Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2018., 13:39   #1
Nesigurnost u vezi, depresija i anksioznost

Pozdrav forumasi,
Naime moj problem je taj sto sam dosta nesiguran u sebe, a samim tim i u svoju vezu , koja mi realno gledajuci ide super, a djevojka mi nedaje nekog povoda da se osjecam nesigurno..Vidimo se jedan dan, sve super funkcionise,i tako svaki put kad se vidimo, ali djaba , cim sam odvojen od nje pocnem sebi umisljati kako se dopisuje sa nekim drugim, kako joj se neko.drugi mozda svidja sa strane, al stvatno mi.ne daje ikakvog povoda za to, vec ja to sam.sebi umislim..recimo nekakko mi.najvise stvara problem drustvene mreze, ima.isntagram sto je sasvim normalno dns, medjutim.ja kad vidim da.ima recimo blizu stotinjak lajkova na nekoj slici meni odmah bude krivo, i krenem gkedato ko.joj je sve lajkovo sliku, onda ulazim u profile tih osoba da vidim.kakvi su, poredim.ih sa sobom, gledam da li je ona njima.lajkala sliku, kazem vam, upao sam.u neko posesivno opsesivno stanje iz kojeg se nmg.sam.izvuci, tako da sam.potrazio i pomoc psihologa , samo moram docekati termin jbg..Iako je moja djevojka prva stavila i na instagram ono ispod svog imena u opisu, srce i jos nekih znakova, datum.kad smo se skontali i prvo slovo mog imena i pokazala mi to ono ko da mi se pohvali da me voli da ovo ono, i stoji joj to i svi njeni pratitelji vide da je u vezi i da ocigledno ima nekog i da je u vezi..evo recimo.primjer objavi neku nic sliku na instagramu kija je fkt normalna u smislu.pristojna , neki selfi , a inace su joj sve slike pristojne , inace je djevojka pristojna i cak.pomalo stidna..i objavi predamnom.sliku i odmah nakon toga objavi story nasu zajednicku sliku i ono nadjidja srcadi svega i bas mi je bilo to simoaticno i drago, ali dan dva nakon toga ja sebi pocnem.umisljati kakko ce ona mene ostaviti kako me.ne voli toliko , kako ima.neko u tajnosti ko.joj se svidja, al u podsvjesti sam.svjestan da nine tako jer nam.veza super funkcionise i dosta puta mi.govori da.ona misli da je to sve san njoj, jer nije se nikad.osjecala ovako voljeno i lijepo kao samnom, ali djaba evo dva dana umisljam.sebi kakko se sa nekim.dopisuje ,.kako bi me ostavila a ne zna kako..Komunikacija nam.je super, srcad puse pljuste tepamo.jedno drugom,.doduse ja njoj svako malo govorim.kolko.je volim, mozda bas zbog te nesigurnosti da je ne izgubim joj toliko to i ponavljam, a ona se kaze sva zacrveni i postidi jer fkt djevojka je malo stidna a prsitojna i odgojena malo.je reci..
Ugl.do te mjere sam zglajzo da gledam kome sve lajka slike i ko njoj lajka slike i koga prati nq instgr i ko nju pratii recimo naletim na nekog momka a znam.da joj je prijatelj iz srednje i vidim lajka mu gotovo svaku sliku a i on njoj haman , pocnem.sebe porediti sanjim.odmah , kontam.bolji je od mene, sigurno.ce se pokupitti sa njim.a.mene.ostaviti hahah, iskreno malo.ludo i.manijakalno zvuci al stacu, al poenta je da objavi cesto story sa.nasom.slikom.i.ja isto i nema.mi.logike na.kraju da se.dopisuje sa nekim.drugi i.vjerujem.da.to.ne radi jer je fkt ko osoba prva liga, i cak nema ni sifru na.mobitelu i kad smo.skupa negdje citavo vrijeme.stoji na stolu i nikad joj se niko nije javio od drugih muskaraca a ni ona se ne dopisuje ni sakim barem tako sam skontao, i kad joj se recimo.javi prijateljica ona predamnom.uzme telefon otvori mesendjer i pise ne krije nista, udje na instagram i normalno gleda novosti predamnom nista znaci ne krije od mene ali djaba sve to mi daje mir nekih dan dva, a cim se ne vidimo malo duze vremena zbog faxa i poslovnih obaveza odmah mi se pocnu javljati sumnje neke i tk mi stvarno pocinje uticati na kvalitet zivota, stvara mi nervozu depresiju..Jos da dodam.drzi nasu zajednicku sliku na pozadini telefona i to mi isto daje do znanja da me voki i dajoj je stalo do mene i stvarno mi to i govori al djaba..kazem odlucio sam.otici kod.psihologa ali bih volio kada bi neko mogao od vas da.mi da nek8 savjet, kako da se.izborim.sa tim, vokio bih kada.bi neko kao.ja.imao.slicna iskustva pa da mi kaze kakko se nosio sa tim stvarima..text jeste malo.duzi, ali vjerujte da ima jos kaion stvari koje me.muce i uvjek nesto zaboravim napisati al mislim da sam.suatinu rekao...
Da dodam da.se vec neko vrijeme lijecim od anksioznog poremecaja, ugk vezano za neke strahove od bolesti hipohondricna stanja i to, pijem.i neke lijekove,ugl to mi je super sad nemam nikakvih smetnji, ali me sad ova psihicka tegoba vezano za nesigurnost u sebe u vezu u zivot ubi..
Da dodam da sam.vec jednom.pricao sa njom na tu temu i da sam.je pitao da li su se njena osjecanja prema.meni promjenila a fkt nisam.imao nikakvu indikaciju i razlog za to pitanje osim moje lude glave, na sta mi je.odgovorila da nisu i zamolila me.da je vise to ne.pitam jer je na neki nacin tako povrijedim jer mi nije dala nikakvog povoda da tako tazmisljam , gako mi je rekla i upravu je mislim...
AnonimAnn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 14:03   #2
Najprije nauči stavljati točki i zarez gdje treba a ne ovako...

