Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2014., 19:41   #1
Registar izrečenih, a neuplaćenih novčanih kazni

Dajte mi malo pomozite
Veli mi danas stari da nakon nove godine vise nije moguce produzit registraciju ukoliko se ima ne placenih kazni.
Jel zna neko vise o tome ili bar di da potrazim kako/sta/...?
Istice mi u 4.mj registracija a imam poprilicno kazni koje nisam platila, pa me zanima kaj mogu napravit tj. mogu li kako izbjec placanje svega prije tehnickog posto stvarno toga imam puno
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 19:52   #2
Quote:
...Luciferka... kaže: Pogledaj post
Dajte mi malo pomozite
Veli mi danas stari da nakon nove godine vise nije moguce produzit registraciju ukoliko se ima ne placenih kazni.
Jel zna neko vise o tome ili bar di da potrazim kako/sta/...?
Istice mi u 4.mj registracija a imam poprilicno kazni koje nisam platila, pa me zanima kaj mogu napravit tj. mogu li kako izbjec placanje svega prije tehnickog posto stvarno toga imam puno

Sve ćeš ti to platiti

Ja sam prošli mjesec uplatio 7500kn kaznica i kamata, i sad sam nadam se miran..
SemmyMarkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 19:52   #3
plati kazne nema ti pomoći čak i da imaš debele veze na tehničkom
dugovrati is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 19:54   #4
Quote:
SemmyMarkic kaže: Pogledaj post
Sve ćeš ti to platiti

Ja sam prošli mjesec uplatio 7500kn kaznica i kamata, i sad sam nadam se miran..
Ja isto imam par tisuca sigurno..
Kakve pak sad kamate??
Kolka ti je bila osnova a kolike kamate i za koje razdoblje?
Sorry na puno pitanja, pokusavam se pripremit

Nego, sad sam nasla da je moguce zamijenit kaznu za drustveno korisni rad i da je 2h rada 300kn. Jel zna kakav je to rad tocno?

E da, jel postoji zastara kakva? Mislim da imam kazne koje su stare i po 3/4/5 godina..?
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 19:59   #5
Quote:
...Luciferka... kaže: Pogledaj post
Ja isto imam par tisuca sigurno..
Kakve pak sad kamate??
Kolka ti je bila osnova a kolike kamate i za koje razdoblje?
Sorry na puno pitanja, pokusavam se pripremit

Nego, sad sam nasla da je moguce zamijenit kaznu za drustveno korisni rad i da je 2h rada 300kn. Jel zna kakav je to rad tocno?

E da, jel postoji zastara kakva? Mislim da imam kazne koje su strare i po 3/4/5 godina..?

Iskreno nemam pojma niti sam sta sam sve plaćao, uglavnom tolika je bila cifra, i kaže mi ona baba šta tamo radi da obvezno čuvam uplatnice, jer su prije naplacivali preko porezne, sada ide preko fine, i da im je cijeli taj sustav u rasulu, te nek imam te uplatnice kao dokaz ako mi opet pošalju da uplatim


Draga naša republika Hrvatska
SemmyMarkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 21:12   #6
Quote:
...Luciferka... kaže: Pogledaj post
Dajte mi malo pomozite
Veli mi danas stari da nakon nove godine vise nije moguce produzit registraciju ukoliko se ima ne placenih kazni.
Jel zna neko vise o tome ili bar di da potrazim kako/sta/...?
Istice mi u 4.mj registracija a imam poprilicno kazni koje nisam platila, pa me zanima kaj mogu napravit tj. mogu li kako izbjec placanje svega prije tehnickog posto stvarno toga imam puno
Od danas možeš obaviti TP ali ne i produžiti registraciju ako imaš neplaćenih kazni. A sam tehnički ti ništa ne vrijedi ako nema štambilj u prometnoj dozvoli. Nikakve veze ne pomažu. Program je jednostavno blokiran na registraciji i neda dalje jer su sad umreženi Porezna uprava, MUP i STP.
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 21:25   #7
moj muz je zadnju kaznu imao prije 4 ipo godine...i kao sad po novom zakonu jel nemoš registrirat auto ako imaš ikakvih dugova prema državi..iii tako sam ja zvala poreznu da provjerim stanje dugova..i teta meni kaze 8500 kn
(muz je prije vozia veliki motor za koji naravno nije imao dozvolu, pa bez kacige, pa ovo pa ono pa tako 10 puta)
zadnja je ta prije 4 ipo godine za pojas u autu
jeli moguce da ništa od toga nije išlo u zastaru????'
di ja mogu provjerit koji njima datumi pišu za te kazne? kome da se žalin...jer po zakonu je sve trebalo daaaavno otic u zastaru

