Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2011., 17:16   #141
Quote:
Gala kaže: Pogledaj post
Meni je ta učiteljica u najmanju ruku čudna. Kako možeš posuditi novce desetogodišnjem djetetu? Zapravo posuđuješ novce njegovoj majci koja nije tu i nije pristala ni na kakvu posudbu.
Tim činom traženja novaca natrag poništila je svu dobru namjeru koju je evidentno imala.
ma upravo to...

ko da joj kompas ne pokazuje sjever vec jug...

ako ima problema iskomunicirati stvari sa majkom, to se ne radi preko djeteta.Kakve su to sheme.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 17:42   #142
Quote:
nety kaže: Pogledaj post
Nevolim se baš raspravljati po forumu ali oprosti ali znaš li ti za riječnemati
Nekom kao što je već rečeno je 20 kn ništa a nekom je bogatstvo Ja sma uvjerena da bi majka ..svaka majka svom djeteu priuštila sve što se može Ja apsolutno razumijem majku jer sma odrasla uz riječ nemam i nije mi se jednom dogodilo da su djeca druga imala a ja ne Ja kao buduća majka si mogu barem 8hvala Bogu na tome) predočiti osjećaj koji je majka imala kadje djete poslala na izlet bez novaca Nije ona kriva što nema Pa nemogu imati djecu smao oni koji imaju
Meni je apsolutno jasno da mama nije imala tih 20 kn, ja samo kažem što bih ja učinila da nemam, tj. da sam bila u njenoj koži.
Ja bih postupila drugačije. Koji dio ti nije jasan?
I ako bi se ovo i dogodilo bila bih isti dan kod nje da se to riješi, sigurno ne bih prvo otvarala temu bez bitnih činjenica.


Nikad ne bih dozvolila da mi se dijete nađe u takvoj situaciji.
Evo, moglo se i nazvati učiteljicu tu večer prije i požaliti joj se da je gablec već kupljen a da se za Mc nema novaca.

Mi ustvari nemamo pojma što se tamo odvijalo i zašto je ona njemu dala taj novac, sigurno mu nije gurala ako je on već jeo svoje žemlje, možda je pomislila da mama nije pročitala obavijest?

Rasprava o odlasku u McD i školskim izletima je totalno off i za neku drugu temu.

Čekamo da mama ulovi vremena otići do učiteljice, da čujemo izvještaj s lica mjesta
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 17:58   #143
Baš mi je zanimljiva tema, prvenstveno iz razloga što sa se ja prije dosta vremena našla u situaciji autoričinog djeteta pa sam sad odvrtila cijeli film ponovno.

Naime, ja sam tada bila drugi razred osnovne i išla sam na engleski u školu; to bi bio ili pred sat ili zadnji sat. I tako jednom prilikom, ničim izazvana, učiteljica kaže idemo svi na sladoled. Kako sam imala školu ujutro već sam za vrijeme velikog odmora potrošila svoje novce na gablec; starci mi isto nisu bili pri lovi pa bi mi dali točno pet kuna za sendvič, a baka bi me onda doma čekala sa ručkom, tako da nisam imala ništa novaca.

Otišla sam do učiteljice i rekla joj kako bih ja radije otišla doma, da mi se ne jede sladoled baš (zapravo mi je bilo neugodno), na što je ona krenula sa nekom pričom o tome kako me ne može pustit doma jer je odgovorna za mene i blablabla te da u principu moram ići, na što sam joj ja nevoljko rekla u čemu je stvarni problem. Rekla mi je da se ne brinem - ona plaća.

Otišli smo u famozni McDonalds na taj bezukusni sladoled koji je tada koštao 3 kune. Znam da mi je bilo jako dosadno tamo. Svi sjedimo i ližemo sladoled a mene doma čeka kompjuter. Oh the joy. Ugl. ja sam mislila kako je priča sa sladoledom gotova da bi mene ona na idućem satu zahaltala za te tri kune, pred svima, na što sam se ja iskreno zapreprastila. Ne zbog neke neugode pred drugima koliko zbog cijele te situacije, nekako mi je to dan danas teško za objasniti.

Još mi je bilo neugodno doma reći što je bilo pa sam probala nekako opravdati traženje te tri kune kod mojih jer sam dobivala uvijek istu svotu novaca, što naravno nije prošlo, pa kad je stara skužila puko joj je film i napisala joj je pismo (u stilu od kud njoj pravo da nas vodi tako i to.. )i unutra je stavila 7 kuna, kao cijenu za kornet. Učiteljica nakon toga ništa nije rekla ali niti mi je vratila višak novaca.

