Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2007., 14:10   #41
kad sam svoju zekicu kupila,gajba joj je stajala na jednom mjestu dok je ona obavljala nuždu na jednom sasvim drugom mjestu,u kutu.koliko puta bi ju ja opomenula ona bi i dalje nastavljala.i tad sam odlučila gajbu staviti na to mjesto gdje je obavljala nuždu.i sad nemam nikakvih problema što se tiče toga.redovito sve radi u gajbi.prezadovoljna sam.mislila sam da će sa kunićem biti malo zaj...bano što se tiče toga al eto ispalo je super.još je olakotna činjenica da imam mace doma također i umjesto piljevine za kunića koristim mačji pijesak uz odobrenje veterinara.tak da su mi i troškovi smanjeni i kunić je uredan,na kraju krajeva.a da smrdi nebi samnom spavala na krevetu
andreina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 14:17   #42
Moj zeko (onaj "kulinarski" ) je smrduckao zbog izmeta, ali od proljeća do kasne jeseni ništa jer je bio vani i trčkarao po dvorištu.

Btw moj pas ne smrdi, dok recimo kujica od frendova toliko zaudara (kupaju je, paze, maze, kujica je izložbeni cucak) da mi je dovoljno pomaziti je jednom-dvaput i to je sve.
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 00:21   #43
ja od 5. 7. ove godine imam malu zeku (kunica) koju sam dobila od frendice (ona se zajebala pri kupnji, nije razmisljala da se nema pojma brinut o njima). ja sam proucila zecovi.net i mislila da ce ici lako, ali jos uvijek mi zeka radi probleme. ali navikla sam vec na to, kavez joj je velik i redovito ga cistim, stalno ima svjeze vode i hrane, trudim se dosta vremena provodit s njom... ali svejedno ne izlazim na kraj s njom kako sam zeljela.
znam da mozda nije u redu to sto cu napravit, ali posto imam sve manje i manje slobodnog vremena i ne stignem se toliko brinuti o njoj kao prije, razmisljala sam da ju poklonim jednom obiteljskom prijatelju koji inace ima jedan ogradjen posjed na kojem ima puno srna, jelena, kokosi, jedan magarac, bio je i jedan pony, dosta peradi, zeceva svih vrsta... i jos ima nekoliko zatvorenih prostorija gdje druzi male zivotinje koje nisu za van (ptice, ti mali zecevi, ribe...). tako da vjerujem da bi i mojoj zeki bilo ljepo kod njega, jer on i njegova obitelj puno vremena provode s tim zivotinjama, a ja imam sve manje i manje vremena, i gotovo pola godine se druzimo, a ipak nismo pronasli ''zajednicki jezik''
__________________
...in the end, it doesn't even matter...
undone_fantasy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 11:56   #44
zašto ne bi stavila oglas pa ti se možda javi netko tko već ima kunića, mužjaka, pa bi bila u kući i imala svu pažnju svijeta?
m mora bit kastriran
vjerujem da bi se tako nešto našlo
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 12:46   #45
Patuljasti kunići

Evo ja doma imam patuljstog kunića i zanima me jel zna netko točno koliko oni žive?Veterinar mi kaze jedno pa pročitam sasvim nešto drugo tako da ni sama ne znam šta je točno!Ako netko zna neka javi!HVALA!!
mala 1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 15:01   #46
koliko sam ja čula, mogu živjeti 10-12 godina.
matteya is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 15:05   #47
Quote:
matteya kaže: Pogledaj post
koliko sam ja čula, mogu živjeti 10-12 godina.
tako sam i ja pogledala na netu za njih a pametni vet mi kaze oko 4 god.ma ti veterinari pojma nemaju.
mala 1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 16:57   #48
Ja mislim da stvarno rijetko koji doživi 10 do 12 godina... Moji su živjeli 4 do 5 godina.. Mislim da vet ima pravo, nisam još od nikoga čula da su im kunići tak dugo živjeli.. Jedina im je mana što stvarno kratko žive!
leptirica13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 17:40   #49
kunići u prosjeku žive 8-12 godina, tj. žive toliko ako se adekvatno brine o njima (kvalitetna prehrana, sijeno, kretanje...)

http://forum.zekoiprijatelji.com/index.php?topic=167.0
Šapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 18:02   #50
10-12 godina.

Ja svojeg imam 2 godine i super mi je. Fora životinjica, nije prezahtjevna, samo joj treba redovito čistiti kuću
Tulio is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 22:58   #51
Quote:
leptirica13 kaže: Pogledaj post
Ja mislim da stvarno rijetko koji doživi 10 do 12 godina... Moji su živjeli 4 do 5 godina.. Mislim da vet ima pravo, nisam još od nikoga čula da su im kunići tak dugo živjeli.. Jedina im je mana što stvarno kratko žive!
to je istina.ja sam vec imala zecica i nazalost je uginuo.nakon 2 god dobio je ogroman tumor kod lopatice i morao je na operaciju ali mi je vet rekla da ili odstraniti cijelu prednju nogu(da se to zlo ne siri dalje)ili uspavati malog zeku.I ja sam se naravno odlucila za prvu opciju.Sve je u pocetku bilo ok ali nakon 2 mj.njemu vise nije bilo dobro,sve se prosirilo i nije vise bilo pomoci pa sam ga morala uspavati.A bas kada sam se ponadala kako je sve ok i ono....Eto to vam je moja prica sa mojim zecicem.Sada imam toga patuljastog.Nadam se da ce zivjeti 150 god.
mala 1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 10:57   #52
moj će evo sad skoro 6 godina imati, primjeti se da je malo ostario al još uvijek zna biti živahan
matteya is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 14:29   #53
10 do 12
__________________
-----------------------------
...DonT LivE wHIT ouT WoW...

