Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2017., 14:01   #81
Prošlo je skoro mesec dana od kada sam te videla poslednji put, moja malena.

Juče u kancelariji upoznala sam nekog novog kolegu, tek je počeo da radi. Pričali smo ko je odakle, rekla sam da imam dete. I rekla sam mu tvoje ime, dušo moja. Bolelo me. Strašno me bolelo. Osećam dušo moja mala, kao da te nema više. Nigde. Kad sam mu rekla tvoje ime, kao da sam govorila o nekom koga nema. Nigde, osim u mojim sećanjima. Prekinula sam razgovor sa njim, otišla dalje.

Možda ni mene više nema u tebi, srce moje maleno, zaboravila si me sigurno. Nema mame više. Nema me.

Stavila sam tvoje mindjuše na svoje uši. Dobila si ih za prvi rodjendan, ali ti ih nisam dala tada jer te nisam isto vidjala. A posle, ne znam zašto ti ih nisam dala. Nemaš probušene uši, a i plašila sam se da će onaj da ti ih uzme ili baci. Da nemaš ništa moje niti od mene. I tako sam ih čuvala, da ti ih dam kasnije. Ali sada ih nosim sama. Tvoje malene mindjuše.

Pitaju me ljudi koji znaju za ovo kako izdržavam. Ne znam odakle im to. Ja ne izdržavam ništa, ja sam umrla odavno. Mene nema.
Cake with rain is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 14:28   #82
Cake with rain, kako si? Ima li kod tebe što novoga? Kako se osjećaš?
__________________
Living is easy with eyes closed
LongHorizons is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 17:57   #83
Ovo je natuznija i najstrasnija prica na forumu!!!

Prosto ne mogu da zamislim da se desava u nekoj evropskoj zemlji!!

Nadam se da ce se sve resiti sto pre i da ces biti sa bebom, zauvek! A njemu zelim da trune od najgore bolesti!!
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 18:05   #84
Strašno...
Ima li kakvih novosti?
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 21:10   #85
Evo šta se dešavalo u medjuvremenu - išli smo na psihološko sudsko veštačenje tek u novembru prošle godine. Odmah su nam rekli da će dodati i psihijatrijsko veštačenje, ali na to smo bili pozvani tek u januaru ove godine.
Mišljenje veštaka tek bilo napisano sredinom februara i dostavljeno u sud. Sud uopšte nije reagovao, nego sam ja sama otišla početkom marta u arhivu i tamo našla kopiju mišljenja - za mene je dobro, utvrdili su veštaci da dete treba da živi sa mnom. Njega su opisali strašno ali istinito - da ima nekonzistentno i neadekvatnu percepciju stvarnosti, iracionalne strahove, njegove aktivnosti su usmerene samo na zadovoljavanje njegovih potreba, zahteva da ima kontrolu nad drugim ljudima ali ne dozvoljava da drugi imaju kontrolu nad njim, netrpeljiv, agresivan, ima nisku toleranciju na frustracije (eksplozivan zbog sitnica), deficit empatije, tretira druge instrumentalno i koristi ih za ispunjenje svojih ciljeva, egocentričan.

Zaključak koji su i psiholog i psihijatar dali za njega je da ima "osobine poremećaja ličnosti", nadam se da sam to dobro prevela. Kad čitam ovde na njihovom jeziku na internetu o tome što su dijagnozirali, pojavljuje se da je za to sinonim "psychopathy"! Ne koriste taj izraz u veštačenju, pa sad razmišljam da li je to isto!

Prestrašila sam se kad sam to videla! Da li to znači da je on pravi psihopata? Psihijatar je u veštačenju napisao da on nema oboljenja, ali ima taj poremećaj ličnosti. Ne znam kako to da tumačim sad. Išla sam sa advokatom do psihologa koji nam pomaže u slučaju da nam to protumači, i ona kaže isto kao što sam napisala.

Bojim se. Sud nam je zakazao ročište u sudu tek za skoro mesec dana. On je dobio kopiju veštačenja tek u petak prošli, i ponovo poludeo.

Zove me i priča mi preko telefona da to ustvari ja imam sve osobine koju su veštaci pripisali njemu. Ja samo ćutim i ne smem da mu kažem da to piše za njega a ne za mene. Moju malenu devojčicu još uvek drži u njegovom stanu. Do petka mi je i dozvoljavao da dolazim kod nje, a od subote mi više ne dozvoljava.

U subotu smo išli u kupovinu, koju sam ja normalno morala da platim (on trpa u korpu sve što hoće, a ja plaćam), posle mi je standardno oduzeo iz ruke račun da ne bih mogla da dokažem da sam ja to platila. I onda kad smo se vraćali do njegovog stana, sa nama je sve vreme u kolima bila i moja ("naša") devojčica. On se samo u jednom momentu zaustavio na ulici, čekao par sekundi, onda se okrenuo ka zadnjem sedištu gde smo sedele moja devojčica i ja, uključio kameru na telefonu i krenuo da snima. Ja sam pretrnula, znala sam da je opet smislio neku ogavnu, paklenu nameštaljku. Onda je rekao odjednom njoj: "Zbog čega mami nije dozvoljeno da dodje u naš stan? Zašto... šta je to mama tu uradila... u obraz tvoj... šta je uradila?", ona je ćutala sve vreme i onda je rekla "udarila"! Ja sam htela da povraćam, zavrtelo mi se u glavi i smračilo, trudila sam se svim silama da ne reagujem ni na kakav način, da se ne vidi moj užas prema njemu na mom licu, jer je sve vreme snimao. Tih nekoliko sekundi, ja sam videla kuda to vodi jer ga već dobro znam, i govorila sam smirenim glasom "šta se desilo malena? zašto to kažeš? mama te nikad nije udarila", i mazila sam je po obrazu.

