Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2010., 23:39   #21
Quote:
cabo love kaže: Pogledaj post
Mislim da si psihijatar ne bi smio smanjivati satnicu, postoji nesto sto se zove dostojanstvo. Ili neka ima postenu satnicu (u ocekivanom rangu za odvjetnika ili medicinskog specijalista) ili neka radi besplatno.
Ionako kad odjemo u EU ce svi psihijatri pobjeci barem u Sloveniju, a u RH ce doci Bugari i Rumunji.

300 kuna za psihijatra je skupo, a za automehanicara ili novu frizuru nije.
Je no frizura nije neophodna,a automehaničar u cijeni osim rada naplaćuje i dijelove i bez veze je uspoređivati struke i satnice.Po čemu su to bugarski psihijatri loši?
kurosava is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 23:41   #22
meni se gade svi doktori koji odmah sve pripisuju psihičkoj bazi....teško je anksioznu osobu uvjeriti da nije ništa fizički već da je sve u glavi.
ja sam imala užasne fizičke simptome i niko nije pomislija na anksioznost.
obavila oftamološki,kardiološki,internistički,ORL, neurološki s MR mozga da bi se na kraju reklo aj mala nije ti ništa samo si anksiozna....s tim da panične atake nisam imala svega 5 puta....
ja sam uvijek za varijantu da se čovjek pregleda pa da se kaže da nije ništa fizički..jer npr. anksioznost kod mene je psihosomatska konstantna.


znam jedan primjr cure koja je stalno imala vrtoglavice i padala u nesvjest po par minuta i rekli su joj da je psiha u pitanju...otišla na MR na svoju ruku i otkrili aneurizmu ili kako se već zove....tako da pripaziti malo više na sebe ,a ako je tijelo stvarno u redu javiti se psihijatru
jelena2105 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 09:38   #23
Quote:
kurosava kaže: Pogledaj post
Većina gradjana ove zemlje rade za 3 i pol tisuće kuna i tebi je normalno da jednu desetinu daju za jednu seansu.Koliko ljudi u ovoj državi si onda može priuštiti psihijatra?po tebi bi trebalo i više naplaćivati'Koliko ti zaradjujes ako smijemo znati kad bi tako olako izdvojio i više od 300 kn za jednu seansu?tebi mozda netreba psihijater,lako je s tudjim kurcem trnje tući.
A koliko ljudi placaju za skijanje, kozmeticara, frizere...?
I koliko vremena i novaca kosta privatnog psihica da to postane?
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 10:34   #24
Da, tisuću kuna mjesečno za cigarete nije puno a za psihološku ili psihijatrijsku pomoć jest

U Hrvatskoj ćeš dobiti i novu jetru iako je uništena alkoholom, no vani jok, za takva rizična ponašanja teško ćeš naći osiguranje.

Čudno mi je inače, zašto ljudi najmanje cijene psihijatre, čak su i psiholozi više cijenjeni.
__________________
Occamova ostrica - od svih objasnjenja, usvojiti najverovatnije. Dakle, IQ rezultat ti je nizak jer si glupa.© Skot
Mr.Monden is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 10:44   #25
cura jedna isto nije mogla disat,rekli su joj da je psiha

na kraju imala tumor na plućima ogroman,djevojka je umrla
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 13:01   #26
Neurologija i psihijatrija nekad su bili jedna specijalizacija... samim tim nisu postojali neurolozi i psihijatri nego "neuropsihijatri"... prije nekih 30 godina to je razdvojeno na zasebne specijalizacije...

A zašto psihijatri nisu na cijeni... pa nisam siguran da nisu ali sve je stvar očekivanja.
Neki misle da će im psihijatri biti zamjenski prijatelji, neki očekuju teže psihoanalize (a psihijatar ne mora biti i psihoanalitičar), nekad psihijatar govori i ono što osoba ne želi čuti, doduše stvarno ima i onih koji pacjentima tutnu recept u ruke i .

Znam ponešto o tome jer u bližoj obitelji imam nekoliko psihijatara a kad dođe Božić, ili imendan... pa kad stignu čestitke i paketi od pacjenata... nekih koji se ne liječe već i po 10 i više godina a još uvijek su zahvalni... e onda vidiš koliko psihijatri nisu na cijeni...

Na cijeni nisu loši i površni psihijatri... isto kako na cijeni nisu loši i površni odvjetnici, automehaničari, vodoinstalateri...
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 14:07   #27
Susrela sam se sa dosta psihijatara i nije poanta da oni glume neke prijatelje i dijele lijepe riječi podrške itd. nego da zaista vode pacijenta prema poboljšanju psihičkog stanja a ne bankrotu bez ikakve promjene psihičke na bolje...da se nadovežem na neki gore post,ti automehaničaru odvedeš auto jednom i "miran" si dugo vremena,a kod psihijatra moraš ići najčešće godinama konstantno da dođe do izlječenja tako da izračunaj koliko bi to došlo...uostalom sa 1 seansom koja dođe 300 kn najčešće ne dođu ni do mjesta stanovanja pacijenta a kamoli neke promjene...
evelyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 14:19   #28
Da, slazem se... zato bi bilo dobro da psihici imaju dva posla.. jedan psihoterapeutski u kojem bi imali cjene recimo 20kn/sat, a drugi s kojim bi placali racune, komoru, edukacije, doskolovanja, pa i hranili se ako im nesto ostane...
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 14:23   #29
Stoji... ali isto tako stoji kaj je netko drugi ovdje napisao kako ljudi, bez da trepnu, daju i po 1000 i po više od toga kuna mjesečno na npr. cigarete a problem im je izdvojiti za vlastito mentalno zdravlje.
Znam psihijatre (moja majka konkretno ) koji naplačuju shodno primanjima... nekad ništa ni ne naplati. vjerovali ili ne...