http://www.zetbit.com/ssig-48484.jpg
wow_playeros is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 19:33   #54
uz pravilnu njegu požive. najstariji kunić za kojeg znam ima 9
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 19:52   #55
jel može netko reći gdje da nabavim kunića i kolko otprilike koštaju? neki dan sam vidla da kod importanea je neki lik prodavao
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 20:35   #56
Quote:
bond007 kaže: Pogledaj post
jel može netko reći gdje da nabavim kunića i kolko otprilike koštaju? neki dan sam vidla da kod importanea je neki lik prodavao
https://www.forum.hr/showthread.php?t=319252&page=2

evo vidi ovdje
kyrazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 12:18   #57
kakvo prodavanje kod importanea?
na cesti?
vani?
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 14:47   #58
Quote:
bond007 kaže: Pogledaj post
jel može netko reći gdje da nabavim kunića i kolko otprilike koštaju? neki dan sam vidla da kod importanea je neki lik prodavao
pa imas ih u svakom pet shop-u.kostaju oko 120-150 kn,ovisi kako gdje.
mala 1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 21:23   #59
Quote:
zlocka kaže: Pogledaj post
kakvo prodavanje kod importanea?
na cesti?
vani?
da,znaju tu i tamo prodavat gore kod pokretnih na izlazu iz importanea.
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 08:34   #60
Udomljen kunić - molim savjete!

Priča ukratko: bili smo ovaj vikend kod svekrve na selu, i djeca su našla malog preslatkog kunića kako luta livadama oko kuće. Nije ničiji, rekli su nam da tuda već danima luta, i kako je pravo čudo da ga neki pas još nije dokrajčio, ili da nije već završio u nekom loncu! Kad su to čula djeca, krenula su u akciju "spašavanja": ulovili ga, stavili u kutiju, dali mu kupusa i počeli moljakati da ga uzmemo sa sobom u stan, i tako da ga spasimo neizvjesne sudbine. I tako... Nismo mogli odoljeti klincima (već smo ionako razmišljali o nabavi neke životinje), a nismo ni kunićevom umiljatom pogledu!
I sada molim za par savjeta, jer, iako znam ponešto o kunićima pošto su mi roditelji uzgajali kuniće (davno je to bilo!), ne znam puno o kuniću kao kućnom ljubimcu. Čitala sam malo, znam da mu sada moram nabaviti najprije kavez, to ćemo riješiti odmah danas.
Koju hranu kunići vole? Koliko velikmora biti kavez? Planiramo ga držati na balkonu (natkriven je), pa me zanima moram li ga sklanjati kod visokih ili niskih temperatura u stan? Balkon mi je velik 7m kvadratnih. Jel mu to dosta za skakutanje, i koliko često ga moramo puštati? Koliko često i u kojim količinama ga treba hraniti ( sinoć je jeo kupus, i jednu kriškicu suhog kruha, a onda sam čitala da kruh ne valja za njih! Danas sam mu dala jednu mrkvu)?
Iako je danima lutao (siroče, i kiša ga je prala!), ne izgleda mi loše, nema krpelji, bio je samo pun čičaka po dlaki.
Kako ću znati koliko je star? Ne znam ni koje je pasmine: dugačak je oko tridesetak cm (ispružen), bijele je boje, ima crne dugačke uši i crnu njuškicu. Mislim da ne teži više od kilograma. Još nisam ni gledala kojeg je spola, ne znam kako da to učinim da se ne prestraši. Vidim da mu paše kad ga se češka, ali ne da se dizati.
Moram li ga voditi kod veterinara, iako mi se čini zdrav? Moraju li se kunići cijepiti protiv nečega? Koliko uopće košta pregled i savjetovanje kod veterinara?
Koliko najduže kunić može biti sam? Pošto smo često na putu, jel bolje riješenje voditi ga sa sobom, ili dati ga na čuvanje? Put podrazumijeva uglavnom vikend kod bake (2 dana). Može li ostati dva dana sam?
Jel kunići vole više mir, ili naše društvo? Ne znam koliko mogu dopustiti djeci da ga maze?
Eto, postavila sam hrpu pitanja, pomozite nam da usrećimo to malo biće, jer ne bi željeli da nešto krivo napravimo, pa da zec poželi da ga nismo niti spašavali! Unaprijed hvala svima!
suzo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:12.