i ako jos neko zna....neki govore da se ovaj novi zakon za kazne odnosi samo na kazne koje ce biti stečene u 2014..da se nece primjenjivati na stare kazne, jer su eto boze moj pocinjene pod starim zakonom
ima li ko saznanja o tome? ili je to neko rekao eto čisto tako da nešto kaže
daenerys92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 21:36   #8
Kak mogu doznat kolko tocno moram platit, a da ne moram ic tam; koga da zovem?
I jos jedno pitanje; kome se treba obratit vezano za dogovor oko placanja -ja bi bar dio kazni (ovisno koliko toga tocno imam) zamijenila za rad?
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 21:47   #9
Quote:
...Luciferka... kaže: Pogledaj post
Kak mogu doznat kolko tocno moram platit, a da ne moram ic tam; koga da zovem?
I jos jedno pitanje; kome se treba obratit vezano za dogovor oko placanja -ja bi bar dio kazni (ovisno koliko toga tocno imam) zamijenila za rad?
Pogledaj što ti piše na prekršajnim nalozima, ne znam kakve kazne imaš. Kad dođeš na TP ni oni ti ne mogu ništa reći jer ne znaju, program samo javlja da se stranka mora uputiti u MUP.
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 21:48   #10
Quote:
DarkStar kaže: Pogledaj post
Osiguranje mozes produziti i ranije od mjesec dana prije isteka, ali ih moras nazvati ili otici do njih, ne mozes online.

Tehnicki mislim da isto mozes, sto njih briga ti ces izgubiti tih mjesec dana koje imas jos placene a neces ih iskoristiti.
Kazi da ides prije u inozemstvo i da hoces to sada rjesiti.
Ajd probat cu sutra onda...
brazilac 5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 00:53   #11
Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
Pogledaj što ti piše na prekršajnim nalozima, ne znam kakve kazne imaš. Kad dođeš na TP ni oni ti ne mogu ništa reći jer ne znaju, program samo javlja da se stranka mora uputiti u MUP.
Ma pol kazni sam pohitala tak da vise nemam pojma kaj sve imam.. Imam preko nekoliko kazni za parkiranje, 2 pauka, pricanje na telefon+pojas i tako dalje...
Znaci moram u muriju? Ovi iz holdinga mi nemreju vidjet kaj sve imam (vecina se odnosi na kazne za parking i pauka)?

Fala
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 06:35   #12
Quote:
...Luciferka... kaže: Pogledaj post
... Kakve pak sad kamate??...
Nema kamata.


Quote:
...Luciferka... kaže: Pogledaj post
... E da, jel postoji zastara kakva?...
Ukratko, 4 godine od počinjenja prekršaja za presudu i 3 godine za izvršenje presude.


