Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2014., 19:08   #61
Bolje nego mrak u 16:30. Uostalom to "ljetno" vise nebi bilo ljetno kad bi se ukinulo zimsko. Bilo bi samo jedno standardno vrijeme.
LucasF is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 13:41   #62
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
ljetno vrijeme zimi, to je prava ideja- mrak do pola devet
V čemu je problem? Ionako normalni ljudi su u pola devet na poslu ili u školi. Što se mene tiče, može biti mrak do podne.
Stric iz ozadja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 19:07   #63
Ako bi bilo jedno vrijeme, stvari bi počinjali ljeti i zimi u različiti sat, jer ljudi prirodno teže da iskoriste vrijeme nakon što ih sunce na prozorčiću probudi. Mogao bih se kladiti da bi se npr TV program pomicao, prime time bi zimi bio u 20h, a ljeti u 21h ili čak 22h. Sad nema potrebe da se to pomiče, jer se pomakne kazaljka. Dodatna je praktičnost što ju svi pomaknu u isto vrijeme, pa vremenski orijentiri u vidu početka i kraja radnog vremena, raznih rasporeda i sl. ostaju isti i ljeti i zimi..

Zadnje uređivanje zgubydan : 11.04.2014. at 19:12.
zgubydan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 19:56   #64
Quote:
Sibor kaže: Pogledaj post
Još jednom pitamako to da ste nakon 31 godine sjetili se raspravljat o tome? Kako to da se niste sjetili prije? Jer zato što ste se razbolili?
Zato sto prije 31 godinu nije bilo interneta, a sada ima

Ja bih pomaknuo 2 sata ljetno vrijeme a zimsko ukinuo
Certralni5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 20:38   #65
a ja bih da je podne kada je sunce na vrhu, kao što je bilo od Rimljana do vražje željeznice
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2014., 14:02   #66
ZA ukidanje te idiotarije koja sigurno uzrokuje više troška nego uštede, a k tomne predstavlja i svetogrđe!
Caligula Caesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 01:19   #67
A postoje i naznake da je broj malignih oboljenja u stalnom rastu od one godine otkada je uvedeno mijenjanje vremena...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 01:20   #68
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
a ja bih da je podne kada je sunce na vrhu, kao što je bilo od Rimljana do vražje željeznice
Znali svako mjesto u zemlji ima svoje podne ili kako...?
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 10:34   #69
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Znali svako mjesto u zemlji ima svoje podne ili kako...?
__________________
Awakening
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 10:38   #70
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
A postoje i naznake da je broj malignih oboljenja u stalnom rastu od one godine otkada je uvedeno mijenjanje vremena...
naravno, zato jer svaka moja stanica ima mali sat kod sebe i onda kad vidi da ne štima njen sat i onaj na zidu, onda se zbuni i počne nekontrolirano dijelit i tako uzrokuje tumor.
ima smisla.
Daario Nahar1s is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 10:41   #71
inače, čisto da vam je jasno, sat i mjerenje vremena su izmislili ljudi. takvo nešto nema nikakve veze s prirodom. životinje ne znaju koliko je sati i prilagođavaju se danjem svjetlu. ljeti se sigurno noćne životinje ne aktiviraju u 5 popodne dok je još dan, dok zimi to rade. Tako da je ovo mijenjanje sata jedna od naših prilagodbi na duži dan, tako da unatoč tome šta smo sve precizirali sa točnim vremenom i cijeli sustav se temelji na radnom vremenu, ipak idemo u korak s prirodom i koristimo taj duži dan, kao i sva ostala živa bića na Zemlji.
Daario Nahar1s is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 13:05   #72
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
Ako se odredi da se sat namješta po sunčevom vremenu tj. podne na satu je onda kada je sunce u zenitu (tj. iznad glave promatrača), tada ne bi bilo isto podne u Osijeku i podne u Puli, tj. od istoka prema zapadu podne bi kasnilo 4 minute za svaki stupanj zempljopisne širine, a ako se država proteže 15 stupnjeva u smjeru Istok-Zapad, na zapadnoj granici bi podne bilo sat kasnije nego na istočnoj granici...
Ili bi trebalo odrediti referentni meridijan države po kojem bi se izabrala vremenska zona. A onda imamo isto ovo što imamo i sada...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 15:42   #73
ja sam zanukidanje zimskog vremena, ljetno treba biti standardno. onaj zimski mrak u pola 4, ono je užas.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 16:03   #74
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
ja sam zanukidanje zimskog vremena, ljetno treba biti standardno. onaj zimski mrak u pola 4, ono je užas.
Onda se to ne bi zvalo ukidanje zimskog vremena već preseljenje u drugu vremensku zonu (GMT+2: Helsinki, Kijev, Riga, Sofia, Talin, Vilnius) i ukidanje Daylight Saving Timea.

