Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2010., 19:32   #61
Quote:
ja_a kaže: Pogledaj post
A jebate koje su to zavrzlame... kaj na kraju te priče ostanem živ ili ne?
Ma meni bi prije svega trebao dobar psihijatar. Ne znam gdje ima takav... definitivno ne želim nekog štrebera koji će me jebati u mozak frojdovskim sranjima i ispitivati me o sexualnim željama prema mojoj majci
ni ja ne vjerujem baš u ta frojdovka sranja....ovako ja gledam na to....sami isprovociramo mozak svojim razmišljanjem i postupcima da napravi taj klik i prisilimo ga da tako radi...da bi se vratio starom načinu rada treba proteći neko vrijeme i to je to....evo moj slučaj kao primjer....prvi put je bila trauma zbog veće količine šita pomiješanog sa alkoholom....drugi put pretjerana briga oko zdravlja....kakve veze imaju sa tim neki događaji iz djetinjstva kojih se i ne sjećam....nikada prije toga nisam bio anksiozan niti sam imao bilo kakvih drugih psihičkih problema....naprotiv,odličan učenik koji je puno obećavao a na kraju ništa od toga nije napravio....ne kajem se zbog toga jer sam ja zadovoljan sobom a tko nije zaboli me uho za to....nakon tog neugodnog iskustva sa alkoholom i šitom mučio sam se godinu i pol dana sa tim pa se povuklo.....kako došlo tako prošlo.....u to vrijeme nisam ništa mijenjao na sebi niti u sebi niti sam se osvijestio.....zašto traju te psihoterapije tako dugo....upravo zato što će se to stanje povući ionako....zato ne vjerujem u psihoanalizu.....ako to nije istina što tvrdim evo neka me sada vrsni psihoanalitičar izliječi odmah i neka pobije moju tvrdnju....isto tako nisam imao nikakvih simptoma anksioznosti 20 godina poslije toga i prije dva mjeseca opet se vratilo....opet će biti ista stvar,nadam se.....držat će me jedno vrijeme i pustiti....ovaj put neću izbjegavati lijekove i mučiti se.....kad popijem lijek sve mi je ravno....jednostavno otupim ne te stvari....jedina stvar koja mi sad smeta je ta spoznaja da bez njih ne mogu normalno funkcionirati.....to je dobro jer će me prisiliti da ih se što prije otarasim.....uzimti ću ih jedno vrijeme i prestati.....nadam se da neću dugo čekati na to.....već je prošao jedan mjesec....ostalo je još pet pa ćemo vidjeti.
orbit6468 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 19:53   #62
A zbilja ništ nemre čovjeka sjebat ko vlastiti mozak već sam tak bijesan... evo napravio bar 10 pretraga i svi nalazi okej, a sada mi stara i moja doktorica stalno izmišljaju "a možda je ovo.. a možda je ono"... poludjet ću više od pretraga. LUD SAM U PM .. ETO KAJ MI JE
Glupi mozak ode u safe mode.. krasno, a ja sada neka se nosim s time.. a nit sam ikad pušio travu, ni duhanske, nit se drogirao, već eventualno opio tu i tam i hitna mi je znala doć kolko sam nekad znal popit, pa nikad nisam upao u ovo stanje, a sada trijezan već godinu dana, popijem frtalj šalice kave i pošandrcam i sva panika izađe van manifestirajući se na bar 5 odvratnih načina
Jednostavno ZNAM da mi neće psihijatri pomoći jer sam kao prvo narcisoidan i brijem si da sam pametniji od njih... ma nek sve ide u k više.... budem se nakljukao nekim tabletama i spavao do smaka svijeta.
