Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2009., 11:39   #21
mi smo svojem cijeli prostor natkrili prozirnim plocama i stvarno smo zadovoljni..
jelena.p is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 07:17   #22
Moram reci da mi sve ovo djeluje previse izolirano.... gadno je kad pas ne moze vidjeti sta se to cuje preko zida.... neznam kak ce reagirat na boravak u ovim zidinama....
__________________
Bog je uistinu stvorio muskarca prije zene, ali
prije svakoga remek-djela mora se naciniti gruba skica.

me_and_myself is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 07:24   #23
A opet je bolje nego da je zatvoren u kući, stanu..
Ako stavi vrata sa rešetkama imat će pogled van, vani je a opet zaštićen, to uopće nije loše rješenje.
fr4ntik is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 09:21   #24
Quote:
igor.poturic kaže: Pogledaj post
Na žalost, nema.
Ne znam da li to pomaže, od 12.30 h do navečer sa te strane je potpuni hlad.
Jedino ujutro sunce lupa na tu stranu, pa razmišljam da dodatno još nešto napravim da bih ga zaštitio od sunca.
Moj prijedlog: drvena kućica i oko nje još dio drvene podloge (podignuto od betona za par cm), kućicu staviš do zida u kut i još da imaš 2 metra sa svake strane drvenog poda od kućice. Sve to natkriješ krovnim limom na nekim željeznim nosačima (to ti neki bravar napravi i nije nekaj skupo, a lim možeš kupiti i II klasu koja ti je jeftinija). To ti bude zaštita od kiše i snijega, a ujedno i hladovina za psa...
hb1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 10:30   #25
Hvala na savjetu, hb1!
igor.poturic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 11:41   #26
Thumbs up

Nema na čemu! Sad sam gledao malo po forumu i vidim da nabavljaš bernskog planinskog psa?! Odličan izbor, ja imam par doma (mužjak i ženka) i ak te kaj zanima pitaj! Sad su stari 2 godine i prezadovoljan sam njima, a imal sam prije mješance, šarplaninca, staforda...jedino mislim da im je kratki vijek života nažalost...
hb1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 23:26   #27
Box za psa,što je najbolje za pod,dimenzije...

Radio bih box za psa i svaki dobar savjet je dobrodošao
TheLordimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 22:22   #28
Kaj nitko nema nikakvo drugu ideju za pod osim betona i pločica!"
TheLordimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 11:01   #29
Thumbs up

Quote:
TheLordimir kaže: Pogledaj post
Kaj nitko nema nikakvo drugu ideju za pod osim betona i pločica!"
najbolje je stavit pločice. Ja imam pločice u boxu. Moraš računat na to da će pas unutra poškit i kakat . Neka ti je i voda negdi blizu jer ćeš higijenu najlakše održavat ako vodom pereš pločice. Stavi mu na pod jednu paletu da je podignut sa pločica i na nju neki jastuk. sva druga riješenja beton, zemlja itd vremenom zasmrde. Ajoš ako ti je i u dvorištu koma. aj sretno.
:madi: is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 21:04   #30
Quote:
:madi: kaže: Pogledaj post
najbolje je stavit pločice. Ja imam pločice u boxu. Moraš računat na to da će pas unutra poškit i kakat . Neka ti je i voda negdi blizu jer ćeš higijenu najlakše održavat ako vodom pereš pločice.
Drobina, przina ili kak se to zove, oni krupni kamencici. Moja se za 2 godine koliko ima box niti jednom nije ni popiskala a niti pokakala u njega.
__________________
Bog je uistinu stvorio muskarca prije zene, ali
prije svakoga remek-djela mora se naciniti gruba skica.

me_and_myself is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 12:16   #31
Box za njemačkog ovčara

