na zlom glasu. Edeli nisu, ali dešava se i njima.
Osnovna namjena Nekton Bio je mitarenje, ali mnogima (ne svima) je pomogao i kod različitih oblika gubljenja perja , pa i griženja i čupanja perja.
Ovo su ti primjeri reviewsa kupaca, pun ih je internet, vidjet ćeš da su dosta obećavajući, radi se o jako omiljenom proizvodu, vjerovatno najboljem za mitarenje i perje:
https://www.amazon.com/Nekton-Labs-B.../dp/B0002DIM3C
Kod ovog sellera (NJemačka) možeš najjeftinije trenutno kupiti (ima sve veličine pakovanja), stigne ti za par dana:
https://www.ebay.de/itm/Nekton-Bio-7...8AAOSwB4NWt2Nw

Dakle, imaš 5 mogućnosti):
1) ne činiti ništa i čekati, te vidjeti što će biti
2) probati naći veterinara koji se kuži u ptice, ići kod njega i vidjeti da li će ti on samo jalovo filozofirati i teoretizirati, ili će preuzeti odgovornost i znati pripisati nekakvu konkretnu terapiju ako misli da to nije normalno gubljenje perja (nažalost, obje su opcije kod nas vrlo moguće)
3) kupiti odmah Nekton Bio, pa što bude
4) kupiti odmah Nekton Bio + ići kod veterinara
5) napraviti nekakav tuljac i staviti mu oko vrata tako da ne može doći kljunom do prsa (malo ekstravagantno i otkačeno, ali ljudi to rade kako psima tako i pticama i dobro napravljeno ima učinka)

Da smo u nekoj drugoj zemlji bilo bi lakše, ovako kod nas je to dosta neizvjesno sa ptičjim bolestima, nema baš stručnjaka za to.
papagajkoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 10:02   #1850
O Nekton Bio Sam čitao ovdje na forumu tako da ga koristimo već nekih 2 mjeseca i stvarno mi bez njega ni sa njim do sad nismo imali problema
crkcrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 10:14   #1851
Crk Crk, odakle si?
papagajkoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 11:06   #1852
Iz Rijeke

Evo i slike malo me i ova kakica muči





Zadnje uređivanje crkcrk : 23.01.2018. at 11:19.
crkcrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 11:21   #1853
Znači u tvom slučaju, ako se radi o grickanju ili prevelikom otapadnju perja na jednom mjestu, Nekton Bio ne pomaže (ili ne pomaže dovoljno)..ali ne bi trebalo prekidati uzimati, može samo pomoći.
Koliko se sjećam, do sada je na ovom forumu rečeno samo za jednu dobru specijalističku ambulantu koja je definitivno pomogla i ima alate i znanje, a to je zavod za ptice pri veterinarskom fakultetu u Zagrebu.
Dakle, ako se odlučiš ići kod veterinara to ti je najsigurnije ako možeš putovati, ili još bolje pitaj prethodno odgajivača kod kojega si ga kupio, on mora znati više od nas, možda ima netko u Rijeci....
Pošalji nam slike prsa da vidimo.....
papagajkoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 11:45   #1854
Quote:
papagajkoko kaže: Pogledaj post
Moj ima još i više za gristi i u gajbi i vani, papirnato, kartonsko, od špage, kamenje i sipine kosti, drveno, od palminog lišća i svašta drugoga, ali isto i dalje bi vrata i okvire slika ako bi mu dospustio i čim izađe van gajbe gleda prema tamo jer je slobodno.
Mislim, ustvari skoro siguran sam, da bi to samo zato jer mu ne dopuštam pa ga mami.
Možda se promijeni kada malo ostari, inače ne bude dobro, malo mi je ponekad naporan, dođe mi ili da ga ne pustim van, ili da ga ranije stavim u gajbu, ili da mu podkrešem krila - imam osjećaj bilo bi bolje i njemu i meni mego ovako sa krilima, pa da može svugdje doći, sa potkresanim krilima bio bi stalno vani.
Riješio sam problem sa šugamanom. Sad ne ide na vrata, zasad se boji, al i ako svlada strah neće više moć kljucat.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 13:14   #1855
Crk Crk, ja ne mogu vidjeti slike za koje si napisao da si poslao...
papagajkoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 13:30   #1856
Preko kojeg hosting at da postavim slike

