Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2017., 23:53   #1
Ovisnost i odvikavanje, pomoc i savjeti

Dosao sam do kraja. Sebi i svojim najmilijima sam napravio ogromnu stetu, u ekonomskom pogledu prvobitno ali ne treba zanemariti i druge posljedice jer imam osjecaj da sam godinama vec odsutan i da nisam niti dobar roditelj niti muz ni prijatelj. Sve sam upropastio i svijet mi rusi. O tome cu otvoriti drugu temu i pisati o svojoj tragediji.

Dosao je tren kada sam po prvi put cvrsto odlucio da jednom zauvijek prestanem sa tim. Zelim promijeniti svoj zivot. No to nece biti tako lako jer patoloski sam slucaj, vjerovatno najtezi oblik. Kladim se aktivno vec 15 godina, svaki dan, davno sam presao sve granice. Zelim prestati i to odnah. Znam da mi treba profesionalna pomoc te sam narucio vrijene i kod osobnog lijecnika te kod psihologa a sto je najvaznihe dobio sam i vrijeme za razgovor i u klinici koja se bavi raznim vidovima ovisnosti i odvikavanja. Buduci da su blagdani, to ce sve biti nakon nove godine.

No mene zanima sljedece, znam da ce ne hvatati krize i da cu se boriti sa samim sobom da ne bih se kladio ili razmisljao o tone. Bit ce velika borba u meni, iskusenja. Odrazavat ce se to i na moje zdravlje i stanje u svakom pogkedu.

Koje mi savjete mozete dati? Sta da radim da te faze ublazim i da ne budu bolne i teske? Sta da uradim da sacuvam zdravlje odnosno da ovaj proces sto manje negativno utice na moje zdravlje?

Zadnje uređivanje Samsung2007 : 23.12.2017. at 23:59. Reason: greske
Samsung2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 00:09   #2
Ne znam nažalost previše o samoj tematici, ali imam poriv napisati da imaš moje poštovanje zbog donesene odluke, želim ti da istraješ. Vjerujem da će se javiti drugi s više znanja i iskustva.
Klosta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 00:52   #3
Hvala mnogo mi to znaci. Vjerujem u sebe i optimistican sam. Ali moram da budem oprezan i da ovo ne shvatam olako jer sam vise nego ozbiljan slucaj . Zbog kocke sam zivot pretvorio u pakao. Postao sam strucnjak i profesionalac da slazem , sakrijem , da nadjem brz i efikasan nacin da ili dodjem do novca za kockanje ili da dodjem do novca da platim dugove i obaveze koje nisam mogao placati. Sem toga iz porodice nosim gene za razne poroke, ali sam ja ubjedljivo najdalje dogurao. Ali sa druge strane, davno sam priznao sam sebi da sam bolestan od toga a odnedavno me tek konacno napustila i ta utopijska ideja da ja od kockanja mogu doci do zarade. Vise u to ne vjerujem i to ce mi jako pomoci u ovom teskom procesu.
Samsung2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 01:03   #4
Quote:
Samsung2007 kaže: Pogledaj post
Koje mi savjete mozete dati? Sta da radim da te faze ublazim i da ne budu bolne i teske? Sta da uradim da sacuvam zdravlje odnosno da ovaj proces sto manje negativno utice na moje zdravlje?
Koje bolne i teške faze? Kako bi to trebalo negativno utjecati na tvoje zdravlje kaj si prestao kockat? Pa nisi ovisnik o lijekovima i drogama? Ako si ozbiljan i imaš dovoljno mozga i ljubavi prema svojim bližnjima prestat ćeš istoga trena lakoćom. Ako nisi lepo se upiši na odvikavanje ovisnosti od kockanja.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 01:17   #5
A niš odi se malo odmori