Quote:
...Luciferka... kaže: Pogledaj post
Kak mogu doznat kolko tocno moram platit, a da ne moram ic tam; koga da zovem?
I jos jedno pitanje; kome se treba obratit vezano za dogovor oko placanja -ja bi bar dio kazni (ovisno koliko toga tocno imam) zamijenila za rad?
Na prekršajni sud u svom gradu, odjel za izvršenje prekršajnih sankcija. Tamo ćeš saznati kazne koje su u završnoj fazi (u izvršenju, zamijenjene zatvorom i sl.), a za postupke u tijeku moraš kontaktirati svoju policijsku postaju i prometno/komunalno redarstvo. Ne znam baš hoće li ti reći preko telefona.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 06:39   #13
Presuda je morala biti izrečena u 4 godine od počinjenja prekršaja, a onda još u 3 godine mora biti izvršena. Moguće je da mu je za dio toga nastupila zastara, a može se provjeriti u odjelu za izvršenje prekršajnih sankcija lokalnog prekršajnog suda.

Što se tiče starih kazni, treba vidjeti na sudu. Postupci započeti prije 2014. bi trebali biti završeni po starim pravilima, ali kako se u obzir uzima blaži propis za počinitelja, moguće je da će nešto biti i ublaženo. Na sudu će ti znati reći.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 11:17   #14
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Nema kamata.

Ukratko, 4 godine od počinjenja prekršaja za presudu i 3 godine za izvršenje presude.

Na prekršajni sud u svom gradu, odjel za izvršenje prekršajnih sankcija. Tamo ćeš saznati kazne koje su u završnoj fazi (u izvršenju, zamijenjene zatvorom i sl.), a za postupke u tijeku moraš kontaktirati svoju policijsku postaju i prometno/komunalno redarstvo. Ne znam baš hoće li ti reći preko telefona.
Zbunjuje me ova zastara; ja sam samo jednom, vezano samo za jednu stvar, bila na sudu, za sve ostale kazne nista. Od kojeg dana se gleda za zastaru i da li je to 3 ili 4 god u oba slucaja (tu di sam bila na sudu i tu di nisam)?
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 11:44   #15
Drote, ali to opet pada u vodu kod onih kojima auto glasi na leasing kuću
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 17:47   #16
Quote:
brazilac 5 kaže: Pogledaj post
Ajd probat cu sutra onda...
Ne moze, problem je u CO osiguranju...ne moze vise od mjesec dana prije, uzas...
brazilac 5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 19:16   #17
Quote:
...Luciferka... kaže: Pogledaj post
Zbunjuje me ova zastara; ja sam samo jednom, vezano samo za jednu stvar, bila na sudu, za sve ostale kazne nista. Od kojeg dana se gleda za zastaru i da li je to 3 ili 4 god u oba slucaja (tu di sam bila na sudu i tu di nisam)?
Nije mi moguće reći ovako na pamet o tvojim pojedinim slučajevima. Niti znam o čemu se radi, niti na koji način si sankcionirana, niti išta drugo.


Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Drote, ali to opet pada u vodu kod onih kojima auto glasi na leasing kuću
Niti jedan propis nije savršen.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 00:28   #18
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Drote, ali to opet pada u vodu kod onih kojima auto glasi na leasing kuću
To budemo tek vidjeli u praksi jer se kod prijave tehničkog pregleda mora unijeti broj prometne dozvole, vlasnik i korisnik. Pa ako nešto bude blicalo od silnih napomena i upozorenja koja su predviđena, možda program na registraciji bude rekao STOP, uputite stranku u MUP, registraciju nije moguće obaviti. Kažem možda, ne tvrdim dok se ne uvjerim
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 11:39   #19
http://www.teb.hr/propisi-i-informac...,-br-114).aspx
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 11:41   #20
kaj ne bi bilo kamata. evo meni uzeli preko FINE prisilno 300 kn za neku kaznu iz 2012. koje se ni ne sjećam, tj uzeli 341 kn
i kad stavim 12% godišnje ZZK ispadne taman oko 340 kn.
dakle, kamate idu.

sivkić jel se može na policiji provjeriti kazne te? mislim ja imam hrpu ali su u procesu skoro sve, nijednas nije da ju moram pravomoćno platitč.
Ivana335 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:03.