Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2017., 17:42   #1
Moć čvrstih odluka

Pamtite li razdoblja kada ste zaista primjenjivali cvrste odluke?
Je li vas moglo nesto toliko jako odrzavati u planiranju cvrstih odluka?

Ja bih zelio donjeti cvrste odluke da budem vise samostalniji, samopouzdaniji i da imam bolju koncentraciju. kako to postici?
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 20:55   #2
To ti je sve individualno.Zavisi od toga u kojim oblastima želiš da donosiš čvrste odluke, i za koji vremenski period, te koliko si realnou mogućnosti da ih sporvedeš.

I ja sam imam problema sa tim, ali ne u karkteru da izdržim, nego u smislu toga da li sam u pravu, odnosno da li to što radim mi donosi više koristi ili nekoristi da se tehnički izrazim.

Po meni bitne stvari:
Jaka volja prvo.
Uvjerenost u to što želiš sprovesti.
Spremnost na gubitak, odnosno da možda i nisi u pravu.(Npr donio si čvrstu odluku da postane kvalifikovan za neki posao, i upišeš taj faks, ako ti se vremenom javi porvi da to i nije bas tako kak si očekivao, da si mozda imao nešto bolje ili se možeš jos prebaciti i sl. ti napravi balasn-odnosno skontaj se dalje isplati ili ne).B
Bitno je ne pokolebati se na početku.Kad pređeš pola puta, bice ti se žao vratiti čak iako volju izgubis, mozes mehanički izgurati.

I na kraju, bitno je spovresti odluku a ne samo je donijeti, jer se milion odluka donosi dnenvno.

Naravno, ovo su sve takoreći floskule, sve zavisi od tvoje ličnosti i sprovođenja.


PS:Ako imas problema sa time da se bojiš neuspjeha prilikom donošenja neke čvrste odluke, i ako ti drugi savjetuju nešta drugo, a ti se pokolebaš po principu straha odgovornosti za svoje postupke, pa se pokolebaš ili postupiš kako drugi hoce samo da bi skinuo odgovrnost sa sebe, znaj da si opet postupio onako kako si ti htio, i da je to samo traženje lakšeg puta, jer čovjek ne može uraditi što neće.
Na tebi je sve.
imanuel kant 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 21:14   #3
Spremnost na gubitak? Hm, da, to je vezano za odricanja, a stvarno i je kroz zivot bilo odricanja i ono sto je podsjecalo na to.

Isto tako, izuzetno cesto me gnjave navike odgadanja
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 09:47   #4
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Pamtite li razdoblja kada ste zaista primjenjivali cvrste odluke?
Je li vas moglo nesto toliko jako odrzavati u planiranju cvrstih odluka?

Ja bih zelio donjeti cvrste odluke da budem vise samostalniji, samopouzdaniji i da imam bolju koncentraciju. kako to postici?
Izrazi jasnu namjeru da pronađeš uzrok postojećeg stanja, iščupaš ga s korijenom i na to mjesto posadiš svoje novo 'ja'.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 13:10   #5
Novo ja? Hm, toje vrlo teska misija
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 13:24   #6
Nađeš izvor inspiracije koja te vodi cilju..slušaš ljude koji imaju to što želiš, za bolju koncentraciju predlažem meditaciju i vježbanje.
addic7ed is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 22:06   #7
Trajniji izvor inspiracije mi je velika zelja da napokon nesto postignem u medjuljudskim odnosima koji su precesto prepromjenjivi.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 22:52   #8
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Pamtite li razdoblja kada ste zaista primjenjivali cvrste odluke?
Je li vas moglo nesto toliko jako odrzavati u planiranju cvrstih odluka?

Ja bih zelio donjeti cvrste odluke da budem vise samostalniji, samopouzdaniji i da imam bolju koncentraciju. kako to postici?
Kod riješavanja problema, već si postigao 50% "dobitka" samo što si dijagnosticirao problem. Ako smatraš da bi imao bolji život kad bi bio samostalniji, samopouzdaniji i imao bolju koncentraciju, onda znači da manjak tj nedostatak te 3 stvari ćini 1 problem.