http://www.comunitacenacolo.it/hr/
__________________
La familia es todo para mì ...
Andreasas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 11:09   #6
S kime trenutno živiš? Tko ti je odlučio dat podršku? Radiš li? Koliki su ti prihodi? Koliki su ti dugovi?
Bezobrazno oko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 11:50   #7
m
Quote:
Bezobrazno oko kaže: Pogledaj post
S kime trenutno živiš? Tko ti je odlučio dat podršku? Radiš li? Koliki su ti prihodi? Koliki su ti dugovi?
pisao sam na drugoj temi detaljnije o tim problemima. Ovdje trazim savjete iz aspekta psihologije i kako se boriti sa odvikavanjem i kako savladati krize koje ce doci. Kolega gore rece da tu nema puno filozofije, kaze prestanes jednostavno i gotovo. Nazalost on ne zna niti moze pretpostaviti koji sam ja pakao prosao. Kockao sam godinama non stop, dakle od jutra cim se probudim na neke utakmice iz azije i australije pa uvece do kasno dok se ne zavrse i utakmice iz amerike. pakao je to vjerujte. sada sam jak i ne pada mi to na um vise da ikada uradim, ali znam da ce doci faze i iskusenja. to cu pricati i sa psihologom i sa strucnnjkom za odvikavanje. Ovako sam ja prestajao 3-4 puta i sve bude ok jedno vrijeme i opet krenem. Toga se bojim i zato sam trazio profesiobalnu pomoc i terapije. . Ovaj put je glavna razkika u tone da sam 100% odlucan da prestanem odmah, skroz i zauvijek i da je sansa da mogu zaraditi od toga nikakva, dakle 0%. prije sam uvihek imao vjeru i planove da nekim drugim nacinom i igrom mogu konacno zaradjivati od toga. no znam sada da je to velika glupost. Prije se mozda i moglo ali sada su kladionice toliko agresivne da su sanse za uspjeh svedene na promile. U mom slucaju su zakovane za 0% i sandsa da gubim su 100%. No to je toliki pakao za mene da bih prihe sebi naudio nego poceo ponovo.

sto se tice pitanja, evo odgovora, zivim sa suprugom i djecom u zajednickom stanu no oni ce me uskoro ostaviti kada im sve priznam. o toj sam temi pisao na temi zivot u dvoje.

zaradjujem solidno, pretvoreno u kn to bi bilo oko 15.000 kn mjesecno, za dugove svoje osobne moram izdvojiti sada skoro 12.000 kn mjesecno i to vise ne mogu. Banke me ubijaju. Kraj je. Pored toga za domacinstvo moram izdvojiti barem 8.000-10.000 kn. Ma pakao sam prosao i prolazim i dalje. Zadnje 2 god samo posudjujem novac da bih placao dugove jer obitelj a i niko drugi ne zna za to no sada moram da sve priznam jer nema izlaza i tu je kraj svega.

Zadnje uređivanje Samsung2007 : 24.12.2017. at 12:01.
Samsung2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 13:01   #8
mprijatelju bio bih najsretniji covjek na svijetu da je i pola od ovoga izmislheno. nazalost nije i to je moja tragediha i moj pajao kroz koji prolazim jako dugo. kladio sam se vec vise od 15 godina, zadnjih 5-7 godoba ucestalo, svaki dan i non stop. trazio sam nacin da tako vratim dugove a samo sam pravio nove. vec 2 god sam psihicki totaalnj spreman da prestanem znajuci da me ovo unistava no forsirao sam samo da nadhem izlaz iz krize. vise ni u to nenam ni sekunde vjere i znam da samo gubim
Samsung2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 13:07   #9
Quote:
Samsung2007 kaže: Pogledaj post
prijatelju bio bih najaretniji covjek na svihetu da je i pola od ovoga izmislheno. nazalost nije i to je moja tragediha i moj pajao kroz koji prolazim jako dugo. kladio sam se vec vise od 15 godina, zadnjih 5-7 godoba ucestalo, svaki dan i non stop. trazio sam nacin da tako vratim dugove a samo sam pravio nove. vec 2 god sam psihicki totaalnj spreman da prestanem znajuci da me ovo unistava no forsirao sam samo da nadhem izlaz iz krize. vise ni u to nenam ni sekunde vjere i znam da samo gubim
Ok. Odlučio sam ti vjerovat. Mogu ti samo reći jednu stvar. Učini to. Prestani analizirat.Naravno da gubiš i uvijek buš gubio kao i svi. Iskreno mi je žao ali moraš sve u detalje reći svojoj familiji. Bez toga neće ići. Nadam se da će imati razumjevanja da ti pomognu. AKo shvate da si bolestan čovjek možda i smognu snage. No moraš priznat svima da si bolesnik. To je ključno. Da li si bio kod psihologa? Da li si iz Zagreba?
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 13:11   #10
Prvo moraš sve rasčistit, i vidit kakvi su ti temelji ostali.

