Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2008., 00:49   #21
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Ovo sa špekom mi se sviđa, nije kvarljivo... ali, zar nije špek slan?
ja mu dam bijeli, nije slan. a nije ni neslan. pa ne dajem mu pancetu i pršut!
__________________
fidbek
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 14:22   #22
a zašto sami ne napravite?...staviti ću vam par recepta...u poslasticama od srdele su se moji davili...isprobati ću sad sa jetricom...
Šapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 17:15   #23
Quote:
disleksicar kaže: Pogledaj post
ijaooo,duboke isprike Znaš šta kaže Mandrak? Nije sve kako se čini.
Šta te buni? riječ krmenadla ti djeluje kao dobar obrok? Vjeruj mi, krmenadla prosječna je veličine,pfff 7 cm? Bez kosti. Malo kuhanog bijelog mesa? Narezati na sitne kockice? Šta te točno buni od tih opisa? Misliš da je malena kockica miršljavog, slasnog mesa preeeviše za psa? Ne laprdaj,i počni čitat bolje te pritom vizualizirati opise.



Špek je u pravilu uvijek jače slan, moj nakon njega ima proljev
ne nego me buni tvoje paničarenje oko količine papra ili soli u jegeru ili špeku ...govorimo o nagradi, dakle šnitica tu i tamo, a ne da 3 * dnevno hraniš psa jegerom ili špekom do sita ... nije čudo da ti pas dobije proljev kad ne znaš pravu mjeru
__________________
Normal human, skilled in art of stage magic and illusion; skilled in genuine magic
ja i bash ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 17:40   #24
Quote:
ja i bash ja kaže: Pogledaj post
ne nego me buni tvoje paničarenje oko količine papra ili soli u jegeru ili špeku ...govorimo o nagradi, dakle šnitica tu i tamo, a ne da 3 * dnevno hraniš psa jegerom ili špekom do sita ... nije čudo da ti pas dobije proljev kad ne znaš pravu mjeru
pas mi dobije proljev jer je osjetljivko
a za jeger sam reagirao zbog količine bibera, koju ja osjetim i koja je vidljiva golim okom, pa ako je već jedna djevojka tu zamolila da joj kažemo kolačiče koji su "prirodni" , dakle ne ove šmekose,froliće i td, onda ne vidim smisao špeka jer je podjednako bogat začinima kao i šmekos.
Znam da se radi o malim komadićima, ali ono, čemu? Ja bih onda rađe davao sir, kojeg ne trebaš kuhat/peći, jednostavno ga narežeš, fin im je u većini slučajeva,moj je eto lud za njim, a mislim da je ipak bolji i zdraviji od jegera. Možda se varam.
Jest da imam dogu,ali mu ne dajem gigantske komade Nego ono,par komadića, no eto, od šeka mu bude loše, pa čak i od tvrdog sira ako mu dam više od 3 komadića veličine 1 cm...Mislim da je problem u masti,ne podnosi masne stvari
__________________
You have to know the answer to this question! If you died right now, how would you feel about your life?
disleksicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 02:55   #25
Quote:
ja i bash ja kaže: Pogledaj post
ne nego me buni tvoje paničarenje oko količine papra ili soli u jegeru ili špeku ...govorimo o nagradi, dakle šnitica tu i tamo, a ne da 3 * dnevno hraniš psa jegerom ili špekom do sita ... nije čudo da ti pas dobije proljev kad ne znaš pravu mjeru
Biber pas nikad ne može probaviti, skuplja im se u jetri i skuplja i zauvjek ostaje tamo.
Ista stvar je i s konzervansima, bojama, aditivima raznim, svim umjetnim što možete naći u svakom dehidratu, a osobito u poslasticama jer imaju jako puno pojačivača okusa koji su čisti otrov.
Sad će se naći oni koji će reći a moj pas cijeli život jede kobasice za nagradu, ali ima i onih koji su skupo platili za to.
Jedan naš prijatelj je do nedavno bio žustri zagovornik svega dehidriranog , od hrane do slastica za pse, ali ohladilo ga brzo i iznenadno prije dva tjedna kad mu je pas završio na operaciji jetre, pas star 20 mj.
Pas je već neko vrijeme znao povratiti, prvo rijetko pa češće pa češće sve dok više ništa nije mogao zadržati u sebi.
Snimili psa, otvorili, a jetra kristalizirana kao u 60-ogodišnjeg alkoholičara, žuč puna, začepljena i tako pas ostade bez žuči i pol jetre i još uvjek ne znaju hoće li se izvući.
Zašto?
Veterinar mu je rekao da mu jetra izgleda kao da je i je trovan jako dugo i polako !!!!!!!!!!!!!!!
Pas je odhranjan na vrhunskom dehidratu , Royal Canine , a polako ga je trovao jer ga ništa drugo nije trovalo, a i rečeno mu je jasno od čega je tako da......
Iskreno, meni se ne daje ni 40 kn za pol kile otrova jer svoje pse previše volim za to, a ko voli nek izvoli samo se zapitajte da li vaš pas može ili ne može to izdržati, tj. njegov organizam, vaš rizik.
Ovaj jadničak sad živi od juhice, ribica i sira i još mu nije dobro .