Znam da sam napisala roman ali eto, moja poruka autorici je da proba sina što prije izolirati iz te priče jer nema smisla da on snosi posljedice tuđih procjena i nepoznatih motiva. Otiđi razgovarati sa učiteljicom i riješi to jednom za svagda.
Dea Ex Machina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 18:06   #144
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
.........
ne razumijemo se .....

htjedoh reći - i da je mali molio na koljenima da mu posudi, normalna osoba, nebi tražila dijete da prenosi poruke majci o povratu novca, kao ni da se to ponavlja odmah sutra. A iz rečenog, učiteljica bi se slovila kao normalna osoba, stoga....
Rekla si da je mali nije vukao za rukav - ma nije ni trebao!
Pa tko bi bio pored djeteta koje je izolirano i ne pomogao mu? Ja sigurno ne.

Quote:
znachi ja tebe povuchem za rukav i dam ti lovu i josh ti izrichito kazem da ti posudjujem, a ti me ni trazila, niti pitala..
.

Ti i ja nemamo 10 godina, niti želje da se uklopimo među 99% svojih vršnjaka.
Možeš mi ponuditi, ja mogu odbiti.
I gotova priča.
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 18:32   #145
Odvratan postupak uciteljice.

Zavlacenje ruke u tudji dzep,te nedostatak empatije i kucnog odgoja.

Fuj!
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 20:21   #146
Baš me zanima taj sastanak u ponedjeljak, ako je istina da je učiteljica tražila novce nazad onda mi je to dno dna.
Ja sam s deset godina bila jako zrela i odgovorna, sjećam se da sam uvijek kad bi birala poklon vodila računa koliko to košta i jel mi zbilja treba, ali nisu sva djeca takva, a pogotovo dečkići u toj dobi, tako da je zbilja retardirano svaljivati išta na dijete kojem su u tom trenutku zamirišali krumpirići i hamburgeri. Tada svi dogovori padaju u vodu, pogotovo još ako znaš da ti je to jedina prilika za MacD u ne znam koliko.
Učiteljica je itekako kriva, ne zato jer je platila malome obrok već zato jer poslije tražila novce nazad.
Da se radi o nekoj igrački koju su svi uzimali, ne bi mu je kupila, ali ovako obrok-pa i ja bi mu ga kupila. Nekako mi je baš žalosna ta pomisao da su djeca željna hrane, slatkiša ili McD jer ti takve stvari nešto predstavljaju u toj dobi i zato što mi se nekada stvarno gadi kada vidim koliko slatkiša svi skupa nakupujemo mom nećaku i rodbini.
Kupila bi mu i to bi bilo to.

A sada baš sam ljuta što je mama tako pristupila situaciji, to je tako valjda, sirotinja ti uvijek vrati- puno sam se puta uvjerila u to na poslu. O kako bi ja bila bezobrazna , ali onako na finjaka, došla bi mrtva hladna iz očiju bi mi vrištalo ne dam, a rekla bih joj znate nemam vam sada za vratiti novce, jako nam je teško ovaj mjesec, zato sam i spakirala sendviče. A onda bi joj koz nekih dva tjedna poslala tih 21 kn u kovanicama, pa nek joj bude neugodno I sada nek mi još netko kaže- ni učiteljica nema. Pa šta onda daje kad nema. Kad god sam dala, imala sam za dati i unaprijed sam se oprostila od toga od toga što sam dala, ako ti vrate dobro, ako ne ne.
__________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Mg.Aloisis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 20:51   #147
Moram reći da sam sa zanimanjem čitala ovu temu, manje zbog 20 kuna i McDonaaldsa, a više zbog drvlja i kamenja po učiteljima gulikožama koji stalno djecu vode nekamo.
Mene moji učenici cijelo polugodište moljakaju da ih odvedem u kazalište. Ja im to stalno obećajem i grize me savjest što to neprestano odgađam. Ali vi ste, moram reći, moji grižnju savjesti prilično ušutkali.
Organizirati odlazak u kazalište nešto je što ja radim besplatno, isključivo svojom dobrom voljom, u svoje slobodno vrijeme. Ako već svoju slobodnu večer neću provesti sa svojom obitelji, nego u kazalištu s hrpom tinejdžera, izigravajući policajca, onda očekujem da se ta gesta cijeni, od učenika i roditelja. Ako bi roditelji reagirali i upola kao što ste reagirali vi ovdje, to bi bio posljednji put da se ja na taj način angažiram.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 21:37   #148
kakadu, obzirom da spominjes vecer i tinejdjere, pretpostavljam da se radi o srednjoj skoli.

