Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2018., 16:07   #961
U ponedjeljak je u kazalištu lutaka- novom održana prezentacija monografije 112. br. autora marka Čuline (zapovjendika) u Dušana Nikitovića (načelnika stožera). Promocija monografiej je bila iznimno posjećena pa je puno ljudi stajalo.
Tada sam upoznao i puk. Vitanovića glavnog stratega akcije Galeb/Jaguar (oslobađanja uporišta Križ 17-22.5.92). Šokiran sam spoznajama i činjenicama koje mi je priopćio. Nevjerojatno i teško opisivo.

Inače, ogromne pripreme su u gradu oko proslave 25 obljetnice operacije Maslenica/Gusar/Zima 93 a na donjoj rivi (Obala PK IV već je postavljen TT zbor).
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 19:46   #962
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
U ponedjeljak je u kazalištu lutaka- novom održana prezentacija monografije 112. br. autora marka Čuline (zapovjendika) u Dušana Nikitovića (načelnika stožera). Promocija monografiej je bila iznimno posjećena pa je puno ljudi stajalo.
Tada sam upoznao i puk. Vitanovića glavnog stratega akcije Galeb/Jaguar (oslobađanja uporišta Križ 17-22.5.92). Šokiran sam spoznajama i činjenicama koje mi je priopćio. Nevjerojatno i teško opisivo.
Inače, ogromne pripreme su u gradu oko proslave 25 obljetnice operacije Maslenica/Gusar/Zima 93 a na donjoj rivi (Obala PK IV već je postavljen TT zbor).
Možemo li se i mi šokirati ili ipak nije za javnost?
__________________
"Jedno je percepcija, drugo su činjenice." - AAP
žerac76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 08:41   #963
General bojnik Ivo Jelić

https://www.slobodnadalmacija.hr/nov...-velike-srbije
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2018., 14:07   #964
Pogledati obavezno tko još nije a zanima ga tema.
Od 23;00 min. položaj Križ i što se sve s njega kontroliralo-kružni 360 stupnjeva pogleda. Sve će biti jasno onima koji nikad nisu bili na njemu.
https://www.youtube.com/watch?v=0x_y5tdizIQ
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2018., 10:07   #965
Još jednom mi je pala na pamet ideja o doprinosu Talijana obrani Zadra 1991. godine: ne samo da su nam u naslijeđe ostavili bunkere zadarskog utvrđenog pojasa, nego su do temelja uništili slična starojugoslavenska utvrđenja oko Zadra, najjače uporište kojih je bio upravo Križ.

Vele da je tamo bila bitnica topova od 305 mm (mogle bi to biti one Škodine haubice, iako mi cijela ideja djeluje pretjerano), a da je cijeli Križ bio zamišljen upravo kao glavni oslonac za kontrolu Zadra u ono doba.

Jedan video link:

http://imperiya.by/video/nKghoyCN9Du...ada-Zadra.html
lappino is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2018., 13:50   #966
Svibanj 1991. U Zadru je u tri sata napadnuto 54 objekta koji su vlasnici bili Srbi i ne-Hrvati. Napadnute su 32 privatne kuće, a u njemu su sudjelovali maskirani civili pristigli iz deset autobusa, najvjerojatnije iz vlaških sela u zadarskom zaleđu.
Povod je bio ubojstvo pripadnika MUP RH Franka Lisice kod Polače 2.svibnja 1991.
U Bibinju je tada uništeno, zapaljeno ili napadnuto 36 kuća u vlasništvu Srba i ne-Hrvata.

To je bilo jako loše za ugled Hrvatske koja se opirala unutarnjoj i vanjskoj agresiji.
__________________
Smaknite skotove...Onaj tko ima puno za izgubiti ne preza ni pred čim. - Enda Kenny
Manjkas Ujdurma is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2018., 14:54   #967
Najvjerojatnije nije bilo 10 -ak autobusa Vlaja ,nego 100-ak autobusa Vlasa sa jugoslavnensko- rumunjske granice.

