Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2011., 18:37   #41
Quote:
fra_dinko kaže: Pogledaj post
Neuroleptici iliti antipsihotici su otrov za tijelo. Od njih se poremete hormoni, čovjek postaje poput nekoga tko je na heroinu i čovjek od njih postaje glup, usporen i nefunkcionalan. Neuroleptici blokiraju dopamin na živčanim završecima i čovjek ne može doživjeti uzbuđenje niti biti motiviran da nastavi živjeti normalno.
Znam po sebi, jer mi je dijagnosticirana psihoza prije dvije i pol godine.
Od onda se plašim psihića i svih tih doktora koji uopće nisu doktori. Za mene je psihić bio utjelovljenje vraga samog. I još dan danas to mislim. Kad me pucala psihoza, ponašao sam se čudno zato su me i starci prisilili da odem psihiću jer sam emotivno bio rastresen, ali nikad nisam bio toliko inspiriran životom kao kad me pucala psihoza na svojem vrhuncu. Imao sam velike ideje, osjećaj kao da sam high cijelo vrijeme. Problem je bio u tome što nisam mogao spavati. Nakon 5-6 dana ne spavanja, počinju osjetilne obmane i promjene percepcije. Ako me ikad bude pucala ponovo psihoza, naći ću prirodni lijek za takvo stanje. Neuroleptici su grozni, ako nekoga želite mučiti - davajte mu neuroleptik.

Također, mislim da psihoza nije bolest, već obrambeni mehanizam uma.
Društvo je danas zato i toliko jadno i u krizi - ekonomskoj, političkoj i duhovnoj, jer nitko nije tolerantan da podnosi luđake. Luđaci upravljaju svijetom, samo pogledajte naše političare - svi su odreda spremni za ludnicu.
Cijeli sustav radi protiv slobode pojedinca. Priča nam se o nekoj slobodi, a svi smo robovi. Pohlepa i interes pokreću kapitalizam. Svijet je zagađen kojekakvim sranjima. A svi ti psihijatri i psihoterapeuti, bilo je bolje kad ih nije bilo!

Trenutno nisam psihotičan, ali ako mi se ikad vrati psihoza, jer već sam imao "rebound" prošlo ljeto, ne želim gutati antipsihotik. I imam pravo na takvu odluku. It's my life.
okakvoj ti to psihozi pričaš i o kojim to neurolepticima...roblje,pohlepa,kapitalizam...koji ti je kurac...i psihoza se ne vraća...ili si psycho ili ne...i na čem si ti uopće...
__________________
the devil sings along,and the tears shall pour in vain
cidery is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 19:15   #42
Quote:
fra_dinko kaže: Pogledaj post
Neuroleptici iliti antipsihotici su otrov za tijelo. Od njih se poremete hormoni, čovjek postaje poput nekoga tko je na heroinu i čovjek od njih postaje glup, usporen i nefunkcionalan. Neuroleptici blokiraju dopamin na živčanim završecima i čovjek ne može doživjeti uzbuđenje niti biti motiviran da nastavi živjeti normalno.
Znam po sebi, jer mi je dijagnosticirana psihoza prije dvije i pol godine.
Od onda se plašim psihića i svih tih doktora koji uopće nisu doktori. Za mene je psihić bio utjelovljenje vraga samog. I još dan danas to mislim. Kad me pucala psihoza, ponašao sam se čudno zato su me i starci prisilili da odem psihiću jer sam emotivno bio rastresen, ali nikad nisam bio toliko inspiriran životom kao kad me pucala psihoza na svojem vrhuncu. Imao sam velike ideje, osjećaj kao da sam high cijelo vrijeme. Problem je bio u tome što nisam mogao spavati. Nakon 5-6 dana ne spavanja, počinju osjetilne obmane i promjene percepcije. Ako me ikad bude pucala ponovo psihoza, naći ću prirodni lijek za takvo stanje. Neuroleptici su grozni, ako nekoga želite mučiti - davajte mu neuroleptik.

Također, mislim da psihoza nije bolest, već obrambeni mehanizam uma.
Društvo je danas zato i toliko jadno i u krizi - ekonomskoj, političkoj i duhovnoj, jer nitko nije tolerantan da podnosi luđake. Luđaci upravljaju svijetom, samo pogledajte naše političare - svi su odreda spremni za ludnicu.
Cijeli sustav radi protiv slobode pojedinca. Priča nam se o nekoj slobodi, a svi smo robovi. Pohlepa i interes pokreću kapitalizam. Svijet je zagađen kojekakvim sranjima. A svi ti psihijatri i psihoterapeuti, bilo je bolje kad ih nije bilo!