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 20:25   #63
moran priznat da vas kužim o čemu govorite, ti osječaji koji se javljaju kod vas neko su vrijeme i mene mučili, bila je to posljedica jednog šokantnog i traumatičnog doživljaja u mom životu.
kod mene to nije trajalo dugo nit sam pio ikakve tablete protiv toga, već sam sam skužio u čem je problem i izborio svoju bitku.
evo kako ja mislim : svi smo zdravi samo problem nije u nama kao osobama već se nalazi u mozgu, mozak kao spoj kemijskih i elektronskih podražaja često zajebaje nas i mogučnost percepcije realnosti. možemo se boriti tako cijeli život ( u biti samo se vrtimo u začarani krug) u nastojanju da riješimo te probleme bilo tabletama ili terapijom.
međutim meni je palo na pamet odakle uopće ti problemi proizlaze, i onda su mi na pamet pali primitivni ljudi ( plemena koja žive daleko od civilizacije i svega što ih jebe u mozak - stresa ) niko od njih sigurno ne pati od depresije ili ostalih sranja.
ja sam potaknut tim razmišljanjem sagledao svoje probleme ne kroz mozak, razmišljanjem o njima, već sam se uzdignuo na višu razinu, na razinu onoga što ja zapravo jesam. gledao sam na to sve svojim unutarnjim bićem, onim pravim JA i problemi ne samo da su nestali već sam shvatio da problemi nikad nisu ni postojali, već da je to samo posljledica nestabilnosti u mozgu.
svi samim tim što smo ljudi imamo to unutarnje biće ( JA ) može se nazvati i podsvijest. međutim ovaj ubrzani način života i sve nove stvari koje se dešavaju udaljavaju nas od nas samih.
U procesu meditacije shvatio sam da ono istinko ja nitko i ništa nemože iskvariti niti uništiti, našao sam svoj mir i ništa mi od tada nije problem u životu.
možda će se nekima ovo činiti debilno ili previše komplicirano, ali shvatite ovo: kada bi mozak upravljao našim životima, bili bismo obične životinje, ništa više.

eto kome se da razmišljat o ovome nek prokomentira, peace
 
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 20:34   #64
Quote:
armagedon20012 kaže: Pogledaj post
moran priznat da vas kužim o čemu govorite, ti osječaji koji se javljaju kod vas neko su vrijeme i mene mučili, bila je to posljedica jednog šokantnog i traumatičnog doživljaja u mom životu.
kod mene to nije trajalo dugo nit sam pio ikakve tablete protiv toga, već sam sam skužio u čem je problem i izborio svoju bitku.
evo kako ja mislim : svi smo zdravi samo problem nije u nama kao osobama već se nalazi u mozgu, mozak kao spoj kemijskih i elektronskih podražaja često zajebaje nas i mogučnost percepcije realnosti. možemo se boriti tako cijeli život ( u biti samo se vrtimo u začarani krug) u nastojanju da riješimo te probleme bilo tabletama ili terapijom.
međutim meni je palo na pamet odakle uopće ti problemi proizlaze, i onda su mi na pamet pali primitivni ljudi ( plemena koja žive daleko od civilizacije i svega što ih jebe u mozak - stresa ) niko od njih sigurno ne pati od depresije ili ostalih sranja.
ja sam potaknut tim razmišljanjem sagledao svoje probleme ne kroz mozak, razmišljanjem o njima, već sam se uzdignuo na višu razinu, na razinu onoga što ja zapravo jesam. gledao sam na to sve svojim unutarnjim bićem, onim pravim JA i problemi ne samo da su nestali već sam shvatio da problemi nikad nisu ni postojali, već da je to samo posljledica nestabilnosti u mozgu.
svi samim tim što smo ljudi imamo to unutarnje biće ( JA ) može se nazvati i podsvijest. međutim ovaj ubrzani način života i sve nove stvari koje se dešavaju udaljavaju nas od nas samih.
U procesu meditacije shvatio sam da ono istinko ja nitko i ništa nemože iskvariti niti uništiti, našao sam svoj mir i ništa mi od tada nije problem u životu.
možda će se nekima ovo činiti debilno ili previše komplicirano, ali shvatite ovo: kada bi mozak upravljao našim životima, bili bismo obične životinje, ništa više.

eto kome se da razmišljat o ovome nek prokomentira, peace
Pa da... upravo se radi o tome da se tom stanju ne pridaje neka posebna važnost, već da je prihvatimo i da budemo svjesni da nam ne može ništa. Nadam se da neće trebati godine i godine da se riješim tog pakla. Svjestan sam da nema razloga da se ičega strašim, al eto... to mi je sve novo i nosim se kako znam i ne znam. Najiritantnije su mi vrtoglavice kojih se najteže riješim.