Inače, za ovakve umotvorine Trogirani imaju izreku "sve što pizdra rodi-ferata vozi".
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2018., 04:43   #968
preletio sam temu nabrzaka, vidio možda dva ili tri posta na temu pokušaja prodora preko kakmi prema biogradu. zanimljivo da se o tomu uopće ne piše. ima na googleu o tome da su oni imali plan prodora tuda, ali očito nisu pokušali. može li se proanalizirati zašto? koliko su bile jake naše snage i gdje su bili položaji tim koridorom do vrane?
__________________
X88
lezerni88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2021., 20:16   #969
Quote:
fataljist kaže: Pogledaj post
opet zbrda zdola...
prijatelju dragi, ne brsti... ne kažem, i ne mogu tvrditi, da ništa od navedenog nisi vidije. praznu zgradu u novigradu recimo, al blizu nje nisi vidije ni tuke ni kokši, a bogami još manje policajce.
pogotovo nikakve Viduke u posedarju nisi vidije. viduka ima samo u pridrazi, smilčiću i zemuniku.
utvaram si da nemam vrimena sad, jer "moram" pratiti rezultate beskorisnih i nikom važnih izbora, pa neću nadugo i naširoko. al neću ti ostat dužan odgovora viruj mi.
samo jedna sitnica. kažeš, govoriš o 21., 22. i 23. 11. 91.
točno je da je tih dana bilo jako malo ljudstva tamo. u novigradu, podgradini pogotovo. u novigradu je bio samo pok Tonko Vlatković, u podgradini njih četvorica, a u paljuvu nas 91, plus tih četvorica iz podgradine pod oružjem, i nešto civila. niko nije pobjegao, niti jedan borac nije zarobljen, niti jedan civil nije zarobljen. znači, ako si i bio tih dana u Novigradu, a nemam razloga da sumnjam u to, ako izuzmemo natruhe o tukama kokošima i policajcima, trebao si samo uzbrdo, put paljuva, i tamo bi nas našao. i možda bi s nama tih 4-5 noći išao u podgradinu, te s vremena na vrijeme s gradine, iz brižara, od igrališta... ispalio koji rafal da čeje u islamu misle da su borci iz podgradine tu, i da ne ulaze u misto.
21. 11 navčer, oko 20 zarobljenih iz podgradine, 3 iz novigrada i nekoliko iz pridrage. piginulo njih troje, iz pridrage, od kojih jedno dijete od 5 godina...
nitko u renolu 4. Vice Pedić ubijen uz cestu prema novigradu, pok Čulina (otac sadašnjeg ravnatelja bolnice) na cesti prema slivnici, kao i dijete (poginuli dječak prezivao se gospić).
razumiš o čemu pričam?

samo činjenice prijatelju i brate po oružju....
Prijatelju ako si tu ,javi mi se.
studeni1971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2021., 16:12   #970
Quote:
lezerni88 kaže: Pogledaj post
preletio sam temu nabrzaka, vidio možda dva ili tri posta na temu pokušaja prodora preko kakmi prema biogradu. zanimljivo da se o tomu uopće ne piše. ima na googleu o tome da su oni imali plan prodora tuda, ali očito nisu pokušali. može li se proanalizirati zašto? koliko su bile jake naše snage i gdje su bili položaji tim koridorom do vrane?

"Operacija Obala" od JNA imala je prvenstveno za cilj osvojit sve uz obalu između Zadra i Šibenika, zato se tako i zvala uključujući Biograd koji spominješ, kako im je bilo i najpametnije da rade, da nas osvajaju gdje smo najtanji. Ciljevi u početku nisu bili ni Šibenik ni Zadar nego prvenstveno prostor odnosno kompletna morska obala između ova dva naša grada. Govori se da je Šibenik obranjen na šibenskom mostu što je besmislica (obranjen je u Pakovu selu spriječavanjem da Srbi izbiju na brdo Trtar i tako strateški priklješte Šibenik uz obalu po cijeloj dužini...) jer su Srbi htjeli zacrtat liniju upravo na šibenskom mostu pa osvojat sjeverno - na drugu stranu od šibenskog mosta - prema Vodicama - i onda tjerat uz obalu s te strane maksimalno daleko dok istodobno od Sukošana pored Zadra (nakon zamišljenog pada Sukošana...) tjerat uz obalu južno i spojit se kod Biograda oko kojeg ti postavljaš pitanje. Bio je polovicom devetog mjeseca 1991. i napad u sredinu tog prostora, prema samom Biogradu, ali taj pravac je u srpskoj zamisli bio najmanje bitan jer ionako su se namjeravali spojit kod Biograda kad mu priđu uz obalu s obje strane...