Trenutno nisam psihotičan, ali ako mi se ikad vrati psihoza, jer već sam imao "rebound" prošlo ljeto, ne želim gutati antipsihotik. I imam pravo na takvu odluku. It's my life.
kako si me raspizdio čovječe...dva od mojih nekoliko psihića su izuzetno dobri ljudi koji su mi toliko kvalitetno objasnili u kakvom sam ustvari kurcu da smo dan danas kućni prijatelji...ja ne idem na terapije ,ja idem svojim psihićima,(kojih,po tebi bolje da nikad nije ni bilo)na ručak i jednostavno i kvalitetno ljudsko druženje...i vraćam se doma pun ko šlep...i stavi si škrabicu na avatar...možda nekom i pomogneš...i makni se tamo na neku religiju jel ću ovdje uskoro posivit i pocrvenit...
__________________
the devil sings along,and the tears shall pour in vain
cidery is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 00:01   #43
Ja sam bio u totalnoj psihozi prije hospitalizacije i nije istina da čovjek tada skroz izgubi osjećaj za stvarnost nego mu taj osjećaj i percipiranje stvarnosti na mahove zatomljavaju simptomi bolesti ali on nikada ne nestane i čovjek točno zna što mu se događa.
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 18:50   #44
Quote:
Altec777 kaže: Pogledaj post
Ja sam bio u totalnoj psihozi prije hospitalizacije i nije istina da čovjek tada skroz izgubi osjećaj za stvarnost nego mu taj osjećaj i percipiranje stvarnosti na mahove zatomljavaju simptomi bolesti ali on nikada ne nestane i čovjek točno zna što mu se događa.
Percepcija realiteta je iskrivljena. Npr. vojni kamion koji je parkiran kraj moje kuće je upravo to što je; vojni kamion i nebitno mi je šta tu radi. Ali vojni kamion parkiran ispred kuće osobe koja je paranoidna, je "možda tu da ju snima". To je ta razlika.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 11:43   #45
ja sam skužila da je psihoza i pretjerana briga ...npr. dobiješ neki poslić i onda si razmišljaš u strahu, napetosti -joj najurit će me,,,sad će , a ko ne sad sutra će ..
Perzijka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 13:44   #46
Ma kaj ovaj fra dinko-izvodi?
...i da psihoza nije bolest ,već obrambeno stanje uma? Ma ,otkada to?
žacko11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 18:35   #47
Quote:
Perzijka kaže: Pogledaj post
ja sam skužila da je psihoza i pretjerana briga ...npr. dobiješ neki poslić i onda si razmišljaš u strahu, napetosti -joj najurit će me,,,sad će , a ko ne sad sutra će ..
onda sam ja definitvno u psihozi
__________________
Sometimes you can't make it on your own...
lamija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 22:35   #48
Quote:
lamija kaže: Pogledaj post
onda sam ja definitvno u psihozi
ma to nema veze sa psihozom, dajte ne dižite paniku bez veze!
Symptoms of psychosis

There are four main symptoms that are associated with a psychotic episode:
hallucinations
delusions
confused and disturbed thoughts
a lack of insight and self-awareness
These are outlined in more detail below.
Hallucinations

A hallucination is when you perceive something that does not exist in reality. Hallucinations can occur in all five of your senses:
sight – someone with psychosis may see colours and shapes, or imaginary people or animals
sounds – someone with psychosis may hear voices that are angry, unpleasant or sarcastic
touch – a common psychotic hallucination is that insects are crawling on the skin
smell – usually a strange or unpleasant smell
taste – some people with psychosis have complained of having a constant unpleasant taste in their mouth
Delusion

A delusion is where you have an unshakeable belief in something that is implausible, bizarre or obviously untrue. There are two common types of psychotic delusion:
paranoid delusion
delusions of grandeur
These are described below.
Paranoid delusion
A person with psychosis will often believe that an individual or organisation is making plans to hurt or kill them. This can lead to unusual behaviour. For example, a person with psychosis may refuse to be in the same room as a mobile phone because they believe they are mind-control devices.
Delusions of grandeur
A person with psychosis may have delusions of grandeur where they believe that they have some imaginary power or authority. For example, they may think they are president of a country, or that they have the power to bring people back from the dead.
Confusion of thought

People with psychosis often have disturbed, confused and disrupted patterns of thought. Signs of this include:
Their speech may be rapid and constant.
The content of their speech may appear random. For example, they may switch from one topic to another mid-sentence.
Their train of thought may suddenly stop, resulting in an abrupt pause in conversation or activity.
Lack of insight