Drugo, očigledno imaš poblem jer ne možeš podnijeti niti pomisao o odbacivanju. Što će tek biti ako ti cura zaista da povoda?
Naime ne živiš sam na svijetu, i drugi ljudi su tu a ljudski osjećaji nisu vječni već se mjenjaju. Vrlo je izgledno da nas partner napusti zapravo malo veza traje do kraja života. Pri tome smo mi ljudi ljudi, i sebični, i licemjerni, i radimo pogreške, i oboljevamo i izgubimo posao i zdravog ćuka u glavi.

Što hoće reć da nema nikakve sigurnosti za ništa u životu. Nitko i ništa na ovom svijetu ne može spriječiti da te neka cure ne prevari ili ostavi ili jednostavno izgubi osjećaje za tebe pa da si najsavršeniji da savršeniji ne možeš biti. Tvoj zadatak, zapravo sveti gral tvog ozdravljenja je da tu životnu činjenicu jednostavno prihvatiš bez obzira koliko ti to teško bilo. Druge nema.

Lijek je da živiš dan po dan i uživaš u onom dobrom. Ta životna spontanost će i curu vezati uz tebe jer je to zdrav i pozitivan odnos prema životu. I ti i ona shvaćate da ste u vezi jer se volite, razumjevate i podržavate, i da je to prije svega splet okolnosti, privlačnosti i vaših osobnih odluka. Oboje znate u isto vrijeme da na svijet postoji mnogo ljudi sa kojima bi mogli ostvariti vezu. No zajedno ste jer vas mnogo toga zajedno veže i lijepo vam je zajedno.

Gubitak je sastavni dio života, kako si pronašao svoju djevojku, tako ju možeš i izgubiti. Naravno da ćeš se potruditi u vezi jer ju voliš, naravno da će te ponekad biti srah gubitka, no moraš prihvatiti da si ti osobno generator vlastitih problema koje ćeš prenijeti i na nju. Potraži pomoć psihologa i odradi taj problem kojeg imaš jer je on zaista ozbiljan. Posesivni ljudi su jako teški partneri, pobrini se da to riješiš...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 14:23   #3
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Najprije nauči stavljati točki i zarez gdje treba a ne ovako...

Drugo, očigledno imaš poblem jer ne možeš podnijeti niti pomisao o odbacivanju. Što će tek biti ako ti cura zaista da povoda?
Naime ne živiš sam na svijetu, i drugi ljudi su tu a ljudski osjećaji nisu vječni već se mjenjaju. Vrlo je izgledno da nas partner napusti zapravo malo veza traje do kraja života. Pri tome smo mi ljudi ljudi, i sebični, i licemjerni, i radimo pogreške, i oboljevamo i izgubimo posao i zdravog ćuka u glavi.

Što hoće reć da nema nikakve sigurnosti za ništa u životu. Nitko i ništa na ovom svijetu ne može spriječiti da te neka cure ne prevari ili ostavi ili jednostavno izgubi osjećaje za tebe pa da si najsavršeniji da savršeniji ne možeš biti. Tvoj zadatak, zapravo sveti gral tvog ozdravljenja je da tu životnu činjenicu jednostavno prihvatiš bez obzira koliko ti to teško bilo. Druge nema.

Lijek je da živiš dan po dan i uživaš u onom dobrom. Ta životna spontanost će i curu vezati uz tebe jer je to zdrav i pozitivan odnos prema životu. I ti i ona shvaćate da ste u vezi jer se volite, razumjevate i podržavate, i da je to prije svega splet okolnosti, privlačnosti i vaših osobnih odluka. Oboje znate u isto vrijeme da na svijet postoji mnogo ljudi sa kojima bi mogli ostvariti vezu. No zajedno ste jer vas mnogo toga zajedno veže i lijepo vam je zajedno.