Eto, nedavno mi je pričala o situaciji kad joj je neka poznata poslala na razgovor jednu djevojku koja ima problema s drogama i alkoholom.
Nije "navučena" narkomanka niti alkoholičarka ali je bila na najboljem putu.
Cura je iz siromašne disfunkcionalne obitelji... znate koliko je bio račun? 0 kn.
I to već nekoliko puta... uvijek ista cifra. 0 kuna.

jedan drugi put joj je došla neka gospođa u mečki, obučena u dizajnerske krpice... noj je nplatila 500 kn, i znate koja je bila reakcija navedene lovašice "samo 500 kn"
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 14:26   #30
Ha,ha...bar bi pokazali stvarnu želju za pomoći pacijentima,a ne samo za lovom...ma kužim da i oni(psihići)moraju od nečega živjeti i ne mislim da su svi loši,samo zaista ima mnogo njih koji naplaćuju puno previše od onoga što zaista naprave...
evelyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 14:26   #31
@legion
To nije rijetkost i to je sasvim ok, ali kad cujem zenu kojoj je potpuno normalno dat 300 kn za puder ili 1500 kn za cipele (a ima placu 3500 kn) kako se zali da je psihoterapija skupa, nemam razumijevanja niti empatije
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 14:27   #32
Quote:
evelyn kaže: Pogledaj post
Ha,ha...bar bi pokazali stvarnu želju za pomoći pacijentima,a ne samo za lovom...ma kužim da i oni(psihići)moraju od nečega živjeti i ne mislim da su svi loši,samo zaista ima mnogo njih koji naplaćuju puno previše od onoga što zaista naprave...
Mozda je u tome problem, ocekivanju da oni nesto naprave
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 14:30   #33
Quote:
Sacreus kaže: Pogledaj post
@legion
To nije rijetkost i to je sasvim ok, ali kad cujem zenu kojoj je potpuno normalno dat 300 kn za puder ili 1500 kn za cipele (a ima placu 3500 kn) kako se zali da je psihoterapija skupa, nemam razumijevanja niti empatije
Da, sam novi puder se vidi, nove skupe cipele se vide još i bolje a odlazak psihijatru je nekaj kaj se skriva... i naravno da onda nijie problem dati 300 kn za puder, 500 za kremicu protiv bora, 1500 za nove cipele a 300 kn za psihijatra je strašno i nemreš bilivit koja skupoča
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 14:34   #34
Osobno se nisam susrela sa niti jednom psihijatrom koji naplaćuje u simbiozi sa nečijim prihodima,svi su imali fiksnu satnicu....pa oni ljudi koji daju par tisuća kn na pizdarije a imaju psihičkih problema mogu valjda dati i za psihića,samo je pitanje da li će im pomoći...jer po meni najgore je ne znati za šta si dao pare,tipa "otišle niz vjetar"
evelyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 14:36   #35
Jebi ga... kod moje majke dolazi se samo po preporuci, zato to i može raditi.
nema ono "kuc-kuc ja bi malo popričao sa psihijatrom ili "eto mene s uputnicom"
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 14:36   #36
Naravno da pacijent treba surađivati,ali nije valjda da očekuješ da obavi i posao psihijatra...koji se toliko školovao da pomogne ljudima svojim znanjem
evelyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 14:41   #37
Ne treba slati odmah i uvijek na snimanja mozga, kad se organski uzroci mogu uočiti i po bihevioralnim simptomima, a također neće niti snimanja uvijek otkriti organski uzrok.

A psihoterapija jest skupa, jer dok se izroštiljaš na kauču, to može trajati godinama. 300 kuna, a dođe i više, jednom ili dva puta tjedno nekoliko godina često bez nekog posebnog pomaka ili izliječenja je puno. Uostalom kod mehaničara, ako naknadno nešto ne valja možeš reklamirati, a ovi ti spuste da nisi bio spreman raditi na sebi... Ma je li, da vam iskeširam desetke tisuća kuna i onda smo ja ili svemir krivi što terapija nije uspjela, slikajte se šufteri.
__________________
Energetska vrijednost 1717kJ
Akai is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 14:43   #38
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
Jebi ga... kod moje majke dolazi se samo po preporuci, zato to i može raditi.
nema ono "kuc-kuc ja bi malo popričao sa psihijatrom ili "eto mene s uputnicom"
Izdaje li račune, što kaže porezna na te odokativne cijene?
__________________
Energetska vrijednost 1717kJ
Akai is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 14:48   #39
Netko je napisao da ako nekome nije teško mjesečno dati tisuću kn na npr.frizuru onda ne bi trebalo ni za psihića,samo što da imaš ikakav pomak u psihi trebaš izkeširati skoro tisuću kn tjedno,a ne mjesečno...3 puta tjedno je uobičajeno na početku odlaziti na psihijatrijske seanse,1 seansa košta 300kn
evelyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 14:53   #40
I onda tu cifru pomnoži sa brojkom koliko tjedana ima par godina,ali ajde da imaš bilokakvu garanciju napretka,nego se mogu izvući na nedostatak suradnje,iznimke i sl.
evelyn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:04.