i da im neces sutradan dati kontrolni ili esej o toj predstavi koju ste gledali.

ovdje se prica; a i sipa drvlje i kamenje (ta sam, od mene je to krenulo!!) na ucitelje nizih razreda, te osnovnu skolu opcenito, jer sve vise i vise im je praksa da se djeca stalno (evo, jos jednom naglasavam, autoricino dijete je u jednom tjednu imalo dva izleta) vode nekamo, potrebno i nepotrebno, sto mora platiti roditelj.
i onda ih se jos povrh toga odvede u mc donalds

nisu nas bas profesori u srednjoj vodili u mekic nakon kazalista

i jos jednom cu naglasiti, ne smatram da su ucitelji gulikoze; obicno te fiksideje o stoijednom izletu i skoli u prirodi i razgledavanju grada i posjeti muzeju i odlasku na heri potera dolaze odozgo, od pedagoga, ravnatelja i slicno - pretpostavljam da su oni ti koji zaprimaju ponude agencija i odlucju kuda ce i s kime poslati djecu?
ispricavam se ak sam fulala "hijerarhiju", tak je kod nas u vrticu. ne odlucujemo mi tete o izletima i predstavama, nego pedagog i ravnatelj.
kao sto nit ne donosimo plan i program. samo nam ga nametnu. nekak mi se cini da je i sa skolama tako.

zato ne, ne smatram da su krivi ucitelji, i to sam vec napisala u ranijim postovima. no, nista se nece promijeniti sve dok roditelji sute i placaju stoijedan izlet i mcdonalds godisnje.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 21:59   #149
i šta je na kraju autorica odlučila? da li je razgovarala sa učiteljicom?
gabi_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 01:52   #150
Quote:
gabi_zg kaže: Pogledaj post
i šta je na kraju autorica odlučila? da li je razgovarala sa učiteljicom?
Još nije ponedjeljak!

**

I kako je gore navedeno, i mi smo nekada znali otići u kino, kazalište, izlet i nije bilo niti MCdonalda niti išta sličnog. Ali su bile radne akcije, što je danas nezamislivo. Imali smo u toku šk. godine mislim 4 radne akcije. Ili čistili parkove, šume, pošumljavali, oko škole, ili radili za jednu metalnu firmu (varili, bušili, savijali željezo...ali u višim razredima). I morali nositi motike sa sobom, a imala sam 6 km. do škole! Jel nas netko tada pitao želimo li? Nije! Morali smo! Ili neopravdani dan.

A sad je došlo vrijeme da se mora ići na izlet ali s obaveznim skretanjem u MCD.

Lijepo je sve to.....ali, usporedivši sebe i moju djecu, što mi učili i naučili i oni sada...mogu reći jedno: oni su napredniji u znanju (jer imaju gradivo mila majko) ali ne i radne navike i ne poštuju šta starci rade i urade za njih, ne znaju težinu toga, k tome, izolira ih se od te činjenice. A to nije dobro za kasnije odrastanje, jer jesu sad djeca, ali će jednog dana postat svoji ljudi, roditelji!
Laura74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 08:03   #151
Quote:
Laura74 kaže: Pogledaj post
Još nije ponedjeljak!

**

I kako je gore navedeno, i mi smo nekada znali otići u kino, kazalište, izlet i nije bilo niti MCdonalda niti išta sličnog. Ali su bile radne akcije, što je danas nezamislivo. Imali smo u toku šk. godine mislim 4 radne akcije. Ili čistili parkove, šume, pošumljavali, oko škole, ili radili za jednu metalnu firmu (varili, bušili, savijali željezo...ali u višim razredima). I morali nositi motike sa sobom, a imala sam 6 km. do škole! Jel nas netko tada pitao želimo li? Nije! Morali smo! Ili neopravdani dan.

A sad je došlo vrijeme da se mora ići na izlet ali s obaveznim skretanjem u MCD.