Ona je bila izgubljena, videlo se na njenom licu da ne zna šta se dešava, jedno moje mučeno dete... On je njoj isprao mozak verovatno ranije tog dana i dan pre, i ponavljao joj sigurno da je "mama udarila u obraz, i više ne može da dolazi". UŽAS! Ja imam od ranije nekoliko snimaka u kojima on iz čista mira njoj govori "mama je bolesna (psihički), mama je mnogo bolesna... ali neće da se leči..." i "mama vrišti na tebe... da, vrišti mama na tebe" a dete jadno zbunjeno ili ćuti ili nekad ponovi šta on kaže (jer deca u tom uzrastu često ponavaljaju šta čuju), a jednom kad je razumela reč "vrišti" mu je rekla "mama ne vrišti, ne vrišti" a on njoj "mama vrišti"... Uništava mi dete!!! Kako da je spasim! Uništiće joj i dušu i srce! Nekad sam mu govorila da joj to ne govori, lii šaputala njoj kasnije šta je istina, ali ako on čuje onda me još i izudara pred njom pa se ona još više istraumira, tako da sad samo ćutim i trudim se da joj skrenem pažnju na neke igračke kad krene da joj puni glavu tim njegovim psihopatskim gadostima (ali i to mi retko uspe jer on ne odustaje dok ne kaže šta je hteo). Ona sad ima 2.5 godine...

Bože, kada će ova noćna mora da se završi... Ne mogu više, uništava mi dete!

Psihopata je sigurno poslao taj video snimak u sud. I ja bih volela da jeste. I volela bih da opet izmisli neku priču o tome šta se dešavalo par minuta pre tog snimka (izmišljao je i ranije slične priče samo što nije imao nikakav dokaz, ni za "moju agresiju" kao ni za šta drugo, baš ništa - što je jedan od komentara u veštačenju, u poredjenju sa bukvalno stotinama dokaza koje sam ja priložila). Volela bih jer on ne zna da sam i ja sve snimala samo audio, sakriveno, jer jedino tako mogu. I mogu da dokažem da nije bilo nikakvog sukoba kao i da naravno dete nije plakalo, niti da sam ja ikog napala.
Ali on mi je od tog dana zabranio da dolazim, opet. Izbacio me iz kola na sred ulice. Sad verovatno planira da se pojavi sledećeg meseca na sudu i da jadan objašnjava kako je eto veštačenje pogrešno, i da sam ja ludača koja bije dete.

Uspela sam u medjuvremenu ranije i da snimim par puta bebi siterku koja čuva dete u njegovom stanu kako mi priča da mora da me zaključa samu sa detetom u njegovom stanu, jer joj on tako naredjuje, i onda se čuje kako zaključava vrata i odlazi. Ne znam kako mi je uopšte palo na pamet da je navedem da to priča, jer ja nikad ranije nisam imala takve pokušaje, ali to isto može da me spasi na sudu sada. To tek treba isto da pošaljem u sud. Sa advokatom sam se dogovorila da pošaljemo dan-dva pre ročišta, jer on ako sazna ranije za te snimke neće opet ni da se pojavi na sudu.

I sad se bojim, šta ako mu sud poveruje, šta ako kažu eto on ima video snimak na kome se vidi da dete kaže "udarila", a ja imam samo audio snimak i tu se ne vidi šta se dešava (iako se čuje da se ništa ne dešava). Bojim se, jer u ovoj zemlji i ovom pravom sistemu mnogi su ludi, poremećeni i odvratni.
Cake with rain is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 22:00   #86
Žao mi je kad vidim da se nekome događaju tako strašne stvari kroz život. Jeza me hvata a pomoći nema ... Život stvarno zna bit nemilosrdan.
Drži se i gledaj se nekako izvući uz pomoć dobrog odvjetnika/ udruga iz ovog pakla, ne znam što bi drugo rekla. Vidim samo jednu stvar a to je da se ponavlja uvijek ista priča, čovjek ide s pozitivnom energijom, nadom i dozom naivnosti a dočeka ga pakao. Strava. Ni slučajno mu se nemoj vraćati!!! Nemaš što raditi sa takvom osobom. Glavu gore!
Josephine Anne is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 00:34   #87
Draga moja , užasno mi je žao zbog malene. Nadam se da neće ostati trajne posljedice. A što se njegove priče tiče, kao što ispira djetetu mozak -dječji psiholog bi trebao prokuziti što je istina, jer je ona mala. Ne znam u kojoj si državi, ali je ovo očaj živi. Problem je što ovakvi znaju kako uplašiti... što ne traži tvoj advokat da mu oduzmu dijete? Ne mora biti ni kod tebe, samo da je smaknu od njega. Neka kaže da za dijete postoji opasnost ako ostane i dalje kod njega. Iskreno, ja bih radije da ni ja ne vidim djete više nego da prolazi kroz takav pakao.. Traži da djete bude smješteno kod hranitelja uz dozvolu posjecivanja dok se ne donese odluka.
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2022., 19:57   #88
Pratila sam ovu tuznu temu… Da li je autorica jos uvijek na forumu, sto je sud odlucio?
Elica Page is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:07.