Evo i mi moramo napravit box za NjO. Zanima me kolike bi dimenzije bile dobre. Taj uzgajivač je rekao da bi 2x2 bilo dosta, ali ja bih malo više... Kakva je podloga najbolja, sada je trava, ali isto taj uzgajivač je rekao da betoniramo. Box bi bio pod orasom, ispod kojega bi mu bilo samo ujutro hlada, a s juga bi mu cijeli dan pičilo sunce pa me zanima s čim to treba zaklonit od sunca... Kasnije ću puknit sliku da vidite gdje bi trebao biti box...
CroRipke is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 23:59   #32
nije bas vezano za samu izradu boksa, ali ne znam gde bih drugde mogla da pitam...
dakle, ljudi koje poznajem planiraju da cuvaju psa, nekog terijera. mene brine to kako ce da ga cuvaju jer znam kako su ranije pse cuvali....
imaju dvoriste, po kome moze da se trci, boks koji je dobro uradjen, izolovana kucica, cak i napravljen deo kao wc koji ima kanalizaciju pa se lako pere i higijena je na nivou. hrana i sve ostalo takodje. jedini problem je sto taj pas ne bi isao nigde. znaci nema setnji. zivot je u boksu, gazda ga usta nekoliko puta dnevno po recimo pola sata u dvoriste (koje je vece ali nije neko preveliko) i to je to. ako je leto, pa se vise boravi u dvoristu, i pas je vise van boksa.
da li mislite da pas moze da bude srecan ako zivi tako?
jerry77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 02:41   #33
Quote:
jerry77 kaže: Pogledaj post
nije bas vezano za samu izradu boksa, ali ne znam gde bih drugde mogla da pitam...
dakle, ljudi koje poznajem planiraju da cuvaju psa, nekog terijera. mene brine to kako ce da ga cuvaju jer znam kako su ranije pse cuvali....
imaju dvoriste, po kome moze da se trci, boks koji je dobro uradjen, izolovana kucica, cak i napravljen deo kao wc koji ima kanalizaciju pa se lako pere i higijena je na nivou. hrana i sve ostalo takodje. jedini problem je sto taj pas ne bi isao nigde. znaci nema setnji. zivot je u boksu, gazda ga usta nekoliko puta dnevno po recimo pola sata u dvoriste (koje je vece ali nije neko preveliko) i to je to. ako je leto, pa se vise boravi u dvoristu, i pas je vise van boksa.
da li mislite da pas moze da bude srecan ako zivi tako?
ne
buntspecht is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 09:26   #34
Pitanje

Pas u box-u imakao podlogu beton i par puta je obavio nuždu(veliku) unutra kad ga nismo stigli navrijeme pustit van, što se može stavit pa da na samo jedno mjesto to obavlja jer ovak to napravi na pol boksa..
brijo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 11:13   #35
ništa
i pas vam šalje poruku
jer psi mogu kontrolirati stolicu pa to što vam ju je lijepo servirao na sred boxa znači da nije dovoljno vani koliko bi trebao biti i da nema dovoljno pažnje koliko bi trebao imati..