"Operacija obala" imala je 5 smjerova izbijanja na obalu - jedan kod masleničkog mosta i Novigrada što su počeli polovicom devetog mjeseca 1991. a ostvarili tek operacijom Udar početkom 1992. (ali ovo službeno nije ni spadalo pod operaciju Obala...)
Drugi pravac je bio preko Sukošana što su krenuli polovicom devetog mjeseca ali nisu uspjeli ostvarit. Nakon neuspjeha u devetom mjesecu ovaj pravac napada modificiran je u napad na sam grad Zadar u desetom mjesecu...
Treći pravac bio je na sam Biograd, što tebe zanima, tu su isto krenuli polovicom devetog mjeseca i zauzeli Polaču i najveći dio Tinja, ali jedan dio na području Tinja uspio se održat u našim rukama - kolko je to bilo značajno za biogradski pravac napada u smislu zaustavljanja napada ne znam...
Četvrti pravac bio je izbijanje na šibenski most gdje su krenuli i totalno poraženi i odbačeni nazad do Gaćeleza...
Peti pravac bio je izbit na brdo Trtar iza leđa Šibeniku pa se otamo spustit na šibensku Mandalinu dakle na more u samom Šibeniku gdje su imali opravdanja zbog ratne luke i vojnih objekata, isto su krenuli i nisu uspjeli do kraja, ali su zauzeli Drniš u procesu pokušaja preko tog pravca...

Ako pogledaš geografski najvažniji pravci za priklještenje Hrvatske uz obalu bili su ovi na samim bokovima operacije Obala, Biograd u sredini bio je najmanje bitan, nakon neuspjeha operacije Obala promjenili su plan i njihove glavne snage koncentrirane su direktno na Zadar jer su se u međuvremenu uzjogunili da im ne popadaju kasarne po Zadru sa velikim snagama (poučeni iskustvima iz Varaždina i mnogih drugih gradova gdje je palo puno toga što su oni planirali da ne može past - to možeš vidjeti u onim snimljenim telefonskim razgovorima polovicom devetog mjeseca 1991. gdje Milošević odbija povjerovat koje su sve kasarne u Hrvatskoj pale...)

.
Keva is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2021., 16:49   #971
Quote:
Keva kaže: Pogledaj post
"Operacija Obala" od JNA imala je prvenstveno za cilj osvojit sve uz obalu između Zadra i Šibenika, zato se tako i zvala uključujući Biograd koji spominješ, kako im je bilo i najpametnije da rade, da nas osvajaju gdje smo najtanji. Ciljevi u početku nisu bili ni Šibenik ni Zadar nego prvenstveno prostor odnosno kompletna morska obala između ova dva naša grada. Govori se da je Šibenik obranjen na šibenskom mostu što je besmislica (obranjen je u Pakovu selu spriječavanjem da Srbi izbiju na brdo Trtar i tako strateški priklješte Šibenik uz obalu po cijeloj dužini...) jer su Srbi htjeli zacrtat liniju upravo na šibenskom mostu pa osvojat sjeverno - na drugu stranu od šibenskog mosta - prema Vodicama - i onda tjerat uz obalu s te strane maksimalno daleko dok istodobno od Sukošana pored Zadra (nakon zamišljenog pada Sukošana...) tjerat uz obalu južno i spojit se kod Biograda oko kojeg ti postavljaš pitanje. Bio je polovicom devetog mjeseca 1991. i napad u sredinu tog prostora, prema samom Biogradu, ali taj pravac je u srpskoj zamisli bio najmanje bitan jer ionako su se namjeravali spojit kod Biograda kad mu priđu uz obalu s obje strane...

"Operacija obala" imala je 5 smjerova izbijanja na obalu - jedan kod masleničkog mosta i Novigrada što su počeli polovicom devetog mjeseca 1991. a ostvarili tek operacijom Udar početkom 1992. (ali ovo službeno nije ni spadalo pod operaciju Obala...)
Drugi pravac je bio preko Sukošana što su krenuli polovicom devetog mjeseca ali nisu uspjeli ostvarit. Nakon neuspjeha u devetom mjesecu ovaj pravac napada modificiran je u napad na sam grad Zadar u desetom mjesecu...
Treći pravac bio je na sam Biograd, što tebe zanima, tu su isto krenuli polovicom devetog mjeseca i zauzeli Polaču i najveći dio Tinja, ali jedan dio na području Tinja uspio se održat u našim rukama - kolko je to bilo značajno za biogradski pravac napada u smislu zaustavljanja napada ne znam...
Četvrti pravac bio je izbijanje na šibenski most gdje su krenuli i totalno poraženi i odbačeni nazad do Gaćeleza...
Peti pravac bio je izbit na brdo Trtar iza leđa Šibeniku pa se otamo spustit na šibensku Mandalinu dakle na more u samom Šibeniku gdje su imali opravdanja zbog ratne luke i vojnih objekata, isto su krenuli i nisu uspjeli do kraja, ali su zauzeli Drniš u procesu pokušaja preko tog pravca...