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 20:49   #65
ako već dosada nisi ja bih ti preporučio da probaš meditirat, i pogledaš koje su sve tehnike itd...
svima meditacija zvuči il preteško il debilno , ali nitko tko tako govori nije iskusia kakvo je to stanje. sječam se da mi je u takvim trenutcima to dobro došlo, jer time nestaje sve što vas muči i ostajete sami i to me ispunjavalo , ma ne mogu vam opisat taj osječaj blaženstva.
a i time sam stekao veliku kontorlu nad samim sobom i svojom mislima koje su prije bile zbrkane .
eto probajte, ne može vam naškodit sigurno , samo treba dosta energije uložit u meditaciju, nije lako pa čak i na 5 minuta odbacit sve što vas muči i sve te slike koje se vrte iznova u glavi. ali vježbom postaje puuuno lakše
 
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 20:55   #66
ah... ima kakav online priručnik? Ja zbilja ne znam kak da meditiram, a da ne poludim još više...
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 21:03   #67
hehe ma ne možeš poludit od toga, bit je samo u tome da se opustiš i pokušaš izbacit sve brige... i tako ostat neko vrime kolko ti odgovara
 
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 21:10   #68
Quote:
armagedon20012 kaže: Pogledaj post
hehe ma ne možeš poludit od toga, bit je samo u tome da se opustiš i pokušaš izbacit sve brige... i tako ostat neko vrime kolko ti odgovara
pa istina da mi je glava preblokirana svim sranjima..
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 12:08   #69
Znači... prva 2 tjedna su bila pakao... treći tjedan sam se već prepustio tome i počeo privikavati.
Zadnja 3 dana (4-ti tjedan) su do sada bila još i najbolja... znači utorak, srijeda i četvrtak su bili još super... pretostavljam da je to napredak... uvijek je u manjim ili većim dozama derealizacija bila tu, ali ipak sam se bolje osjećao.
No ova noć je bila koma... sve neki napadaji straha i snovi i sl, pa mi je zato sad i jutro prilično gore nego prethodna tri dana, ali nastojim ostati pozitivan jer malo pomalo napredak se ipak vidi... možda dobijem natrag svoj mozak jednog dana..
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2010., 10:25   #70
Orbit, jesi se možda odrekao kave zbog DR? Ja sam ju prestao piti ujutro otkad mi se to desilo, pa mi kava sad baš fali... a kažu da kofein može prouzročiti DR isto.
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2010., 22:23   #71
Quote:
ja_a kaže: Pogledaj post
A zbilja ništ nemre čovjeka sjebat ko vlastiti mozak već sam tak bijesan... evo napravio bar 10 pretraga i svi nalazi okej, a sada mi stara i moja doktorica stalno izmišljaju "a možda je ovo.. a možda je ono"... poludjet ću više od pretraga. LUD SAM U PM .. ETO KAJ MI JE
Glupi mozak ode u safe mode.. krasno, a ja sada neka se nosim s time.. a nit sam ikad pušio travu, ni duhanske, nit se drogirao, već eventualno opio tu i tam i hitna mi je znala doć kolko sam nekad znal popit, pa nikad nisam upao u ovo stanje, a sada trijezan već godinu dana, popijem frtalj šalice kave i pošandrcam i sva panika izađe van manifestirajući se na bar 5 odvratnih načina
Jednostavno ZNAM da mi neće psihijatri pomoći jer sam kao prvo narcisoidan i brijem si da sam pametniji od njih... ma nek sve ide u k više.... budem se nakljukao nekim tabletama i spavao do smaka svijeta.
tu predrasudu moraš odmah slomiti u glavi ako ćeš tražiti stručnu pomoć i ja sam tako razmišljala, kaj bu on meni, ja sve znam, goli k znam...imam crtu narcisoidnosti isto. tako da ne pizdi i liječi se.
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2010., 22:46   #72
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
tu predrasudu moraš odmah slomiti u glavi ako ćeš tražiti stručnu pomoć i ja sam tako razmišljala, kaj bu on meni, ja sve znam, goli k znam...imam crtu narcisoidnosti isto. tako da ne pizdi i liječi se.
liječim se sam i ide mi...