šetajte ga dovoljno i puštajte ga dovoljno vani, pa vam neće kakati gdje spava, psi jednostavno nisu takvi...osim ako imaju proljev ili neke druge probleme
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 13:56   #36
Quote:
TheLordimir kaže: Pogledaj post
Kaj nitko nema nikakvo drugu ideju za pod osim betona i pločica!"
do sad se najbolje pokazo epoksidni protuklizni pod!,naime radi se o podu koji se nanosi na betonsku podlogu u tri ruke,tako da se dobije prosjecna debljina 3-5 mm,protukliznost po vasoj zelji,preporucujem protukliznost 0,3-0,9 mm.,(simulacija kao šmirgl papir), boje takodjer po izboru,.jako je jednostavan za čiscenje,nema fuga,i bakterije se ne zadrzavaju,(za razliku od ploćica),dugotrajan je,i sto je najvaznije psu se ne klize,jos malo piljevine po njemu i peso prezadovoljan! za vise info..pogledati web.str. http://www.pod-ex.com .nadam se da sam pomogao.
zokyzegar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 14:14   #37
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
A jel pametno imati skroz beton dole? Mislim, znam da je najlakše za počistiti, ali nije baš dobro za zglobove. Tvojoj je to onako, privremeni smještaj, ali mnogima nije. Baš je super, jako mi se sviđa. Ja nebi radila manje, ovo je ko cijela soba bokte hahahaha!
Ne mora beton biti cijelom povrsinom. Kod mene je recimo relativno velik box,oko 5 metara dug i 3 sirok,natkriven,kucica od brodskog poda,krov crijep. E sad box je napravljen na parkingu tako da je ispod vec bio beton, ali na osnovi konstrukcije boxa su napravljena udubljenja u koja se umetnu daske(nepromocive). Tako da su dvije trecine boxa ustvari izdignute oko 10 cm iznad zemlje na dim dasklama, a zadnja trecina boxa je beton ako bas mora obavit nuzdu tu je obavi i lako se pocisto jer sam stavio odvodnu cijev i povezao s mojom kanalizacijom. Osim prednjih vrata boxa ,postoje i mala zadnja,koja povezuju box sa zadnjim dvoristem koje je ogradjeno.i kada su otvorena pas moze nesmetano da se krece. To sam morao uradit jer ne zeli da obavlja nuzdu a budi me rano ujutro,tako da sada sam izadje kad zeli, a usput je i pas aktivniji stalno ga cujem nocu kako ide gore -dole

E posto sam ja malo lud, moj labrador ima i mali bazen 2x2,koji je u dvoristu, i ima instaliran tus na boxu,gdje ga kupam,ili ga rashladim ljeti.
BlackLab is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 14:27   #38
Quote:
CroRipke kaže: Pogledaj post
Evo i mi moramo napravit box za NjO. Zanima me kolike bi dimenzije bile dobre. Taj uzgajivač je rekao da bi 2x2 bilo dosta, ali ja bih malo više... Kakva je podloga najbolja, sada je trava, ali isto taj uzgajivač je rekao da betoniramo. Box bi bio pod orasom, ispod kojega bi mu bilo samo ujutro hlada, a s juga bi mu cijeli dan pičilo sunce pa me zanima s čim to treba zaklonit od sunca... Kasnije ću puknit sliku da vidite gdje bi trebao biti box...
Napravite veci box,psi vole patrolirat,bolje duzi a uzi. DIo boxa izdignite na daske kako sam objasnio u postu prije ovog,i tu nek buce i kucica, zastita od sunca je najbolja prirodna, recimo kao sto ljetne baste u kaficima imaju ono nesto kao trstiku ,ne znam kako se tacno kaze.
BlackLab is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 07:29   #39
Da ne otvaram novu temu, iako nije izravno vezana uz ovu...Imate li ideju što bih psu mogao staviti za spavanje a da je:

1. bar koliko toliko mekano (recimo 1 cm debela spužva joj je bila super),
2. takav materijal koji ne može izgristi i strgati,
3. veliko nekih 50x50cm.

Trenutno ima preklopljenu deku obučenu u jastučnicu, ali to joj nije optimalno jer vidim da bi se htjela izvaliti skroz, a na ovom ne može. Imala je i jastuke, kojima je svima izvukla punjenje, tako da više ne dolaze u obzir.
Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 07:15   #40
Quote:
zokyzegar kaže: Pogledaj post
do sad se najbolje pokazo epoksidni protuklizni pod!
dobra reklama! Odi na oglasnik. Osobno ovo ful glatko smatram "otrovom" za sape psa...
Ovakve me stvari jako nerviraju, ako smijem reci.... ajde daj nam sliku svog psa, njegovog boxa prekrivenog ovim podlogama.
__________________
Bog je uistinu stvorio muskarca prije zene, ali
prije svakoga remek-djela mora se naciniti gruba skica.

me_and_myself is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:38.