Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2012., 10:33   #1141
joooj. meni osobna ističe sad u 3.mj. a svadba je u 8. i stvarno nisam pametna šta da radim. za tih 5mjeseci 2x vadit novu osobnu mi je suludo. a opet, tražit će me osobnu u matičnom uredu?!?! i šta ću sad?! kad bih mogla s nevažećom osobnom kod matičara pa da u šusu sve promjenim?!
__________________


Oduvijek sam bila zagovornica kreposti.Osim kad više nisam uspijevala odoljeti iskušenju.
zaza2208 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 18:40   #1142
Pozdrav curke!

što je s vozačkom i prometnim

ja sam skoro godinu dana u braku i imam ovaj tjedan registraciju ali nisam još promijenila ni vozačku ni prometnu...

jel netko uspio na staro prezime i staru adresu obnovit registraciju??
kayla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 16:38   #1143
Pozdrav ljudi, imam par pitanja...

Imam svadbu 23.6og (subota) , dali mogu odmah u ponedjeljak ići vadit nove dokumente?
Dobivam li kakvu potvrdu od svećenika ili matičara kao dokaz , dali se to dobije odmah ili se čeka par dana?

Dalje, koliko se čeka na novu osobnu iskaznicu? Mogu li i za osobnu kao i putovnicu zatražiti izradu po žurnom postupku?

Trebala bi ta 2 dokumenta (osobnu i putovnicu) izraditi u što kraćem roku jer 4.7 idem na medeni mjesec...Odnosno trebala bi ići tog datuma jer ako uzmemo tjedan dana kasniji termin cijena mu se uvećava za 1000 kuna..

Zadnje uređivanje Kratka Kavica : 23.02.2012. at 16:45.
Kratka Kavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 09:36   #1144
kad sam ja zadnji put radila osobnu, dobila sam žuti karton na kojem je bio broj nove osobne ili kajveć piše još tam. i to je vrijedilo mjesec dana uz predočenje stare osobne, tj. dok mi se nije izradila nova(a trebalo je valjda nekih 2 tjedna).
al najbolje nazvat i provjerit u mupu.
kimm is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 04:16   #1145
Quote:
zaza2208 kaže: Pogledaj post
joooj. meni osobna ističe sad u 3.mj. a svadba je u 8. i stvarno nisam pametna šta da radim. za tih 5mjeseci 2x vadit novu osobnu mi je suludo. a opet, tražit će me osobnu u matičnom uredu?!?! i šta ću sad?! kad bih mogla s nevažećom osobnom kod matičara pa da u šusu sve promjenim?!
Nećeš se moći vjenčati sa nevažećim dokumentom.
Jedino ako imaš putovnicu ili vozačku koja je važeća.
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 06:38   #1146
Hm, za vozacku sumnjam, jedino se putovnica izjednacava s osobnom. Makar mi je i to dvojbeno jer smo po zakonu duzni imati vazecu osobnu.
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 06:56   #1147
Quote:
Mayo kaže: Pogledaj post
Hm, za vozacku sumnjam, jedino se putovnica izjednacava s osobnom. Makar mi je i to dvojbeno jer smo po zakonu duzni imati vazecu osobnu.
Može se sa putovnicom!
vesle is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 08:26   #1148
Molim pomoć.

Radnu knjižicu sam napravila u rodnom gradu, sada živim na drugom mjestu. Zanima me, moram li kući u matični ured za zapošljavanje da bih promijenila prezime nakon udaje ili to mogu i u ZG, i ako da, gdje?

Hvala
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 08:41   #1149
Bok Gött, ako ti netko drugi ne odgovori mislim da bi bilo najbolje nazvati Vodnikovu pa pitati.
Imaš na linku koji sam postavila broj telefona, ali i još informacija, možda tamo nađeš i ovo što te zanima.
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 08:51   #1150
Hvala Mayo
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 14:52   #1151
Quote:
Göttspöđä kaže: Pogledaj post
Molim pomoć.

Radnu knjižicu sam napravila u rodnom gradu, sada živim na drugom mjestu. Zanima me, moram li kući u matični ured za zapošljavanje da bih promijenila prezime nakon udaje ili to mogu i u ZG, i ako da, gdje?