Ako pogledaš geografski najvažniji pravci za priklještenje Hrvatske uz obalu bili su ovi na samim bokovima operacije Obala, Biograd u sredini bio je najmanje bitan, nakon neuspjeha operacije Obala promjenili su plan i njihove glavne snage koncentrirane su direktno na Zadar jer su se u međuvremenu uzjogunili da im ne popadaju kasarne po Zadru sa velikim snagama (poučeni iskustvima iz Varaždina i mnogih drugih gradova gdje je palo puno toga što su oni planirali da ne može past - to možeš vidjeti u onim snimljenim telefonskim razgovorima polovicom devetog mjeseca 1991. gdje Milošević odbija povjerovat koje su sve kasarne u Hrvatskoj pale...)

.
Izostavio si Veliku Glavu
Gronk is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2021., 09:03   #972
bila je još jedna operacija u planu, "Maslinova grančica" nakon operacije Maslenica, nositelj je trebala biti jedinica Dragana Vasiljkovića.
Oni su tu nešto i ulazili u dubinu našeg prostora u izvidničke akcije, ali su brzo shvatli da nema ništa od toga.
hr1u00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2021., 17:32   #973
.

Piše na FHM da su iz JNA imali 05.10.1991. poginulog u Ninskom Dračevcu...
Nikad nisam čuo s naše strane da su taj dan čak do tamo doprle borbe...

.
Keva is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2021., 18:18   #974
Quote:
Keva kaže: Pogledaj post
.

Piše na FHM da su iz JNA imali 05.10.1991. poginulog u Ninskom Dračevcu...
Nikad nisam čuo s naše strane da su taj dan čak do tamo doprle borbe...

.
JNA je uzela Briševo došla do raskrsnice Mazija i srpskog zaseoka Poljak koje je, nekada, bilo dio sela Žerava, a koje se nalazi 2 km dalje prema Ninu. Došli su tenkovima i transporeterima do ulaza u selo Žerava malo pucali, vikali i vratili se natrag u Poljake i Maziju. Znači, nikakve borbe nije bilo. Kasnije su se povukli sa raskrsnice Mazije i iz Briševa u Murvicu jer su im naši, iz okolnih šuma, otimali vojnike i vršili diverzije po Briševu. Srića je bila da se radilo o mladoj vojsci, odnosno regrutima a ne četnicima. Pričao mi je stric da su jednom pretrčavali preko ceste kod raskrsnice Mazije točno ispred tenka a mitraljezac na tenku se pravio da ih ne vidi iako je gledao točno u njih... Uzmi u obzir da se radilo o seoskim stražama sa uglavnom lovačkim dvocjevkama i par kalaša koji nisu imali pojma što rade a išli su kao uništiti tenk

Ninski Dračevac je selo koje je sjeverno od Briševa. JNA nikad, bar po mojim saznanjima, nije bila u Ninskom Dračevcu niti je napadan Ninski Dračevac niti je išla sjeverno jer sjeverno nije bilo ništa zanimljivo za njih, sve su hrvatska sela a zapadno, prema Ninu, odnosno, točnije prema Zatonu je bila raketna baza Šepurine i neki cilj je bio spajanje. Mislim da je, u to vrijeme, jedan transporter JNA naišao na minu, u polju, između raketne baze Šepurine i Ninskih Stanova a Ninski Stanovi su prvo selo prije Nina kad gledaš od Briševa i Žerave. Možda se radi o tom događaju ali su vjerovatno krivo naveli Ninski Dračevac umjesto Ninski Stanovi jer, davno je bilo, ali mi se čini da sam čuo priče da su neki iz JNA nastradali u tom transporteru...

Kad je to vremenski bilo i odgovara li to 05.10. stvarno ne znam...

