Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2017., 10:27   #1
pomoć oko obrta i neplaćenog dopusta

dragi kolege, molim ako mi netko može odgovoriti na pitanje, naime već sam lud i ja i supruga od pustih nazivanja ministarstava, obrtničkih komora itd...evo i sad sam maločas razgovarao sa ministarstvom obrta...

slijedeća situacija - supruga radi u školi, i planira otovriti svoj obrt paušalni. To je moguće, znamo. Ali sad nastaje problem - kad je pitala škole da joj daju godinu dana neplaćenog dospusta iz razloga da se posveti radu u svom obrtu oni šalju upit ministarstvu koje daje poduži odgovor, ali bitna stavka je da radnik koji je na neplaćenom ne može raditi za drugog poslodavca tj sklapati ugovor s drugim poslodavcem. Ok, mi opet šaljemo upit, da nam je jasno da ako radi u školi i uzme neplaćeno ne može sad se zaposlit u drugoj školi npr ali da se ovdje radi o radu kod sebe u paušalnom obrtu, i ukoliko je, a je, dozvoljeno raditi i imati svoj obrt di sad piše da kad sam na neplaćenom dopustu ne smijem raditi u tom istom obrtu u kojem sam smio tj je smjela raditi dok je bila normalno zaposlena. Nitko ne zna, samo ponavljaju ko mantru jedno te isto - osoba na neplaćenom ne smije sklapati ugovor s drugim poslodavcem blabla....tko je u pravu, oni ili mi što nam se čini da je možda neka rupa u zakonu, nedorečenost gdje bi se mogao obavljati njen posao u obrtu dok je na dopustu u školi?

pitanje je da li može bit na neplaćenom i radit u svom obrtu i ako bi se to moglo negdje pročitati?
mucalo55 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:23.