Hvala
Podaci u radnoj knjižici mogu se promijeniti u bilo kojem gradu. Osobno sam podatke mijenjala u mjestu u koje sam se doselila nakon vjenčanja. Ali isto tako na poslu su mi rekli da mogu ići promijeniti podatke i u Zagrebu (tu mi je mjesto rada), i ako se ne varam, može u bilo kojem uredu u Zagrebu.
Samozatajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 23:35   #1152


Imam pitanjce u vezi zdravstvenog.
Udala sam se prije tri mjeseca i to je jedna od par stvari koje jos nisam sredila, a radim freelance pa nemam firmu koja ce to napraviti za mene- moram otici osobno.
Zanima me da li bi bilo problema da mi sad (ne daj boze, puj puj puj ) zatrebaju usluge naseg zdravstva a na zdravstvenoj staro prezime? Hoce li tete u Jukicevoj vikati na mene kad se konacno pojavim?

Da li mi treba samo obrazac i vjencani list?
Atia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 14:50   #1153
Quote:
Göttspöđä kaže: Pogledaj post
Molim pomoć.

Radnu knjižicu sam napravila u rodnom gradu, sada živim na drugom mjestu. Zanima me, moram li kući u matični ured za zapošljavanje da bih promijenila prezime nakon udaje ili to mogu i u ZG, i ako da, gdje?

Hvala
Možeš to obaviti i u Zagrebu.

Moram samo spomenuti slučaj moje prijateljice. Otišla je s radnom knjižicom promijeniti podatke. Učinili su to tako da su na licu mjesta precrtali, bolje reći pošarali, kemijskom staro prezime i nadopisali novo.

Trgala sam se od smijeha kad mi je pokazala kako se to mijenjaju podaci u radnoj knjižci. Otprilike kao kad se četverogodišnje dijete zaigra.
Walpurgas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 22:06   #1154
To ti i ja mogu potvrditi. Očekivala sam makar jedan državni pečat, kad ono neravna crta priko mog prezimena

Ak niš, žena je bila superljubazna, što je u svijetu promjene dokumentacije apsolutna rijetkost.

Vodnikova, soba 25, desno krilo na prizemlju. Ne primaju privremene osobne na ulazu (moraš se identificirat), oće stare đe i sliku imaš.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 08:09   #1155
Quote:
Göttspöđä kaže: Pogledaj post
To ti i ja mogu potvrditi. Očekivala sam makar jedan državni pečat, kad ono neravna crta priko mog prezimena

Ak niš, žena je bila superljubazna, što je u svijetu promjene dokumentacije apsolutna rijetkost.

Vodnikova, soba 25, desno krilo na prizemlju. Ne primaju privremene osobne na ulazu (moraš se identificirat), oće stare đe i sliku imaš.

Na jednoj od zadnjih stranica radne knjižice pod napomenama (ili bilješkama) upišu zabilješku i udare svoje pečatiće... tako treba biti, inače netko može misliti da si si sam/sama promijenila prezime!
Samozatajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 09:55   #1156
Koliko dugo nakon vjenčanja se mora čekati na vjenčani list...tj. kada dobijem vjenčani list??
Trinketica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 15:14   #1157
Pa pretpostavljam da odmah čim ga potpišeš..
__________________
...tu,solo tu...

A M N E S I A
Anayi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 08:51   #1158
Quote:
Trinketica kaže: Pogledaj post
Koliko dugo nakon vjenčanja se mora čekati na vjenčani list...tj. kada dobijem vjenčani list??
Ako se vjenčavaš u crkvi, tjedan dana nakon vjenčanja.
Za vjenčanje direkt kod matičara, ne znam.
Samozatajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 09:43   #1159
Kod vjenčanja direkt kod matičara list se dobiva odmah.
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 21:21   #1160
Mi imamo problema oko prezimena! Bili so se dogovorili kako svatko zadrzi svoje, i nadoda od drugog, ali, to nije moguce!
Mislim, moguce, ali moramo se dogovoriti, jer prezimena moraju biti ista.
Jedno mora biti na prvom mjestu!
__________________
Ako Tvoja sreća zavisi od postupaka drugih osoba, onda zaista ne možeš biti sretna osoba!
Giovanna26 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:53.