Mi pse hranimo prirodnom hranom, od dehidrata i slastica te vrste smo potpuno odustali nakon problema s psima, velikih problema, kako s kojim s tim da istih više nema i nikad zdraviji nisu bili.
Slastice su isključivo meso, govedina u kockicama , mali bulldog voli ribice itd.
i itekako su motivirani, nikad motiviraniji , a to držiš normalno u fridžu, fine šnicle
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 08:56   #26
Quote:
Šapica kaže: Pogledaj post
Pedigree schmackos piletina - mekani su, mogu se trgati na komadiće, jeftini su i moji ih psi obožavaju...

ili obične hrenovke/parizer...
drito te ja svom dajem, malo rese po doma pa se uci po vani
__________________
Jel te peku oči?
shpica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 09:02   #27
Quote:
shpica kaže: Pogledaj post
drito te ja svom dajem, malo rese po doma pa se uci po vani
malo? otkad belgijski ovčar MALO rese? ...brzo će on shvatiti, pametni su oni psi...

i zaboravih napisati recepte za pseće kolačiće, kasnije...
Šapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 21:36   #28
Moj njemački ovčar je veliki razmaženko i izbirljiv pri prehranu. Njemu znamo dati piletinu i neće ju pipnuti, svinjetinu isto tako. Jede kako je raspoložen, ali lud je za biftekom. Znam da je skup, ali je kvalitetan i moj Rexi nikad nije tako sit da ga ne bi pojeo. Normalan kuhan biftek s dodatkom malo soli.
snježana0301 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 22:59   #29
Quote:
Šapica kaže: Pogledaj post

i zaboravih napisati recepte za pseće kolačiće, kasnije...
Veli meni moja pasica, daj 'odi vidi je l' Šapica štogod napisala.
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 13:55   #30
Quote:
Zum-zum kaže: Pogledaj post
Sir (ne žestoki) ili sirove mini hrenovke

To im jako miriši i jako im je fino
To misliš na one prave cocktail hrenovčice, za ljude? npr. od Vindije? Jel smiju oni to? Pitam, zbog soli, aditiva i to..
Vespers is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 13:58   #31
Quote:
<Charlie> kaže: Pogledaj post
Pozdrav...Imam malog westya (star 3mj)...i sad ga ucim da kaka vani...i kad ga uspijem iznesti na vrijeme da se pokaka i popiski vani dam mu nagradni kolacic...ali cini mi se da mu nije dovoljni fini... zato mislim da nema dovoljnu motivaciju da kaka vani...nekako ga sporo jede i prvo ga smrvi pa kupi mrvice sa poda...koje vi koristite za stence...??? i dali ih odmah zgrabe i brzo popapaju..??

ja ove koristim... Gimborn - Sport Snacks

Ja ti imam westija i samo mu te poslastice dajem. Gimborn janjetina mu je omiljena. Ali pazi, ne više od par komadića dnevno. Mi smo mu onu jednu "kost" znali prelomiti na 3 dijela jer su elastične, njemu je to bilo dovoljno.
p.s. pazi da uvijek dobro stisneš onu brtvu na vrećici da ti se ne osuše!
Nama su te poslastice ful pomogle. Uz pomoć toga je naučio skoro sve što zna!
Vespers is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 11:36   #32
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Veli meni moja pasica, daj 'odi vidi je l' Šapica štogod napisala.
, evo, samo za nju:

1 paketić aktivnog suhog kvasca
1 šalica tople pileće juhe
2 jušne žlice melase (šećernog sirupa)
1 3/4 žlice višenamjenskog brašna (1 3/4 do 2) – to je ono, ni meko – ni oštro
1 1/2 šalica integralnog pšeničnog brašna
1 1/2 šalice drobljene pšenice
1/2 šalice kukuruznog brašna
1/2 šalice nemasnog mlijeka u prahu
2 čajne žličice suhog češnjaka (u prahu)
2 čajne žličice soli
1 jušna žlica mlijeka
1 jaje – tučeno

Rastopiti kvasac u 1/4 šalice tople vode. Umiješati juhu i šećerni sirup (melasu). Dodati samo jednu šalicu višenamjenskog brašna, ukupnu količinu integralnog pšeničnog brašna, drobljenu pšenicu, kukuruzno brašno, mlijeko u prahu, češnjak u prahu i sol, te dobro izmiješati. Na pobrašnjenu dasku istresti preostalo brašno. Umijesiti polovinu smjese i izvaljati je na debljinu od 1 cm. Izrezati kekse u željenim oblicima. Staviti ih na nenamašćeni lim za pečenje, a gornju površinu premazati smjesom tučenog jaja i mlijeka. Ponoviti isti postupak s preostalim tijestom. Peći 45 minuta na temperaturi od 150°C. Isključiti pećnicu i ostaviti kekse da se suše preko noći.
Šapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 11:37   #33
Kolačići od sira i češnjaka

1 šalica pšeničnog brašna
1 šalica naribanog cheddar sira
1 jušna žlica češnjaka u prahu (ne soli od češnjaka!)
1 jušna žlica maslaca ili margarina
1/2 šalice mlijeka

Izmiješati brašno i sir. Dodati češnjak u prahu i "istrajbani" maslac. Polako dolijevati mlijeko dok se ne dobije malo tvrđe tijesto. Možda i neće biti potrebna sva gore spomenuta količina mlijeka. Razvaljati tijesto na pobrašnjenoj dasci tijekom nekoliko minuta.
Debljina razvaljanog tijesta neka bude 5, 6 mm. Izrezati u željene oblike i složiti na nenamašćen lim za pečenje. Peći 15 minuta na temperaturi od 180°C. Ostaviti kolačiće da se hlade u pećnici s lagano otvorenim vratima dok se ne ohlade i stvrdnu. Gotove kolačiće držati u hladnjaku da bi ostali svježi.
Šapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 11:37   #34
TVRDI KOLACICI SA SARDINAMA

5 salica psenicnog brasna
400 ml vode
2 jaja
100 ml maslinovog ulja
1 konzerva sardina zgnjecenih u kasicu

Pomijesati sve sastojke i mijesiti dok se ne dobije cvrsto tijesto. Izvaljati ga i izrezati u zeljene oblike. Peci u pecnici 40 minuta na 180°C. Kada su peceni, treba ih ostaviti preko noci u toploj pecinici da se posuse.
Šapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 11:38   #35
Jetreni kolacici

Smiksati u multipraktiku:

0,5 kg sirovih jetrica (pileca, teleca, juneca)
3 jaja
3 zlice melase

Dodati u smiksano:

2 1/2 salice integralnog psenicnog brasna
1 zlicu sode bikarbone
1/2 zlice cesnjaka u prahu ili dva zgnjecena cesnja

Zatim sve skupa promijesati i staviti mjesavinu u protvan namascen uljem. Peci 30 minuta. Maknuti iz pecnice i rezati na male kvadratice. Drzati u dobro zatvorenoj posudi u frizideru, a visak se moze smrznuti za kasnije.
Šapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 11:39   #36
Zgodne i jednostavne nagradice za rad s psom, a koje psi jako vole su dehidrirane pilece ili purece hrenovke. Hrenovke se narezu na kolutice i uredno poslazu u obicnu pecnicu ili mikrovalnu. Izlazu se ne previsokoj temperaturi dok skroz ne dehidriraju i postanu hrskave kao cips. Takve mogu trajati nekoliko dana, a psi ih obozavaju.
Šapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 11:40   #37
PLOČICE OD SIRA