People who are experiencing a psychotic episode are often totally unaware that their behaviour is in any way strange, or that their delusions or hallucinations could be imaginary.
They may be capable of recognising delusional or bizarre behaviour in others, but lack the self-awareness to recognise it in themselves. For example, a person with psychosis who is being treated in a psychiatric ward may complain that all of their fellow patients are mentally unwell while they are perfectly normal.


http://www.nhs.uk/Conditions/Psychos.../Symptoms.aspx
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 23:11   #49
Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
Percepcija realiteta je iskrivljena. Npr. vojni kamion koji je parkiran kraj moje kuće je upravo to što je; vojni kamion i nebitno mi je šta tu radi. Ali vojni kamion parkiran ispred kuće osobe koja je paranoidna, je "možda tu da ju snima". To je ta razlika.
A ćuj da sam bio lud jesam ali kad bi mi prestao jaki udar psihoze u glavu mi je došlo pa kaj se to samnom događa.zato i jesam odlučio pozvat taxi i otić u bolnicu sam,nije to niko učinio umjesto mene ili mi sugerirao ili me jednostavno strpao tamo(u to vrijeme mi je obitelj bila na moru).Znači ipaksam imao neku prisebnost i kužio da je to sve zabrijavanje i da mi treba pomoć
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 10:06   #50
Quote:
Altec777 kaže: Pogledaj post
A ćuj da sam bio lud jesam ali kad bi mi prestao jaki udar psihoze u glavu mi je došlo pa kaj se to samnom događa.zato i jesam odlučio pozvat taxi i otić u bolnicu sam,nije to niko učinio umjesto mene ili mi sugerirao ili me jednostavno strpao tamo(u to vrijeme mi je obitelj bila na moru).Znači ipaksam imao neku prisebnost i kužio da je to sve zabrijavanje i da mi treba pomoć
a čemu to zabrijavanje? zato jer nema objektnih odnosa već su ti odnosi introjektirani u samom pacijentu ...dakle u njemu se odvijaju odnosi ..bura..more..užas je ne imat kvalitetne veze s okolinom
Perzijka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 15:29   #51
Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
Percepcija realiteta je iskrivljena. Npr. vojni kamion koji je parkiran kraj moje kuće je upravo to što je; vojni kamion i nebitno mi je šta tu radi. Ali vojni kamion parkiran ispred kuće osobe koja je paranoidna, je "možda tu da ju snima". To je ta razlika.
snimanje je još ok...puno gora varijanta je kad se počneš uvjeravat da su došli isključivo zbog tebe i po tebe...
__________________
the devil sings along,and the tears shall pour in vain
cidery is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 16:54   #52
Quote:
Altec777 kaže: Pogledaj post
A ćuj da sam bio lud jesam ali kad bi mi prestao jaki udar psihoze u glavu mi je došlo pa kaj se to samnom događa.zato i jesam odlučio pozvat taxi i otić u bolnicu sam,nije to niko učinio umjesto mene ili mi sugerirao ili me jednostavno strpao tamo(u to vrijeme mi je obitelj bila na moru).Znači ipaksam imao neku prisebnost i kužio da je to sve zabrijavanje i da mi treba pomoć
Hvala bogu da je bilo tako. Ali imaš ljudi koji u akutnoj psihotočnoj epizodi su potpuno van realiteta.
Imaš i takvih koji i nakon izlaska iz psihotičnog šuba i dalje misle da to što se događalo je bilo istinito...

Quote:
snimanje je još ok...puno gora varijanta je kad se počneš uvjeravat da su došli isključivo zbog tebe i po tebe...
Što si dulje u psihotičnoj fazi, sumanutosti i paranoidnost se povećavaju. Prestrašno je tako živjeti.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 18:43   #53
Gadna je psihoza...joj kad se sjetim
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 17:47   #54
Quote:
cidery kaže: Pogledaj post
okakvoj ti to psihozi pričaš i o kojim to neurolepticima...roblje,pohlepa,kapitalizam...koji ti je kurac...i psihoza se ne vraća...ili si psycho ili ne...i na čem si ti uopće...
Pričam o F23 - akutni i prolazni psihotički poremećaj (cikloidna psihoza, oneirofrenia, shizofrena reakcija, paranoidna psihogena reakcija = reaktivne psihoze) ako znaš što je to. Neuroleptici - to je naziv za droge koju prepisuju psihići za ljude koji su psihotični. Od neuroleptika se postaje zombi. A psihoza nije trajno stanje već traje jedno vrijeme i onda se čovjek vraća na baseline. Ne zove se uzalud psihotična epizoda odn. prolazni psihotički poremećaj.
fra_dinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 17:53   #55
Quote:
žacko11 kaže: Pogledaj post
Ma kaj ovaj fra dinko-izvodi?
...i da psihoza nije bolest ,već obrambeno stanje uma? Ma ,otkada to?
od 1945 kad je nastala Svjetska zdravstvena organizacija..... oni proglase nešto bolešću i farmaceutska industrija napravi lijek za to.... jednostavno ko sir.