Lijepo je sve to.....ali, usporedivši sebe i moju djecu, što mi učili i naučili i oni sada...mogu reći jedno: oni su napredniji u znanju (jer imaju gradivo mila majko) ali ne i radne navike i ne poštuju šta starci rade i urade za njih, ne znaju težinu toga, k tome, izolira ih se od te činjenice. A to nije dobro za kasnije odrastanje, jer jesu sad djeca, ali će jednog dana postat svoji ljudi, roditelji!
Slazem se vremena su se promjenila,ljudi su se promjenili....umjesto da se radi na moralnim kvalitetama...vazan je prestiz,svatko se lomi za neko svoje mjesto u drustvu....shavacam te
Polazeci od sebe ne bih ocekivala poklon od uciteljice za tu 21 kunu,ali ne bih ocekivala niti da tako nonsalantno svracaju u McDonalds kada se kome prohtje...mi imo rijecnike i uciteljica sve obavijesti pise u njega-pogotovo ako nesto iziskuje novce.
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 10:41   #152
Drago mi je da tu ima učiteljica.
Pa da pitam - iskren odgovor molim.
Kada se kupuju radni listići za klince na početku šk.godine dobivate proviziju od nakladnika.
Konkretno - ako se radi kao u našem slučaju kada smo plaćali radne listiće 170 kn na 27 djece učiteljici je ostalo cca 500 kn.

Nemojte mi sada reći da nije istina- radim u školi i znam za to.
Konkretno u mojoj školi to ide za djecu čiji roditelji nisu u mogućnosti sami platiti listiće i s time pokrivaju.
Radite li sve tako??
Isto kao i za razne časopise na koje se djeca pretplate.??
Baš me zanima odgovor...

Zadnje uređivanje Ribež : 10.12.2011. at 10:44. Reason: dodano
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 10:58   #153
Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
Drago mi je da tu ima učiteljica.
Pa da pitam - iskren odgovor molim.
Kada se kupuju radni listići za klince na početku šk.godine dobivate proviziju od nakladnika.
Konkretno - ako se radi kao u našem slučaju kada smo plaćali radne listiće 170 kn na 27 djece učiteljici je ostalo cca 500 kn.

Nemojte mi sada reći da nije istina- radim u školi i znam za to.
Konkretno u mojoj školi to ide za djecu čiji roditelji nisu u mogućnosti sami platiti listiće i s time pokrivaju.
Radite li sve tako??
Isto kao i za razne časopise na koje se djeca pretplate.??
Baš me zanima odgovor...
naravno da se dobije provizija, i na radne listiće, na smib, modru lastu... znam za slučaj iz moje škole, kad je učiteljica koja je vodila djecu na ljetovanje, povela svog unuka predškolca, besplatno, to nam je sama rekla. a između ostalog, radila sam u jednoj nakladničkoj kući, pa ne pričam napamet. što će učiniti s provizijom, to odluče učiteljice same. hoće li kupiti listiće za dijete čiji roditelji ne mogu ili će ostaviti sebi, to je na njima. ali isto tako znam da i nakladnici daju uvijek jedan primjerak više, baš zbog djece koja nemaju novaca.
__________________
subscriber is currently unavailable, please call later
tummytummy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 11:23   #154
Quote:
tummytummy kaže: Pogledaj post
naravno da se dobije provizija, i na radne listiće, na smib, modru lastu... znam za slučaj iz moje škole, kad je učiteljica koja je vodila djecu na ljetovanje, povela svog unuka predškolca, besplatno, to nam je sama rekla. a između ostalog, radila sam u jednoj nakladničkoj kući, pa ne pričam napamet. što će učiniti s provizijom, to odluče učiteljice same. hoće li kupiti listiće za dijete čiji roditelji ne mogu ili će ostaviti sebi, to je na njima. ali isto tako znam da i nakladnici daju uvijek jedan primjerak više, baš zbog djece koja nemaju novaca.
Kako je lijepo biti uciteljica
Time vise ...pa ova je makar trebala pitati koji ucenici su za Mc i to tako organizirati
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 11:51   #155
Učiteljice odluče same?
Meni to fakat nije nimalo jasno.
Radni listići znači ne koštaju u mom slučaju 170 kn nego manje jer račun dođe na manji iznos.
One ok, skupljaju novac i predaju ga u računovodstvo. Taj dio zadrže za sebe.
Nije li to potkradanje roditelja???