Osobno znam o čemu pričaš, i sam sam imao isti problem, možda ne zbog istog razloga. Danas imam jako dobru koncentraciju, poprilično sam samostalan i dobro samopouzdanje.

Prvo sam dobio koncentraciju, zdravijom prehranom, šetnjom u prirodi, izbjegavanjem stresa i normalnim snom. U to sam ubacio i dodatke prehrani za bolji rad mozga i svakodnevno igranje online šaha.

Samostalnost dobijes voljom da radis nesto bez tudje pomoci. Sto vise manjih zadataka sam odradis, lakse ti je onda preuzeti i vece.

I sve to navedeno malo naboosta samopouzdanje. Za samopouzdanje je potrebno vec vise faktora, ali definitivno odstraniti otrovne ljude iz zivota je nuzan korak ka napretku.

Imas par ideja, sad se jos samo treba usuditi.
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 23:02   #9
Eh, da to sto kazes, manji zadaci kad se covjek dobro uhoda, pa poslije uspijeva i s tezim zadacima, a i to je onak, tocno, da velke kolicinie naizgled manjih problema ipak stvore velike.

A duboko u meni vjerojatno i jest to sto imam vece kolicine patnji bas zbog tih rana iz proslosti o kojima nisam dovoljno raspravljao saa samim sobom, i samim time utjecaj proslosti je donio cinjenice koje mi nisu pasale
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 19:25   #10
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Pamtite li razdoblja kada ste zaista primjenjivali cvrste odluke?
Je li vas moglo nesto toliko jako odrzavati u planiranju cvrstih odluka?

Ja bih zelio donjeti cvrste odluke da budem vise samostalniji, samopouzdaniji i da imam bolju koncentraciju. kako to postici?
Doneti odluku je najmanji problem, ono sto je tesko je sprovesti tu odluku u delo i to ne jednom, nego konstantno. Takvo nesto mora da potekne iz tebe samog, na mozes se ti odjednom, cvrstom odlukom pretvoriti u osobu kakva zelis da budes, nego moras postepeno da postanes takva osoba. To znaci, doneses jednu odluku, recimo, koncentracija. Nama svima su milion stvari u glavi i stalno preispitujemo da li je mozda vaznije uraditi ovo ili ono. To je pogresan put. Resis, hocu da uradim STVAR 1. Medjutim, STVAR 2 ti visi nad glavom i svako malo te gurka, da uradis tu stvar, iako je STVAR 1 hitnija i bitnija. Mene po nekada spopadne i STVAR 3 i STVAR 4 odjednom. Kako zadrzati koncentraciju, kada se stalno brines, misli ti lete, a i voleo bi malo da se opustis i ugodis sebi. Da poludi covek. Tajna je u disciplini. Moras nauciti da prema sebi budes veoma rigorozan i nepopustljiv. Ako si doneo odluku da hoces uraditi STVAR 1. Bavi se samo mislima na tu stvar, dok ne odlucis kako ces je uraditi. Kada to odlucis, znaci, hoces da se koncentrises (na ucenje, posao, brisanje prasine, svejedno na sta). U prvo vreme, moras da se ponasas robotski i da radis SAMO to sto hoces da radis, tako ces naterati mozak da se koncentrise i usmeri na STVAR 1. Cim se ti zaradis po pitanju STVARI 1, tesko sta ce da ti omete koncentraciju, kada si vec u sred toga. Znaci, problem je zaroniti u to sve i ne prestajati na samom pocetku. Samostalnost i samopouzdanje neces dobiti klikom na dugme. To je proces koji ti donosi onda kao rezultat samostalnost i samopouzdanje. I to nije ni malo kratak proces. Zato, ako hoces da nesto cvrsto odlucis, ti odaberi ono sto mozes u dogledno vreme da postignes. Ovako kako si napisao je sve previse povrsno i uopsteno, izgleda da ni sam ne znas tacno sta hoces, ali znas da hoces da budes drugaciji. Odaberi prvo, sta ti je najvaznije, pa tek onda radi na ostalim stvarima. Cim pocnes da svastaris i radis vise stvari odjednom, pisi propalo. Hajde sada se svrti i osmisli sta tacno hoces i to opipljivije, ne ovakvu maglu.
__________________
*Per aspera ad astra.*
AlessandraB is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 22:28   #11
Eh, da, to povremeno robotsko ponasanje me zabrinjqva jer ne uspijevam dovoljno dobro biti fokusiran, samim time se i javlja prevelika kolicina bizarnih strahova, zelio bih bbolji fokus na poslu, ali je posao realno vrlo dosadan, zelio bih opustenije prilaziti djevojkama, al precesto zvucim klasicno i onda me to koci
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 10:05   #12
Najtezi je osjecaj potistenosti i preveliki mix samookrivljavanja uz okrivljavanje drugih, borba sa samim sobom je vrlo zahtjevna
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 17:55   #13
Thumbs down

Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
A duboko u meni vjerojatno i jest to sto imam vece kolicine patnji bas zbog tih rana iz proslosti o kojima nisam dovoljno raspravljao saa samim sobom, i samim time utjecaj proslosti je donio cinjenice koje mi nisu pasale
Lako moguće. Recimo, uvjeren si da će se ako postigneš X (samostalnost) dogoditi nešto grozno. Naravno da ćeš tada naći načina da izbjegneš X.

Nema veze što se to nešto grozno već dogodilo - mozak ne razlikuje prošlost od budućnosti, iste se lampice pale kad se nečeg prisjećaš i kad maštaš o onome što bi se tek moglo dogoditi.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 12:02   #14
Eh da ma prolem je sto se pozitivna iznenadjenja tako rijetko dese, a jos je tu i neuspjesan stil zavodjenja
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 10:09   #15
Tuźno je u velkom gradu se osjeċat usamljeno poput stranca, cak i ne volim puno slobodnih dana
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 10:53   #16
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Pamtite li razdoblja kada ste zaista primjenjivali cvrste odluke?
Je li vas moglo nesto toliko jako odrzavati u planiranju cvrstih odluka?

Ja bih zelio donjeti cvrste odluke da budem vise samostalniji, samopouzdaniji i da imam bolju koncentraciju. kako to postici?
Pa i nije ti to neka sreca, samo da znas.
Ja sam takva od djetinjstva, danas jos gora. Nema sanse da ja kazem, od danas vise nema tog i tog, ili od sutra startam, a da se onda predomislim.
I to je takoder opterecenje. Takve osobe su previse odgovorne, previse ozbiljne, previse zive ukoceno.
Uvijek pokzsaj zivjeti u nekoj sredini. To je najzdravije.

