Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2018., 13:11   #2281
Pozdrav, jel itko imao sličan problem i kako ste ga rješili?
15.12. u tele 2 sam uzela mobitel na produženje pretplate, počela sam ga koristit 19.12,kada sam na njega stavila kaljeno staklo i maskicu. Mobitel je na Božić prestao radit, jednostavno ekran nije više reagirao. Odmah 27.12. sam ga vratila u tele2 gdje su ga oni predali u servis. Servis kaže da je ekran puknuo i da to garancija ne pokriva i trebala bi platit popravak. Nisam to prihvatila jer mislim da s tim ja prihvaćam krivicu za nešto što nisam napravila. Mobitel će bit vraćen u tele2. Mobitel sam stvarno pazila, nit je pao nit išta.
Jel netko ima iskustva s tim i jel se može uopće išta napravit?
__________________
Uči iz prošlosti...gledaj sadašnjost...stvaraj budućnost...
mikea is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 13:18   #2282
Kako je ekran puknuo? Vani ili unutarnji? Je li to bilo vidljivo i navedeno na nalogu? Ako nije onda se žali i ne uzimaj uređaj sa servisa. Reci da ne znaš tko ga je u servisu ili transportu razbio, ali predala si ga urednog. Ako je ekran stvarno bio puknut pri predavanju onda će bit teže. Nije morao niti past, mogla si udariti dok je bio u džepu ili torbi...
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 13:22   #2283
Nije bilo vidljivih oštecenja kad smo ga predali. a na nalogu piše da su se na zaslonu razlile boje.
__________________
Uči iz prošlosti...gledaj sadašnjost...stvaraj budućnost...
mikea is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 13:50   #2284
problemi s autom

pozdrav svima!
prošle godine u 5.mj. sam kupio auto koji je bio star 11 mjeseci u ovlaštenom salonu, tzv. jahreswagen ilitiga godišnjak. auto ima tvorničku garanciju do 6/2018 a nakon toga imam još produženo jamstvo (u vjerojatno smanjenom obujmu) od strane prodavača u trajanju dodatnih 5 godina.
stvar je u tome što s autom imam (po meni) velikih problema. imao sam dosad 4 reklamacije: prvo je bilo problema s radiom gdje je reprogramiran software. nakon toga došlo je do prodora vlage u zadnju lijevu lampu koja je zamijenjena. nakon toga prije mjesec dana nakon što sam se žalio u više navrata zamijenjen mi je lanac i sve što je uz to potrebno jer je puknuo "neki zupčanik" pa je lanac jako "roštao". tom prilikom su zamijenjene sve 4 lampe iza jer je opet došla vlaga u lampu i ovaj put ne samo jednu nego 3 od ukupno 4 iza (2 su na poklopcu prtljažnika, 2 na karoseriji). Sada sam trenutno opet u postupku žaljenja vezano uz radio, gdje mi je rečeno da se razvija novi software koji bi trebao riješiti problem koji je nastao i to kroz 3-4 tjedna. napominjem da su u servisu dosad bili krajnje korektni i odradili sve moje žalbe, čak sam i dobio zamjensko vozilo tjedan dana kad se mijenjao lanac, za koje nisam siguran da sam ga trebao besplatno dobiti.
ono što mene zanima, pošto su ovo problemi koji po meni nisu normalni za skoro pa novi auto (sad ima 36.000km, kupljen sa 21.000), da li postoji mogućnost da ja taj auto vratim i dobijem svoje pare nazad, ili neku vrstu obeštećenja ili čega već?
maija21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 14:52   #2285
Pozdrav i od mene, moze li me netko savjetovati kome da se obratim, naime kupio sam u pevecu novu perilicu na koju mi je pri kupnji obecana garancija od 5 godina . Poslao sam mailom sve potrebne podatke, nakon nekoliko prepiski da mi je slikani broj necitak, poslao sam nove slike i sve sto je zatrazeno, medjutim nakon mojih upita zasto mi ne salju potvrdu o jamstvu nisam dobio nikakve odgovore vise. proslo je vise od mjesec dana od kupnje, medjutim podatke sam poslao odmah po kupnji. Kome da se obratim ?
Nenamjenski is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 15:29   #2286
Čija je perilica? Jel se tipkaš s Pevecom ili proizvođačem. Radi li se o 5 g tvorničke garancije ili 2+3... Probaj nazvat na neki telefon gdje je zapelo...
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 15:43   #2287
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Čija je perilica? Jel se tipkaš s Pevecom ili proizvođačem. Radi li se o 5 g tvorničke garancije ili 2+3... Probaj nazvat na neki telefon gdje je zapelo...
radi se o perilici Whirpool.Dobio sam od Peveca 2 godine jamstva, dodatne 3 godine je bila akcija do kraja 2017. zato sam se i odlucio za tu perilicu.
Te dodatne 3 godine se ostvaruje preko nekakvog protecto jamstvo, neki Partum d.o.o . Inace mi nije prvi put produzenje putem maila.
Ispunio sam obrazac , poslao slike serijskog broja, medjutim za svaki odgovor bi cekao po 5-6 dana. Zvao sam i telefonski zasto mi ne odgovaraju na mail, ljubazno su odgovorili "cim stgnu" da su puni posla. Stigao mi je odgovor da mi je broj necitki na slici. Opet sam slikao i sasvim jasno se vidi serijski broj, te sam ga napisao. Nakon tjedan dana na moj ponovljeni upit nikakav odgovor, te sam napisao mail na Pevecovu adresu i proslijedio moju prepisku sa Partum.d.o.o. Po zakonu znam da mi je Pevec duzan na prigovor odgovoriti u roku od 15 dana.Sve me ovo nervira,jer me ocito vozaju u tom Partumu. Mogu li se jos kome obratiti ?
Nenamjenski is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 15:55   #2288
Čudno mi je da si to ti morao slati uopće, obično trgovci proslijede njima podatke. Vidim da im je to opet do kraja travnja http://www.partum.hr/aktivacija/inde...x#.WnB4n4zR_IU