PS. U knjizi o 112. brigadi piše "U izvlačenju neprijateljska izvidnica s oklopnim transporterom naišla je na minu pri čemu je poginuo zapovjednik izvidnice". To se radi o proboju jedinica iz raketne baze Šepurine prema Aerobazi Zemunik, šumom, gajem između Kožna, Ninskih Stanova i Žerave, po knjizi nadnevak tog događaja je 06.10. što je ujedno i dan obrane grada Zadra.
__________________
"Jedno je percepcija, drugo su činjenice." - AAP
žerac76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2021., 19:45   #975
Quote:
žerac76 kaže: Pogledaj post
JNA je uzela Briševo došla do raskrsnice Mazija i srpskog zaseoka Poljak koje je, nekada, bilo dio sela Žerava, a koje se nalazi 2 km dalje prema Ninu. Došli su tenkovima i transporeterima do ulaza u selo Žerava malo pucali, vikali i vratili se natrag u Poljake i Maziju. Znači, nikakve borbe nije bilo. Kasnije su se povukli sa raskrsnice Mazije i iz Briševa u Murvicu jer su im naši, iz okolnih šuma, otimali vojnike i vršili diverzije po Briševu. Srića je bila da se radilo o mladoj vojsci, odnosno regrutima a ne četnicima. Pričao mi je stric da su jednom pretrčavali preko ceste kod raskrsnice Mazije točno ispred tenka a mitraljezac na tenku se pravio da ih ne vidi iako je gledao točno u njih... Uzmi u obzir da se radilo o seoskim stražama sa uglavnom lovačkim dvocjevkama i par kalaša koji nisu imali pojma što rade a išli su kao uništiti tenk

Ninski Dračevac je selo koje je sjeverno od Briševa. JNA nikad, bar po mojim saznanjima, nije bila u Ninskom Dračevcu niti je napadan Ninski Dračevac niti je išla sjeverno jer sjeverno nije bilo ništa zanimljivo za njih, sve su hrvatska sela a zapadno, prema Ninu, odnosno, točnije prema Zatonu je bila raketna baza Šepurine i neki cilj je bio spajanje. Mislim da je, u to vrijeme, jedan transporter JNA naišao na minu, u polju, između raketne baze Šepurine i Ninskih Stanova a Ninski Stanovi su prvo selo prije Nina kad gledaš od Briševa i Žerave. Možda se radi o tom događaju ali su vjerovatno krivo naveli Ninski Dračevac umjesto Ninski Stanovi jer, davno je bilo, ali mi se čini da sam čuo priče da su neki iz JNA nastradali u tom transporteru...

Kad je to vremenski bilo i odgovara li to 05.10. stvarno ne znam...

PS. U knjizi o 112. brigadi piše "U izvlačenju neprijateljska izvidnica s oklopnim transporterom naišla je na minu pri čemu je poginuo zapovjednik izvidnice". To se radi o proboju jedinica iz raketne baze Šepurine prema Aerobazi Zemunik, šumom, gajem između Kožna, Ninskih Stanova i Žerave, po knjizi nadnevak tog događaja je 06.10. što je ujedno i dan obrane grada Zadra.

Hvala...
Vjerojatno se radi o tome...


.
Keva is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2021., 13:56   #976
Quote:
Keva kaže: Pogledaj post
.

Piše na FHM da su iz JNA imali 05.10.1991. poginulog u Ninskom Dračevcu...
Nikad nisam čuo s naše strane da su taj dan čak do tamo doprle borbe...

.
Greška, nije ninski nego zd dračevac, radilo se o jednom nišliji ako se dobro sjećam
hr1u00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2021., 23:16   #977
Quote:
hr1u00 kaže: Pogledaj post
Greška, nije ninski nego zd dračevac, radilo se o jednom nišliji ako se dobro sjećam
https://www.63padobranska.com/pamtimo/

Iša san malo guglati na stranice veterana 63. padobranske brigade i da, tamo piše da je 05.10.1991. u Dračevcu Ninskom poginuo vojnik Dejan Obradović. To sa Dračevcem Ninskim je gotovo sigurno greška jer ne znam što su tamo mogli raditi i vjerovatno se odnosi na Zadarski Dračevac jer je 05.10. bio opći napad na Zadar.

Ono što mi je upalo u oči je da su svi pripadnici 63. padobranske brigade poginuli u Hrvatskoj (njih 6), poginuli na području Zadra iako su niški specijalci "viđani" od Vukovara do Dubrovnika...

03.02.1992. i 08.04.1992. su poginula po dvojca pripadnika 63. padobranske brigade na području Zemunika Gornjeg. To je već bilo duboko u Sarajevskom primirju i nije bilo otvorenih borbi, možda neke diverzije sa naše strane...

Tomislav Preberina, koji je bio Hrvat, je ubijen/poginuo pod neobičnim okolnostima ispred policijske postaje u Zadru ali mislim da je već bilo pisanja o tome na ovoj temi...
__________________
"Jedno je percepcija, drugo su činjenice." - AAP
žerac76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2021., 17:29   #978
Jučer nas je napustio Danijel Telesmanić Did, legenda Zadra, Domovinskog rata i zapovjednik 7. DP.
Počivao u miru Božjem.
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:27.