Inace savjet, ako zelis nesto, npr, od sutra vise ne jedem cokoladu, banalni primjer, ali krenimo od toga, pripremi se za taj korak. Pripremi su unaprijed neku zamjenu za krizu, jer to sto ces ti pojesti jabuku a jede ti se mikado s rizom, nece biti bas od neke pomoci. Radije u tom prelaznom vremenu pojesti par suhih keksica tipa cajnih kolutica, ili nesto sto ce takoder biti slatkasto ali nece imati cokolade niti ikakvih drugih dodataka. I pomalo reduciraj.
Takoder i za bilo koju drugu odluku. Plan i priprema nose vise od 50% uspjeha.
Ako se vec moras boriti s njima. Meni to nikad nije bio problem, ali mi je stvaralo probleme u zivotu, u smislu sto nikad nisam bila dovoljno opustena.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 10:59   #17
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Eh, da, to povremeno robotsko ponasanje me zabrinjqva jer ne uspijevam dovoljno dobro biti fokusiran, samim time se i javlja prevelika kolicina bizarnih strahova, zelio bih bbolji fokus na poslu, ali je posao realno vrlo dosadan, zelio bih opustenije prilaziti djevojkama, al precesto zvucim klasicno i onda me to koci
Zasto ne pocnes trenirati nesto, uciti strani jezik, biti zadovoljan, umjesto sto imas te nezadovoljne praznine u zivotu? Posao si vjerojatno prerastao i trebao bi traziti nove izazove. I vjerojatno osjecas da si spreman na nesto drugacije, novo, da zasluzujes bolje, a koprcas se na mjestu.
Ako te to tjesi, i ja sam si to radila godinama, ali vjerojatno trebas proci sve faze pucanja i nezadoboljstva da napokon napravis raj prvi odlucujuci korak. Tek ce se tada stvari pokrenuti same od sebe.
I taj prelaz zna biti bolan, zbunjujuc i dugotrajan, zato vjerojatno i taj strah od svega novog, predosjecas sve to pa zato i pruzas otpor prema novom i drugacijem, ali sto duze cekas, duze ce trajati.
Medutim, kad se dogodi, osjetit ces oslobodenje.
Samo polako, doci ce to sve na svoje
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 11:09   #18
Eh, ma da, prema izmjeni rutine koji mi ocigledno ne odgovara, prema toj izmjeni jos uvijek pruzam otpor, i zbog tog se precesto zmixam i zamom sebi sam nejasan, a i preosjetljiv sam na to kad se moje greske preuvelucavaju a sve dobro se zaboravlja.

Al da, nesto se trebam pokrenut jer ovaj stil kuca - poso - kave vise ne pase i samom sebi kao da svjesno odbijam pruzat bolja isakustva
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 11:34   #19
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Eh, ma da, prema izmjeni rutine koji mi ocigledno ne odgovara, prema toj izmjeni jos uvijek pruzam otpor, i zbog tog se precesto zmixam i zamom sebi sam nejasan, a i preosjetljiv sam na to kad se moje greske preuvelucavaju a sve dobro se zaboravlja.

Al da, nesto se trebam pokrenut jer ovaj stil kuca - poso - kave vise ne pase i samom sebi kao da svjesno odbijam pruzat bolja isakustva
Postao si lijen. To je jedna od posljedica takvog nacina zivota. Ti i bi, ali ti se neda, pa te opterecuju i zamaraju sve te mogucnosti, i radije trunes doma nego da se pokrenes.

Prvo trebas izmijeniti cijelu energiju tijela. To ces postici na nacin da se pokrenes, john newman ti je dao odlican savjet i pislusaj ga.
Uvedi male promjene, u prehrani, u razmisljanju, nemoj odjednom poletjeti jer ce te to vrlo brzo iscrpiti.
Pocni hodati, brzo hodati i znojiti se, trcati, vjezbati doma, nemoj odmah u teretanu, jer si mozda jos uspavan i svi podrazaji ce ti biti prejaki za odjednom.
Ali pokreni se. Nemoj ocekivati da ces poceti jesti voce i.povrce i da ce ti to dati krila. Sam ces si ih dati i vidjet ces da ih imas, ali kad se pokrenes. Kad promijenis tu ustajalu i ukiseljenu energiju u sebi. Kad pocnes opet disati.
Covjeku po prirodi nije dato da miruje i da trune. A ti radis bas to.
Cim uvedes te promjene, vec nakon dva tjedna pocet ces se osjecati mocno. I nema veze ako posrnes, sve je to dio tvog novog puta i ucenja i preoblikovanja u novog sebe
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 11:46   #20
Da, trebam pobjedit lijenog sebe, i motivirat ga u kvalitetnijeg sebe

Pisanje pjesama me vise ne veseli, predepresivan to krug bude, treba mi fizicka aktivnost
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:54.