Svi dugovi na papir, postavit prioritete vraćanja.

Razgovarat s obitelji, vidjet hoće li ti biti podrška. Ako prepustiš kontrolu novca, odlučiš se za psihoterapiju, postoji dobra šansa da će ipak ostat uz tebe.

Nakon toga, možeš počet tražit savjete za pomoć oko kocke.
Bezobrazno oko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 13:11   #11
Quote:
Samsung2007 kaže: Pogledaj post
Dosao sam do kraja. Sebi i svojim najmilijima sam napravio ogromnu stetu, u ekonomskom pogledu prvobitno ali ne treba zanemariti i druge posljedice jer imam osjecaj da sam godinama vec odsutan i da nisam niti dobar roditelj niti muz ni prijatelj. Sve sam upropastio i svijet mi rusi. O tome cu otvoriti drugu temu i pisati o svojoj tragediji.

Dosao je tren kada sam po prvi put cvrsto odlucio da jednom zauvijek prestanem sa tim. Zelim promijeniti svoj zivot. No to nece biti tako lako jer patoloski sam slucaj, vjerovatno najtezi oblik. Kladim se aktivno vec 15 godina, svaki dan, davno sam presao sve granice. Zelim prestati i to odnah. Znam da mi treba profesionalna pomoc te sam narucio vrijene i kod osobnog lijecnika te kod psihologa a sto je najvaznihe dobio sam i vrijeme za razgovor i u klinici koja se bavi raznim vidovima ovisnosti i odvikavanja. Buduci da su blagdani, to ce sve biti nakon nove godine.

No mene zanima sljedece, znam da ce ne hvatati krize i da cu se boriti sa samim sobom da ne bih se kladio ili razmisljao o tone. Bit ce velika borba u meni, iskusenja. Odrazavat ce se to i na moje zdravlje i stanje u svakom pogkedu.

Koje mi savjete mozete dati? Sta da radim da te faze ublazim i da ne budu bolne i teske? Sta da uradim da sacuvam zdravlje odnosno da ovaj proces sto manje negativno utice na moje zdravlje?
S obzirom da me sve zanima,malo sam čitao o tome,pa i slušao o liječenju ponajprije od alkohola.

Moj najskromniji savjet bi bio-polagano smanjivati to,a ne da slučajno kažeš nema ništa više od sada i to je to.Smanji uloge,prorijedi da bude svaki drugi,pa treći dan.

Mislim da puno veće savjete nećeš niti od doktora dobiti.Samo luđak bi napravio odmah rez,znači treba postepeno.

A zapravo je sve na tebi da to i uspiješ.
mgrci43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 20:00   #12
nema tu smanjivanja, kao sto rekoh 2-3 puta sad do sada prestajao ali nisam prestajao zauvijek, nego bih rekao nema igranja jedan period dok ne spustim loptu na zemlju i pronadjem novi i kao uspjesan nacin igranja. Naravno da sam se uvijek vracao na iste navike i istu kolicinu igranja i gubljenja. Nema od toga nista.

Ja sam pobihwdio davno i ovisnost o poker aparatima ali to je neznatno u poredjenju sa kladjenjem jer je ovo kompleksno i buduci da volim sport tu je i velika strast. No nena vise. Ne igram 2 dana, nije to nista ali ono sto primjetim jeste to da su mi ova dva dana bez kockanja duga kao dvije godine u poredjenju sa dva dana kada sam kockao. Ja cu uspjeti i nikada vise necu da se kladim i kockam. Nadoknadit cu i novac, pitanje je koliko ce mi vremena trebati, 4, 5 ili 10 godiba, nebitno I za ekonomiju imam velike planove, radit cu mnogo vise i uci u neke privatne poslove, smanjit cu svaki vid potrosnje, nema luksuza, a da ne spominjem da vise nece ici novac na kocku. Izgubit cu vjerovatno obitelj i to me moze opasno potresti u svakom pogledu, ali sta cu, ostaje mi da zivim. Takodje sam sebi obecao da cu prije sebi nauditi nego cu poceti da kockam ponovo.
Samsung2007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:36.