p.s. Chlorpromazine - prvi antispihotik u povijesti je nastao 1950....
fra_dinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 17:59   #56
Quote:
cidery kaže: Pogledaj post
kako si me raspizdio čovječe...dva od mojih nekoliko psihića su izuzetno dobri ljudi koji su mi toliko kvalitetno objasnili u kakvom sam ustvari kurcu da smo dan danas kućni prijatelji...ja ne idem na terapije ,ja idem svojim psihićima,(kojih,po tebi bolje da nikad nije ni bilo)na ručak i jednostavno i kvalitetno ljudsko druženje...i vraćam se doma pun ko šlep...i stavi si škrabicu na avatar...možda nekom i pomogneš...i makni se tamo na neku religiju jel ću ovdje uskoro posivit i pocrvenit...
Pun ko šlep se vraćaš doma? Čega? Lijekova? Platiš nekome tko ti objašnjava kako si u kurcu? Pa to ti mogu i ja objasnit.......
fra_dinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 22:27   #57
Quote:
fra_dinko kaže: Pogledaj post
Pun ko šlep se vraćaš doma? Čega? Lijekova? Platiš nekome tko ti objašnjava kako si u kurcu? Pa to ti mogu i ja objasnit.......
1.psihići o kojima ja pričam te skidaju sa lijekova...2.tko je spominjao plaćanje? 3.ako si stvarno to nešto FRA ili kako se već sve ne zovete možemo kresnut kakvu dobru buteljicu iz doNACIJE...
__________________
the devil sings along,and the tears shall pour in vain
cidery is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 19:57   #58
Quote:
fra_dinko kaže: Pogledaj post
od 1945 kad je nastala Svjetska zdravstvena organizacija..... oni proglase nešto bolešću i farmaceutska industrija napravi lijek za to.... jednostavno ko sir.

p.s. Chlorpromazine - prvi antispihotik u povijesti je nastao 1950....
napravit dobar sir uopće nije jednostavna stvar...Trapista je jako malo i svaki od njih zna samo jedan mali dio recepta...ukoliko želiš nekog i dalje trovat sa svijetom,dostupnim informacijama s NET-a i ostalim dodatnim samaritantsvom,predlažem ti jednu puno jeftiniju i pristupačniju FLAT varijantu popularno zvanu FRAgile..jedino tako ćeš skrenut nečiju pažnju...simpatičan si mi mladić i nemoj si dozvolit da te krivo prihvate jerćeš morat negdje puknut...a ne želimo to...
__________________
the devil sings along,and the tears shall pour in vain
cidery is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 00:05   #59
Psihoze su dusevna oboljenja koja su uzrokovana patogenim komponentama licnosti.

Psihopate cine 10 do 15% naseg drustva, dolaze iz svih socijalnih grupa i ne postoje adekvatni programi za resocijalizaciju. Oni cine najteza krivicna djela, ekstroveritrane su osobe, veoma nezadovoljne, svadjaju se, vrijedjaju i veoma su agresivne.

U psihoze ubrajamo progresivnu paralizu (dusevno oboljenje koje nastaje kao posljedica zahvacanja sifilisom nervnih struktura i kore velikog mozga), manicno depresivna psihoza (ocituje se u drasticnim promjenama ponasanja od melankonlije do manije; melankonija se manifestira tuznim raspolozenjem u kojem su usporene funkcije a manija se manifestira veselim raspolozenjem, naglasena je potreba za govorom i povisena je motorna aktivnost) i sizofreniju (ona je neizljevica, ove osobe rijetko cine krivicna djela, cesce nanose povrede sebi).
 
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 02:02   #60
Quote:
čarolija :) kaže: Pogledaj post

Psihopate cine 10 do 15% naseg drustva, dolaze iz svih socijalnih grupa i ne postoje adekvatni programi za resocijalizaciju. Oni cine najteza krivicna djela, ekstroveritrane su osobe, veoma nezadovoljne, svadjaju se, vrijedjaju i veoma su agresivne.

U psihoze ubrajamo ...
Psihopate i ljudi koji su u psihozi nisu isto.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:24.