S obzirom da se Hrvatska nalazi na oko 15°E i centar vremenske zone UTC+1 prolazi baš kroz Hrvatsku, Hrvatska je vremenski upravo tamo gdje treba biti i to zimi, tj. sunčevo podne je dosta blizu vremenskom podnevu (a ne kao npr. u Vijetnamu koji je u krivoj vremenskoj zoni pa se sunčevo i vremensko podne ne poklapaju ni blizu).
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 16:52   #75
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Znali svako mjesto u zemlji ima svoje podne ili kako...?
da, po mjesnim zajednicama.....
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 16:59   #76
Ljudi vi niste normalni,gledam ovu anketu i ne vjerujem.... Kakav je ovo duh ko da na Islandu živim
TeenHunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 17:04   #77
Quote:
TeenHunter kaže: Pogledaj post
Ljudi vi niste normalni,gledam ovu anketu i ne vjerujem.... Kakav je ovo duh ko da na Islandu živim
Ljetno vrijeme nije naša zona, a zimsko je (koliko toliko ) po suncu.

Podne nek bude u podne, a penzići se lako mogu dignu u 3 ujutro pa iskoristiti to jebeno svjetlo. Ima i ljudi koji su noćne ptice.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 17:38   #78
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Onda se to ne bi zvalo ukidanje zimskog vremena već preseljenje u drugu vremensku zonu (GMT+2: Helsinki, Kijev, Riga, Sofia, Talin, Vilnius) i ukidanje Daylight Saving Timea.

S obzirom da se Hrvatska nalazi na oko 15°E i centar vremenske zone UTC+1 prolazi baš kroz Hrvatsku, Hrvatska je vremenski upravo tamo gdje treba biti i to zimi, tj. sunčevo podne je dosta blizu vremenskom podnevu (a ne kao npr. u Vijetnamu koji je u krivoj vremenskoj zoni pa se sunčevo i vremensko podne ne poklapaju ni blizu).
sve to stoji, ali mi smo posve poremetili način života i on nam uopće više nije vezan uz sunce, tako da je taj argument izlišan.

sunčevo podne je imalo značaj, kad je i sunčev izlaz i zalaz imao značaj. s obzirom da danas prespavamo 5 sati nakon izlaska sunca, a bdijemo pola noći, kad je sunčevo podne je posve nebitno.

ono što me iritira je zimi kad ideš radit po mraku i vraćaš se po mraku.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 17:59   #79
Krivotvorenje podneva i ponoći je svetogrđe za sve obožavatelje Sunca i oni sat ne miču.
Caligula Caesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 18:02   #80
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
sve to stoji, ali mi smo posve poremetili način života i on nam uopće više nije vezan uz sunce, tako da je taj argument izlišan.

sunčevo podne je imalo značaj, kad je i sunčev izlaz i zalaz imao značaj. s obzirom da danas prespavamo 5 sati nakon izlaska sunca, a bdijemo pola noći, kad je sunčevo podne je posve nebitno.

ono što me iritira je zimi kad ideš radit po mraku i vraćaš se po mraku.
Mene iritira, kad mi se na proljeće uskrati jedan sat spavanja, a priroda traži svoje, taj jedan sat mi je bitan i mogu se na kurac postavitri, ali taj sat spavanja mi sjebe proljeće općenito taj period godine!

Kad budem u penziji, onda ću lako zanemariti tu jednu uru, ali kad osoba radi onda nema pravo na vrijeme po suncu.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:30.