Zadnje uređivanje Ribež : 10.12.2011. at 11:51. Reason: ispravak
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 11:51   #156
Quote:
tummytummy kaže: Pogledaj post
naravno da se dobije provizija, i na radne listiće, na smib, modru lastu... znam za slučaj iz moje škole, kad je učiteljica koja je vodila djecu na ljetovanje, povela svog unuka predškolca, besplatno, to nam je sama rekla. a između ostalog, radila sam u jednoj nakladničkoj kući, pa ne pričam napamet. što će učiniti s provizijom, to odluče učiteljice same. hoće li kupiti listiće za dijete čiji roditelji ne mogu ili će ostaviti sebi, to je na njima. ali isto tako znam da i nakladnici daju uvijek jedan primjerak više, baš zbog djece koja nemaju novaca.
covjece, iz sveg ovoga bi se stvarno dalo zakljucit kak je bit uciteljica blazeno zanimanje, sve puno provizija, besplatnih putovanja, stalno dobivas neki mito, bolje nego radit u saboru il nadzornom odboru

ponavljam,stvarno mi nije jasno kak onda ljudi masovno ne zele ici u profesore i ucitelje kad je to sve tak sjajno i bajno, to sta ljudi s nizom strucnom spremom imaju debelo vece place i sta ti ja znam sta o tom nitko ne prica, naravno jos ce ispast da je vozacu tramvaju teze pa je i ok sto ima vecu placu od ucitelja, nema veze kaj nije morao nikakav fax ni nis zavrsit.

puno bliskih ljudi oko mene radi u skoli i naprosto ne mogu da se ne oglasim na ovakve komentare,mada znam da nije tema, kad procitam sve te komentare a i znam sta ti ljudi dozivljavaju uzivo od nekih roditelja,mogu samo reci da treba i uciteljima i profesorima podic spomenik jel ja nebih mogla zavrsit fax i podnosit da se ponasa prema meni s nepostivanjem,omalovazavanjem,bezobrazlukom i sl a upravo tako se ponasaju mnoga djeca a i njihovi roditelji,jel konacno sve to i ide od doma,nijedno dijete nije samo po sebi takvo kakvo je

a sad da se vratim na temu, ocito je da su svi ucenici i njihovi roditelji bili za Mc dok su im dali novce za to, jel? eto stvarno nisam znala da je uciteljica tak dobro upoznata s financijskom situacijom pokretacice teme, tak da ako je vec vidjela da samo njezino dijete nema novaca i htjela uciniti dobro djelo,mogla mu je dati 10kn da si kupi nesto najjeftinije sladoled ili pomfrit,pa onda vidjet dal ce mama poslat novce natrag il ne,a ne toliko to naglasavat djetetu,pa onda eventualno mami spomenut na roditeljskom...
maya_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 11:52   #157
Ja potpisujem Mirottu.

Prvo, mama je znala večer prije izleta da će klinci ići u McD, i unatoč potrošenih 6kn za užinu, mogla mu je staviti još 20kn u džep ili makar 5 za sladoled, jer je znala da će mali gledati u pod dok se ostali klinci jedu(mislim da je u jednom postu navela da nije imala sitnoga ili sl, znači imala je novce).
Drugo, ja ako nemam 20kn u džepu, ne bih svoje dijete ni poslala uopće na taj izlet te ga izlagala mogućoj neprijatnosti.
Dalje, mami najviše zamjeram to, što nakon događaja je pustila klinca danima da ga učiteljica čeka i propitkuje za novce, dok ona na forumu olajava učiteljicu, školu i broj izleta, umjesto da je odmah sutra otišla u školu, vratila učiteljici novce i porazgovarala sa njom da se takvo što više ne dogodi.Ne, ona je opet klinca poslala nakon dan-dva sa školom u kino(da mali ne bude izoliran jel) ali nije problem ako je mali izoliran u Mcd njenom greškom, a ne od učiteljice.I uredno ga šalje na svaki izlet, pa i na tu ljetnu školu od 1200 kn, a malom ne spremi 5kn za sladoled iako zna da će svi klinci ići u MCD.

Je, učiteljica je kriva
Učiteljica je postupila ispravno, dajući malom novce za happy meal, ali joj zamjeram što je tražila te novce natrag, tih 21kunu.
Ipak, vidim ovdje dosta dvoličnosti, naime, napadate učiteljicu što traži tu pišljivu 21 kunu, a mamu razumijete da joj je 21 kuna ogroman novac, kako vi znate da toj učiteljici ta 21kn također nije ogroman novac?

