Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2010., 20:48   #81
Ja imam jedno konkretno pitanje - da li postoji neki zakonski rok za podizanje tužbe za podjelu imovine... ako ima koji i od kad teče
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 22:02   #82
zanima me kod razvoda ako imam 3 kredita koja glase na moje ime da li je i to bračna stečevina jer smo te novce zajedno potrošili i ja i moja supruga. kako se krediti tretiraju u parnici? tko će ih nastavit vraćati? pitam jer supruga ne želi sporazumni razvod gdje sam ja bio voljan nastaviti vraćati sve to, ali sada ne želim jer me se pravi mangupom i budalom
__________________
ALIEN9
ing. građ.
SLAV. BROD
ALIEN9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 12:48   #83
Rastava braka uz zabilježbu spora u ZK

Dragi forumasi,
iskreno se nadam da ima neko medju vama ko ce biti ljubazan da mi pomogne oko pravnih pitanja...jako bih bio zahvalan....
Frendica mi je madjarica,udata za hrvatom,imaju 4 maloljetne djece,stan na krku(malinska),vikendicu u Gorskom Kotaru,I veliku porodicnu kucu,naravno pogadjate sve je na njegovo ime pa cak i novac,pa me zanima na koji nacin ona moze pokrenuti tuzbu za razvod braka ali da se u tuzbi navede zabiljezba spora u zemljsnim knjigama s ciljem da on to ne moze da proda?
Pitate se zasto ja pitam za nju,pa zato jer joj je uzeo laptop i onemogucio pristup internetu i ostavio je sa djecom tako da bukvalno ne moze da se obrati odvjetniku od obaveza i djece.

Nadam se da ce neko strucan ili sa slicnim iskustvom sto prije da odgovori

Neizrecivo vam hvala!!!!!
Mickey_Sa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 12:57   #84
najjednostavnije rjesenje: pricuvaj joj djecu dok ona ode do odvjetnika.
robihr is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 13:01   #85
Slazem se sa Robihr, a mogla bi ti kontaktirati najblizeg odvjetnika, te joj odneti telefon da se cuju.
__________________
........aegri somnia.......
rastko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 13:02   #86
Quote:
Mickey_Sa kaže: Pogledaj post
,pa me zanima na koji nacin ona moze pokrenuti tuzbu za razvod braka ali da se u tuzbi navede zabiljezba spora u zemljsnim knjigama s ciljem da on to ne moze da proda?
To će joj riješit odvjetnik.Ako joj muž ide na posao znači da odvjetnik može doći kod nje u stan ili se nać negdje u kafiću.A može tako ti ćeš otići do odvjetnika ispričat šta se traži od njega i dogovorit sastanak.Jednostavno.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 19:14   #87
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
To će joj riješit odvjetnik.Ako joj muž ide na posao znači da odvjetnik može doći kod nje u stan ili se nać negdje u kafiću.A može tako ti ćeš otići do odvjetnika ispričat šta se traži od njega i dogovorit sastanak.Jednostavno.
Jeste to sve tako ali nema novca jer je kreten sve uzeo,razumijete li i ucjenjuje je.A ne znam ni jednog jedinog odvjetnika koji ce tako naslijepo raditi i biti toliko ljubazan.
Treba mi konkretno rjesenje ili ako je vec imao slicna iskustva.
Hvala....

A plus sav novac je kod njega na racunu....
Da znam,strasno je naivna bila.....

Hvala

Trebaju mi konkretna rjesenja,mozda formular za podnosenje tuzbe za razvod....
Hvala
Mickey_Sa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 22:28   #88
možeš ti i sam podnest tužbu za razvod na sud bez odvjetnika.Prije je to bilo 5000 kn sada ne znam.Isprinta ti njoj zakon o zaštiti obitelji od nasilja pa to proučite da li ima kakvih kaznenih ili prekršajnih elemenata i jacite se centru za socijalni rad.Ne može se blokirat nečija imovina za par minuta.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 11:22   #89
Exclamation 380 000 Eura !!!!

Frendica je u trecoj godini braka dobila od tate nasljedstvo 190 000 eura(po zakonu pripada taj novac njoj,to znam),medjutim muz trazio novac(kad je sklopljen brak on imao na racunu 6000njem maraka) da pokrene biznis i ona prebaci sve i cent njemu na racun i danas nakon petnast godina braka su stekli oko 400 000Eura i neke nekretnine koje su sve na njegovo ime.Sada je muz ucjenjuje i face to face joj kaze kako joj ne zeli nista dati niti novac,niti prepisati nekretnine vec mu se jako svidja opcija da ona ostaje kuci s 4 maloljetne djece i da bude njegov rob,a on da putuje i da kupuje sebi sta zeli,pa cak i djeci po I phone.Zanima me da li moze sakriti novac koji je po njemackim bankama i ako ga sakrije moze li se dokazati kako je odjednom nestalo 400 000 eura i na koji nacin traziti podjelu novca?

Hvala svima koji zele pomoci....
Mickey_Sa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 11:25   #90
Molim te nemoj otvarati nove teme.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 11:37   #91
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
Molim te nemoj otvarati nove teme.
Ok...hvala...novi sam pa se jos ne snalazim bas najbolje....sorry
Mickey_Sa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 12:22   #92
pa ako ti je dobra frendica plati joj par sto kuna za razgovor sa odvjetnikom da se vidi šta i kako dalje poduzimat.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 14:28   #93
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
pa ako ti je dobra frendica plati joj par sto kuna za razgovor sa odvjetnikom da se vidi šta i kako dalje poduzimat.
Uradio sam to vec ali odvjetnik kao odvjetnik,ne zeli fakticki nista konkretno da kaze niti uradi dok ga se ne angazuje pa zato mi treba misljenje nekoga ovdje sa iskustvom slicnim ili nekoga ko poznaje pravo.
U svakom slucaju hvala lijepa Sivkiću....
Mickey_Sa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 14:42   #94
Onda treba odmah potpisat punomoć odvjetniku da je on zastupa u kompletnom postupku i rastave i djelidbe i nek dogovore postotak.Ako neće taj traži drugog.Najjednostavnije i najbezbolnije.Pogotovo ako se radi na postotak.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 14:38   #95
Da ne otvaram novu temu..

