Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.12.2017., 17:10   #61
Klosta, hvala na odgovoru i interesu. Puno mi znači da barem ovako sa nekim izmjenim misli jer nemam sa kim pričati o ovome.

Ja mislim da sam znala da bi mi se percepcija ipak promijenila jer bi bila veća flegma. Rekla bi mu šta ga ide...i kad se smiri i dođe k sebi možemo opet razgovarati. Ne bi se upuštala u duge zamorne svađe kad je očito da je nepotrebno povrijeđen i reagira u trenutku zbog hsp i prošlih razočarenja umjesto da dobro promisli. Mene su te njegove reakcije stvarno pogađale...

Ali da. On mora poraditi na sebi, a ne sad imati stav da mu je najbolje da bude sam i da samo nanosi patnju te njega nitko ne razumije, kad s druge strane očito ne priča sa partnericom o svom problemu...pa kako da ga razumijem kad mi tako bitnu stvar ne kaže.
JustSpicy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 17:31   #62
Quote:
JustSpicy kaže: Pogledaj post
Klosta, hvala na odgovoru i interesu. Puno mi znači da barem ovako sa nekim izmjenim misli jer nemam sa kim pričati o ovome.

Ja mislim da sam znala da bi mi se percepcija ipak promijenila jer bi bila veća flegma. Rekla bi mu šta ga ide...i kad se smiri i dođe k sebi možemo opet razgovarati. Ne bi se upuštala u duge zamorne svađe kad je očito da je nepotrebno povrijeđen i reagira u trenutku zbog hsp i prošlih razočarenja umjesto da dobro promisli. Mene su te njegove reakcije stvarno pogađale...

Ali da. On mora poraditi na sebi, a ne sad imati stav da mu je najbolje da bude sam i da samo nanosi patnju te njega nitko ne razumije, kad s druge strane očito ne priča sa partnericom o svom problemu...pa kako da ga razumijem kad mi tako bitnu stvar ne kaže.

Ja moram priznati da sam u posljednjoj vezi imala vrlo slične ispade, i moj sada bivši je u jednom momentu prestao reagirati na iste, što je dovelo do još veće nesigurnosti s moje strane jer mi se činilo da mu se više jednostavno ne da, da mu nije stalo. Razlika je u tome što je moj bivši imao ozbiljnu dijagnozu i zapravo hranio moje nesigurnosti, odgovaralo mu je da me drži na rubu stolca. Kod tebe pretpostavljam nije riječ o ovome, a ako si zaista uvijek bila korektna i fer, tvoje razumijevanje bi valjda trebalo da vremenom urodi plodom. Ali i dalje mislim da je pitanje njegove odluke da se mijenja, i da jako malo veze ima s tobom, koliko god ti razumijevanja pritom imala.

Inače, ako se oboje zaista volite i ako je "samo" to razlog prekida, meni se ne čini kao nešto nepremostivo. (ali ne treba ni podcjenjivati te "mušice" koji će, ako se ne radi na njima prerasti u bumbare ili nešto )

Zadnje uređivanje Klosta : 25.12.2017. at 17:57.
Klosta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 18:50   #63
Kad sam rekla da želim prekinuti tj. da se moram maknut od njega i razmislit o svemu, u tom razdoblju nakon prekida smo se naravno čuli i raspravljali. Kad bi mu ja rekla za sve te scene i stvari koje su me povrijedile, da pokuša i mene shvatiti, bilo bi da zašto se vraćam u prošlost i zašto se ne mogu fokusirat na lijepe trenutke, a što se tiče posla da će počet riješavat stvari (to sam čula previse puta pa sam sumnjala), a razgovore o politici i nervozu potrudit će se smanjit...a vraćala sam se u "prošlost" zbog svojih strahova i jer to nije prošlost nego je to on.

Na kraj bi mene optuživao da ja sve to plitko i površno gledam, te njegove ispade, i da sam si sama kriva šta sam bila nesretna sa njim jer sam ja osjetljiva. Znači u jedan tren recimo da je svjestan da je težak i prizna to, a u drugi bilo bi da sam ja ta koja je preosjetljiva i da on nije odgovoran za moje nezadovoljstvo.

Tek neki dan, nakon što se nismo čuli 10 dana, je poslao poruku u kojoj priznaje da ima hsp, ali po mome ima još i neke druge probleme, jer u suprotnom bi to puno lakše obuzdao.

Prije nego šta sam saznala za hsp i na kraju proučila šta je to...ja sam stvarno počela pucat i po prvi put preko poruka počela ga vrijeđati jer me izluđivao sa tim "kriv sam" pa onda u sljedećem trenutku da nije nego sam ja osjetljiva. Rekla sam mu da je kreten, i jadan, dno dna, i manipulator i da ne kužim koji mu je qurac da se tako prevrtljivo ponaša. Dok bi on s druge strane, valjda frustriran tim svojim stanjem i time šta ga ja ne razumijem, počeo mene nazivati manipulatoricom i plitkom osobom koja na "prvi" znak problema bježi od navodno voljene osobe i jedva čeka da nađe novoga.

Kao što smo zaključili jako je osjetljiv, emotivan, nesiguran, želi voljeti i biti voljen....ali ako on sam nije spreman na promjenu i ne osvijesti se, onda valjda ja tu ne mogu previše napravit.

Ja mislim da njemu zbog njegovog stanja treba stručna osoba...netko tko će sa njim popričat i po pitanju nekih stvari pomoći mu da se smiri jer s obzirom da mu kritika teško pada sada više nisam sigurna da li bi moju pomoć shvatio kao nešto dobronamjerno ili napad koji ne vodi ničemu.
JustSpicy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 19:18   #64
Iskoristiti jocker "imam hsp" tek tako kad ti ništa drugo ne preostane je itekako manipulativno. Prebacivanje krivice na tebe također. ("Imam hsp" je u pomenutom kontekstu zapravo još samo jedan vid prebacivanja krivice na neku vanjsku okolnost.)
Zna se desiti da ljudi pomiješaju hipersenzibilnost sa covert narcissism-om, i jedni i drugi su hipersenzibilni, ali je razlika ogromna. Ne znam šta da ti kažem, ti ga najbolje poznaješ ali mi se taj dio s pretjeranom nervozom/emocionalnošću čini kao dio nekog većeg problema od hsp-a, pogotovo ako vuče neke traume iz djetinjstva (zanemarivanje, psih. ili fizičko zlostavljanje, napuštanje, itd). U svakom slučaju ti želim sreću, šta god odlučiš.

Zadnje uređivanje Klosta : 25.12.2017. at 19:32.
Klosta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 20:18   #65
Ah...ne znam više ni sama. Ispada manipulativan, ali nije on takav...samo nije valjda svjestan svojeg ponašanja i kakav dojam ostavlja. Iako on sumnja u to, stvarno se brinem za njega, i bilo bi mi lakše nastavit dalje kada bi znala da je pronašao svoj mir i da poduzima neke korake da to svoje stanje stavi pod kontrolom. Ima jako puno kvaliteta, ali nažalost ti ispadi i nervoza su me na kraju iscrpili.

Kao što si rekla sve polazi od njega samog, a meni nema smisla sad razbijat glavu sa šta bi bilo kad bi bilo i šta bi ja mogla napraviti...od njega bi bilo najviše fer da počne radit sam na sebi uz pomoć stručne osobe, a ne partnerice, te promjeni neke stvari u životu i tek onda može dati novu šansu vezi.

Hvala ti na komentarima.
JustSpicy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:54.