Ja bi ipak bila još malo strpljiva i pričekala. Mislim da im se jednostavno ne žuri i da nisu baš ažurni. Vjerojatno je samo jedna osoba zadužena za odgovaranje na mailove kako to obično ide, a rok za odgovore je obično 15 dana po mailu pa se toga skupi...
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 16:04   #2289
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Čudno mi je da si to ti morao slati uopće, obično trgovci proslijede njima podatke. Vidim da im je to opet do kraja travnja http://www.partum.hr/aktivacija/inde...x#.WnB4n4zR_IU

Ja bi ipak bila još malo strpljiva i pričekala. Mislim da im se jednostavno ne žuri i da nisu baš ažurni. Vjerojatno je samo jedna osoba zadužena za odgovaranje na mailove kako to obično ide, a rok za odgovore je obično 15 dana po mailu pa se toga skupi...
Od zadnjeg maila od ovog Partuma ima 16 dana.
Poslao sam Pevecu prepisku i zamolio ih da mi pomognu u dobijanju potvrde.
U svom posljednje mailu sa partumom "zaprijetio" sam da cu se obratiti Udruzi za zastitu potrosaca ukoliko mi ne izdaju moje jamstvo.
Ukoliko me ignoriraju u Pevecu, sto mogu dalje ?
Nenamjenski is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 16:11   #2290
Nedostatak na proizvodu.
Možeš je vratiti ako ne ostvariš jamstvo.
Alfa Romeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 16:15   #2291
Quote:
Alfa Romeo kaže: Pogledaj post
Nedostatak na proizvodu.
Možeš je vratiti ako ne ostvariš jamstvo.
Da li se zna u kom roku su mi duzni izdati jamstvo od dana kupnje proizvoda ?
Nenamjenski is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 17:46   #2292
Zamislite koje li slučajnosti, upravo sam primio potvrdu o jamstvu
Nenamjenski is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 17:54   #2293
Eto Strpljen spašen. Nadam se da ti neće trebat
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 19:24   #2294
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Eto Strpljen spašen. Nadam se da ti neće trebat
I ja, hvala na savjetima
Nenamjenski is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 16:35   #2295
Kupio sam u jednoj inf. trgovini preko interneta jedan artikl, platio preko interneta karticom s preuzimanje u poslovnici.