Situacija je slijedeca:

zena i muz se sporazumno razveli,njoj je dodijeljena briga za djecu(dvoje djece je u pitanju) a njemu

je odredena alimentacija i vidanje djece..

zena je potom otisla s djecom u Njemacku i udala se,muz je dao pismenu izjavu
da se slaze s tim da djeca zive tamo ali..

ona je dobila boravnu i radnu vizu na godinu dana a djeci ne daju vizu..

u konzulatu i uredu za strance tvrde da djeca nikako ne mogu dobiti vizu ako majka sama nema skrbnistvo nad djecom.

Nasi odvjetnici tvrde da je nemoguce pod normalnim okolnostima oduzeti roditelju skrbnistvo niti postoji nacin da se otac npr dobrovoljno odrekne skrbnistva..

I sta sad?Nas se zakon kosi s njihovim,a ipak,otkud onda toliko stranaca tamo ako je namoguce da djeca dobiju vizu?

Molim pomoc,svaki savjet je dobrodosao,unaprijed hvala..
__________________
Nista nije samo po sebi dobro ili lose,ovisi samo sto o tome mislimo...
practicalwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 14:57   #96
Quote:
Mickey_Sa kaže: Pogledaj post
Dragi forumasi,
iskreno se nadam da ima neko medju vama ko ce biti ljubazan da mi pomogne oko pravnih pitanja...jako bih bio zahvalan....
Frendica mi je madjarica,udata za hrvatom,imaju 4 maloljetne djece,stan na krku(malinska),vikendicu u Gorskom Kotaru,I veliku porodicnu kucu,naravno pogadjate sve je na njegovo ime pa cak i novac,pa me zanima na koji nacin ona moze pokrenuti tuzbu za razvod braka ali da se u tuzbi navede zabiljezba spora u zemljsnim knjigama s ciljem da on to ne moze da proda?
Pitate se zasto ja pitam za nju,pa zato jer joj je uzeo laptop i onemogucio pristup internetu i ostavio je sa djecom tako da bukvalno ne moze da se obrati odvjetniku od obaveza i djece.

Nadam se da ce neko strucan ili sa slicnim iskustvom sto prije da odgovori

Neizrecivo vam hvala!!!!!
Brakorazvodna parnica i utvrđivanje i podjela bračne stečevine su odvojene parnice. Dakle, utvrđivanje i podjelu bračne stečevine može gospođa pokrenut nevezano uz razvod. A da bi se stavila zabrana tj zabilježba na imovinu potrebno je iz Gruntovnice podignuti Vlasnički list cjelokupne imovine. Tek tada odvjetnik može staviti zatražiti stavljanje zabilježbe. Što se tiče novca na računima, nisam sigurna al pošto će svakako morati angažirati odvetnika tad će joj on znati točno reći.

I još nešto bi gospođa trebala znati, ako postoji kredit koji se otplaćuje, bilo kakav dug nastao za vrijeme trajanja braka, sve to ulazi u bračnu stečevinu. I imovina i dugovi pa se prema tome sve i djeli.

Nadam se da sam pomogla.
robotina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 16:30   #97
Quote:
Mickey_Sa kaže: Pogledaj post
,pa me zanima na koji nacin ona moze pokrenuti tuzbu za razvod braka ali da se u tuzbi navede zabiljezba spora u zemljsnim knjigama s ciljem da on to ne moze da proda?
Potrebno je najprije na sudu ustati tužbom radi utvrđenja bračne stečevine, pa se tek nakon toga može se u zemljišnim knjigama zabilježiti taj spor. Dakako, samo ako se tužbom traži neki stvarnopravni zahtjev (utvrđenje uz upis suvlasništva), a ne neki obveznopravni zahtjev (npr.za isplatom ulaganja za vrijeme braka).

Upis zabilježbe spora se može tražiti u samoj tužbi, a može prijedlog zemljišnoknjižnom odjelu uputiti, uz preslik tužbe, i sama stranka. Efekt je isti.

Ukoliko se u parnici traži neki obveznopravni zahtjev, tj.zahtjev za isplatom temeljem ulaganja za vrijeme braka, onda se jedino može od suda tražiti donošenje privremene mjere zabrane vlasniku (tuženiku) za raspolaganjem te imovine, i pritom dokazati da je ima namjeru otuđiti, tj. da postoji opasnost od nenadoknadive štete potencijalnom vjerovniku (tužitelju).
File is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 15:18   #98
Zakonska razlika između bračne i izvanbračne zajednice

eo pozdrav ljudi-neznam sam postavio pitanje na pravo mjesto-uglavnom zanima me jer postoji neka razlika izmedju bracne i vanbracne veze-to pitam jer sam u jednoj situaciji..necu sad rec pritiskom da se zenim..ono sto me muci to su prava moje buduuce sto se tice nekretrnina-opcenito imovine-su ista kao u vanbracnoj zajednici ili nisu..?
 
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 15:47   #99
Ova tema je za pdf pravo
Daisyduck is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 16:10   #100
Selim sa ŽuD-a
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:26.