Zadnje uređivanje crkcrk : 23.01.2018. at 13:59.
crkcrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 13:56   #1857
Nekako sam ušao sada u tvoj photobucket i mogu vidjeti sve tvoje slike, ali male su i ne mogu uvećati.
Na poslu sam, pa je vjerovatno riječ o nekom ograničenju sustava tj. naših kompjutera ovdje, doma ću vjerovatno normalno moči vidjeti slike.
Ono što vidi sa zadnje tvoje 4 slike:
- predzadnje dvije - da, ne izgleda dobro, mada nije još do kože, i nisam nikada vidio da je otpalo toliko perja na jednom mjestu kod mog žakoa, niti se sjećam kod bilo koje moje ptice prije
- zadnje dvije - premale su mi trenutno da vidim kakicu i ne mogu sada uvećati

Možeš čekati još što će discoHR reći, a ja bi zvao prvo uzgajivača iz Rijeke gdje si kupio što on kaže da li je to OK ili nije i da li preporučuje nekog doktora u Rijeci.
Ako nema nitko u Rijeci, mogao bi razmišljati o veterinarskom faxu u Zagrebu, odjel za ptice, ali raspitaj se prije, imaju posebno radnoi vrijeme, ne rade baš Non-Stop.
papagajkoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 16:46   #1858
Ne vidim slike ni linkove na njih no sigurno nije počupao perje bez razloga. Nosi edela avian vetu. Može svašta bit no vidjet će iz analize stolice i krvi da li se radi o zdravstvenom problemu. Moguće je i da čupa perje ako je zanemaren u zadnje vrijeme.

Evo kontakt broj i e-mail od ambulante za ptice u ZG. Oni su baš u sklopu veterinarskog fakulteta u maloj kući u dvorištu, ulaz u dvorište za aute je s jugoistočne strane.
http://www.bolesti-peradi.vef.unizg.hr/?page_id=80

Kako zaustaviti čupanje perja kod edela:
https://www.wikihow.pet/Stop-an-Ecle...ather-Plucking

Zadnje uređivanje discoHR : 23.01.2018. at 17:08.
discoHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 09:06   #1859
https://www.birdsupplies.com/
A ovo ti je primjer kako možeš kupiti/sam napraviti neko sredstvo i staviti mu to oko vrata da si ne čupa perje.
Ako mu se tako nešto dobroga stavi, to mi se čini još najučinkovitije i najbrže, bolje spriječiti nego liječiti.
Ali treba i liječiti i odlazak vetrinaru je obavezan ali spora metoda i ovo može poslužiti da ne nastavi dalje dok se postavlja dijagnoza i traje liječenje.
Vani ima toga za kupiti, a ovdje se moramo snalaziti sami, ali ima brdo toga na internetu kako sam probati napraviti, traži npr. pod "Feather Plucking collar"
papagajkoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 16:49   #1860
Danas dam Kokou poslasticu, on odnese do posude s vodom da opere kao što to inače s većinom toga radi, ja se okrenem i odlazim i odjednom čujem *tup*. Okrenem se i vratim do njega, a on stoji bez poslastice s tužnim pogledom. Pitam ga "Što je bilo, jel opa?" ("opa" on kaže kad nešto padne), a on onako tužan klimne glavom. Pitam "Hoćeš još jedan?" i on opet klimne. Dao sam mu drugi ali nikad ranije ga nisam vidio tako tužnog, a i inače kad nešto traži onda traži na glas, a ovaj put je samo tužan šutio. Podsjetio me na ovaj niže video.
https://www.youtube.com/watch?v=6OQ_i0ecIyU
discoHR is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:37.