Gubitak je sastavni dio života, kako si pronašao svoju djevojku, tako ju možeš i izgubiti. Naravno da ćeš se potruditi u vezi jer ju voliš, naravno da će te ponekad biti srah gubitka, no moraš prihvatiti da si ti osobno generator vlastitih problema koje ćeš prenijeti i na nju. Potraži pomoć psihologa i odradi taj problem kojeg imaš jer je on zaista ozbiljan. Posesivni ljudi su jako teški partneri, pobrini se da to riješiš...
Ma za ove tacke, telefon me zeza, mjesto razmaka, tacke mi puca, al nejse..sve bih se slozio sa tobom, jer mogu misliti kako.bih njoj bio tezak, kad sam sebi sad ovako tezak i kad nabijam.ovakav pritisak u glavi, a psjecaj je katastrofa vjeruj mi, al evo nadam se aBd da ce me to.proci uz pomoc psihologa, zato sam se i obratio strucnom.licu, ali i dosta ovako pomaze kad podjelim.svoj problem sa nekim na forumu koga ne znam...
AnonimAnn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 14:54   #4
Quote:
AnonimAnn kaže: Pogledaj post
Ma za ove tacke, telefon me zeza, mjesto razmaka, tacke mi puca, al nejse..sve bih se slozio sa tobom, jer mogu misliti kako.bih njoj bio tezak, kad sam sebi sad ovako tezak i kad nabijam.ovakav pritisak u glavi, a psjecaj je katastrofa vjeruj mi, al evo nadam se aBd da ce me to.proci uz pomoc psihologa, zato sam se i obratio strucnom.licu, ali i dosta ovako pomaze kad podjelim.svoj problem sa nekim na forumu koga ne znam...
Riješi to jer činiš veliko sranje sebi. Upropastit ćeš si potencijalno odličnu vezu, priliku za brak, djecu, zbog običnog straha od odbacivanja.
Pokušaj sebi staviti u glavu, ako me ostavi jednostavno nije osoba za mene i šta će mi takva. Ima drugih žena kojima će biti stalo do mene. Svoj integritet ne smiješ gubiti ako te netko ostavi, to se svima događa stalno, jest da je teško ali je sastavni dio života. Ne razmišljaj mnogo o tome, prihvati.
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 15:27   #5
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Riješi to jer činiš veliko sranje sebi. Upropastit ćeš si potencijalno odličnu vezu, priliku za brak, djecu, zbog običnog straha od odbacivanja.
Pokušaj sebi staviti u glavu, ako me ostavi jednostavno nije osoba za mene i šta će mi takva. Ima drugih žena kojima će biti stalo do mene. Svoj integritet ne smiješ gubiti ako te netko ostavi, to se svima događa stalno, jest da je teško ali je sastavni dio života. Ne razmišljaj mnogo o tome, prihvati.
Ima ti i ta mjesta, samo.je poenta da ja.kad se zaljubim da ne vjerujem.da ce nakon te osobe ikad naici druga bolja i da se nikad necu zaljubiti i voljeti kao tad, to mene isto zeza, i odmah je zamisljam sa drugim.nekim u zagrljaju, anismo ni raskinuli i misim da smo daleko od toga barem.trenutno hahab, malo.komicno razmisljanje al stacu moram.to mjenjati kakko znam i umijem
AnonimAnn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 15:28   #6
A mislio sam da ima.vise aktivnih clanova na.ovu temu, jer bih vio cuti jos neko misljenje i savjet neki eventualno, ili bas neku situaciju slicnu mojoj... 🤔
AnonimAnn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 23:51   #7
Ako hoce drugog naci ce drugog bio ti ljubomoran ili ne tak da opusteno i zgasi drustvene mreze.
__________________
Poput lopova zgrabim trenutak i učinim ga svojim.
''Facta, facta, non verba!''
Mme is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 19:14   #8
Quote:
AnonimAnn kaže: Pogledaj post
A mislio sam da ima.vise aktivnih clanova na.ovu temu, jer bih vio cuti jos neko misljenje i savjet neki eventualno, ili bas neku situaciju slicnu mojoj... 🤔
Stari, nisi sâm, i ja prolazim sličnu situaciju. Unazad godinu dana sam postao užasno ljubomoran, a supruga mi ne daje apsolutno nikakvog povoda za to. Najgore je to što prije nisam uopče bio takav, ali prije godinu dana mi se jako bliska osoba razbolila i stalno sam pod stresom, pa mislim da sam upravo zbog tog svakodnevnog stresa postao ovakav. Čitam po internetu kako su ljubomorni ljudi nezadovoljni sobom, s niskim samopouzdanjem i mislim da tu ima istine. Naime, iako imam vlastitu kuću, auto, solidan posao, ženu koja me voli i 3 prekrasne djece, ja sam svejedno nezadovoljan sobom i stalno mislim kako su svi drugi ljepši, bolji, pametniji, sposobniji, uspješniji, bogatiji od mene.
Ajd, jedino što ne radim ženi ljubomorne scene, nego kad me tak uhvati to ljubomorno ludilo, zadržavam to u sebi i, naravno, ludim i svakakve mi onda ideje padaju na pamet. Ne znam, možda mi je stvarno vrijeme da posjetim psihijatra jer mi se čini da sam skroz "otišao u k....".
Jozo Jozic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:11.