Sastojci:
1/3 šalice prirodnog soka od jabuke, bez šećera
1/3 šalice naribanog ili nasjeckanog polumasnog sira
1/3 šalice vode
2 šalice brašna

Priprava:
U srednje velikoj posudi izmiješajte tekuće sastojke. U velikoj posudi izmiješajte suhe sastojke. Polako dodajte tekući dio u suhu mješavinu. Dobro izmiješajte. Tekuće tijesto izlijte u zamašćenu tavu veličine otprilike 32,5x25x5 cm. Pecite na 275 °C oko 25 do 30 minuta. Ploča je gotova kada vilica piknuta u tijesto ostaje čista. Ohladite i izrežite u pločice. Od ove količine smjese dobit ćete pedesetak pločica stranica od 4 cm.
Šapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 11:41   #38
KEKSI S PILETINOM

Sastojci:
1 pileći batak sa zabatkom
1/3 šalice biljnog ulja
3 šalice integralnog pšeničnog brašna
3 šalice vode + 1 jaje

Priprava:
Skinite kožu s piletine, stavite je u manju posudu i dodajte vode. Pristavite kuhati. Kad voda zavrije pustite da vrije 10 do 15 minuta ili dok piletina ne bude kuhana – piletina treba biti čvrsta na dodir, a u predjelu zgloba ne smije biti tragova krvi. Ostavite 3 šalice vode u kojoj je kuhana piletina i pustite da se ohladi. U velikoj posudi izmiješajte ostale sastojke. Usitnite pileće meso kao da je kosano i umiješajte ga u mješavinu. Dodajte 3 šalice preostale vode od kuhanja. Mijesite na pobrašnjenoj površini dok ne dobijete čvrsto tijesto. Razvaljajte ga na debljinu od otprilike
1.5 cm. Izrežite rezačem za kekse u željene oblike. Posložite kekse na papir za pečenje međusobno razmaknute oko 1.5 cm. Pecite na temperaturi od 250o otprilike 50 do 55 minuta. Kad je pečenje gotovo keksi trebaju biti čvrsti na dodir. Isključite pečnicu i ostavite kolačiće u pečnici još jedan do dva sata da se potpuno stvrdnu. Količina koja se dobije iz navedene smjese je otprilike 60 keksa dužine 5 cm.
Šapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 11:42   #39
Pseći kruh od banana

4 banane
2 jaja
pola šalice maslinova ulja
2 1/2 šalice crnog brašna
šaka-dvije raženih ili zobenih pahuljica
1 prašak za pecivo bez aluminijevog sulfata (ima ga za kupiti u DM-u)
pola šalice meda

u multipraktiku izmiksati banane, jaja, maslinovo ulje i med, sve dok se ne dobije glatka smjesa. Dodati ražene ili zobene pahuljice i još izmiksati. Pomiješati brašno sa praškom za pecivo, dodati u smjesu od banana, dobro izmiksati.Dobije se teško, gusto tijesto ali to nek vas ne zbunjuje. Papir za pečenje malo pouljiti i staviti ga u protvan (ja sam koristila mali protvan) usuti tijesto, po vrhu još posuti sa pahuljicama. peći na oko 200C (pećnicu prethodno zagrijati), orvih pola sata ne otvarati, zatim malo smanjiti vatru i peći još oko pola sata. Ja sam negdje zadnjih 10 min prekrila kruh alu folijom da ne potamni odozgo. Provjeriti dali je pečeno, drveni štapić zabosti u tijesto, ako je pečen ostat če suh, ako ima još mrvica na njemu pečenje produljiti. Kruh skroz ohladiti i zatim rezati na komadiće.
Šapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 11:43   #40
svi recepti preuzeti sa http://p078.ezboard.com/ffoursoftpaw...tart=1&stop=25
Šapica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:22.