Ne mogu naći u njihovim uvjetima u kojem roku su dužni mi pripremiti taj artikl za preuzimanje (piše da je za dostavu 1-3 dana) ili u kojem slučaju ja mogu tražiti prekid narudžbe i povrat novca? Postoji li u nekom zakonu o zaštiti potrošača neki precizniji rok. Hvala
Daxo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 19:15   #2296
Opet jedan tipican "slucaj":
Narucio dva zupcanika za getribu kod Toyote.
Najprije nisu htjeli primiti narudzbu, dok se ne plati unaprijed (?).
Isporucili su krive dijelove za krivi auto.
Sad ne zele to uzeti nazad, kazu, tu je vas potpis da vi to narucujete, tako je to kod Toyote.
Ne razumijem se bas u nase domace propise (pogotovo ne u ovom slucaju, ne znam koji je §§ za to "zaduzen"), znam samo jedno, ako ne uzmu (zamijene) te dijelove, necu se uopce zamarati s njima.
Kao prvo, napisati cu pismo uvozniku Toyote, zatim uvozniku za Europu.
Bas me zanima, razmisljaju li oni isto tako.
RobinUd is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 18:58   #2297
Pozdrav,



kupio sam huawey mate 10 pro (preko njuske novi vakumirani sa t mobile racunom). Racun je s datumom 5.2. a ja sam ga kupio 6.2 te navecer primjetio ogrebotinu na kameri nakon par h koristenja, nije velika ali prelazi preko cijele lece. 7.2 sam ga odnjeo u t mobile gdje su ga preko volje zaprimili i rekli da ce ga poslati u servis i vidjeti da li se sta moze. (pozvao sam se na pravo od 8 dana da mogu vratiti i traziti novi uredaj ali nije islo).

Naravno trazio sam ih novi uredaj, ne zelim da ga servisiraju posto je nov. Sada stoji na servisu gdje ga jos nisu ni pogledali. Kazu da ce ga pogledati kad stignu..poslikati te poslati slike u Huawey i cekati odgovor.

Tesko ce se ogrebotina na leci vidjeti na slici...Nakon sto sam ih pitao da li cu dobiti novi uredaj, kazu da ovisi o Huaweju ali da je znalo biti slucajeva.

Po tom izrazu, jasno mi je kolika je sansa. Da li sta mogu napraviti ili da se jednostavno pomirim s time i nakon 2 tjedna cekanja preuzmem natrag svoj stari uredaj (ukoliko Huavei ne odobri novi). S time da i ako ga odobri, kazu dosta se ceka na dolazak novog modela.
FilipD88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 22:07   #2298
Pozdrav.
Mama je kupovala avionsku kartu preko agencije i trazila kartu za direktan let Zagreb-Toronto. Ponudili su joj datum 11.5. i nakon sto je karta kupljena ispostavilo se da nije direktan let nego se presjeda u Parizu.
Ako netko zna, koja tocno prava su povrijedjena? Malo se natezemo s gdjom iz agencije, pa me zanima na sto tocno u zakonu se mogu pozvati. Hvala unaprijed.
Aurora1112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2018., 19:39   #2299
Automehanicar acc popovic
Prije mjesec dana sam odve autokod automehanicara acc goran popovic. Na autu je tribalo radit veliki servis promijenit egr venti. Te auto nije dobro radio nije mogao preko 90 km na sat ne ukljuciva se turbina. Nakon mjesec dana popravak zavrsen cijena 9000kn. Radno vrijeme mu je zavrsilo pa nije mogao izdat racun i provuc karticu. Kad sam probao auto kvar isti. Savjejtujte me sto napravit. Dao sam mu podatke i potpisao sta je radio.
ivan radonić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2018., 21:41   #2300
Quote:
Aurora1112 kaže: Pogledaj post
Pozdrav.
Mama je kupovala avionsku kartu preko agencije i trazila kartu za direktan let Zagreb-Toronto. Ponudili su joj datum 11.5. i nakon sto je karta kupljena ispostavilo se da nije direktan let nego se presjeda u Parizu.
Ako netko zna, koja tocno prava su povrijedjena? Malo se natezemo s gdjom iz agencije, pa me zanima na sto tocno u zakonu se mogu pozvati. Hvala unaprijed.
"nakon sto je karta kupljena ispostavilo se da nije direktan let nego se presjeda u Parizu"

Jeste li od agencije dobili predračun/ponudu?
Koji je bio tijek kupovine?
smarty6 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:08.