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 03:33   #73
Quote:
ja_a kaže: Pogledaj post
Orbit, jesi se možda odrekao kave zbog DR? Ja sam ju prestao piti ujutro otkad mi se to desilo, pa mi kava sad baš fali... a kažu da kofein može prouzročiti DR isto.
čak i noćni život može to prouzročiti.......već preko 20 godina prkosim zakonima prirode.....ustajanje kasno poslije podne a odlazak u krpe u jutarnje sate.....kavu smanjio jesam ali ne i odrekao se.....još uvijek pijem po 3-4 na dan......ostatak nadomještam vrućom čokoladom .......jbg bez svega ostalog mogu ali ne bez cigareta i kave......pokušao jesam ali ne ide
orbit6468 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 10:28   #74
Quote:
orbit6468 kaže: Pogledaj post
čak i noćni život može to prouzročiti.......već preko 20 godina prkosim zakonima prirode.....ustajanje kasno poslije podne a odlazak u krpe u jutarnje sate.....kavu smanjio jesam ali ne i odrekao se.....još uvijek pijem po 3-4 na dan......ostatak nadomještam vrućom čokoladom .......jbg bez svega ostalog mogu ali ne bez cigareta i kave......pokušao jesam ali ne ide
Meni najteže bez jutarnje kavice. Meni znala kava lupit na živce ako sam ju pio popodne i to sam znao skužit, ali jedna šalica ujutro mi uvijek bila obavezan dio rituala uz jutarnje sranje i odlazak na net. Tak da mi sada fali otkad sam ju prestao pit.

Inače, najgore mi je nekak ujutro i kasno navečer što se tiče derealizacije i vrtoglavica, a noći isto znaju biti užasne. Eto, već punih mjesec dana imam to, ali nekako se ipak bolje nosim s time. Strah je skoro potpuno nestao, a spontane napadaje panike uglavnom za vrijeme spavanja imam zbog groznih snova, pa bunila i tak.
__________________
a man's got to do what a man's got to do

Zadnje uređivanje ja_a : 21.02.2010. at 10:33.
ja_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 13:16   #75
Quote:
ja_a kaže: Pogledaj post
Meni najteže bez jutarnje kavice. Meni znala kava lupit na živce ako sam ju pio popodne i to sam znao skužit, ali jedna šalica ujutro mi uvijek bila obavezan dio rituala uz jutarnje sranje i odlazak na net. Tak da mi sada fali otkad sam ju prestao pit.

Inače, najgore mi je nekak ujutro i kasno navečer što se tiče derealizacije i vrtoglavica, a noći isto znaju biti užasne. Eto, već punih mjesec dana imam to, ali nekako se ipak bolje nosim s time. Strah je skoro potpuno nestao, a spontane napadaje panike uglavnom za vrijeme spavanja imam zbog groznih snova, pa bunila i tak.
ta jutarnja kavica prva stvar koju napravim ujutro....naravno uz par cigareta .....možeš umjesto kave piti i čokoladu.....ja se polako navikavam na to.....sve više pijem čokoladu a sve manje kavu ....za ovo drugo se ne plaši.....proći će i to.....primjetio si kako se navikavaš na to.....vremenom će slabiti i na kraju se potpuno povući.....kako kažu.....strpljen spašen......drži se
orbit6468 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 16:21   #76
Quote:
orbit6468 kaže: Pogledaj post
ta jutarnja kavica prva stvar koju napravim ujutro....naravno uz par cigareta .....možeš umjesto kave piti i čokoladu.....ja se polako navikavam na to.....sve više pijem čokoladu a sve manje kavu ....za ovo drugo se ne plaši.....proći će i to.....primjetio si kako se navikavaš na to.....vremenom će slabiti i na kraju se potpuno povući.....kako kažu.....strpljen spašen......drži se
Evo, zadnji tjedan mi je još bio najlakši, ali danas sam koma... izašao van na čaj u kafić sa frendicom, ali jak osjećaj DR me lupao i počelo mi se vrtjeti i dobivao sam onako lagano napadaj panike i dugo je trajao taj osjećaj, ali je prošlo... totalno me izbacilo iz takta... prvo kad sam ljude gledao po gradu sve je djelovalo tak nestvarno, a dan tako lijep i sjebe mi ga DR .... a bit će valjda i boljih dana... doduše, psihijatar kod kojega sam ja išao rekao mi je da ne bih trebao uzimati lijekove.