Zadnje uređivanje sophiella : 10.12.2011. at 12:43.
sophiella is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 11:59   #158
Quote:
tummytummy kaže: Pogledaj post
naravno da se dobije provizija, i na radne listiće, na smib, modru lastu... znam za slučaj iz moje škole, kad je učiteljica koja je vodila djecu na ljetovanje, povela svog unuka predškolca, besplatno, to nam je sama rekla. a između ostalog, radila sam u jednoj nakladničkoj kući, pa ne pričam napamet. što će učiniti s provizijom, to odluče učiteljice same. hoće li kupiti listiće za dijete čiji roditelji ne mogu ili će ostaviti sebi, to je na njima. ali isto tako znam da i nakladnici daju uvijek jedan primjerak više, baš zbog djece koja nemaju novaca.
Svojevremeno su davali (dok je bilo konkurecije) puuuno toga. Da ne pričam o laptopima za školu koji su netragom nestajali kod učitelja doma...i naravno zaboravilo se na njih..tako da..što ja znam meni je to bljutavo sve zajedno.
Ja znam da si klinci međusobno na izletima čak posuđuju novce. Moja došla iz Maksimira s nekom glupošću i posudila ovom ovoliko, onda je njoj ovaj posudio ovoliko..Radi se isto o malim iznosima ali tu ne radim problem.
Što da kažem?? U školi gdje moje dijete ide naplaćuju djeci kopiranje testova.
Kopiraju u zbornici i jedan list košta 2 kn.
Ma nije meni do te dvije kune, poklonit ću joj ako treba i 4 ali daj nemoj od mene raditi budalu.
Prvo i osnovno ne smiju od djece to naplaćivati, dobivaju materijalna sredstva za školu (isto kao i ono s donošenjem ubrusa za ruke i sapuna) - to je sve protuzakonito. Mi roditelji uvijek ispadamo telci.
I onda kada mi još napiše u informativku da mala mora donijeti 2 kn dobijem ospice. Gdje uopće košta 2 kn kopiranje jednog lista papira??
Ma bolje da se maknem s ove teme...
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 12:04   #159
Ja tvrdim da je blaženo zanimanje. Ako se nekome da, neka uzme kalendar i neka izračuna broj njihovih neradnih dana. I spojenih dana. 30 dana g.o plus zimski plus proljetni s tim da se za ljetne praznike nitko ne vraća u školu po Rješenju o g.o nego tek na prvu sjednicu.

Da su djeca neodgojena, slažem se. Da su svake generacije sve gora - i to se slažem. Nemaju poštovanja ni roditelji niti djeca - sve stoji.
Ne treba podcjenjivati ničije zvanje niti zanimanje.
Vozač autobusa isto odgovara za putnike. Kao i učitelj za djecu.
Uostalom - nitko nije nikoga tjerao da bude bilo što. Izbor je bio na samom pojedincu.
A da u sustavu mnogo toga ne štima - ne štima.
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 12:21   #160
Quote:
sophiella kaže: Pogledaj post
Ja potpisujem Mirottu.

Prvo, mama je znala večer prije izleta da će klinci ići u McD, i unatoč potrošenih 6kn za užinu, mogla mu je staviti još 20kn u džep ili makar 5 za sladoled, jer je znala da će mali gledati u pod dok se ostali klinci jedu(mislim da je u jednom postu navela da nije imala sitnoga ili sl, znači imala je novce).
Drugo, ja ako nemam 20kn u džepu, ne bih svoje dijete ni poslala uopće na taj izlet te ga izlagala mogućoj neprijatnosti.
Dalje, mami najviše zamjeram to, što nakon događaja je pustila klinca danima da ga učiteljica čeka i propitkuje za novce, dok ona na forumu olajava učiteljicu, školu i broj izleta, umjesto da je odmah sutra otišla u školu, vratila učiteljici novce i porazgovarala sa njom da se takvo što više ne dogodi.Ne, ona je opet klinca poslala nakon dan-dva sa školom u kino(da mali ne bude izoliran jel) ali nije problem ako je mali izoliran u Mcd njenom greškom, a ne od učiteljice.I uredno ga šalje na svaki izlet, pa i na tu ljetnu školu od 1200 kn, maalom ne spremi 5kn za sladoled iako zna da će svi klinci ići u MCD.

Je, učiteljica je kriva
Učiteljica je postupila ispravno, dajući malom novce za happy meal, ali joj zamjeram što je tražila te novce natrag, tih 21kunu.
Ipak, vidim ovdje dosta dvoličnosti, naime, napadate učiteljicu što traži tu pišljivu 21 kunu, a mamu razumijete da joj je 21 kuna ogroman novac, kako vi znate da toj učiteljici ta 21kn također nije ogroman novac?
Baš. Sigurna sam da je mali naučio "lekciju" i da će zauvijek pamtiti taj izlet a pogotovo McD.
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:54.