Ajde... valjda je normalno da dođu bolji i gori dani... bar se silim izlaziti van da ne ostanem doma samosažalijevati se..
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 01:02   #77
Quote:
ja_a kaže: Pogledaj post
Evo, zadnji tjedan mi je još bio najlakši, ali danas sam koma... izašao van na čaj u kafić sa frendicom, ali jak osjećaj DR me lupao i počelo mi se vrtjeti i dobivao sam onako lagano napadaj panike i dugo je trajao taj osjećaj, ali je prošlo... totalno me izbacilo iz takta... prvo kad sam ljude gledao po gradu sve je djelovalo tak nestvarno, a dan tako lijep i sjebe mi ga DR .... a bit će valjda i boljih dana... doduše, psihijatar kod kojega sam ja išao rekao mi je da ne bih trebao uzimati lijekove.
Ajde... valjda je normalno da dođu bolji i gori dani... bar se silim izlaziti van da ne ostanem doma samosažalijevati se..
upravo to.....loš dan......ne daj se
orbit6468 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 10:15   #78
Ako bih rekao da sam bio 0 % dobro prije mjesec i pol kad me to primilo, pošto sam se do sada barem riješio straha (iako još je tu to da me zna iritirati DR), te pošto ipak dobro spavam, pošto su mi se vrtoglavice jako razrijedile i sveli mi se napadaji panike na minimum, mogu reći da sam 25 % bolje. Cilj je naravno doći na 100%
Derealizacija je još uvijek uglavnom tu prisutna sa tim osjećajem odcjepljenosti od okoline koji je katkad intenzivniji, katkad je slabiji, ali puno bolje se nosim sa time, nego sam se prva 2 tjedna. Također, mogu čak uživati u hrani, a to što dobro spavam je najveći plus. Ima boljih i lošijih dana, ali sveukupno se većina najgorih manifestacija tog stanja smanjila na nivo koji se može tolerirati bar većinu vremena.
I što manje analiziranja tog stanja, to bolje.
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 12:38   #79
depersonalizaciju jednostavno treba zaboraviti.
treba izbjegavat sve sta ima veze sa duhovnoscu, filozofijom, meditacije, i sl...
jer ju to moze pogorsat.
pokusavajte se zabavit nekim hobijem koji vas zanima, izlazite, znaci bitno je da se uvijek necim zabavljate i osjecaj ce sam nestat.
ja sam ju oduvijek imao i mogu ju kontrolirat po volji.
i evo tek toliko da znate...
stanje dp/dr je navodno cilj kod nekih religija.
noww is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 13:20   #80
Quote:
noww kaže: Pogledaj post
depersonalizaciju jednostavno treba zaboraviti.
treba izbjegavat sve sta ima veze sa duhovnoscu, filozofijom, meditacije, i sl...
jer ju to moze pogorsat.
pokusavajte se zabavit nekim hobijem koji vas zanima, izlazite, znaci bitno je da se uvijek necim zabavljate i osjecaj ce sam nestat.
ja sam ju oduvijek imao i mogu ju kontrolirat po volji.
i evo tek toliko da znate...
stanje dp/dr je navodno cilj kod nekih religija.
Valjda se dobro iznerviraju prije nego upadnu u to stanje
Ajde.. blago tebi što kontroliraš to. Ja pročitao da mnogi ljudi prestali živjeti i izlaziti iz stana zbog dp/dr i razmišljaju da se ubiju i tak, no nekak mi nije u cilju tak završit.
Ja mislim da nemam toliko problema sa depersonalizacijom, koliko sa derealizacijom jer mi sve djeluje strano, drugačije i kao u snu. Trebalo mi malo vremena da se naviknem na to, pa da više ne paničarim toliko oko toga. Sjeban osjećaj, ali nastojim što više ignorirati. Nadam se da mi neće trebati par godina da izađem iz tog sranja.
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:54.